چگونه DVR خود را برای ضبط بهینه سازی کنیم

چگونه DVR خود را برای ضبط بهینه سازی کنیم

بسیاری از مشتریان همیشه در مورد چگونگی  کار آمدتر کردن DVR خود سوال می پرسند . بسیاری از این سوالات به فضای ضبط، تشخیص حرکت و پهنای باند مربوط می شود.

امروز من در مورد برخی از تنظیماتی صحبت میکنم که از نظر من مهم ترین کار برای اینکه DVR خود را کارآمد تر و از ظرفیت دیسک و تشخیص حرکت و کیفیت ضبط حداکثر بهره را ببریم

.

چند روز می خواهید برای ذخیره؟

داشتن یک ایده از اینکه چند روز می خواهید در یک سیستم امنیتی ذخیره سازی کنید از موارد بسیار مهم است، چرا که این تعیین خواهد کرد چه مقدار فضای هارد مورد نیاز است .

من همیشه ذخیره سازی را بر اساس مقدار نیاز از تصاویر دوربین شما در DVR نصب می کنم، همچنین جایی که آنها در حال رفت و آمد هستند نصب شود. دلیل این کار این است که به دلیل داشتن دوربین های نصب شده در مکان های که در آن بسیاری از حرکات موجود است این به این معنی است که فضای ذخیره سازی بیشتری استفاده خواهد شد پس بنابراین فضای بیشتری مورد نیاز است.

متغیر دیگری که شما آن را باید محاسبه کنید رزولوشن و چگونگی ضبط DVR است ؛ اساسا شما باید  بر اساس 2 گزینه، حرکت و یا ضبط مداوم (24/7 بدون توقف) در نظر گرفته شود .

تشخیص حرکت، زنگ هشدار و ضبط مداوم

همه ی DVR ها ما دارای قابلیت استفاده از انواع مختلف ضبط برنامه ریزی شده میباشند و شما می توانید، در رکورد تئوری با استفاده از روش های مختلف بسته به نیازهای شما تعیین شود ، شما می توانید با هوش مصنوعی دی وی آر خود را پیکربندی کنید برای ضبط با تشخیص حرکت و یا به طور مداوم، در زمان های خاص و یا ترکیبی از هر دو و یا حتی زمانی که زنگ خارجی باعث شده است اگر به DVR متصل می شود.

تشخیص حرکت نوع رایج از ضبط است که مشتریان در هنگام راه اندازی DVR آن را انتخاب میکنند و این بهترین سناریو خواهد بود که وقتی استفاده میشود به صرفه جویی در فضای هارد و رسیدن به هدف شما است.

شما همچنین می تواند فضای بیشتری با پیکربندی DVR برای ضبط تنها زمانی که آلارم باعث تحریک یک دوربین مدار بسته و فعال شدن ضبط ویدئو در آن کانال میشود . این ایده آل است برای مناطقی که هیچ کس قرار است وجود داشته باشد، مانند فضای خصوصی یا یک دفتر، جایی که آنها نیاز به باز کردن درب یا عبور از طریق منطقه ای که مجبور به فعال شدن زنگ تماس است. این تنها ایده آل برای آن مواردی که شما نمی خواهید مردم بدانند که شما در حال ضبط هستید و هیچ دوربین یا آلارم قابل مشاهده وجود دارد .

ضبط پیوسته در نظر گرفته شده بیشترین مصرف فضای دیسک را دارد . سیستم بدون در نظر گرفتن چیزی ضبط خواهد کرد و اگر هر شی در مقابل دوربین باشد و یا اگر یک دوربین به صورت فیزیکی به DVR متصل شده باشد . این روش از سوی دیگر در مناطق خاص مانند بانک ها و پیاده روها عبوری استفاده می شود.

 

چگونه از حوادث تشخیص حرکت نادرست جلوگیری کنیم ؟

دی وی آر چند بار به شما تشخیص حرکت نادرست خواهد داد که باعث ایجاد فایل های خالی در درایو شما می شود  و در هنگام جستجو برای برنامه هایی مانند این می تواند بسیار مشکل ساز باشد زیرا آنها درست مثل حوادث حرکت به طور منظم میباشند . برای به حداقل برسد این نوع از حوادث برای تشخیص حرکت نادرست است چند تنظیمات وجود دارد که ما می توانیم برای کاهش حوادث کاذب اجرا کنیم .

 

ضد لرزش :

ضد لرزش یکی از ویژگی های است که در حدود چند دهه کاربردی بوده است و عملکرد آن برای به تاخیر انداختن یک تحریک گر استفاده میشود . برای توضیح این بهتر است تصور کنید که شما در حال گرفتن یک عکس هستید و شما یک تایمر در دوربین خود را راه اندازی می کنید . در دوربین مدار بسته DVR ها که توسط تشخیص حرکت پیکربندی و تنظیم شده است شما میتوانید هر دوربین را تنظیم کنید که با تاخیر زمانی که چیزی در مقابل آن است عمل کند . با تنظیم کردن این مجموعه با 5 ثانیه به عنوان یک تست که پس از آن شی که در نهایت باعث خواهد شد که حرکتی که در جلوی دوربین و یا در قاب آن نیاز است برای 5 ثانیه در DVR بود و درک این است که چیزی در آنجا وجود دارد.

 

حساسیت :

حساسیت یک پارامتر است که کمک خواهد کرد که شما چگونه حساسیت دوربین رابه حرکت اجسام حساس کنید . هر چه حساسیت کمتر شی بزرگتر و همچنین نیاز به نزدیک تر بودن آن شی به دوربین است تا در آن حرکت تشخیص داده شود . حساسیت بالاتر از سطح دوربین، جسم کوچکتر و حرکت کمتری جهت تحریک دستگاه نیاز دارد .

 

منطقه و یا محدوده :

هنگامی که نیاز به دوری جستن از هرگونه خطای تشخیص حرکتی در محیطی خاص و یا محدوده خاص نیاز است ترفند تعیین محدود DVR به کمک شما خواهد آمد . این روش این است که اساسا تنظیم نقاط در یک قاب چک و مشخص شده اند که شما می خواهید به هیچ یک از نقاط تشخیص داده شده توسط شما حرکتی نباشد . تصور کنید که نصب دوربین مدار بسته در حیاط خلوت شما انجام شده است و به دنبال آن درختان در پس زمینه هستند . نقاط شکستن بسیار مهم خود را که در آن مزاحمان ممکن می تواند وارد شوند در پیش زمینه از همان منطقه است. سپس هنگامی که درختان در آن منطقه حرکت کنند دی وی آر حرکت برگ ها به دلیل تغییر در پیکسل ها را حرکت قلمداد میکند و اقدام به هشدار بی مورد جهت وجود حرکت میکند در این حالت یک چیزی که شما می توانید انجام دهید استفاده از ویژگی منطقه است که باعث میشود مناطقی که حرکت وجود مثل شاخ و برگ درختان در نظر گرفته نشود و مناطقی مثل محل عبور و مناطق حساس را به تشخیص حرکت را فعال کنیم . به عبارت دیگر، منطقه فاقد بخشی از فیلم اگر حرکت شناسایی شده است را حذف کنید

در زیر یک ویدیو که نشان می دهد چگونه به ماسک منطقه:

[fusion_youtube id=”OKwps1Cot6E” alignment=”” width=”” height=”” autoplay=”false” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” css_id=””][/fusion_youtube]

بزرگترین چالش از پیکربندی تشخیص حرکت این است که مناطقی را پیدا کنید که تنظیمات هیچ آلارم کاذبی تولید نکند و در همان زمان هیچ رسوخ واقعی را از دست ندهید. قاعده کلی این است: حساسیت باید به بالاترین حد که ممکن است در نظر گرفته شود در حالی که آلارم کاذب تولید نشود و همچنین تنظیم حساسیت با توجه به محیط باشد . سطح حساسیت پیش فرضDVR های ما سطح 3 است (در مقیاس 0-6) که آن را یک محیط خوب برای بسیاری از موارد استاندارد میباشد .

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *