10 مشکل مشترک دوربین مدار بسته و چگونگی رفع آنها

10 مشکل مشترک دوربین مدار بسته و چگونگی رفع آنها

درک مشکلاتی که برای دوربین مدار بسته شما بوجود می آید بسیار سخت است ، به همین دلیل تیم دوستانه ما راهنمایی هایی  را برای کمک به تعمیر دوربین مدار بسته شما جمع کرده است.

1. قدرت و اتصال دوربین را بررسی کنید

گاهی اوقات یک مشکل می تواند به آسانی به عنوان یک اتصال جدا شده رفع شود و دوربین تعمیر شود و حتی ممکن است این شبکه در حال حاضر خراب باشد. دوربین های پروتکل اینترنت (IP) معمولاً دارای نشانگرهای LED هستند که برای انتقال داده ها به شبکه استفاده می شوند اما ممکن است آنها در داخل دوربین مخفی شود.

اگر چراغ های LED در دوربین روشن نیستند ، باید بررسی کنید که آیا این دوربین به منبع تغذیه متصل است یا خیر (به دیوار وصل شده است). اگر دوربین شما از طریق برق و باتری نباشد ، می باید بررسی کنید که این دوربین به عنوان یک دوربین پیچیده مانند زوم پان-شیب ، پی تی زد توان مناسب را دریافت می کند و یا به وات بیشتری نیاز دارد که با یک پلاگین معمولی تأمین می شود .

 

2. اکتشاف (بررسی) دوربین و پینگ

با بررسی فهرست دفترچه دوربین ، آدرس IP دوربین خود را پیدا کنید. هنگامی که آدرس خود را پیدا کردید ، می توانید با استفاده از لپ تاپ یا تلفن هوشمند خود آن را پینگ کنید تا قدرت اتصال را آزمایش کنید.

cmd” را در موتور جستجوی ویندوز یا قسمت RUN تایپ کنید و این باید یک فرمان DOS را باز کند. هنگامی که این ظاهر می شود ، از شما میخواهد که وارد شوید و آدرس IP خود را وارد کنید.

ممکن است “درخواست شما از محدود زمان خارج” یا “میزبان در مقصد غیرقابل دسترسی”  (به انگلیسی : ‘Request Time Out’ یا  ‘Destination Host Unreachable’ )  را روی صفحه نمایش دهید. اگر این کار را انجام داد ، بررسی کنید که آیا دستگاهی که استفاده می کنید در همان شبکه دوربین شما وجود دارد . اگر دوربین را در شبکه مشاهده می کنید ، سعی کنید با استفاده از مرورگر خود متصل شوید.

 

3. نام کاربری / رمز عبور را بدانید

اگر می توانید دوربین را پینگ کنید ، اما قادر به اتصال به آن نیستید ، ممکن است که نام کاربری یا گذرواژه را اشتباه تایپ کرده باشید. اگر دلیل این امر باشد ، نیاز دارید به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

4- جداول ARP را بررسی کنید

جداول پروتکل رزولوشن آدرس (ARP) را که معمولاً در قسمت بیرونی دوربین قرار دارد ، بررسی کنید. عبور از آدرس های MAC و IP مرجع با استفاده از ARP امکان پذیر است.

5- عدم درگیری IP را تأیید کنید

اگر بیش از یک دوربین دارید ، باید مطمئن شوید که آنها دارای آدرس های IP مختلف نیستند زیرا این امر می تواند مانع از دسترسی شما به یک یا همه دوربین ها شود.

6.بروز رسانی فریمور

به آن توجه کنید که دوربین شما به روز باشد . با اتصال به VMS و دسترسی به صفحه وب دوربین می توانید این کار را انجام دهید.

7. راه اندازی مجدد دوربین

گاهی اوقات اولین کاری است که ما انجام می دهیم – سیستم را برای 10-20 ثانیه خاموش کنید و دوباره تنظیمات خود را وارد کنید.

8. کابل کشی را بررسی کنید

اطمینان حاصل کنید که کابل ها مستقیم و محکم هستند ، زیرا اگر گره یا کابل شل وجود داشته باشد ، این می تواند ریشه مشکل شما باشد.

9. دوربین را مجدد به تنظیم کارخانه برگردانید

این می تواند یک کار جدی باشد زیرا می تواند تمام تاریخ خود را گم کنید ، اما این روند به عیب یابی هر مسئله کمک می کند. تنظیم مجدد کارخانه به سادگی با فشار دادن یک سوزن به دکمه تنظیم مجدد واقع در سوراخ پشت انجام می شود.

10. برای پشتیبانی با سازنده یا ارائه دهنده محصولات نظارت از راه دور تماس بگیرید

اگر مطمئن نیستید ، از یک متخصص که می تواند در هر مرحله از راه به شما کمک کند ، کمک بگیرید.

به تیم ما در پارس تکنیک اعتماد کنید – ما در اینجا هستیم تا تجربه ، دستورالعمل ساده و یک سرویس مفید و دوستانه را برای شما ارائه دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *