دوربین مداربسته منازل

دوربین مداربسته منازل

بسیاری از مالکان و مشاغل خانه احساس می کنند نداشتن سیستم امنیتی شبیه به گذاشتن کلیدهایشان در وسیله نقلیه است . تعداد دوربین های امنیتی خریداری شده طی دهه گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است. یک دوربین مدار بسته خانه می تواند از جرم جلوگیری کند و در صورت ورود به سیستم شواهد ارائه می دهد. در واقع ، بسیاری از شرکت های بیمه تخفیف هایی را به صاحبان خانه ارائه می دهند که برای خانه اقدام به نصب دوربین مدار بسته می کنند. مرحله بعدی انتخاب سیستم و قرار دادن و تنظیم صحیح سیستم است. سیستم تلویزیونی مدار بسته یا سیستم دوربین مداربسته یا مجموعه ای از دوربین ها است که سیگنال را به مانیتور یا گیرنده اختصاصی منتقل می کند. به طور معمول ، این سیستم توانایی ضبط و ذخیره تصاویر و همچنین ارائه مشاهده در زمان واقعی را دارد. تعداد دوربین های موجود در سیستم به نیاز و خود سیستم بستگی دارد. برخلاف سیگنال های پخش تلویزیونی ، یک سیستم مدار بسته برای بازدید عموم باز نیست و در مدار بسته است دوربین ها می توانند سیمی یا بی سیم باشند و همچنین می توانید از دوربین های پروتکل اینترنت یا IP استفاده کنید. به طور کلی ، دوربین های IP وقتی مورد استفاده قرار می گیرند که چندین نفر در شبکه نیاز به دسترسی به تصاویر دارند ، یا تعداد دوربین های مورد نیاز قابل توجه است. می توانید سیستم خود را به صورت حرفه ای نصب کنید یا اینکه خود به عنوان یک صاحب خانه این کار را انجام دهید. برای نصب حرفه ای ، با یک شرکت امنیتی مجاز و دارای اوراق قرضه تماس بگیرید. بسیاری از ایالت ها برای شرکت های امنیتی مجوز ویژه ای لازم دارند. شما به عنوان یک صاحبخانه باید قبل از انتخاب شرکت دقت لازم را انجام دهید. مرحله بعدی ارزیابی امنیت توسط یک متخصص آموزش دیده است. به طور معمول ، نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته در استخدام شرکت امنیتی خواهد بود. ارزیابی در محل توسط یک و احتمالاً دو متخصص انجام می شود. متخصصان معمولاً کسانی نیستند که تجهیزات را نصب می کنند ، اما یک شماتیک برای تکنسین های نصب ارائه می دهند. شما باید در هنگام ارزیابی حضور داشته باشید و از ارائه نظر خود نترسید ، بالاخره هیچ کس بهتر از شما اموال شما را نمی شناسد. سیستم های امنیتی خانگی Cctv مانند هر چیز دیگری مدل ها و دامنه های مختلفی دارند. کارشناسان در مورد گزینه های دوربین و قیمت گذاری بحث خواهند کرد. گزینه ها و مدل های مورد نیاز تا حد زیادی به اندازه ملک و نیازهای خاص شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، ممکن است یک دروازه امنیتی ، دروازه خانه و ساختمانهای فرعی داشته باشید که نیاز به پوشش دارند. ممکن است شما بچه های کوچکی داشته باشید و غالباً یک پرستار کودک به خانه بیاورید. تمام این مشخصات باید با کارشناس امنیت در میان گذاشته شود. بخاطر داشته باشید اگر سیستم بی سیم نصب کرده اید ، جابجایی مجدد هر دوربینی به سادگی جدا کردن از برق و انتقال آن به مکان مورد نظر است. دوربین ، تا زمانی که در محدوده گیرنده باشد ، از هر کجای ملک منتقل می شود. گزینه هایی که می توانید در نظر بگیرید

دوربین ptz پان شیب و بزرگنمایی

• دید در شب و یا مادون قرمز

• ردیابی خودکار و تشخیص حرکت فعال شده باشد

• ضبط به صورت رنگی در شب

• ارتباط صوتی دو طرفه یا فقظ ضبط صدا

• سیم کشی شود

• بي سيم

• IP

دوربین هایی که صفحه را کج و بزرگ می کنند محبوب هستند زیرا بیشترین پوشش را دارند. با استفاده از این دوربین ها می توانید تعداد کل  مورد نیاز را کاهش دهید. دارای پنینگ حرکت افقی و شیب حرکت عمودی است. بزرگنمایی توانایی دوربین در گسترش یا کوچک کردن منطقه پوشش است. ردیابی خودکار به دوربین امکان می دهد تا یک شی متحرک را ضبط و دنبال کند ، در حالی که از زوم استفاده می کند تا شی در کانون توجه باشد. با استفاده از یک صفحه کنترل و جوی استیک ، ضبط کننده فیلم دیجیتال یا DVR یا با استفاده از دستورات صفحه کلید کامپیوتر می توانید تمام گزینه های دوربین را کنترل کنید.

هر دوربین خارجی باید دارای فناوری دید در شب باشد. میزان ضبط آنها در نور کم به میزان لوکس بودن آنها بستگی دارد. Lux به سادگی اندازه گیری شدت نور و میزان درک چشم انسان از آن است. دوربینی که بتواند در نور کم ضبط کند ، نرخ لوکس کمتری دارد. خیابان معمول حومه شهر در شب دارای نرخ لوکس 3.0 تا 3.4 است. یک شب تاریک در یک محیط روستایی فقط با نور ستاره و بدون ماه دارای 0.002 لوکس است. از این رتبه بندی ها استفاده کنید تا انتخاب کنید که کدام دوربین مناسب شرایط شما باشد. دوربین هایی که در امتداد محیط ملک قرار می گیرند نیاز به لوکس کم دارند. از لامپ های خیابان روشنایی وجود نخواهد داشت و ممکن است قمری برای بخشی از شب توسط درختان مسدود شود.

دوربین های مادون قرمز یا دید در شب وجود دارد که برای استفاده با سیستم امنیتی خانگی Cctv در دسترس هستند. دوربین های مادون قرمز می توانند نوری را که برای چشم انسان قابل رویت نیست تشخیص دهند. اشیا که شامل انسان و حیوانات انرژی یا گرمی از خود ساطع می کنند که توسط دوربین قابل تشخیص است. سپس دوربین انرژی یا تابش را به یک تصویر حرارتی قابل مشاهده تبدیل می کند. دوربین های IR می توانند در تاریکی مطلق جایی که درجه لوکس نزدیک یا صفر است ، تصاویر را ضبط کنند. مکانهایی که از دوربین مادون قرمز استفاده می شود ، یک ساختمان مسکونی بسته و بدون پنجره یا مناطق جنگلی است که شاخ و برگ بالای آن هر ماه یا نور ستاره را مسدود می کند.

سیم دار یا Wireless و تفاوت ها چیست

دوربین های سیم دار به یک کابل ترکیبی دوربین مدار بسته احتیاج دارند که برق را تأمین کند و به دوربین اجازه انتقال سیگنال خود را بدهد. هر دوربین به کابل مخصوص خود احتیاج دارد و آن کابل باید به گیرنده یا DVR متصل شود. این بدان معناست که در اکثر موارد ، کابل باید از طریق دیواره ها تغذیه شود و حتی احتمالاً در زیر خاک دفن شود. پس از نصب ، جابجایی دوربین ها دشوارتر است. کابلهای خارجی باید در برابر دستکاری محافظت شوند.

املاک بزرگ با دروازه های امنیتی و خانه های دروازه ای ممکن است از سیستم های سخت افزاری بهره مند شوند. دوربین ها به طور دائمی در مکان های خاصی نصب می شوند. می توان از دوربین ها در گیت ها برای بازدید از بازدیدکنندگان استفاده کرد. داشتن قابلیت های صوتی دو طرفه به شخصی در خانه امکان می دهد تا با میهمانان یا بازدیدکنندگان ارتباط برقرار کند ، در حالی که آنها را در زمان واقعی مشاهده می کند. برای جلوگیری از دستکاری ، دوربین باید به گونه ای قرار گیرد. وجود یک دوربین داخلی در یک ستون آجری یکی از راه های اطمینان از دسترسی هیچ کس به محفظه دوربین خواهد بود. برخی از دوربین های فعال شده با حرکت می توانند تشخیص دهند که کسی قصد دارد لنز را بپوشاند. هشدار می تواند نشان دهد که لنز پوشانده شده است. همچنین می توان دوربین ها را برای نظارت بر ترافیک وسایل نقلیه قبل از رسیدن آنها به دروازه قرار داد. دوربین های متحرک ، شیب و بزرگنمایی برای این مکان ایده آل است.

می توان دوربین ها را در اطراف محیط قطب نصب کرد. این میله شامل کابل ها بوده و سپس با استفاده از مجرای مناسب به عنوان محافظت در زیر زمین قرار می گیرد. دوربین های محیطی نصب شده روی قطب باید تمام حرکت را با صفحه ، شیب و بزرگنمایی فعال کنند. آنها باید بتوانند در نور کم ضبط کنند و در بعضی موارد باید از دوربین های ردیابی خودکار استفاده شود. دوربین ها از یک اتاق نظارت کنترل می شوند. هر دوربین را می توان به طور مستقل توسط جوی استیک ، صفحه فرمان روی DVR یا با استفاده از رایانه خانگی کار کرد. از دوربین های بی سیم نیز می توان استفاده کرد. با این حال ، تأمین برق هر یک از محیط ها می تواند مشکل ساز شود. علاوه بر این ، دامنه سیگنال بی سیم محدود است و در فواصل بیشتر مستعد تداخل است. دوربین های سخت افزاری قدرت خود را دریافت کرده و سیگنال خود را از طریق کابل تصویری صوتی که از نظر فیزیکی به گیرنده متصل است ، منتقل می کنند.

یک سیستم امنیتی خانگی دوربین مداربسته بی سیم با کیفیت بالا می تواند تا 300 فوت را در شرایط ایده آل انتقال دهد. این محدوده برای بیشتر خانه ها بیش از حد مناسب است. یک دوربین به طور معمول بالای درب ورودی قرار دارد و دیگری حیاط خانه را با یک یا چند داخل خانه می پوشاند. ممکن است یکی به عنوان یک پرستار بچه پرستار عمل کند. دوربینی که درب ورودی را کنترل می کند باید یک دوربین گنبدی نصب شده با صفحه ، شیب و بزرگنمایی با دید در شب باشد. نصب گنبد امکان پوشش 360 درجه را فراهم می کند و دارندگان می توانند شیب و بزرگنمایی را از داخل خانه برای بازدید از صفحه کنترل کنند. یک دوربین همچنین باید برای نظارت بر وسایل نقلیه یا افرادی که از مسیر رانندگی یا پیاده رو منتهی به درب ورودی می روند ، قرار گیرد. یک دوربین را پیدا کنید تا در حیاط پشتی آن را بپوشاند و باید آن را فعال کنید و دارای قابلیت دید در شب باشد. اطمینان حاصل کنید که دوربین حیاط پشتی واقع شده است ، بنابراین کسی را که از حصار می پرد یا از یک متحد یا خط چوب وارد می شود ، پوشش می دهد. در بعضی موارد ، حیاط پشتی ممکن است به بیش از یک دوربین نیاز داشته باشد. آنها را در گوشه های مقابل خانه قرار دهید.

هر دوربین با استفاده از فرکانس های رادیویی سیگنالی را منتقل می کند. سیگنال توسط گیرنده بی سیم دریافت می شود. گیرنده ها می توانند مانیتور داخلی و DVR داشته باشند. گیرنده همچنین می تواند به یک کامپیوتر خانگی متصل شود. به طور معمول ، یک کارت دی وی آر برای استفاده از رایانه برای ضبط و مشاهده تصاویر دوربین در زمان واقعی مورد نیاز است استفاده کزد. دوربین ها می توانند به یک برد کنترل متصل شده و توسط یک جوی استیک کار کنند. برد کنترل همچنین می تواند در کنار کامپیوتر خانگی شما استفاده شود. عملکردهای دوربین با دستورات صفحه کلید کنترل می شود.

سیستم های بی سیم از فناوری Wi-Fi خانه شما استفاده می کنند. گیرنده به طور معمول با اکثر روترها و مودم های بی سیم سازگار است. هر دوربین باید پیکربندی شود و شبیه نحوه اتصال رایانه لپ تاپ بی سیم به مودم بی سیم یا روتر است. این سیستم را می توان با یک شبکه خانگی ادغام کرد. این امکان را برای هرکسی که به رایانه شما دسترسی دارد امکان مشاهده تصاویر و کنترل سیستم را دارد. به کامپیوتر خانگی شما نیز تقریباً از هرجایی می توان دسترسی داشت که به شما امکان می دهد تصاویر را در زمان واقعی مشاهده کنید. این کار برای بررسی مراقبت از کودک شما ، در حالی که با یک پرستار کودک ، از طریق رایانه محل کار یا تلفن های هوشمند خاص خود ، ایده آل است.

بخاطر داشته باشید کامپیوتر خانگی شما گیرنده ، ضبط کننده و کنترل کننده همه گزینه های دوربین است. برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز باید رایانه به درستی ایمن باشد. دوربین های IP سیگنال خود را با استفاده از پروتکل اینترنت منتقل می کنند. سیگنال از طریق یک شبکه معمولاً از یک شبکه خصوصی یا اختصاصی ارسال می شود. افرادی که در هر کجای دنیا که به شبکه دسترسی دارند می توانند هر دوربینی را در هر کجای شبکه مشاهده کنند. از این سیستم می توان برای املاک بزرگ استفاده کرد که دارای یک تیم امنیتی در محل هستند. به طور معمول ، این سیستم دارای 16 دوربین یا بیشتر است.

در عملیات های امنیتی بزرگ ، از سیستم دوربین IP برای جلوگیری از تداخل گیرنده یا ضبط توسط افراد مستقر در محل استفاده می شود. مدیر امنیتی در حالی که هنوز همه فعالیت ها را کنترل می کند ، خارج از سایت قرار دارد. دوربین ها معمولاً صدای دو طرفه دارند. مدیر امنیت می تواند با هر کسی در محدوده دوربین ارتباط برقرار کند. دوربین ها تاریخ را به یک ضبط کننده فیلم متمرکز ارسال می کنند. این از یکپارچگی داده محافظت می کند و به هر کسی که دسترسی دارد امکان تجزیه و تحلیل آن را از ضبط های بایگانی شده یا در زمان واقعی فراهم می کند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *