گرفتن تصویر پلاک ماشین

گرفتن تصویر پلاک ماشین

دوربین هایی که به درستی برای گرفتن اطلاعات پلاک ماشین ها نصب شده اند ، تقریباً در هر مکانی می توانند بسیار مفید باشند. با این حال ، آنها نیاز به تنظیم مناسب ، موقعیت یابی دارند و باید به درستی قرار بگیرند. در این مقاله ما در مورد بهترین شیوه های نصب و راه اندازی دوربین پلاک خودرو و همچنین مزایای بسیاری از وجود یکی از انها بحث خواهیم کرد.]

گرفتن پلاک می تواند برای ردیابی و شناسایی حرکات یک وسیله نقلیه چه در داخل و خارج از یک منطقه امن مفید باشد. این امر می تواند در صورت بروز یک حادثه مفید باشد یا فعالیت مجرمانه گزارش شود که فقط توضیحات وسیله نقلیه در آن موجود باشد اتفاقات بی شماری رخ داده است که تنها اطلاعات شناسایی شده توسط شاهدان که شامل توضیحات وسیله نقلیه بوده است. اگر بتوان آن توضیحات وسیله نقلیه را با گذشته ردیابی کرد و با یک شماره پلاک مطابقت داد ، معمولاً می توان از شخصیت مالک اطلاعات مثبت بدست آورد.

همچنین مواردی دیده شده است که رانندگان در حال رانندگی به گارد ریل ها و / یا درب های امنیتی برخورد کردند تا افزایش دسترسی را بدون ارائه مدرک ایجاد کنند . این امر می تواند بسیار پرهزینه باشد و در صورت عدم شناسایی راننده ، می توان هزینه تعمیر خسارت را به صاحب ملک متحمل شود . این نوع فعالیت در اکثر مکانها که مجرمانی است وجود دارد زیرا می تواند هر کس را در حوادث در نزدیکی دروازه در معرض خطر قرار دهد و همچنین به افراد غیرمجاز اجازه می دهد بدون اینکه جلوی تأیید هویت بگیرند به داخل مرکز رانندگی کنند.

نکات مهم در نصب دوربین مدار بسته پلاک خوان

یکی از مهمترین جنبه های موقعیت یابی دوربین ، متوقف کردن وسیله نقلیه در محلی است که دوربین می تواند پلاک خودرو را مشاهده کند. برخی از دوربین های بسیار گران قیمت هستند که می توانند پلاک یک وسیله نقلیه پر سرعت را ضبط کنند. با این حال ، برای حفظ بودجه مناسب و اطمینان از ضبط صحیح صفحه ، بهتر است وسیله نقلیه را با توقف کامل در یک مکان از پیش تعیین شده با دید روشن دوربین پلاک خوان قرار دهید. این امر می تواند به سادگی با قرار دادن علامت “توقف” حاصل شود. با این حال ، اثربخشی علامت “Stop” ممکن است همیشه یک توقف تضمینی را ایجاد نکند. قرار دادن یک دروازه یا خانه نگهبان می تواند اثربخشی بیشتری در آوردن وسایل نقلیه به توقف کامل و اطمینان از ضبط کیفیت بالاتر از تصویر صفحه پلاک باشد.

فاکتورهای دیگری نیز باید در نظر گرفته شود ، مانند محل قرارگیری دوربین در رابطه با خورشید. برای مواجهه با دوربین که در شرق است برای امتحان و گرفتن پلاک ماشین که ممکن است باعث کور شدن دید آن در صبح شود. در مقابل ، هدف قرار دادن آن در غرب ممکن است باعث ظهور آن در بعد از ظهر شود. برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض زیاد در معرض آفتاب که می تواند تصویر را تحت تأثیر قرار دهد و به سنسور دوربین آسیب برساند ، باید یک منطقه سایه دار برای متوقف کردن وسایل نقلیه برای ضبط پلاک ها در نظر بگیرید.

همچنین باید محل تقریبی پلاک خودروها را در نظر بگیرید. ایالات مختلف مقررات مختلفی در این رابطه دارند. به عنوان مثال در نیوجرسی شما نیاز به داشتن پلاک در قسمت جلو و عقب خودرو دارید. در حالی که در فلوریدا ، شما فقط ملزم به داشتن پلاک در پشت خودرو هستید. نه تنها آنچه را که برای منطقه شما طبیعی است باید در نظر بگیرید ، بلکه چه مواردی را ممکن است بازدیدکنندگان ایالت در وسایل نقلیه خود داشته باشند.

دوربین مدار بسته پلاک خوان باید از لنز وریفوکال برای اطمینان از گرفتن تصویر در محل پلاک ها استفاده کنند. این ممکن است با استفاده از یک وسیله نقلیه تنظیماتی را انجام دهد تا فوکوس درست انجام شود. شما می خواهید یک تصویر را به اندازه کافی برای خواندن پلاک بزرگنمایی کنید ، اما هنوز هم به اندازه کافی برای گرفتن پلاک که ممکن است متفاوت باشد گسترده نباشد . به عنوان مثال ، برخی از وسایل نقلیه از سایر موارد به ویژه کامیون های تجاری و ون های باری نسبت به بقیه ارتفاع بالاتری دارند . در حالی که سایر وسایل نقلیه ، مانند موتورسواران ارتفاع کم و یا ممکن است پلاک خود را بسیار کوچک و نزدیک زمین داشته باشند. در صورتی که دوربین بزرگتر از حد بزرگنمایی کند ممکن است باعث شود که پلاک خودرو در عکس قرار نگیرد.

همچنین توصیه می شود در هر خط ترافیک از یک دوربین ضبط پلاک استفاده کنید. اگر چندین خط ترافیکی دارید که به داخل یا خارج از مرکز شما حرکت می کند ، استفاده از تنها یک دوربین ضبط پلاک می تواند مانع از دید وسایل نقلیه شود که در لاین نزدیک دوربین هستند. این باعث می شود که شما به جای پلاک در نظر گرفته شده ، از سمت دیگر وسایل نقلیه تصویر بگیرید .

همچنین باید در نظر بگیرید که پس از ساعت ها هنگام برنامه ریزی برای دوربین پلاک خوان ، چه اتفاقی خواهد افتاد. به عنوان مثال ، ممکن است شما بخواهید از دوربین ضبط پلاک استفاده کنید که دارای قابلیت های مادون قرمز قوی است یا دارای نور رو به جلو باشد. همچنین ممکن است شما بخواهید اتومبیل ها را در یک منطقه با نور روشن متوقف کنید که برای مشکلات روشنایی حفظ و یا نظارت می شود. داشتن وسیله نقلیه متوقف شده در مقابل دوربین ضبط پلاک که مادون قرمز ندارد و در یک منطقه تاریک یا کم نور قرار دارد ممکن است به هیچ وجه هیچ تصویری را تولید نکند یا احتمالاً تصویری مبهم از چراغ دم وسایل نقلیه بدون دید واضح از پلاک خودرو باشد

یک روش خوب دیگر این است که اطمینان حاصل کنید که دوربین ضبط پلاک شما در همان DVR یا NVR مانند سایر دوربینهای موجود در محل شما ضبط شده است یا اگر در یک واحد جداگانه قرار دارد ، اطمینان حاصل کنید که زمانها به درستی در همه دوربینها هماهنگ شده اند. این کار باعث می شود بسیاری از مشکلات در تطبیق وسیله نقلیه با یک رویداد خاص جلوگیری شود. اگر زمان ساعت های تعطیلی یا حتی روزها تعطیل باشد ، جداسازی و شناسایی یک پلاک خاص و وسیله نقلیه ای که متعلق به آن باشد ، می تواند کاری بسیار هولناک باشد.

در پایان ، به سادگی قرار دادن یک دوربین در ورودی و انتظار داشتن آن برای تهیه تصاویر با کیفیت بالا از پلاک ها کافی نیست. باید در برنامه ریزی دقت کرد که وسیله نقلیه در کجا متوقف شود ، دوربین ضبط پلاک خودرو در کجا قرار خواهد گرفت ، چه روشنایی در ناحیه عمومی وجود دارد و دوربین باید به کجا اشاره کند . استفاده از وسیله نقلیه در طول فرایند هم ترازی می تواند نتایج را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. تنظیمات را می توان بعد از نصب انجام داد ، اما داشتن آن در محل مناسب مهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *