توضیح ورودی و خروجی های DVR

توضیح ورودی و خروجی های DVR

در نگاه اول پشت یک DVR امنیتی ممکن است برای فرد متوسط بسیار پیچیده باشد​​ . اگر چه ویژگی های مختلف و گزینه های بین مدل های مختلف متفاوت است، معمولا از اجزای استاندارد که می توان بر روی اکثر DVR ها پیدا شده است وجود دارد. ما از یک دی وی آر “4 کانال استفاده می کنیم که از نوع D1 زمان واقعی است که به توضیح ورودی و خروجی مشترک آن خواهیم پرداخت .

تصویر بالا پشت DVR-LT4120MHD فروخته شده توسط ما است. به ترتیب از چپ به راست شما اجزای مختلف، پورت ها ، و جک های با برچسب مانند “ورودی ویدئو “، “تصویر “، “ورودی میکروفن “، “نقطه”، “RS232″، “VGA”، “HDMI” را می بینید ، و به همین ترتیب. بیایید با “ورودی ویدئو ” شروع کنیم .

ورودی تصویر 

همانطور که شما ممکن است توقع داشته باشید این جا جایی است هر دوربین مدار بسته به آن متصل می شود . آنها اتصالات بی ان سی هستند . اتصالات بی ان سی جایی است بطور اصل برای اتصالات سریع آر اف برای کابل کواکسیال در ارتش طراحی شده است .

 

کابل کواکسیال شبیه به کابلی است که شما ممکن است در خانه خود آن را متصل به ستاپ باکس داشته است. هر دوربین کابل اختصاصی  داده خود را خواهد داشت که در حال اجرا هر کواکسیال به هر یک از پورت ها در پشت دستگاه DVR برای انتقال ویدئو وصل میشود . این واحد قادر به ضبط تا 4 جریان های ویدئویی جداگانه است ، و آن را یک DVR 4 کانال مینامند . همچنین 8، 16 و 32 مدل های کانال در دسترس وجود دارد.

خروجی ویدئو بی ان سی

کانکتور BNC ویدیو به شما اجازه می دهد که یک تلویزیون یا مانیتور را به رابط نمایش در صفحه وصل میشود تا کاربران دی وی آر و دوربین های امنیتی  آنها را نشاهده کنند . صفحه نمایش باید یک اتصال BNC یا ویدئو کامپوزیت را داشته باشد. شما می توانید یک BNC به آداپتور ویدئو کامپوزیت استفاده کنید در صورتی که دارای کامپوزیت در دسترس باشید .

خروجی VGA
پورت VGA اساسا همان چیزی که مانند BNC خارج خواهد شد، اما دستگاه های با VGA ورودی خود جای دهد.

VGA رایج ترین پورت در مانیتورها کامپیوتر ها و یا مدل بعد پلاسما، ال سی دی و تلویزیون های LED است.

خروجی HDMI 
مانند BNC و VGA از پورت HDMI استفاده می شود برای مدیریت تنظیمات DVR خود  از طریق رابط محلی , مشاهده دوربین های خود در زمان واقعی و یا جستجو و بررسی  ویدئو ضبط شده قابل استفاده است

 

.یکی از تفاوت های عمده این است که HDMI قادر به رزولوشن تا 1920 x 1280 (1080P) است. خروجی HDMI را می توان در بسیاری

از DVR ها از جمله خط کامل توسط TechPro محصولات امنیتی پیدا شده کرد .


نقطه خروجی

نقطه یا نقطه خروجی همانند یک خروجی ویدئو BNC هستش . بر خلاف خروجی بی ان سی که در بالا ذکر شد . نقطه خروجی یک خروجی رزرو شده برای اسپت مانیتور ها هست .بر خلاف این خروجی ویدئو BNC ،این خروجی رابط کاربری DVR نمیباشد  و برای هر گونه تعامل با DVR را اجازه نمی دهد. در عوض آن استفاده می شود برای نشان دادن تنها خروجی ویدیو از یک کانال، چرخه را از طریق کانال های مختلف، و یا نمایش یک ماتریس از کانال ها میباشد . راه اندازی و پیکربندی نقطه کانال ها یا ماتریس بر روی گزینه های خاص هر DVR بستگی دارد. نقطه خارج همچنین می توانید به هر صفحه نمایش قلاب کردن و یا نظارت بر با اتصال BNC و یا به یک ورودی کامپوزیت را با استفاده از یک آداپتور.
مثال : BNC / VGA / HDMI DVR رابط محلی

USB پورت

این پورت استاندارد USB مشابه یکی از آنهایی است که شما ممکن بر روی هر کامپیوتر پیدا کنید. پورت USB میتواند استفاده شود

تا ماوس را برای استفاده جهت DVR در رابط محلی استفاده میشود تا فیلم را در دی وی آر عقب و جلو کنیم و فیلم مورد نظر را در USB فلش یا دیسک سخت خارجی ذخیره کنیم .

ETHERNET پورت 

پورت اترنت اجازه می دهد تا شما با اتصال DVR خود به شبکه محلی خود از طریق کابل CAT5 یا CAT6 با اتصال استاندارد RJ45 انجام دهید . هنگامی که DVR متصل است شما قادر خواهید بود تا از راه دور دی وی آر خود را  از هر کامپیوتر در همان شبکه مشاهده و مدیریت کنید . شما این کار را با استفاده از نرم افزار خاص که همراه با DVR و یا یک مرورگر وب اگر DVR شما  دارای قابلیت برای انجام این کار را داشته باشد انجام دهید .

با کمی پیکربندی برخی دی وی آر ها همچنین دارای نرم افزار و برنامه موبایل هستند که شما توانایی دسترسی

به دی وی آر خود خارج از شبکه برای دیدن از راه دور و مدیریت و بازبینی ویدئو را دارا میباشند . تمامی دی وی آر ها

که توسط ما فروخته میشود ظرفیت با نرم افزار ها و برنامه های تمامی سیستم عامل ها را دارند .

A/B – RS485 پورت 

این بندر، همچنین به عنوان یک بلوک ترمینال شناخته شده است، است که اغلب برای PTZ (پان عنوان زوم) سیم کنترل دوربین

استفاده می شود. مانند بسیاری از دوربین ها، PTZs نیاز سیم، قدرت و تصویری و همچنین نیاز به دو سیم اضافی کنترل موتور که به شما اجازه تابه، شیب و زوم دوربین از راه دور را میدهد .

RS232 سریال پورت

این پورت در واقع برای چند استفاده متفاوت است. بیشترین استفاده مشترک است ، اما محدود نیست ، کنترل PTZ جوی استیک فیزیکی و POS (نقطه فروش) است و برای یکپارچه سازی سیستم محدود نمی شود.

DC 12V برق

حفره 12 ولت DC دوشاخه برق. این قدرت تنها برق DVR را فراهم می کند. همه دوربین باید توسط یک منبع قدرت خارجی تأمین شوند .

بلاک ورودی دزدگیر ها 1 – 8

 

در اینجا شما 8 ورودی آلارم را میبینید که از 1 تا 8 با ورودی های زمین در سمت راست آنها میباشد . زمینه می توان در میان همه ورودی های زنگ به اشتراک گذاشته شود . هشدار دهنده را می توان به دستگاه های مانند آشکارسازهای حرکت و یا سنسورهای شکستن شیشه که باعث خواهد یک سیگنال را به DVR که به نوبه خود می تواند یک تابع DVR داخلی باعث ارسال فعال گر شود باشد . مثال آن داشتن یک ضربه ناگهانی گرفته شده در یک دوربین خاص و یا یک ایمیل ارسال شده به شما باشد . شما می توانید یک دوربین (ها) برای شروع ضبط یا حتی PTZ خود را به در یک جهت خاص نگاه کنند. شما حتی می توانید دستگاه های خارجی را  زمانی که در رابطه با استفاده از محرک های زنگ در زیر توضیح داده شده را فعال کند .

فعال کننده های دزدگیر 1 – 3

این واحد دارای 3 فعال ساز هشدار است . هر فعال ساز “به طور معمول باز” یا مثبت در بالا و “بسته” یا منفی در پایین است. اگر شما از نزدیک نگاه کنید می بینید “به طور معمول بسته ” بیش از تعداد فعال ساز 1، 2 یا 3 و ‘C’ در زیر آن است . هیچ پایانی برای دستگاه های که شما می توانید به خروجی های این فعال ساز متصل کنید وجود ندارد. آنها را می توان با یکی از ورودی آلارم فوق و یا می تواند به صورت دستی از طریق نرم افزار DVR ها و یا برنامه های تلفن همراه باعث تحریک شود.

شاید شما می خواهید یک آژیر را در هر زمان خاموش کنید در یک زمان خاص حرکت را در یک اتاق در زمان  06:00-08:00. ببینید بهتر است، شما بتوانید از قلاب تا درب گاراژ خود را از راه دور با تلفن هوشمند خود  باز کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *