اصطلاحات و سوالات فنی سیستم های نظارتی

/اصطلاحات و سوالات فنی سیستم های نظارتی

اصطلاحات و سوالات فنی سیستم های نظارتی

اصطلاحات و سوالات فنی سیستم های نظارتی

 

ZERO CHANNEL چیست؟

برای دسترسی به دی وی ار از طریق اینترنت کاربر قادر خواهد چندین کانال را به کانال تبدیل کند تا پهنای باند را انتقال تصویر کاهش دهد و صرفه جویی کند

3D DNR چیست؟

دوربین های Hikvision 3D دارای سیستم کاهش نویز دیجیتال برای ارائه تصاویر با نویز کمتر در صحنه های با نور کم نور است که نسبت به دوربین های معمولی، نویز بسیار کمتری دارد را کار می گیرند. 3D DNR  همچنین می تواند برای افزایش کیفیت تصویر و صرفه جویی در پهنای باند استفاده شود.

ABF چیست؟

تکنولوژی ABF (Auto Back Focus) به دوربین های باکس Hikvision اجازه می دهد موقعیت سنسور تصویر را تنظیم کند تا فوکوس بهتری را به دست آورد. این ویژگی همچنین می تواند از طریق سرویس وب قابل دسترسی باشد.

ANR چیست؟

NVRs (ضبط ویدئوهای شبکه) با عملکرد ANR (Network Replenishment خودکار) می توانند به طور خودکار اطلاعات ویدئویی در کارت حافظه IPC (پروتکل اینترنت پروتکل اینترنت) را هنگامی که شبکه قطع است، ذخیره کند. پس از بازیابی شبکه، NVR به طور خودکار اطلاعات ویدئویی ذخیره شده در دوربین را بازیابی می کند.

DCIF چیست؟

فرمت حد وسط معمولی دو طرفه مشترک میباشد ، یک فرمت رنگی تصاویر با رزولوشن 528×384 پیکسل (PAL) یا 528×320 پیکسل (NTSC)

BLC چیست؟

جبران کننده نور پس ضمینه محیط در حالی که نور تمام محیط را کنترل میکند

BLC (Compensation Backlight، جبران کننده نور پس ضمینه محیط در حالی که نور تصویر در تمام محیط را کنترل میکند به سادگی می توان گفت که BLC اشیایی را که در مقابل یک پس زمینه بسیار روشن مانند جلوی پنجره یا ورودی ظاهر می شود، تاریک می کند. BLC معمولا برای برخی از مناطق خاص در ویدیو موثر است مخصوصا زمانی که نور پس زمینه را بیش از حد معمول نشان میدهد.

Audio Loss Detection چیست؟

سیستم تشخیص عدم وجود صدا در محیط یکی از قابلیت های استثنایی در سیستم های هوشمند هایکویژن است . هنگامی که این سرویس فعال و در هنگام عدم وجود صدا در محیط دستگاه به کاربران هشدار خواهد داد.

Digital Watermark چیست؟

فن آوری علامت گزاری روی تصاویر دیجیتال دستگاه اطلاعات را بر روی ویدیو ضبط شده جاسازی می کند. علامت های دیجیتال می تواند برای تأیید صحت یا یکپارچگی ویدیو یا نشان دادن هویت صاحبان آن استفاده شود.

Defog چیست؟

فن آوری ضد سرقت به اقدام به بازسازی جزئیات و رنگ تصویر را برای به دست آوردن ویدیو دقیق و طبیعی بازسازی میکند. تکنولوژی Defog کمک می کند تا وضوح در تصاویر ضبط شده در شرایط آب و هوایی ضعیف مانند باران، دود و یا مه را حفظ کند.

Dual Stream چیست؟

این به معنی یک کانال از تصاویر ویدئویی از طریق کد کننده ویدئو منتقل می شود و خروجی 2 تصویر را بصورت مستقل نمایش دهد که در شکل زیر نشان می دهد:

رزولوشن، نرخ فریم، سرعت بیت و سایر پارامترهای جریان خروجی را می توان مستقل تنظیم کرد. خروجی دیگر از این دوگانه می تواند خواسته های مختلف  کاربر را برآورده کند، برای مثال، یکی برای ذخیره سازی هارد دیسک و دیگری برای انتقال شبکه استفاده شود.

DIS چیست؟

نسلی جدیدی با سطح ورودی دوربین های آنالوگ توسعه یافته محصولات هیکویژن میباشد . با کیفیت تصویر عالی و مصرف کم برق و اطمینان بالا میباشد که با هزینه پایین میتواند جایگزین عالی برای دوربین های سنتی آنالوگ باشد.

HDD GROUP چیست؟

هارد دیسک) حالت گروه هارد ها یکی از حالت های ذخیره سازی میباشد که در DVR ها و NVR های Hikvision است.  چند هارد دیسک را می توان در گروه ها مدیریت کرد. تا ویدئو از کانال های مشخص شده بتواند بر روی یک HDD خاص از طریق تنظیمات ضبط شود.

HD-TVI چیست؟

HD-TVI (رابط انتقال تصویر با کیفیت بالا) یک استاندارد باز برای انتقال تصویر آنالوگ است و بر اساس رسانه های اصلی انتقال آنالوگ است. مزایای HD-TVI به شرح زیر است

1) قابلیت انتقال تصویر به فاصله دورتر

2) وضوح تصویر بالاتر

3) عملکرد ضد تداخل قابل اطمینان به دلیل اینکه سیگنال ها را با فرکانس پایین را انتقال میدهد.

HEAT MAP یا نقشه حرارتی چیست؟
نقشه حرارتی در دوربین مداربسته حرکت ترافیک مشتری را در طی یک دوره زمانی ثبت می کند و تراکم زمانی و آمار فضایی را در رنگ های مختلف نشان می دهد. به عنوان مثال، در شکل قرمز نشان می دهد که مناطق مشتریان اغلب بازدید و تمایل به ماندن طولانی تر، و آبی نشان می دهد در غیر این صورت. نقشه گرما برای استفاده در مکان هایی مانند سوپر مارکت ها، فروشگاه های خرده فروشی و غیره ایده آل است، برای کمک به کسب و کار برای شناسایی محبوب ترین کالاها و جایی که محصولات را به منظور افزایش فروش قرار دهد.

HiDDNS چیست؟

HiDDNS یک نام دامنه پویا رایگان ارائه شده توسط Hikvision است، که یک نام دامنه مداوم برای دستگاه های IP غیر استاتیک ارائه می دهد. فن آوری DDNS به طور گسترده ای در دستگاه های مختلف Hikvision (به عنوان مثال DVR، NVR، IPC و غیره) بدون نیاز به ثبت نام برای نام دامنه شخص ثالث مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که سرویس را ثبت می کنید، می توانید از یک نام دامنه ثابت برای دسترسی به دستگاه های خود که یک آدرس IP پویا دارند استفاده کنید.

HLC چیست؟

در شرایط با یک منبع نور قوی به سمت دوربین، مناطق بیش از حد آشکار یا نور بالا وجود خواهند داشت. عملکرد HLC (Compensation High Light) می تواند به طور خودکار نور بیشتری را برای تشخیص اشیا بیشتر تشخیص داده و محدود کند.

ICR چیست؟

دوربین های با عملکرد ICR (IR Cut filter Removable) دارای یک فیلتر IR مكانیكی هستند كه در طول روز، نور مادون قرمز را فیلتر می كند تا كات های رنگی ناشی از نور مادون قرمز را تصحیح كند. در شب دوربین به طور خودکار فیلتر را حذف می کند تا نور مادون قرمز را از طریق آن عبور دهد، افزایش دید شبانه.

Intrusion Detection چیست؟

تشخیص نفوذ یک تابع تجزیه و تحلیل رفتار در مجموعه ویژگی های هوشمند Hikvision است. اگر فردی وارد و در یک منطقه مجازی تعریف شده پیش می آید، دوربین به طور خودکار این رویداد را تشخیص می دهد و اگر پیش تنظیم شود، می تواند آلارم ها یا ضبط کند. با استفاده از آخرین الگوریتم، آن را به طور خودکار نسبت جنبه مزاحم را تجزیه و تحلیل برای کاهش آلارم دروغین. تشخیص نفوذ بسیار مفید برای حفاظت از منطقه تعریف شده است.

Line Crossing Detection چیست

تشخیص خط Crossing یکی از ویژگی های تشخیص رفتار در مجموعه ویژگی های هوشمند Hikvision است. اگر یک فرد از یک خط مجازی تعریف شده عبور می کند، دوربین به طور خودکار رویداد را تشخیص می دهد و می تواند آلارم ها یا ضبط را برای پیشبرد پیکربندی انجام دهد.

Low Bit Rate چیست

با استفاده از یک الگوریتم پیشرفته کدک (کمپرسور / فشرده ساز)، دوربین های IP هوشمند Hikvision 4 می توانند رمزگذاری کارآمد را به دست آورند و نیازهای بار و ذخیره سازی سیستم را به حداقل برسانند. در شرایط بسیار کم جریان بیت، رزولوشن 720p با سرعت بیت 2 مگابیت در ثانیه، دوربین های سری 4 قادر به افزایش کیفیت تصویر تا 30 درصد می باشند.

motion DETECT چیست

اگر هر حرکتی در منطقه تشخیص پیکربندی وجود داشته باشد، دوربین به طور خودکار این رویداد را تشخیص می دهد و می تواند آلارم های پیش تنظیم شده یا ضبط را فعال کند. کاربران می توانند سطح حساسیت، منطقه تشخیص، و برنامه مسلح را بر اساس آن تنظیم کنند.

Multi-Address Mode چیست

حالت چندرسانه ای عملکرد NVR (Network Video Recorder) در شبکه های با بیش از یک NIC (کنترل رابط شبکه) است. هر NIC به طور مستقل با تنظیمات پارامترهای جداگانه کار می کند که می تواند با یک آدرس IP متفاوت در یک شبکه متفاوت اختصاص داده شود. برای ایجاد انزوای شبکه می توان از حالت چند آدرس استفاده کرد.

 

By |2018-12-11T23:01:45+03:30دسامبر 3rd, 2018|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment