جوانب مثبت و منفی دوربین امنیتی PTZ

جوانب مثبت و منفی دوربین امنیتی PTZ

هنگامی که شما در حال انتخاب یک دوربین امنیتی برای خانه یا شغل خود هستید ، درک گزینه های مختلف لنز موجود به انتخاب شما کمک می کند. متداول ترین آنها لنزهای ثابت ، لنزهای واریفوکال و PTZ است که در این صورت به دوربینهای پان ، شیب ، زوم معروف هستند.

یک لنز ثابت که فقط یک لنز غیر قابل تنظیم است و به طور معمول آنها لنز 3.6mm میباشند که به مرور گسترده تر شده است چرا که شبیه به آنچه که چشم انسان می تواند ببیند هست .

سپس شما باید به لنز چند کانونی توجه کنید . به عبارت ساده این لنز است که می تواند به صورت دستی بزرگنمایی و در یک منطقه خاص فوکوس کند . این مهم است که در زمان نصب درک کنید که این یک دوربین چند کانونی زوم و متمرکز است .

هنگامی که شما دوربین را مکان نمایی و نصب و فوکوس میکنید چه در دوربین های لنز ثابت چه در دوربین های وریفوکال ، دید شما همان تصویری است که شما در هنگام مشاهده دوربین ها و یا تماشای فیلم ضبط شده خواهید دید .

اگر شما بخواهید مشخصات مختلف را در دوربین ببینید نیاز دارید تا پس از هر تنظیم دوباره نردبان را بگزارید و تنظیمات جدید مثل زوم و فوکوس را اعمال کنید .

اگر شما دوربین لنز ورفوکال دارید . به عبارت ساده این لنز دارای قابلیت این است که می تواند به صورت دستی بزرگنمایی و در یک منطقه خاص فوکوس کند . این مهم است که درک کنید که در هنگام نصب دوربین مدار بسته وریفوکال تنظیم کنید .

هنگامی که شما  دوربین خود را جایگزینی و زوم میکنید چه در دوربین های لنز ثابت یا وریفوکال به نقطه ای که میخواهید متمرکز کنید .

اگر شما می خواهیدمشخصات مختلف را ببینید شما نیاز دارید تا نردبان خود را دوباره برای  زوم و یا تمرکز دستی تنظیم کنید .

 

PTZ

شما احتمالا یک دوربین فانتزی  مانند انچه در فیلم ها میبینید میخواهید . یکی با یک جوی استیک باحال است که به شما اجازه به حرکت دوربین در آوردن در اطراف و زوم در داخل و خارج در زمان واقعی را میددهد .

بسیاری از PTZs می تواند زوم تا 36 برابر با زوم اپتیکال و همچنین می توانید به صورت دیجیتالی زوم کند . آنها همچنین توانایی تنظیم حرکت دوربین در یک تور یا یک الگوی تعیین شده را دارند . این بدان معناست که شما می توانید دوربین را در یک چرخه تکرار از پیش تعریف شده تنظیم کنید . شما ممکن است بخواهید که آن را در یک جهت قرار دهید به مدت 5 ثانیه از زاویه 60 درجه و به زوم در داخل و در جهت دیگری به مدت 10 ثانیه نگاه کند . گزینه های الگوی به طور کامل قابل تنظیم است.

برخی از دوربین های امنیتی PTZ حتی ویژگی های خاص مانند ردیابی حرکت را دارند . این کاربردش در جایی است که دوربین به طور خودکار حرکت را تشخیص و برآن قفل میکند و یک شی را پیگیری میکند .

بنابراین شما ممکن است از خود بپرسید، چرا من تا به حال یک PTZ را نخواستم . به نظر می رسد که تمام آنها همه آن را انجام میدهند. خب قبل از بیرون رفتن و خرید همه دوربین های PTZ در اینجا چند چیز را که نیاز به فکر کردن در مورد آنها هست را اعلام میکنیم .

 

هزینه 

اولین چیزی که نیاز به دانستن آن است که در PTZ معمولا بسیار گرانتر نسبت به دوربین های ثابت و یا وریفوکال میباشد . اگر شما می خواهید برای اضافه کردن IR (دید در شب) هزینه بیشتزی بپردازید .

نصب

هنگامی که شما یک PTZ نصب میکنید چند چیز نیاز است که در نظر گرفته شود. نخست، اکثر PTZs بزرگتر از یک دوربین امنیتی معمولی هستند و نیاز به قدرت بیشتری دارند . این است که معمولا توصیه می شود که PTZs باید منبع قدرت اختصاصی خود را داشته باشد . بسیاری با یک منبع تغذیه آمده هستند اما در برخی موارد ممکن است شما نیاز به خرید یک منبع جداگانه میباشد .

بیشتر PTZهای امروز از طریق RS485 کنترل می شود. RS485 یک استاندارد در بیشتر DVR ها جدید است اما یک مجموعه فوق العاده برای کنترل چرخش ، شیب و زوم دوربین با سیم ممکن است نیاز به اجرا باشد.

اگر شما نیاز به نصب یک دوربین آی پی پی تی زد ذارید میتوانید از یک کابل CAT5 تنها همراه انژکتور POE استفاده کنید

 

کنترل

به منظور کنترل PTZ خود شما مجبور به استفاده از دکمه های روی صفحه و یا UI از DVR خود با استفاده از PSS نرم افزار، رابط وب و یا تلفن همراه نرم افزار با فرض آنها که توانایی کنترل نرم افزاری را داشته باشند نیز وجود دارد . اگر شما می خواهید از یک جوی استیک استفاده کنید شما احتمالا باید برای خرید آن به طور جداگانه اقدام کنید .

عملکرد

در اینجا یک سناریو است. بیاییدبگوییم شما نیاز به نصب یک سیستم 8 دوربینه هست و ما تصمیم به خرید 7 دوربین ورفوکال  و 1 PTZ داشتیم.
برای تلفن های موبایل مانند یک طرح خوب تا کنون، درست.

حالا می گویند سیستم شما آماده نصب شده است

 

بنابراین شما به عقب برگردید و شروع به نگاه کردن ضبط و تحقق بخشیدن به تنها دوربین است که می تواند با این PTZ گرفته شده است.

شما ممکن است بعد از نصب تصمیم بگیرید بعد از نصب از دوربین پی تی زد در حال دستی استفاده کنید

 

 

 

یک زن و شوهر از چیزهایی که در ذهن داشته باشیم وجود دارد.

1. همه PTZها انجام توانایی ردیابی خودکار را ندارند.

2. به طور معمول این دوربین بزرگترین جسم را ردیابی میکند.

3. اگر می خواهید به از ردیابی خودرو استفاده کنید پس از آن PTZ خود را می توانید در حالت گردش خودکار باشد. PTZ  قادر نخواهد بود به تشخیص حرکت و پیگیری یک شی  اگر دائما در حال حرکت به دلیل وجود در حالت خودکار باشد .

نتیجه گیری 

 

گرچه PTZ ممکن است مانند یک ایده عالی به نظر رسد  قبل از خرید آن و صرف مقدار زیادی از زمان و پول که لزوما بهترین راه حل برای شما وضعیت خاصی که برای شما وجود دارد نمیشود .

می شود گفت من شخصا بدون یک PTZ نمیتوانم در سیستم امنیتی خود زندگی کنم . آنها قطعا جای خود را دارند و همیشه علاوه بر قدرتمند کردن سیستم امنیتی شما  ممکن است بهترین انتخاب به عنوان خط دفاع شما باشد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *