نحوه نصب سیستم دوربین مداربسته آنالوگ

نحوه نصب سیستم دوربین مداربسته آنالوگ

در محصولات امنیتی ما تجهیزات نظارت را از اقشار مختلف زندگی به مردم می فروشیم ، از نصب کننده های مجرب گرفته تا کاربر نهایی بدون دانش. روند نصب سیستم دوربین مدار بسته خودتان خیلی دشوار نیست اما اگر به اطلاعات لازم دسترسی ندارید می تواند کاملاً چالش برانگیز باشد. در این مقاله تمام راهنمایی هایی که برای نصب سیستم شخصی خود نیاز دارید را به شما می دهد. هنگام خرید هر نوع تجهیزات دوربین مدار بسته از ما ، آن را نیز به پشتیبانی فنی برای آن موارد می رساند. این بدان معنی است که شما همیشه می توانید برای هرگونه سؤال در مورد نصب خود با ما تماس بگیرید اگرچه امیدوارم این مقاله به شما در انجام مراحل نصب استاندارد کمک کند.

ما چندین نوع مختلف از سیستم دوربین های امنیتی را ارائه می دهیم و از آنجا که نمی توان مشخصات نصب هر یک از انواع را پوشش داد ، این مقاله مراحل ایجاد یک سیستم آنالوگ را در بر می گیرد. این فناوری آنالوگ ده ها سال است که مورد استفاده قرار می گیرد و اگرچه قدیمی ترین فناوری است ، اما هنوز هم به طور گسترده برای نصب دوربین های جدید امنیتی هر روز مورد استفاده قرار می گیرد. حتی اگر می خواهید از یکی از انواع جدیدتر سیستم استفاده کنید ، مراحل نصب که در اینجا مورد بحث قرار می گیرد بسیار شبیه به مواردی است که در تنظیم انواع سیستم های دوربین امنیتی نقش دارد.

اولین قدم در این فرایند ، خرید کلیه تجهیزات لازم است. در اینجا لیستی از موارد مورد نیاز شما آورده شده است.

یک DVR (ضبط کننده فیلم دیجیتال) – سیگنال ویدیویی از دوربین های مداربسته برای ضبط به این دستگاه منتقل می شود. DVR ها در اندازه های مختلفی وجود دارند که به شما امکان می دهد تعداد مختلف دوربین را به آنها متصل کنید. 4،8،16 و DVR های 32 کانال اندازه های معمولی هستند. برای این مقاله ما در مورد نصب یک دی وی آر 8 کانال صحبت خواهیم کرد. برای ضبط واقعی باید یک هارد دیسک در این واحد نصب کنید یا ما می توانیم یکی را در دی وی آر برای شما قرار دهیم.

 

DVR

دوربین های امنیتی – این دستگاهی است که فیلم را ضبط می کند و آن را به DVR منتقل می کند. امروزه انواع مختلفی از دوربین در دسترس است ، اما همه آنها علاوه بر سایر قابلیت های دیگری که ممکن است داشته باشند ، عملکرد قبلی را که قبلاً ذکر شده بودند ، تغییر می دهند. همچنین دوربین های امنیتی آنالوگ که ما می فروشیم همیشه دارای همان نوع اتصالات برای تصاویر و فیش برق هستند. برای این مقاله ما در مورد نصب دوربین ahd دو مگاپیکسل صحبت خواهیم کرد.

دوربین مدار بسته

منبع تغذیه – تمام دوربین های امنیتی شما به این دستگاه متصل می شوند و منبع برق آنها را تأمین می کند. ما چندین نوع منبع تغذیه مختلف را ارائه می دهیم که در تعداد مختلف دوربین هایی که می توانید به آنها متصل شوید ، همچنین میزان آمپر ها و ولتاژ های مورد نیاز آنها متفاوت است. برای این مقاله ما در مورد نصب جعبه توزیع برق 8 کانال یا PWR-8 صحبت خواهیم کرد. این یک منبع تغذیه 12 ولت است که در هر کانال 4 آمپر یا 500 میلی آمپر را فراهم می کند.

منبع تغذیه

کابل کشی – در محصولات امنیتی ما سه نوع کابل برای انتقال سیگنال ویدیویی از دوربین به DVR ارائه می دهیم. برای این مقاله می خواهیم در مورد استفاده از نوعی کابل که به عنوان کابل سیامسی شناخته می شود صحبت کنیم. دارای RG-59 برای انتقال فیلم و 2 کابل برای قدرت است که همه با یک عایق بیرونی سخت به هم پیوسته اند.

کابل سیامسی یا ترکیبی

اتصالات – برای نوع تجهیزات مورد استفاده در این بحث ، باید از سه نوع کانکتور استفاده کنید. شما به دو نوع مختلف سیم برق (فیش برق نری وفیش برق مادگی) و اتصال BNC پیچ خورده نیاز خواهید داشت. برای هر دوربینی که نصب می کنید در واقع به دو اتصال فیش برق نری ، یکی فیش برق مادگی و دو اتصال BNC پیچ و تاب نیاز دارید. آخرین مواردی که شما به آن نیاز دارید برخی اتصالات b-gel و یک جفت سیم لخت است.

فیش برق نری

فیش برق مادگی

فیش بی ان سی پیچی

 

اتصال بی ژل

هنگامی که تمام تجهیزات مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشید ، ایده خوبی است که بتوانید نصب دوربین مدار بسته خود را به صورت کامل برنامه ریزی کنید. اکثر این موارد در واقع باید قبل از خرید اقلام انجام شود اما وقتی وسایل را خریداری کردید باید دوبار بررسی کنید که همه چیز مورد نیاز خود را دارید و همه قطعات به روشی که می خواهید مطابقت دارند. همچنین ایده خوبی است که قبل از نصب هر چیزی ، تمام تجهیزات را در مکانی که دسترسی آسان داشته باشد آزمایش کنید. برای این کار به راحتی می توانید DVR و منبع تغذیه را روی یک میز قرار دهید ، سپس یک سیم را تنظیم کرده و هر دوربین را به طور هم زمان وصل کنید (مشخصات مربوط به اتصال دوربین در زیر توضیح داده شده است). پس از اینکه دوربین ها نصب شدند و سیم ها را نصب کردید ، رسیدگی به هرگونه مشکل بیشتر است.

اولین کاری که در نصب خود انجام دهید این است که تصمیم بگیرید که DVR در کجا قرار دارد. امکان دسترسی مستقیم به واحد نیاز به توجه اول نیست زیرا به محض تنظیم درست همه چیز ، شما قادر خواهید بود از راه دور از هر رایانه ای در جهان به آن دسترسی داشته باشید. درعوض ، باید در نظر بگیرید که اگر کسی وارد محل نصب شود ، چقدر ایمن خواهد بود. ضبط بهترین ویدیوی ممکن در صورت دزدیدن یا آسیب دیدن DVR خوب نیست. DVR باید در جعبه قفل و ایمن شود یا در یک مکان مخفی قرار داده شود. من شخصاً ترکیب این دو اقدام امنیتی را دوست دارم. به عنوان مثال ، DVR را در جعبه قفل بگذارید و سپس جعبه قفل را در یک قسمت با تهویه مطبوع خوبی قرار دهید.

DVR Lockbox EX

قدم بعدی در نصب سیستم دوربین مداربسته خود تصمیم گیری در مورد محل نصب منبع تغذیه دوربین های خود است. بهتر است آن را در فاصله 2 تا 5 فوتی جایی که DVR در آن قرار دارد تنظیم کنید. این یک ایده خوب است زیرا سیم های دوربین شما با نزدیک شدن به این مکان تقسیم می شوند و یک قسمت به DVR می رود و بخش دیگر به منبع تغذیه می رود. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که سیم برق منبع تغذیه از محل انتخابی شما می تواند به پریز برق برسد.

اکنون زمان آن است که کابل های خود را از محلی که DVR و منبع تغذیه به مکانهایی که دوربین های نظارتی خود را سوار می کنید ، اجرا کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که در هر یک از این مکان ها یک نقطه نصب ایمن دارید که به شما امکان مشاهده دوربین را می دهد. به طور کلی ایده خوبی است که بتوان این سیمها را به گونه ای اجرا کرد که اکثر قریب به اتفاق آنها پس از اتمام نصب قابل مشاهده نباشند. بیرون کشیدن آنها از طریق اتاق زیر شیروانی یا بالای سقف سقوط نمونه خوبی از این امر است. اجرای کابل ها بیشترین کار با بخش نصب است ، بنابراین باید وقت خود را بگذرانید و اولین بار آنرا درست انجام دهید تا بعداً مجبور به اصلاحات نشوید.

نصب دوربین های امنیتی شما قدم بعدی در این فرایند خواهد بود. شما باید از قبل برنامه ریزی کرده اید که قرار است توسط این نقطه نصب شوند. اطمینان حاصل کنید که آنها را به طور ایمن سوار کنید به گونه ای که بتوانید به راحتی آنها را به سیمهایی وصل کنید که قدرت و فیلم را منتقل می کنند. کابل سیامی از دو سیم ساخته شده است و این همان چیزی است که شما در این انتهای سیم به دوربین های خود متصل خواهید شد. باید ببینید که این دو سیم به کجا وصل شده اند و شما نیاز دارید که دو سیم را به اندازه کافی از یکدیگر جدا کنید تا بتوانید به اندازه کافی آنها را دستکاری کنید تا بتوانید این اتصالات را به دوربین وصل کنید.

اتصالات سیامسی – اولین قدم برای تهیه کابل سیامسی برای اتصال به دوربین شما ، مقابله با سیم کوچکتر (یا 18/2) به منظور تأمین برق دوربین است. لازم است عایق خارجی سیم 18/2 را تقریباً یک اینچ و نیم باز کنید. در مرحله بعد باید عایق های سیم قرمز و سیاه را به حدود نیم اینچ بازگردانی کنید ، همچنین باید این کار را روی دو سیم فیش برق نری پس از جدا کردن آنها از یک جفت اینچ انجام دهید.

اکنون آماده اتصال 18/2 و فیش برق نری هستید. با پیچاندن سیمهای قرمز و سیمهای سیاه به هم شروع کنید. سپس لازم است که هر یک از جفت های پیچ خورده را در قسمت انتهایی کانکتور B-gel بکشید و آن را به سمت پایین بکشید. انجام این کار مهم است بدون قطع اتصال باشد .

اکنون می خواهیم کانکتور پیچی را به طرف RG-59 کابل سیامسی وصل کنیم. لازم است ابتدا عایق بیرونی را حدود نیم اینچ از آن جدا کنید ، سپس توری یا افشان مسی را اصلاح کنید. در مرحله بعد باید عایق سفید را جدا کنید تا حدود 3/16 اینچ سیم هسته مس نشان داده شود. در مرحله بعد باید اتصال BNC را به طور محکم به انتهای سیم پیچ کنید. بخش اصلی انجام این کار این است که اطمینان حاصل کنید که سیم مسی داخلی به داخل یک سوراخ کوچک در قسمت داخلی اتصال دهنده BNC می رود. نگه داشتن این سیم داخلی تا حد امکان مستقیم قبل از پیچاندن اتصال به سیم است ، راه خوبی برای دستیابی به این هدف است.

اتصال سیم ترکیبی

هنگامی که کانکتورها به این انتهای سیامسی وصل شده اند ، اتصال آنها به دوربین ساده است. پس از تنظیم صحیح آن ، باید به انتهای DVR کابل بروید و اتصالات را به همان روش وصل کنید. تنها تفاوت در این انتهای کابل ها در این است که ممکن است شما نیاز داشته باشید سیم های سیامسی را از یک فاصله طولانی تر جدا کنید تا به راحتی با RG-59 و منبع تغذیه با 18/2 به DVR برسید.

در مرحله بعد باید RG-59 را به ورودی های ویدیوی DVR متصل کنید و مطمئن شوید که آنها به طور کامل وصل شده اند. ورودی های DVR شماره گذاری شده اند تا بتوانید دوربین های خود را به ترتیب دلخواه نمایش دهید. این زمان خوبی برای روشن کردن DVR است و مطمئن شوید که مانیتور به آن وصل شده اند . پس از اینکه برق را به سیم دوربین وصل کردیم ، می توانید فیدهای ویدیوی زنده را ببینید.

اتصال سیمهای دوربین به منبع تغذیه شما مرحله بعدی در این نصب است و در حالی که شما این کار را انجام می دهید باید مطمئن شوید که منبع تغذیه قطع نشده است. منبع تغذیه 8 کانال قادر است همزمان با تنظیم صحیح ، 8 دوربین را به طور همزمان تأمین کند. برای هر کدام از دوربین ها یک جفت ترمینال پیچی وجود دارد که می توانید آنها را به هم وصل کنید و هر یک از این پایانه ها به طور واضح با قطبیت مشخص شده اند. اینجاست که فیش برق مادگی را وصل خواهید کرد. بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که سیم قرمز فیش برق مادگی را به ترمینال مثبت و سیم سیاه فیش برق مادگی به ترمینال منفی وصل می کنید زیرا در صورت داشتن سیم کشی به صورت اشتباه ، احتمالاً باعث آسیب به دوربین خواهد شد. پس از اتصال آنها به منبع تغذیه ، باید یکی از فیش برق مادگی را از سیم های دوربین خود به یکی ازفیش برق نری وصل کنید. شما باید در ابتدا فقط یک کار انجام دهید تا مطمئن شوید که همه موارد را به درستی تنظیم کرده اید. اکنون آماده هستید که منبع تغذیه را روشن کنید.

اتصال فیش برق مادگی به منبع تغذیه

در این مرحله باید بتوانید فید ویدیوی زنده را در مانیتور DVR مشاهده کنید. اگر تصویر را بعد از روشن کردن منبع تغذیه نمی بینید ، بلافاصله منبع تغذیه را خاموش کنید و بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز را به درستی سیم بندی کرده اید. اگر سیم کشی به نظر نمی رسد مشکل باشد ، اتصالات روی سیم را برای آن دوربین دوباره باز و بسته کنید . باید اطمینان حاصل کنید که تمام اتصالات به درستی انجام شده است. این موضوعی است که حتی نصب کنندگان دوربین های مداربسته کهنه ، هنوز به تناسب با آن روبرو هستند. پس از کار کردن این دوربین ، منبع تغذیه را خاموش کرده و برق را به دوربین بعدی وصل کنید. این مراحل را تکرار کنید تا ببینید که فیدهای ویدیوی زنده از همه دوربین های خود را مشاهده می کنید.

در این مرحله شما باید قادر به دیدن فیدهای ویدیوی زنده از همه دوربین های خود هستید . آخرین کاری که باید انجام شود ورود به سیستم DVR است و مطمئن شوید که تنظیمات آنجا پیکربندی شده اند تا دوربین های شما به روشی که می خواهید ضبط کنند. نصب سیستم دوربین دوربین امنیتی شما اکنون کامل شده است اگرچه هنوز باید تنظیمات دقیقی را انجام دهید.

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *