دوربین مدار بسته برای باغ

دوربین مدار بسته برای باغ

دوربین
امروزه استفاده از دوربین های مداربسته فقط در مراکز نظامی و یا بانک ها نمی باشد استفاده از دوربین مداربسته با توجه به پیشرفت علم و آسانی دسترسی و تجهیرات امنیتی و افزایش نیاز به نظارت در تمامی امور روز به روز در حال گسترش می باشد .

یکی دیگر از استفاده های دوربین های مداربسته در باغها و زمینهای کشاورزی و یا مراکز تفریحی می باشد . در محل هایی همچون زمینهای کشاورزی و یا باغ ها به دلیل نبودن جریان الکتریکی استفاده از دوربین مداربسته امری مشکل میباشد لذا در این مواقع از پنل های خورشیدی یا ژنراتورهای برق استفاده می‌شود که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد استفاده در هنگام استفاده از دوربین های مداربسته در زمین های کشاورزی باید مسیر سیم کشی و نوع جریان الکتریکی را در نظر بگیریم در این مواقع شما باید به نحوه تامین جریان و مسیر سیم کشی برای دوربین ها فکر کنید  این تامین جریان می تواند استفاده از برق شهری ژنراتور ها ، باتری ها و یا پنل های خورشیدی می باشد امروزه دوربین های مدار بسته به بازار آمده اند که مطابق با نیازهای مشتری و مکانهایی همچون زمین های کشاورزی و باغ ها انطباق پذیر می باشد .
در باغ هایی که که ساختمان و یا فضای امن و سربسته ای وجود ندارد تا تجهیزات امنیتی مثل دی وی آر ، منبع تغذیه و سایر تجهیزات مثل یو پی اس را در آن قرار دهیم معمولاً از دوربین مدار بسته رم خور و یا دوربین مدار بسته خورشیدی استفاده می‌کنیم استفاده از این تجهیزات مزایا و معایب خود را دارد .

مزایا دوربین رم خور برای باغ

استفاده از دوربین نوع اول باعث می‌شود که شما نیاز به سیم کشی نداشته باشیم و یا تجهیزات جانبی مثل دی وی آر ، هارد ، یو پی اس دوربین مداربسته نداشته باشید معایب این روش این است که شما باید به صورت دوره ای دوربین خود را شارژ نمایید و یا از اطلاعات ذخیره شده روی رم روی پشتیبانی تهیه کنید و همچنین باتری سیستم خودرو شارژ نمایید یکی دیگر از معایب این روش امنیت پایین آن می باشد به دلیل اینکه اگر فردی دوربین را سرقت کنند شما هم اطلاعات ضبط شده گذشته را از دست می دهید هم امکان شناسایی سارق نمی باشد و هم ضرر اقتصادی شامل از دست دادن دوربین و کارت حافظه و باتری می باشد روش دیگر استفاده از دوربین مداربسته خورشیدی می باشد در این روش که دارای مزایا همچون استفاده از نور خورشید به عنوان منبع تغذیه می باشد و همچنین بدون نیاز به سیم کشی تا باتری می باشد زیرا این نوع دوربین ها دارای باتری داخلی میباشند که امکان نصب دوربین مداربسته در ارتفاع زیاد و همچنین افزایش امنیت دوربین می شود مزیت دیگر این دوربین قابلیت مشاهده مستقیم از طریق اینترنت و یا شبکه داخلی و همچنین ذخیره سازی تصاویر در فضای ابری می باشد .

که در صورت سرقت دوربین شما اطلاعات محل و سارق را در فضای ابری خواهید داشت و همچنین دیگر نیازی به پشتیبان گیری از کارت حافظه بصورت دوره‌ای و شارژ باتری و یا تعویض آن نمی باشد از معایب این دوربین ها قیمت بالا مشکل تامین جریان در زمستان و یا نیاز به تمیز کردن دوره پنل خورشیدی می باشد .

نکات انتخاب دوربین مدار بسته در باغ

در هنگام انتخاب دوربین مداربسته برای باغ و یا زمین کشاورزی باید نکات بسیار مهمی را در نظر بگیریم که مختص این نوع انتخاب میباشد زیرا محیط باغ و زمین کشاورزی محیطی بسیار باز و حساس میباشد و امکان نصب دوربین در هر مکان با توجه به شرایط محیطی و نوری محیطی نمیباشد پس انتحاب دقیق نوع دوربین ، سنسور ، لنز و دید در شب مهم است .

 

نوع دوربین:

نوع دوربین انتخابی جهت باغ و زمین کشاورزی با توجه به محیط مرطوب ، سرما ، گرما ، تابش اشعه مستقیم خورشید و ضربات ، استحکام فیزیکی در مقابل ضربه و سرقت از ویژگی های مهم در انتخاب ویژگی های فیزیکی دوربین انتخابی برای محل مورد نظر ما میباشد که در نهایت به دوربین های وندام ضد ضربه و بولت و یا اسپید دام ختم میشود .

نوع سنسور :
نوع سنسور انتخابی با توجه به شرایط کمبود نور بیش از حد در شب و نیاز به مشاهده جزئیات و تشخیص استتار در محیط انتخاب سنسور با رزولوشن بالا و تفکیک پذیری بالا و قابلیت استارلایت و یا دید در شب رنگی توصیه میشود هنگام انتخاب سنسور بهترین را در نظر میگیریم .

لنز :

در محیط های باز مثل زمین کشاورزی و باغ ها به دلیل نیاز به وسعت دید بالا و کمبود فضا جهت نصب دوربین و توجه به تعداد دوربین مهم است که لنز را ا توجه به فاکتور های ذکر شده در نظر بگیریم که منجر به انتخاب لنز با عریض ترین حالت ممکن است .

دید در شب:
یکی از پر وقایع ترین زمان در طول شبانه روز در هنگام شب میباشد زیرا میزان دید به دلیل کاهش نور بشدت کم میشود پس داشتن دید قوی و پایدر در شب امری مهم میباشد .

مزایا نصب دوربین مدار بسته در باغ و با زمین های کشاورزی

مزایای استفاده از از دوربین مداربسته در باغ و یا زمین کشاورزی شامل :
قابلیت واکنش و اقدام سریع در هنگام اقدام به آسیب عمدی و سرقت می باشد

دیگر مزیت آن مانند زمان آتش سوزی و یا نفوذ به محل بدون اجازه می باشد که با مشاهده در لحظه بصورت در لحظه نیز میتوان علیه این تهدیدات اقدام کرد .

هشدار به تلفن همراه شما در صورت وجود حرکت و یا نفوذ به محل مورد نظر

همچنین از تأثیر دیگر وجود دوربین در باغ تاثیر ممانعت از ورود به دلیل ترس از دیده شدن می باشد که مزیت پیشگیرانه دارد .

قابلیت مشاهده وجود حیوانات وحشی و اهلی و تاثیر آنها بر روی گیاهان و درختان با آگاهی داشتن از وجود انها میباشد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *