دانش قدرت است! – کنترل دسترسی و مدارات

دانش قدرت است! – کنترل دسترسی و مدارات

همانطور که شما ممکن است کاملا مطمئن باشید که پارس تکنیک خدمات دوربین مدار بسته و همچنین کنترل دسترسی را ارائه میدهد و این که  این دو صنعت متفاوت از یکدیگر هستند و این می تواند در هنگام نصب و عیب یابی غافلگیر کننده باشد عمدتا دلیل انتقال از تجهیزات نظارتی به کنترل دسترسی یکی نیست . کنترل دسترسی نیاز به دانش چگونگی کارکردد مدارها دارد .

در این مقاله، من به برخی از دانش مدار های اساسی رجوع میکنم که به شما اجازه نصب یا شناخت آنها را خواهد داد . این دانش می تواند در مواردی به ویژه در شرایط اضطراری مفید باشد .

 

بیایید تا کار را با رفتن بدنبال مدارهای باز و بسته شروع کنیم .

هنگامی که یک دستگاه دارای یک برچسب که خوانده میشود “به طور معمول باز”  است میباشد این بدان معنی است که در حالت عادی است هیچ جریان الکتریکی از طریق مدار عبود نمیکند . فکر کنم از آن به عنوان یک سوئیچ لحظه ای عمل میکند(مثل زنگ درب)  مانند هنگامی که دکمه فشرده شده است آن را کامل میکند و به مدار این اجازه می دهد تا جریان برق و دستگاه بر روی سنج صدا ایجاد کند و زنگ درب را روشن کند.

بیایید مدار زنگ درب را ببینیم :

تصویر در بالا نشان می دهد که مدار در حالت باز که در آن هیچ جریان برقی وجود ندارد، تصویر در پایین نشان می دهد که مدار در حالت بسته که در آن برق جاری خواهد شد، اجازه می دهد از سیم پیچ بر روی آهنربای الکتریکی برای تبدیل شدن به انرژی و با کمک از سیم پیچ و زنگ صدای به شما برسد .

حالا که ما تفاوت هایی بین مدارهای باز و بسته را می دانیم حالا در مورد چگونگی عملکرد پانل های کنترل دسترسی و نحوه اتصال آنها صحبت خواهم کرد  و به همین دلیل آن بسیار مهم است که این دو تابع مدار اولیه را بدانید (بطور معمول باز و بطور معمول بسته).

یک سیستم کنترل دسترسی است به سادگی یک کنترل است که باعث ON یا OFF شدن مدارهای با استفاده از رله میشود . این به این معنی است که هر خروجی از رله روشن است میتواند منجر به روشن یا خاموش [مدارهای باز و بسته کردن] کردن دستگاه هایی  مانند قفل یا مغناطیس شود ، که یک مگنت با قدرت زیاد است که به طور معمول در پوند رده بندی میشوند. بستن مدار در یک MagLock یک باند الکترومغناطیسی را نگه می دارد که درب تا زمانی بسته است که یک ورودی از یک خواننده به کنترل پنل وجود دارد ایجاد می کند . کنترل پنل باز یا بسته مدار با استفاده از رله آن است. نمودار زیر نشان داده شده که چگونه یک آهن ربا توابع قفل در “کنترل پنل” عمل میکند.

اجازه دهید تا ببینیم که چگونه یک “ضربه ” روی مدار اثر میگزارد. همانطور که می بینید طرز کار آن شبیه به قفل مغناطیسی است که در آن مدار بسته و یک سیم پیچ که یک درونش میله است به فزد اجازه خواهد داد که ورودی را افزایش دهد . این سلونوئید نامیده می شود.

در اینجا یک فیلم در مورد چگونگی این انجام شده است.

 

حالا که ما اصول اولیه را پوشش داده ایم ، اجازه دهید به بعضی از جزئیات دیگر از قبیل دستگاه های شکست امن صحبت کنیم . این دستگاه حتی زمانی که هیچ قدرتی و یا منبع تغذیه وجود ندارد دستگاه به فعالیت خود ادامه خواهد داد تا در یک موقعیت قفل شده و درب در وضعیت امن نگه داشته شود این دستگاه ها معمولا برای درب های ضربه ای هستند .

 

انواع قفل الکترومغناطیسی.

با درب وضعیت سوئیچ: این دستگاه می تواند وضعیت درب باز یا بسته به سیستم را نشان دهد، به شما امکان دانستن اینکه اگر یک درب است بد عمل میکند یا کسی به درب با یک شی تکیه کرده است را اطلاع میدهد .

با تاخیر: این به شما چند ثانیه قبل از قفل مگنت اطلاع خواهد داد. این در یک منطقه با امنیت بالا شایع ترین است.

بیایید ببینید که چگونه یک سیستم یک درب با کنترل تنها به نظر میرسد.

 

 

این ساده ترین راه برای گرفتن یک کسب و کار کوچک با تنها یک درب و در حال اجرا با کنترل دسترسی آنها است. در تصویر بالا، ما یک قفل درب [درب ضربه ای ] متصل به کنترل مستقل با سنسور درب، و همچنین خروج و وضعیت خوان آن را مشاهده کنید. کاربر خود را با استفاده از یک کارت و یا Keyfob در کارتخوان است وارد میکند که یک سیگنال را به کنترل کننده می فرستد و شناسایی می کند. کنترل می رود در پایگاه داده خود و می بیند که این کاربر دسترسی دارد و پس از آن دسترسی کامل مدار را به ضربه زن درب اجازه ورود فرد را میدهد.

 

به نظر می رسد ساده است؟

بیایید سعی کنید آن را با یک برد کنترل به جای یک کنترل مستقل امتحان کنیم . این  برای یک کسب و کار با اندازه متوسط ​​خوب است. در این تصویر شما یکپارچه سازی با دستگاه های دیگر مانند یک سیستم دوربین مدار بسته با استفاده از خروجی زنگ دار آن را ببینید. ما هم اکنون می توانید به عنوان نوع دیگری از یک سنسور حرکتی از دوربین استفاده کنیم . ما همچنین می توانیم سیستم با پانل های اعلام حریق را در اختیار داریم .  بسیاری از امکانات وجود دارد، و آن است که همه در مورد شناخت محدودیت های هربرد  و سیستم است.

اجازه دهید تا بر روی باتری پشتیبان و استفاده از فیوز و دیودها کار کنیم.

هنگامی از هر سیستم امنیتی سخن به میان می آید، یکی نیاز به نگه داشتن این سیستم در حال اجرا حتی زمانی که نه برق در ساختمان وجود دارد، یا با نقص در عملکرد سیستم برق یا با دستکاری عمدی ایجاد شده است.

 

هستند ظرفیت های مختلف اینورتر مانند 200VA، 250VA، 350VA، 400VA، 450VA، 500VA، 625VA، 1200VA، و غیره ظرفیت اینورتر باید انتخاب شود بر اساس وات چه مقدار از لوازم شما برقی شما در یک زمان وجود دارد.

برای یک یو پی اس با 875Va ما می توانیم یک بار حداکثر 640 وات استفاده کنید. برای یک یو پی اس با 677Va ما می توانید با ما یک بار حداکثر 540 وات

نکته اصلی که ما باید به درستی درک کنیم که هر چه ممکن است قدرت توان یو پی اس، باتری پشتیبان نباید متفاوت باشد. پشتیبان گیری باتری فقط بسته به باتری آمپر ساعتو میزان استفاده بار تغییر می کند.

محاسبه یو پی اس سیستم کنترل دسترسی

برای محاسبه پشتیبان گیری یو پی اس، ما یک فرمول ساده داریم.

UPS Backup = Battery Ah * (Volts/Load) * (1/Powerfactor)

برای مثال :

اجازه دهید تا محاسبه سیستم پشتیبانی برای یک یو پی اس با مشخصات :

بار قدرت درحال استفاده است. فرض کنید ما در حال اجرا یک کامپیوتر هستیم پس مصرف بار آن در حدود 300 وات است.
ضریب قدرت برای دستگاه به دستگاه دیگر متفاوت است، ضریب قدرت متوسط ​​1.4 است

 

ولتاژ ولتاژ باتری است.

برای یک باتری ولتاژ 12V می باشد.

اگر باتری ها  سری متصل شوند  = 12 * تعداد . از باتری است.

باتری آمپر ساعت مورد استفاده برای یو پی اس است،

باتری سیستم یو پی اس AH is 7

پس Battery Backup

=  7 * (12/300) * (1/1.4)
=  7 * (0.04) * (0.7)
=   0.19 ساعت
=    19 دقیقه

توجه: شما می توانید از همان فرمول برای محاسبه باتری پشتیبان برای UPS و یا یک مبدل استفاده کنید.

باتری را پشتیبانی و سیستم می تواند پیچیده شود اگر شما به دنبال برق دستگاه برای بیش از 30 دقیقه باشید . آگاهی از چگونگی محاسبه آنچه شما نیاز دارید در هنگام خرید سیستم تا صحت و یا ساخت مهم است.

این نیز برای یک سیستم انرژی خورشیدی عمل می کند. در مورد یک سیستم خورشیدی شما باید به حساب سلول های خورشیدی و همچنین دانستن محل و ساعات اوج خورشید باشید . در اینجا مقاله ای که در رابطه با انرژی خورشیدی گفته میشود با جزئیات است.

 

اجازه دهید تا به عملکرد یک دیود که میتوان دسترسی کنترل داشته باشد صحبت کنیم. برای این که ما نیاز به دانستن آنچه تابع یک دیود است داشته باشیم . دیود یک دستگاه کوچک با دو پایانه است [+ سمت نامیده می شود آند و – سمت کاتد به نام. این دستگاه اجازه می دهد تا جریان تنها در یک جهت حرکت کند. این به این معنی است که در یک مورد که در آن نقص وجود دارد و یک دستگاه با یک کوتاهی وجود دارد، آن  به دستگاه اجازه میدهد تا به عبور جریان در مدار محافظت می کند.

 

یک دیود را می توان در هدایت و همچنین به عنوان چراغ شناخته . آنها با الکترولومینسانس کار میکنند . سمت [کاتد و یک کریستال نیمه هادی در بین این دو – آنها در اصل همان که در آن سمت + [آند و کار می کنند. بسته به نیمه هادی رنگ است که آن را منتشر می کنند است.

بیاید به سراغ فیوز ها برویم

فیوز دستگاه هایی که دارای یک نوار کوچک از فلز، معمولا در داخل یک شیشه استوانه ای با دو سر که به یک ترمینال متصل روکشی است. آنها به طور گسترده در صنعت برق و همچنین صنعت الکترونیک استفاده می شود. این دستگاه به جریان فعلی اجازه خواهد داد، اما زمانی که شدت جریان برق بالا رتبه آن است نوار کوچک در داخل ذوب خواهد شد، و جریان الکتریکی جهت جلوگیری از آسیب به مدار قطع خواهد شد.

 

فیوز است که توسط این علامت نشان داده است.

 

حالا که شما در مورد اینکه چگونه مدارها کار میکنندوقتی برای دسترسی به کنترل نیاز دارید، شما می توانید با خیال راحت تجهیزات خود را نصب کنید و همچنین کمک جهت اتخاذ یک تصمیم عاقلانه به آنچه شما نیاز دارید. به خاطر داشته باشید که هادی حامل سیگنال را از یک دستگاه به دستگاه دیگر نیز مهم است، و همچنین پایه درستی هر برد کنترل اگر با استفاده از بیش از یک اتصال زمین باشد  .

تیم فروش ما  برای مشورت برای هر گونه سوال که ممکن است شما داشته باشید در خدمت است .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *