اطلاعات بیشتر در مورد دوربین مدار بسته

اطلاعات بیشتر در مورد دوربین مدار بسته

از آنجا که من درباره دوربین های مدار بسته ، دوربین های DVR و NVR اطلاعات بیشتری کسب می کنم ، می فهمم که درک اصطلاحات مربوط به رزولوشن ها و نحوه استفاده از آنها برای مشاهده ، ضبط و پخش برای برخی افراد کمی پیچیده است.

برای اهداف این مقاله سعی خواهم کرد تا امور را نسبتاً ساده حفظ کنم. اگرچه بیشتر این اطلاعات در مورد دوربین های مدار بسته ، به طور کلی DVR و NVR صدق می کند ، من به طور خاص به ویژگی ها و مشخصات محصولات امنیتی پارس تکنیک مراجعه خواهم کرد.

اول ، من فکر می کنم درک این نکته مهم است که کلمات اختصاری مانند CIF ، D1 ، 960H و 2 مگاپیکسل همه با یک قطعنامه ارتباط دارند. در زیر چند مثال آورده شده است:

CIF 352px x 240px
4CIF or D1 704px x 480px
960H 928px x 480px
1 Megapixel or 720P 1280px x 720px
2 Megapixel or 1080P 1920px x 1080px
3 Megapixel 2048px x 1536px

 

آنالوگ در مقابل انتقال داده های دیجیتال
دوربین مدار بسته آنالوگ

خوب اکنون بیایید در مورد دوربین مداربسته آنالوگ و DVR صحبت کنیم. ابتدا بفهمید که در بعضی موارد خود دوربین می تواند تصویری با وضوح بسیار بالاتر داشته باشد و سپس به DVR ارسال شود. این بیشتر به دلیل محدودیت در میزان داده هایی است که می توان از طریق مسافت های طولانی کابل آنالوگ و خود DVR ارسال کرد ، اگرچه در مورد دوربین های HDI SDI و DVR ما پیشرفت هایی صورت گرفته است که به وضوح 1 و 2 مگاپیکسلی اجازه می دهد. همراه با کابل های آنالوگ استفاده می شود.

گفته می شود محبوب ترین DVR ما فیلم ذخیره شده را با سرعت 30 فریم بر ثانیه یا رزولوشن 704 در 480 با سرعت 30 فریم در ثانیه ضبط و پخش خواهد کرد. گفتنی است ، هرچه فریم در هر ثانیه پایین تر باشد ، ویدیو واضح تر یا پرشکوه تر از نظر پخش به نظر می رسد. 30 فریم در ثانیه به یک فیلم بسیار  صاف منتهی می شود اما از فضای هارد دیسک بیشتر استفاده می کند.

ترکیب رزولوشن ضبط شده و فریم در ثانیه تعیین میزان فضای هارد دیسک مورد نیاز را مشخص می کند. به عنوان مثال ، اگر 1 دوربین را با فریم D1 30 در ثانیه ضبط کرده اید ، 24 ساعت شبانه روز / 7 روز در هفته ، تقریباً به 90 گیگابایت فضای دیسک نیاز دارید. اگر نرخ فریم را به 7 فریم در ثانیه برسانید ، فقط به 20 گیگ فضای نیاز دارید.

در نظر داشته باشید عوامل دیگر در میزان فضای مورد نیاز دیسک نقش دارند ، مانند تعداد دوربین ، کیفیت فیلم ، فشرده سازی ویدیویی که مورد استفاده قرار می گیرد و غیره. شما می توانید از ماشین حساب هارد دیسک دوربین مدار بسته ما استفاده کنید و ترکیبات مختلفی را امتحان کنید تا به کیفیت فیلم بهتر برسید و استفاده دیسک خود را به حداکثر برسانید.

خوب ، بنابراین شما ممکن است از خود بپرسید که چرا کسی می خواهد CIF 352px x 240px را ضبط کند؟ خوب شما احتمالاً نمی خواهید اما DVR ما دارای یک جریان ویدئویی 2 گانه است که برای مشاهده از راه دور استفاده می شود ، بنابراین می توانید دوربین های امنیتی خود را از هر مکانی از راه دور که در آن شما یک اتصال اینترنتی و یک رایانه ، آی فون ، تلفن اندرویدی ، iPad یا Android مشاهده کنید. تبلت با ارائه آن فیلم با وضوح پایین CIF برای شما ، پخش سریعتر و روان تری را تضمین می کند.

لطفاً به تصویر زیر نگاهی بیندازید تا در مورد اندازه های مختلف هر رزولوشن نسبت به یک مانیتور استاندارد 16: 9 تصور کنید.

 

دوربین های IP شبکه و دوربین مدار بسته دیجیتال NVR

در تصویر بالا متوجه خواهید شد که برخی رزولوشن ها با برچسب آنالوگ و برخی دیجیتال مشخص شده اند. به یاد دارید وقتی به محدودیت های انتقال ویدیو از طریق کابل های آنالوگ اشاره کردم؟ در بیشتر موارد ، وضوح 1MP ، 2MP و 3MP برای انتقال بیش از کابل آنالوگ بسیار بزرگ هستند اما با جدیدترین فناوری دوربین مدار بسته می توان آنها را به صورت دیجیتالی از طریق کابل CAT5 یا CAT6 منتقل کرد.

در این حالت شما از NVR (ضبط کننده فیلم ویدیویی شبکه) در مقابل DVR (ضبط کننده فیلم دیجیتال) استفاده می کنید.

چگونه عجیب نیست وقتی سیگنال ویدیویی به صورت دیجیتال منتقل می شود ، نمی توانید از ضبط کننده فیلم دیجیتال (DVR) استفاده کنید.

استفاده از دوربین های IP شبکه با یکی از NVR ما این امکان برای ضبط و پخش فیلم های با کیفیت بسیار بالا به شما می دهد. برخلاف DVR سنتی ، همه کابل های ویدئویی شما برای هر پلاگین دوربین مستقیماً در قسمت پشتی DVR بوده و از یک کابل برق جداگانه تغذیه می شوند ، دوربین های IP شبکه از کابل های CAT 5 یا CAT6 استفاده می کنند که همه با یک سوئیچ کار می کنند و آن هاب سوئیچ است. تنها چیزی است که به NVR وصل شده است. اگر از POE Switch (Power Over Ethernet) استفاده می کنید ، می توانید دوربین ها را با همان کابل برق دهید.

نکته ای که در هنگام رفتن با دوربین های IP Network و NVR باید در نظر داشته باشید این است که هر دوربین و NVR خود همه به عنوان وسیله ای در شبکه شما دیده می شوند و ممکن است بر سرعت شبکه و اینترنت شما تأثیر بگذارد.

Hybrid DVR / NVR Systems بیایید بگوییم که شما یک سیستم آنالوگ موجود دارید اما می خواهیم برخی از دوربین های IP را اضافه کنید. مشکلی نیست ، اینجاست که TechPro Security Products Hybrid DVR / NVR Hybrid DVR وارد بازی می شوند. هیبریدهای ما بهترین های هر دو در دنیا به شما ارائه می دهند. به عنوان مثال ، 16 کانال ترکیبی ما به شما امکان می دهد برای کل 32 کانال 16 دوربین آنالوگ و حداکثر 16 دوربین IP شبکه را وصل کنید.

حروف مخفف متداول در دوربین مدار بسته

در آخر ، در اینجا برخی از رایج ترین کلمات اختصاری CCTV و معانی اساسی آنها آورده شده است.

 • cctv دوربین مدار بسته – تلویزیون مدار بسته
 • DVR – ضبط کننده فیلم دیجیتال
 • NVR – ضبط ویدیو شبکه
 • آنالوگ – این به دوربینهایی اطلاق می شود که سیگنال فیلم را از طریق کابل های آنالوگ سنتی منتقل می کنند.
 • Digital – سیستمی که از کابل CAT5 یا CAT6 برای انتقال دیجیتالی سیگنال ویدیویی استفاده می کند. در بیشتر موارد وضوح بسیار بالاتر از آنالوگ.
 • TVL – اساساً ، کیفیت تصویر دوربین مدار بسته در خطوط تلویزیون (TVL) اندازه گیری می شود. هرچه TVL بالاتر باشد کیفیت تصویر بهتر می شود.
 • Varifocal – این مربوط به دوربینی است که دارای لنز است که می تواند به صورت دستی در دوربین تنظیم شود تا از یک منظره گسترده برای پوشاندن یک منطقه بزرگ یا بزرگنمایی در یک منطقه خاص استفاده شود. اگر یک دوربین واریفوکال نباشد ، به آن لنز ثابت گفته می شود.
 • فاصله IR – دوربین های مدار بسته از نور استنباط شده برای کمک به مشاهده در تاریکی استفاده می کنند. IR فاصله تقریبی دوربینی است که دوربین دارای مادون قرمز در تاریکی روشن می کند. این مسافت بسته به محیط اطراف متفاوت خواهد بود.
 • OSD – در صفحه نمایش. برخی از دوربین ها دارای گزینه هایی هستند که می توانند برای افزایش کیفیت تصویر تنظیم شوند. OSD امکان تنظیم این تنظیمات را از طریق فهرست روی صفحه فراهم می کند
 • دوربین های PTZ – Pan ، Tilt ، Zoom – PTZ قابلیت کنترل از راه دور را دارند. می توانید (PAN) را از یک طرف به طرف دیگر بچرخانید ، به بالا و پایین نگاه کنید (TILT) یا بزرگنمایی و زوم کردن (ZOOM).
 • POE – Power Over Ethernet. این مربوط به دوربین های مدار بسته است که از طریق کابل های اترنت CAT5 یا CAT6 قابل استفاده هستند.

 

انواع متداول دوربین های مدار بسته

 • گنبدی یا دام ( سرپوشیده)دوربین دام به سبک گنبدی که در داخل خانه استفاده می شود ، در شرایط کنترل شده در شرایطی که هوا مشکل ندارد.
  Vandal Dome – دوربین سبک گنبدی است که در داخل یا خارج از منزل استفاده می شود و در برابر خرابکاری مقاوم است.
  دوربین های گلوله – بدنه ای به شکل استوانه ای طولانی تر متصل به آرماتور است که می تواند به راحتی سوار شود تا انواع مختلفی را در خود جای دهد.
  Box یا صنعتی– یک دوربین باکس بزرگتر که معمولاً در شرایط جوی سخت استفاده می شود. بسیاری از دوربین های باکس دارای لنز قابل جابجایی هستند که قابل تغییر است و محل های کنترل دما اختیاری نیست.
  PTZ یا اسپید دام– دوربینی است که می توان از راه دور فیلم برداری ، عنوان و بزرگنمایی کرد. می توان بسیاری از دوربین های PTZ را دنبال کرد که الگوی حرکت را دنبال کنند یا حرکت را تشخیص دهند و دنبال کنند.
  دوربین های IP یا شبکه – دوربین های با وضوح بالا که سیگنال ویدیویی دیجیتال را از طریق کابل CAT5 یا CAT6 منتقل می کنند.
  دوربین های AHD – دوربین های با وضوح بالا که سیگنال تصویری را از طریق کابل های آنالوگ سنتی به HD SDI DVR منتقل می کنند.
  دوربین های پلاک خوان – دوربین دوربرد و ضد هوای دوربرد برای بزرگنمایی در یک منطقه خاص و ضبط تصاویر با سرعت بالا ساخته شده است.

1 دیدگاه دربارهٔ «اطلاعات بیشتر در مورد دوربین مدار بسته»

 1. بازتاب: بهترین برندهای دوربین مدار بسته سال 2020 - دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *