محافظت از دوربین مدار بسته خود

محافظت از دوربین مدار بسته خود

در صورت عدم محافظت صحیح ، دوربین های مدار بسته در معرض نابودی و آسیب پذیری هستند. روش های مختلف زیادی وجود دارد که به طور عمدی یک دوربین امنیتی را در ملک شخصی یا در محل شغلش منهدم کنید. در این مقاله ، ما در مورد چندین روش مختلف صحبت خواهیم کرد که وندال ها سعی در خراب کردن یا غیرفعال کردن دوربین شما خواهند داشت و همچنین به چندین روش مختلف می پردازیم که می توانید تجهیزات امنیتی خود را از آسیب محافظت کنید.

انواع دوربین های ضد ضربه

انواع مختلفی از محوطه دوربین امنیتی وجود دارد که باعث می شود دوربین شما از نابودی وندال ها محافظت کند. با تحقیقات کافی ، دوربین هایی خواهید یافت که به عنوان دوربین های امنیتی ضد خرابکاری (دام های ضد ضربه ) ، ضد انفجار ، ضد گرد و غبار یا گرد و خاک ، ضد گلوله و بدنه فشرده قرار گرفته اند.

دام های وندال معمولاً دارای توانایی مقاومت در برابر ابتدایی ترین تاکتیک های خرابکارانه هستند . بسیاری از موارد دیگر کاملاً تبیین شده اند ، با این حال ، بسیاری از مردم دوربین های ضد انفجار را با دوربین های مقاوم در برابر انفجار اشتباه می گیرند. این محفظه های دوربین به گونه ای ساخته شده اند که از ایجاد انفجار در مکان هایی که گاز و سایر مواد منفجره در اطراف خود دارند جلوگیری می کنند .

 

نکته دیگری که باید از آن آگاه باشید این است که لیزرهای خاص و قلم های اشاره گر لیزری می توانند به لنز موجود در دوربین آسیب برسانند و آن را بی فایده جلوه دهند. بسیاری از لیزرها تک رنگ هستند ، بنابراین اگر از فیلترهای رنگی استفاده می کنید ، می توانید با استفاده از یک نشانگر لیزر ، جلوه های خرابکاری را کاهش دهید. بسیاری از فیلترها همچنین روی کیفیت تصویر روی دوربین و حساسیت به نور کلی تأثیر می گذارند ، بنابراین هنگام استفاده از آنها از این امر آگاه باشید. اگر می خواهید دوربین خود را از لیزر محافظت کامل کنید ، می توانید از فیلترهای سیاه استفاده کنید اما این باعث می شود دوربین شما تقریبا بی فایده باشد.

دوربین های امنیتی جعلی

داشتن دوربین های قابل مشاهده که جعلی یا غیر کاربردی هستند نیز می تواند در جلوگیری از آسیب دیدن دوربین های مداربسته واقعی شما به شما کمک کند. بسیاری از مردم دوربین های شکسته را خریداری می کنند و آنها را در معرض دید عموم قرار می دهند ، در حالی که دوربین های دیگر در جایی پنهان شده اند که در همان جهت کلی منطقه قرار دارند که مایل به گرفتن آن هستند. به این ترتیب اگر خرابکاری با هدف از بین بردن دوربین های شما روی آن ملک قرار گیرد ، آنها در محیط قرار می دهند که یک دوربین را که در غیر کاربردی است را به جای شکستن یک دوربین گرانقیمت که می تواند جزئیات آنها را ضبط کند ، از بین برود .

یکی دیگر از مزایای دوربین های امنیتی جعلی این است که مردم فکر می کنند تماشا می شوند و این می تواند مردم را از انجام کار اشتباهی باز دارند. برخی از افراد حتی نمی توانند با نصب یک سیستم نظارتی واقعی مشکل روبرو شوند. فقط با جعلی بودن آنها می توانید بسیاری از مردم را از انجام کاری که نباید انجام دهند باز دارد. بیشتر مجرمان به دنبال ساده ترین راه برای ارتکاب جرم هستند و مطمئناً از مکان هایی با دوربین جلوگیری می کنند. با این حال ، اگر اتفاقی رخ دهد ، آن افراد با شانس زیادی روبرو نیستند و مدارکی را که برای اثبات جرم و جنایت لازم دارند ، نخواهند داشت و باید توجه داشت قیمت دوربین مدار بسته نسبت خسارات قابل مقایسه نیست .

هنگام انتخاب دوربین های نظارت جعلی مواردی وجود دارد که باید درباره آنها بدانید. جنایتکارانی که یک یا دو مورد را در مورد سیستم های نظارتی بدانند ، می توانند با یک نگاه سریع یک دوربین ساختگی ارزان قیمت را شناسایی کنند. اگر می خواهید آنها را فریب دهید ، بهترین گزینه خرید دوربین مدار بسته خراب است که یک دوربین نظارت واقعی است و از یک توزیع کننده دوربین مدار بسته تهیه شده  . مکان عالی برای یافتن دوربین خراب برخی معاملات در وب سایت های حراجی دوربین مدار بسته است. آگاه باشید از دوربین هایی که دارای LED قرمز هستند و از باتری داخلی برای روشن کردن آن استفاده می کنند . بسیاری اوقات از ال ای دی برای فریب مردم استفاده می شود و بر این باور است که دوربین روشن است و ضبط می کند ، اما در واقعیت ، دوربین های مداربسته هیچ چراغی روی آنها ندارند و فقط شب ها به هدایت IR می آیند. همچنین می توانید یک دوربین نظارتی واقعی را ببینید که شکسته است ، اما هنوز دارای یک فرستنده IR کاری است و این مسلما می تواند جنایتکارهای فرهیخته ای را که ممکن است آنها را در دیوار یا سقف شما ببینند ، باز دارد.

 

دوربین مدار بسته مخفی

داشتن دوربین مدار بسته مخفی یکی دیگر از راه های عالی برای جلوگیری از خرابکاری دوربین های شما است. اگر یک مجرم نداند که یک دوربین در آنجا وجود دارد ، آنها سعی نمی کنند آن را نابود کنند . همانطور که در بالا ذکر شد ، داشتن دوربین های امنیتی قابل رویت مزایایی دارد ، زیرا می تواند نفوذ بسیاری از افراد را از بین ببرد ، اما در صورت بروز مشکلاتی که در آن احساس می کنید شخصی قصد خراب کردن اموال یا دوربین های امنیتی شما را دارد ، راه حل خرید است. دوربینی که قابل مشاهده نیست.

دوربین های مدار بسته مخفی می توانند در سبک های مختلفی ارائه شوند. دوربین هایی وجود دارند که به اندازه کافی کوچک هستند و بیشتر مردم آنها را نم بینند، سپس تعدادی دوربین وجود دارد که به شکل اشیاء دیگر هستند. برخی از این موارد شامل آشکارسازهای دود ، آینه ها ، ردیاب های حرکتی ، ساعت و بسیاری موارد دیگر است. هنگام خرید سیستم های نظارت پنهان مراقب باشید. اغلب اوقات آنها به میزان فضا کارت حافظه موجود می توانند در آن ضبط کنند  ، مانند کارتهای SD و عمر باتری ، محدود هستند. این نوع سیستمهای پنهان برای زمانی که می دانید اتفاق می افتد بهترین حالت است. من پیشنهاد می کنم ابتدا دوربین را خریداری کنید و تست کنید که چه مدت دوام دارد و چه مدت ضبط خواهد شد. نکته مهم دیگر این است که آنها همیشه با بهترین وضوح و کیفیتی که ممکن است به دنبال آن باشید نیستند.

 

نتیجه گیری

در نتیجه ، روش ها و دستگاه های بسیاری وجود دارد که می تواند به جلوگیری از مجرمان و خرابکاری سیستم های نظارتی شما کمک کند. در هر صورت حرکت را انتخاب کنید ، مطمئن شوید که تحقیقات مناسبی را انجام می دهید تا تجهیزات لازم را برای نیازهای خود بدست آورید. اگر سوالی یا نگرانی دارید ، همیشه می توانید با ما تماس بگیرید و ما به شما کمک می کنیم تا چیزی را انتخاب کنید که برای شما مفید باشد. محصولات امنیتی و دوربین امنیتی پارس تکنیک از شنبه تا پنجشنبه از 9 صبح تا 6 عصر در حدمت شما هستند .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *