آموزش چگونگی پخش فیلم دوربین مدار بسته در وب سایت

آموزش چگونگی پخش فیلم دوربین مدار بسته در وب سایت

در جهان امروز راه های بسیاری برای دسترسی به هر قطعه از لوازم الکترونیکی بر روی اینترنت وجود دارد؛ استفاده از یک تلفن، یک کامپیوتر و یا تقریبا هر دستگاه متصل به اینترنت وجود دارد . در دنیای دوربین مدار بسته استثنایی وجود ندارد . شما می توانید الکترونیک عملا دسترسی از تلفن خود را با استفاده از یک برنامه و دسترسی کامل داشته باشد.

 

در این مقاله ما در مورد یکپارچه سازی دستگاه های مدار بسته و ویدئو به تلفن و یا کامپیوتر صحبت کنید.

همه ی DVR های ما، دستگاه های NVR و دوربین های IP قادر به دسترسی از مرورگر کامپیوتر یا یک تلفن هستند. به طور معمول برنامه های کاربردی که به شما اجازه انجام این وظایف را دارد، اما امروز من به برخی از راه های دیگر برای فید دسترسی های ویدئویی از این دستگاه با استفاده از پروتکل RTSP (زمان واقعی جریان پروتکل) را توضیح دهد.

پروتکل RTPS است چند دهه بوده است، و به طور گسترده ای در وب سایت های برای پخش محتوای ویدئو ها مورد استفاده قرار میگیرد . این پروتکل، مانند HTTP و HTTPS، بسیار قابل اعتماد است با توجه به این واقعیت که ارتباط خود را با استفاده از یک دست دادن TCP برای به دست آوردن یک اتصال روان و ثابت پایان به پایان است.

دوربین های امنیتی ما و دستگاه های ضبط ویدئویی یک کد جریان RTSP دارد که به شما اجازه به پخش تصاویر در زمان واقعی را میدهد ، خوراک های ویدئویی از یک مرورگر و یا پخش ویدئو را ارائه میدهد . بسیاری از پخش RTSP ویدئو نرم افزاری است که اجازه می دهد جریان ویدئو وجود دارد، اما من پیدا کرده ام که آنها به عنوان VLC پلیر قابل اعتماد است. این نرم افزار را می توان در اینجا دریافت کرد .

کدی که اجازه می دهد تا شما جریان ویدئو را  از یک DVR و دوربین های NVR، و IP پخش کنید می توان در اینجا پیدا کنید :

 

DVR & NVR کد :

rtsp://DVR.IP.HERE:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=00&authbasic=YWRtaW46YWRtaW4==

IP CAMERAS Code:

rtsp://admin:admin@Megapixel.IP.Address.Here/cam/realmonitor?channel=1&subtype=1

کد DVR و NVR مختلف با توجه به این واقعیت است که شما باید به آن کانال واگذار کنید برای شما پخش خواهد شد DVR و یا NVR؛ بر خلاف دوربین های IP که دستگاه دی وی آر دارند و آنها نیاز به انتخاب یک کانال خاص برای جریان ویدئو را ندارند .

همچنین، احراز هویت در این مثال admin برای نام کاربری و admin  برای رمز عبور است. شما می توانید هر رمز عبوری که دوست دارید را استفاده کنید.

نمونه ای از ویدئو از یک DVR و اختصاص دوربین کانال # 3 برای پخش جریان ویدئو، کد شبیه به این است :

 

rtsp://192.168.1.108:554/cam/realmonitor?channel=3&subtype=00&authbasic=YWRtaW46YWRtaW4==

همانطور که شما در قسمت قرمز متوجه شده، IP آدرسی که من استفاده کردم از آدرس IP داخلی از DVR است، و در نتیجه احراز هویت معادل admin است. احراز هویت با استفاده از یک پایه 64 بیتی رمزگذاری شده است. بعد در این مقاله، استدلال خواهد شد که چگونه برای تعیین الگوریتم رمز عبور از نرم افزار پخش استفاده کنیم .

دو نرم افزار اصلی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد و آزمایش شده است و با جریان RTSP  به خوبی سازگاری دارد. این پخش کننده VLC و iVideon هستند. iVideon می توانید از اینجا دریافت کنید.

در این مثال که من به شما نشان میدهم که چگونه برای جریان ویدئو با استفاده از نرم افزار VLC از برنامه رابط خودش استفاده کنیم . سپس من به عنوان مثال ایجاد یک فایل متنی با کد HTML  دارای VLC برای قراردادن در سایت خود نمایش می دهد.

در ابتدا شما باید VLC را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. این نرم افزار توسط ویندوز، MacOS X، دبیان / لینوکس و Red Hat Enterprise پشتیبانی می شود. فرآیند نصب و راه اندازی بسیار ساده است. برای مک کامپیوتر، به سادگی آیکون VLC به برنامه های کاربردی پوشه میانبرها بکشید و برنامه نصب خواهد شد. دستورالعمل برای نصب PC.

 

 

 

 

 

پس از نصب شدن نرم افزار ، همه کاری که شما باید انجام دهید اضافه کردن کد به نرم افزار برای شروع جریان ویدئو است . برای این کار، فایل پخش کننده VLC  را ، کلیک کنید / باز کردن شبکه. پنجره زیر باز خواهد شد شما این امکان را برای وارد کردن آدرس اینترنتی کد جریان دارید . همانطور که شما می توانید در این مثال مشاهده من با استفاده از همان کد برای دوربین های IP استفاده کنید . روی Open کلیک کنید و در پنجره بعدی جریان ویدئو را نشان میدهد.

 

VLC Player for Mac

در حال حاضر من در حال استفاده از یک DVR به جایش هستم . روش همان خواهد شد اما کد جریان متفاوت است.

در این مثال من از VLC بر روی یک کامپیوتر استفاده میکنم . باز کردن برنامه و کلیک بر روی رسانه ها / باز کردن جریان شبکه. و در ادامه ورودی کد جریان DVR و پنجره زیر ظاهر می شود.

یکی دیگر از نرم افزار های عالی که من برای استفاده توصیه میکنم نامیده می شود iVideon. این نرم افزار اجازه می دهد تا شما برای به اشتراک گذاشتن لینک ویدئو و جاسازی در یک سایت به شما اجاره میدهد ، این یک برنامه است که می توان در فروشگاه برنامه گوشی خود آن را پیدا کنید و بسیار آسان آن را پیکربندی کنید.

این نرم افزار اجازه به راه اندازی، رایگان، تا 2 دوربین  IP و جریان آنها را بر روی اینترنت با استفاده از یک برنامه کلاینت و سرور را میدهد . نسخه سرور از نرم افزار نیاز به بر روی یک کامپیوتر که در آن دوربین ها (در همان شبکه) واقع شده نصب شود. پس از نرم افزار سرور نصب شده است، شما نیاز به ایجاد یک حساب کاربری به تبادل دوربین های خود را با سرورهای iVideon دارید . شما همچنین می توانید کامپیوتر خود را به عنوان یک “NVR” کار بگیرید . شما می توانید یک برنامه ضبط را تعیین کنید. شما می توانید حرکت حساسیت و ویژگی های دیگر را نیز تنظیم کنید . فقط در نظر داشته باشید که اگر این گزینه را فعال کنید، پس از آن فیلم های خود را در درایو محلی که در آن سیستم عامل نصب شده است ذخیره کنید .

پس از نصب روی سرور  روی آن کلیک کنید و در حال حاضر شما آماده برای اضافه کردن دوربین ها می باشد. برای انجام این کار باز کردن نرم افزار و کلیک راست بر روی General / راه اندازی جادوگر را بازظکنید . اگر شما یک حساب ایجاد نکرده اید در حال حاضر لطفا این کار را انجام دهید و روی بعدی کلیک کنید. دوربین های تحت IP دیجیتال با کلیک بر روی “اضافه کردن …” و در پنجره بعدی شما گزینه های متعدد را انتخاب کنید پیدا کردن اسم ، هر نوع نام که شما می خواهید به آنها اختصاص دهید برای  اتصال. زیر سازنده پارس تکنیک را انتخاب کنید .

در مورد مدل شما نیاز به تصمیم گیری دارید که آیا شما در حال تلاش برای اتصال به یک دوربین NVR، DVR و یا IP هستید . اگر یک دوربین انتخاب شده است شما 2 گزینه را انتخاب کنید، بالا و پایین انتخاب شده است. اگر Hi انتخاب شده باشد، سپس کد جریان ظبق رزولوشن انتخابی در دوربین شما خواهد بود و تنظیمات وضوح از جریان اصلی استفاده میکند . اگر کم را انتخاب کرده باشید پس از انتخاب آن کیفیت جریان از کیفیت پایین دوربین خواهد بود .

توجه داشته باشید که در هنگام پر کردن اطلاعات از دوربین خود مانند آدرس IP، نام کاربری و رمز عبور، کد جریان URL تولید می شود. این چیزی است که نرم افزار برای اتصال به دوربین استفاده میکند و یک کد شبیه به کد ما پیش از این در پخش کننده VLC استفاده شد است.

یکی دیگر از ویژگی بزرگ این نرم افزار توانایی ضبط در کامپیوتر خود بر اساس رویداد است . شما عملا می تواند رکورد این دوربین در کامپیوتر خود را هنگامی که حرکت شناسایی شده است و یا حتی بر اساس یک برنامه ریزی که شما پیکربندی کرده اید تنظیم کنید . در زیر برخی از عکس های فوری هستند:

 

 

هنگامی که تنظیمات لازم پیکربندی شده است و سپس شما آماده به انتقال جریان ویدئو و دسترسی به آن از هر نقطه هستید . به iVideon.com بروید و به سیستم وارد شوید اگر شما انجام نداده اید . هنگامی که شما به سیستم وارد شوید می توانید دوربین های متصل به iVideon را در سرور مشاهده کنید. بر روی تصویر از دوربین کلیک کنید و بعد آن این ویدئو ظاهر خواهد شد به شما ویدئو زنده از دوربین های مگاپیکسلی خود را نشان میدهد .

 

گزینه ای برای به اشتراک گذاری و اجازه دسترسی به کاربران را برای مشاهده ویدئو بصورت زنده وجود دارد . در نهایت، مهم ترین ویژگی جاسازی تمام کد ها در سایت برای اضافه کردن در وب سایت شما است. اینجا یک مثال از یک لینک ویدئویی است.

من امیدوارم که این مقاله برای اضافه کردن دوربین های ویدئویی به وب سایت خود ، و نشان دادن آن یکی دیگر از روش های نظارت است که برای پیکربندی آسان و برای شما مفید و قابل اعتماد بوده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *