نحوه پیکربندی دوربین HDCVI و HDCVI DVR

نحوه پیکربندی دوربین HDCVI و HDCVI DVR

فناوری یکی از مباحث مورد علاقه من است و وقتی تجهیزات امنیتی را انتخاب کردم ، تصمیم گرفتم در مورد چگونگی عملکرد آن بنویسم و ​​توضیح دهم که کار با یکی از محصولاتی که ما ارائه می دهیم آسان است.

امروز من یک فناوری جدید به نام HDCVI (رابط ویدیویی کامپوزیت High Definition Composite Video) را معرفی می کنم و نشان می دهم که چگونه این HDCVI DVR مسیر سیستم های آنالوگ را تغییر میدهد و منجر به سقوط کند آن میشود و دنیای HD را بر بازار سیستم امنیتی مسلط می کند.

چیست HDCVI?

HDCVI (رابط ویدیویی کامپوزیت با کیفیت بالا) یک فناوری مستقل و اختصاصی است که در آن قادر به انتقال ویدیو با کیفیت بالا از طریق کابل کواکسیال استاندارد است. همچنین ، HD-CVI قادر است تا حداکثر فیلم 2 مگاپیکسلی را از طریق زیرساخت های کابل کواکسیال تا 1600 پا و بدون هیچگونه تکرار کننده و رابط ثالث انتقال دهد. این راه حل بسیار بهتری نسبت به HD-SDI فراهم می کند که محدود به انتقال 300 فوت است.

تصاویر زیر پانل های جلویی و پشتی HDCVI DVR 4CH و 8CH را به شما نشان می دهد:

نمای پشت 4 کانال

نمای پشت 8 کانال

نمای مقابل 4 و 8 کانال

از چه نوع کابل می توانم استفاده کنم؟

HDCVI را می توان با RG59 معمولی (کابل سیامی) استفاده کرد. این نوع کابل معمولاً در نصبهایی که دوربین های آنالوگ معمولی در آن قرار دارند یافت می شود.

این کابل برای این برنامه ایده آل است زیرا در هنگام اضافه کردن دوربین های HDCVI و و HDCVI DVR نیازی به تغییر چیزهایی در کابل کشی خود ندارید.

همچنین می توانید از کابل Cat5 & Cat6 استفاده کنید. این کابل به مجموعه متفاوتی از اتصالات مانند اتصالات RJ45 نیاز دارد. این اتصالات همان نوع اتصال دهنده هایی هستند که در یک کابل اترنت معمولی پیدا خواهید کرد.

چگونه می توانم دوربین های HDCVI را از دوربین های آنالوگ ، HDSDI و دوربین های IP شناسایی کنم؟

دوربین های HDCVI کابل اضافی دارند. این کابل ها به صورت رنگی با رنگ بنفش و سفید کدگذاری شده اند. با اتصال ویدیو از طریق HDCVI ، متوقف نمی شود و دوربین قادر به تولید ویدیو از طریق DVR آنالوگ یا مانیتور دستی است. این به این صورت طراحی شده است و صرفاً برای تنظیم دوربین در حالی که نصب شده است و به یک مانیتور دستی وصل می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین های آنالوگ فقط 2 سیم دارند. اینها بیشتر Power و Video هستند. برخی از دوربین ها وجود دارند که دارای یک جفت سیم اضافی هستند و معمولاً برای کنترل PTZ استفاده می شوند ، در حالی که برخی دوربین های دیگر از این کابل ها برای دسترسی به منوهای OSD دوربین استفاده می کنند.

دوربین های HDSDI معمولاً دارای 3 سیم هستند. دو سیم BNC و 1 اتصال دهنده برای Power. یکی از اتصال دهنده های BNC سیگنال آنالوگ است و به شما این امکان را می دهد تا دوربین را به DVR یا مانیتور دستی وصل کنید. اتصال دوم BNC به شما امکان اتصال به HDSDI DVR را می دهد و فقط ویدیوی HD را از طریق این نوع دستگاه ها نمایش می دهد. اتصال سوم برق است.

دوربین های IP نیز دارای 2 سیم هستند. این ها یک اتصال دهنده به سبک RJ45 و یک اتصال دهنده برق هستند. برخی از دوربین های IP با یک کابل واحد قادر به استفاده از RJ45 هستند. آنها قادر به توزیع قدرت ، داده و کنترل خواهند بود.

 

اتصالات HDCVI ، HDSDI ، آنالوگ و IP.

برای یادگیری تفاوت های این اتصالات به تصاویر نمونه زیر مراجعه کنید:

HDCVI Camera Connectors

HDSDI Camera Connectors

Analog Camera Connectors

IP Camera Connector

نصب و پیکربندی HDCVI

هنگام نصب دوربین های HDCVI زیاد گرفتاری زیادی نیست. نیازی به پیکربندی هیچ آدرس IP ، پورت ها و غیره نیست. برای نصب هایی که کابل ترکیبی از قبل موجود است ، این روش بسیار ساده است زیرا شما فقط نیاز به تعویض دوربین آنالوگ و نصب دوربین HDCVI در جای خود دارید.

یکی از بدنام ترین ویژگی های دوربین HDCVI این واقعیت است که داده های ویدئویی ، صوتی و کنترل های RS485 از طریق همان کابل منتقل می شوند. دوربین های HDCVI ما دارای منوی OSD (در صفحه نمایش) هستند که می توان به پیکربندی ویژگی های فیلم دوربین مانند روشنایی ، قرار گرفتن در معرض نور ، وضوح ، فریم و غیره دسترسی داشت.

برای دسترسی به OSD ، کافیست دوربین را در کانال مورد نظر HDCVI DVR خود متصل کرده و پیکربندی ارتباط RS485 را در DVR در کانال جایی که دوربین به آن وصل شده است ، شروع کنید. نمونه ای از این مورد در صورتی است که دوربین در کانال 1 متصل شده باشد موجود است ، پس باید تنظیمات RS485 آن کانال را پیکربندی کنید. در مورد هر دوربینی دیگر که به DVR وصل می شود ، همین اتفاق خواهد افتاد.

برای برقراری ارتباط با OSD دوربین باید تنظیمات زیر در DVR پیکربندی شود. تصویر زیر را دنبال کنید:

 

بروید به : Main Menu>Settings>Pan/Tilt/Zoom و مطمئن شوید که این تنظیمات وجود دارد.

یکی دیگر از ویژگی های استثنایی و بدون دردسر با دوربین های HDCVI این است که هنگام پیکربندی ویژگی کنترل RS485 در هر دوربین نیازی به تغییر آدرس یا میزان baud در هر دوربین نیست ، نصب و پیکربندی کلی دوربین ها بدون دخالت بسیار آسان است.

پس از اعمال این تنظیمات در تمام کانالها ، زمان آن فرا رسیده است که ارتباط RS485 را با دوربین و DVR تست کنید. برای دسترسی به OSD دوربین ، به سادگی بر روی کانال مورد نظر خود کلیک کنید تا Pan / Tilt / Zoom Controller را باز کنید:

با استفاده از فلش های کنترلر ، از طریق OSD دوربین حرکت کنید و سپس اگر می خواهید یک مقدار یا ویژگی را تغییر دهید ، به سادگی روی پیکان سمت راست کلیک کنید تا مقادیر را تغییر دهید. همچنین متوجه خواهید شد که برخی از منوها دارای پیکان در آن هستند. این بدان معناست که یک منوی فرعی وجود دارد که می توانید به تنظیمات دسترسی پیدا کرده و تغییر دهید. برای دسترسی به منوهای فرعی ، دکمه (ENTER) را کلیک کنید و منوی جدید ظاهر می شود. برای بازگشت به منوها گزینه (BACK) را انتخاب کرده و روی گزینه enter کلیک کنید تا به منوی اصلی بروید.

پیکربندی DVR و تنظیمات آن

برای اطمینان از اینکه ضبط های دقیقی را به دست می آوریم مواردی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنیم. می توانید این کار را با استفاده از Setup Wizard و همچنین انجام آن به صورت دستی انجام دهید.

با کلیک راست بر روی ماوس وارد DVR شوید و Main menu را انتخاب کنید. اعلانی برای نام کاربری و رمزعبور شما ظاهر می شود.

برای پیکربندی DVR می توانید از 888888 یا admin استفاده کنید و رمز عبور همانند نام کاربران خواهد بود. بعد از ورود به سیستم ، پنجره اصلی نمایش داده می شود.

بعد روی تنظیمات و سپس در کلی کلیک کنید.

در زیر تنظیمات GENERAL اطمینان حاصل کنید که زمان سیستم به درستی براساس منطقه زمانی شما تنظیم شده است. اطمینان حاصل کنید که پس از تغییر زمان روی “ذخیره” کلیک کنید. در مرحله بعد می توانید قالب تاریخ را به MM / DD / YYYY تغییر دهید. در صورت تمایل می توانید Format Time را نیز روی 12H یا 24H تنظیم کنید. در اینجا تصویری از تنظیمات کلی آورده شده است:

در مرحله بعدی می توانیم برنامه ضبط DVR شما را ببینیم. در زیر صفحه تنظیمات بر روی برنامه کلیک کنید سپس پنجره زیر ظاهر می شود:

اگر می خواهید تنظیمات برنامه را به Motion Detection (MD) تغییر دهید ، باید برای حذف دوره (عادی) و علامت زدن (MD) برای دوره 1. باید بر روی “کپی” کلیک کنید. (همه) را کلیک کنید تا این تنظیمات در همه کانالها اعمال شود. بعد روی پیکان Drop Down در قسمت “Period” کلیک کنید و گزینه (All) را انتخاب کنید تا این تنظیمات را در هر روز هفته اعمال کنید. وقتی تمام شد ، روی تأیید کلیک کنید.
در این مرحله ، DVR شما باید فقط بر اساس رویداد حرکتی ضبط شود و می توانید با دیدن نمادهای زیر روی صفحه مطمئن شوید که این اتفاق می افتد:

نشان می دهد حرکت هنگام نمایش رخ می دهد.

نشان می دهد که DVR در حال ضبط یک رویداد است. این کار تا زمانی که حرکت ادامه یابد روشن خواهد بود.

تنظیم بعدی برای پیکربندی و یکی از مهمترین موارد ، ENCODING (وضوح دوربین) است. در قسمت تنظیمات بر روی ENCODE کلیک کنید و پنجره بعدی ظاهر می شود:

کلیه دوربین های DVR ، NVR و IP ما قابلیت ضبط در وضوح مختلف ، FPS و میزان نرخ بیت بر اساس رویدادها ، یا تشخیص حرکت ، ضبط مداوم (منظم) یا زنگ هشدار را دارند. ستون سمت چپ Main Stream نام دارد و ستون سمت راست Extra Stream یا Assistance نام دارد.

در آخر می توانید حساسیت دوربین را با رفتن به تنظیم تنظیم کرده و DETECT را انتخاب کنید.

توجه: در این بخش بر روی “کپی” کلیک نکنید زیرا همه تنظیمات در کانال یک کپی می شوند ، و باعث می شود حرکت DVR در هر کانال دیگری به رسمیت شناخته نشود.

در اینجا می توانید حساسیت هر دوربین را تغییر دهید ، اعلان نامه الکترونیکی را فعال کنید ، تور را فعال کنید و حتی هنگام حرکت در هر کانال ، پیام پاپ آپ را نشان دهید. همیشه به یاد داشته باشید که تنظیمات خود را ذخیره کنید.

امیدوارم این مقاله را بصری و مفید پیدا کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «نحوه پیکربندی دوربین HDCVI و HDCVI DVR»

  1. بازتاب: بهترین کابل های قدرت و صوت سازگار با سیستم امنیتی شما - دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *