نرخ فریم در مقابل وضوح در DVR های امنیتی کدام از اهمیت بیشتری برخوردار است

نرخ فریم در مقابل وضوح در DVR های امنیتی کدام از اهمیت بیشتری برخوردار است

هنگام پیکربندی DVR ، یک سؤال بسیار متداول این است که تفاوت بین فریم و رزولوشن چیست و کدام یک باید در نرخ بالاتر از دیگری تنظیم شود ؟ البته پاسخ من این است که بستگی دارد هر دو بسیار مهم هستند ، اما بسته به آنچه که شما می خواهید از دوربین استفاده کنید ، این که کدام مهمتر از دیگری است.

اکنون برای شروع باید واقعاً بدانید که نرخ فریم چیست؟  که اولین بار دوربین ها اختراع شدند ، به زمان سال های 1800 میلادی باز می گردد . آنها فقط یک بار عکس می گرفتند. ساز و کار و فیلم از این طریق طراحی شدند. این یک محدودیت فیزیکی برای دهه ها بود. با مراحل اضافی پردازش خسته کننده و وحشتناک بود. برای تهیه تصاویر ، باید مواد شیمیایی نسبتاً خطرناکی استفاده می کردیم . برای گرفتن عکس ، افراد مجبور بودند تا حد ممکن کاملاً ثابت و بدون حرکت بایستند ، زیرا سرعت شاتر دوربین ها بسیار کند بود و تصویر بسته به فیلم مورد نیاز به قرار گرفتن در حدود ده دقیقه تا یک ساعت مقابل دوربین را داشت . هرچه کاغذ فیلم نسبت به نور حساس تر بود ، سریعتر واکنش نشان میداد ، بنابراین سرانجام سرعت شاتر باید سریعتر باشد. به یاد دارم که در دهه 1980 فیلم داغ فیلم Kodak با سرعت بالا بود. چیزی که آنها را برای چند سال از همه جدا کرد ، این بود که کداک راهی برای به دست آوردن کاغذ فیلم به شدت حساس دانست. همراه با دوربین هایی که سرعت شاتر بسیار سریع داشتند ، کداک فهمید که چگونه هنگام جابجایی اجسام ، تاری را از بین ببرد. تصاویر انتشار یافته از المپیک در آن سال شگفت انگیز بودند ، هیچ گونه تاری و ماتی در تصاویر نبود و تصاویر بسیار واضح و شفاف بودند. سرعت شاتر سریع تر بدان معنی است که یک دوربین می تواند در هر ثانیه عکس های بیشتری بگیرد. فیلم بهتر این امکان را فراهم می کرد که با حساسیت کمتری به نور این کار را انجام دهیم. واقعیتی که مردم به خوبی آن را نمی دانند این است که هرچه سرعت شاتر سریعتر باشد ، نور کمتری در عنبیه ایجاد می شود که باعث ایجاد تصاویر کم رنگ می شود.

 

 

وضوح در مقایسه با میزان فریم جنبه جداگانه ای از تصویر دارد. CIF 320 X 240 پیکسل است. 2CIF 720 X 240 پیکسل است. 2CIF بسته به نیاز ، تصویری وسیع تر از CIF است ، در صورت انتخاب شات وسیع تر یا استاندارد CIFوی جی ای 640 X 480پیکسل است. D1(دی وان  720X 480 پیکسل است. با بهبود پردازش تصویر ، پیکسل ها افزایش یافته اند. با پیکسل های بیشتر رنگ ها پر جنب و جوش تر می شوند و تصاویر واضح تر می شوند. برای درک بهتر وضوح تصویر پیکسل ها یک قطعه بسیار ریز از پازل هستند که به عنوان تصویر شما شناخته می شوند. هر چه قطعه بیشتری بدست آورید ، این قطعه کوچکتر خواهد بود تا نمایانگر آن قسمت از تصویر باشد. نکته کوچک این است که این امر نیاز به سخت افزار بهتری برای رسیدگی به افزایش بار تصویربرداری میباشد ، که البته قیمت آن را بالاتر می برد. این گفته ضزب المثلهرچه پول بدی همان قدر آش میخوری را یاد آوری میکند که در سیستم های دی وی آر صحیح تر میباشد .

 

اکنون که فهمیدیم که نرخ فریم و وضوح تصویر چیست ، می توانیم تعیین کنیم که از نظر کاربرد کدام مهم تر است. چند ماه پیش به یک مشتری که دی وی آر aDVR-EL4120ME داشت کمک می کردم. این DVR قادر به تصویر برداری با تمام وضوح آنالوگ و D1 با سرعت 7 فریم داشت اما در CIF با 30 فریم در ثانیه بود . من گفتم جان از این سیستم برای نظارت بر فرایند تولید استفاده می کرد. مسئله ای که وی در حال اجرا بود این بود که وی تصاویر مبهمی را دریافت می کرد ، بنابراین او درخواست پشتیبانی فنی خود را ارائه کرد. وی در ادامه توضیح داد که چه کاری انجام می دهد و تصاویری که می گیرد. وارد سیستم او شدم تا ببینم چه توصیفی دارد. روند او چنان سریع اتفاق می افتد که او واقعاً تصویری از آنچه می خواست ، نبود ، بنابراین من پرسیدم وضوح یا نرخ فریم کدام یک برایش مهمتر است. جان گفت ، هی واقعا نمی دانم. من به وضوح فکر کردم اما با استفاده از تصاویری که نیاز دارم به کمک نیاز دارم من به او گفتم مشکلی ندارد من دانش لازم را برای درست کردنش را دارم. به جای اجرای DVR در D1 و 7 فریم در ثانیه ، اجازه دهید که سیستم را با 30 فریم در ثانیه با وضوح CIF تنظیم کنید. دقیقاً مانند آن می توان تسمه نقاله ای را که برای حمل و نقل برخی از وسایل الکترونیکی حمل می کرد ، مشاهده کرد. این نه فقط در مورد دیدن دقیقاً آنچه در حال تعویض است خوب بود ، بلکه اطمینان از اینكه بازوی روباتیک هنگام گذاشتن و برداشتن به آن قسمت ضربه می زند ، نبود. در عرض چند دقیقه ، من توانستم جان را از این که مشتری راضی شده بود خوشحال شوم .

نمونه ای از اهمیت مهمتر بودن وضوح از نرخ فریم در نظارت بر صندوق پول شماست . در بسیاری از محیط های خرده فروشی ، در صورت عدم توجه به پول و  بسیاری از موارد که حائز اهمیت است وجود دارد . به طور معمول مردم با سرعت پیچ و تاب و حرکت نمی کنند بنابراین به نظر نمی رسد که باعث تاری در دوربین شود . در حالی که تقویت وضوح را به فریم در ثانیه می نشان میدهد. قادر به چاپ در صورتحساب های صد ، بیست ، ده ، پنج و یک دلاری مهم است. مردم از هر دو طرف صنذوق اشتباه می کنند. منشی به اشتباه عددی را متفاوت داد ، مشتری با قبض اشتباه پرداخت کرد و غیره. اکنون ناگهان قادر به چاپ کردن یک کار بزرگ است ، بنابراین بدون شک می دانید چه کسی کار اشتباه را انجام داده است .

من می توانم به شما بگویم داشتن مشتری که در صف طولانی بماند خوب نیست ، بنابراین به عنوان یک مدیر شما به راهی برای خنثی کردن سریع سریع اوضاع قبل از انتقال به سایر بخش ها نیاز دارید. تنظیم DVR در بالاترین وضوح به شما امکان می دهد تا صورتحساب 10 ، 20 ، 50 و 100 دلار را ببینید. می توانید به جایی که DVR راه اندازی شده است برگردید ، فیلم ها را مرور کنید و با اطمینان بدانید چه اتفاقی افتاده است یا چه کسی اشتباه کرده است. همچنین ، شما می توانید مشتری را در زمان واقعی نشان دهید که اشتباه کرده است .

اکنون می دانید تفاوت بین وضوح تصویر با نرخ فریم و اهمیت کاربردی هر کدام از این برنامه ها که در کجا از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر نتوانید به سازش بپردازید ، باید در سناریو اجرا کنید ، دوربین های IP معمولاً راهی برای پیشروی هستند. آنها از رزولوشن های مگا پیکسلی پشتیبانی می کنند که بسیار بالاتر از دوربین مدار بسته آنالوگ است و همچنین 30 فریم در ثانیه هستند.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *