اساس Port Forwarding برای DVR و NVR

اساس Port Forwarding برای DVR و NVR

امروز ما در جستجوی دنیای ساده انتقال پورت خواهیم بود. برای آن دسته از شما که دوست دارید دست به دست هم داده و به درک “چه ، چرا ، و چگونه می توانم” یا به سادگی می خواهید این بخش از کار یا پروژه خود را تکمیل کنید و پشتیبانی فنی در دسترس نیست ، از شما بخاطر ادامه خواندن این مقاله استقبال می کنم. با این کار شروع می کنم ، “اطمینان حاصل کنید که دارای یک رایانه شخصی ، DVR / NVR ، روتر و / یا مودم هستید که همه [وصل شده و آماده استفاده هستند . همچنین لطفاً همه گذرواژه‌ها را برای هر دستگاه به دست آورید (در صورت لزوم) برای اطمینان از تنظیم بی عیب و نقص از آنجا که از رویه به روش دیگر بروید. پس از انجام این کار لطفاً روی رایانه خود به Start MENU خود دسترسی پیدا کنید.

 

{بسته به نوع سیستم عامل شما ، تصویر فوق ممکن است متفاوت باشد.)

گزینه RUN را انتخاب کنید و سپس دستور CMD را تایپ کنید. سپس کلید enter را بزنید و باید پنجره‌ای مانند شکل زیر داشته باشید:

در این پنجره ، دستور IPCONFIG را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید ، این باعث می شود طرح IP شما (Local Area Network) بپیوندید. موردی که در شبکه من مشاهده خواهید کرد ، یک طرح 192.168.1.xxx است. اگر مال شما متفاوت است ، لطفاً مطابق با فرآیند طرح من با شما ، همان نتیجه را کسب کنید. اکنون باید پنجره زیر را داشته باشید:

همانطور که در تصویر بالا GATEWAY من را 192.168.1.1 مشاهده می کنید (که این طرح شبکه من است). آدرس IP رایانه ای که من استفاده می کنم 192.168.1.104 است. این IP منحصر به فرد است که فقط به دستگاه من (رایانه من) تعلق دارد. در صورت تمایل ، این نام است که شبکه کامپیوتر من را می شناسد. به هر دستگاهی که به شبکه من وصل باشد ، آدرس IP منحصر به فرد خود صادر می شود. اکنون دوربین های DVR / NVR و IP Mega Pixel ما دارای آدرس IP پیش فرض 192.168.1.108 هستند. در شبکه من 192.168.1.108 قبلاً گرفته شده است بنابراین من IP DVR را تا 192.168.1.120 برقرار می کنم. به هر حال پیشنهاد می کنم که همیشه آدرس IP دستگاههای خود را به یک IP باز شناخته شده در شبکه خود تغییر دهید. با پینگ شبکه خود می توانید ببینید که آیا IP باز است یا خیر. می توانید با تایپ کردن  PING ، این گزینه را در Command Prompt بررسی کنید (یک بار کلید فضای خالی روی کیبرد ضربه بزنید) و سپس IP مورد نظر را بر اساس طرح تعیین شده خود وارد کنید . چیزی که به نظر می رسد مانند زیر است :

 

(در بالا مشاهده می کنید که این آدرس IP به دلیل پاسخ های کام بسته ای به دستگاه دیگری اختصاص یافته است)

(در بالا مشاهده می کنید که آدرس IP در حال استفاده نیست)

اکنون که یک IP باز ایجاد کرده ایم تا به دستگاه اختصاص دهیم اجازه می دهیمآن را تغییر دهیم. اگر روی ماوس DVR راست کلیک کردید ، موارد زیر را انتخاب کنید:

Main Menu -> Settings -> Network. شبکه خود را در قسمت IP انتخاب شده در قسمت آدرس IP پیکربندی کنید. اطمینان حاصل کنید که در صورت نیاز به شبکه خود ، Default Gateway را در قسمت مورد نظر تغییر دهید. در حالی که ما هنوز در این منو هستیم ، بیایید جلو برویم و درگاه های مورد نظر خود را برای HTTP و TCP اختصاص دهیم. به عنوان مثال ، HTTP را به 88 تغییر داده و درگاه TCP را به صورت پیش فرض 37777 حفظ می کنم. اکنون پیکربندی خود را ذخیره خواهم کرد. (اگر DVR از شما خواسته است که می خواهد راه اندازی مجدد شود ، این یک عملکرد خوب و مناسب است. خوب خوب است.) اکنون بیایید به سمت ایجاد قوانین PORT FOWARDING در شبکه ما برویم. به طور معمول می توانید هر مرورگری را باز کنید و در DEFULT GATEWAY از برنامه IP خود تایپ کنید. لطفاً به تصویر زیر مراجعه کنید:

(قبل)

(بعد)

اکنون با قرار دادن رمز عبور به روتر خود دسترسی پیدا خواهم کرد. پس از داخل من اکنون می توانم قوانین ارسال پورت را برای دستگاه خود ایجاد کنم. براساس روتر و / یا مودم شما تصاویر زیر یکسان نخواهند بود. روتر فعلی که من از آن استفاده می کنم ، یک Linksys 1750AC است.

(منو اصلی نودم مدل Linksys 1750AC)

اکنون به زبانه Security در گوشه سمت چپ پایین می رویم ، سپس تب APPS & GAMING و سپس SINGLE PORT FORWARDING را انتخاب می کنم.

همانطور که در بالا مشاهده می کنید من (3) قوانین مختلف انتقال پورت را برای آدرس IP 192.168.1.120 ایجاد کرده ام که برای DVR من است. شما فقط باید دو مورد ، HTTP PORT و TCP PORT را ایجاد کنید. پس از اتمام ، حتما پیکربندی را ذخیره کنید و حالا بررسی کنید که آیا بیرون از کامپیوتر ما با این دو درگاه به داخل وصل میشود یا خیر. ما در ادامه قصد داریم از وب سایتی بنام: CanYouSeeMe.org استفاده کنیم

پس از این صفحه وارد درگاه های HTTP & TCP که به دستگاه خود اختصاص داده اید و در کادر مانند این در شبکه خود باز کرده اید ادامه دهید:

امیدوارم شما نیز همین نتیجه را به دست بیاورید! اگر همه پورت ها موفقیت آمیز بودند ، باید پورت ها را با کلمه SUCCESS نشان دهد : من می توانم خدمات شما را در (IP خارجی شما در اینجا) در پورت (پورت مورد نظر خود را انتخاب کنید) مشاهده کنم. اگر نه ، دوباره ناامید نشوید ، لطفاً همین روند را دنبال کنید یا برای پشتیبانی فنی رایگان خود در مورد محصولات ما با ما تماس بگیرید. لطفاً برای مشاهده DVR روی یک مرورگر به زیر مراجعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *