آب و هوا بر دوربین های مدار بسته تأثیر می گذارد

آب و هوا بر دوربین های مدار بسته تأثیر می گذارد

معرفی

با پیشرفت سالها ، پیشرفت فن آوری ما نیز هر سال نیز ادامه می یابد … بدون توقف. بیشتر افراد برای ایمنی خود در حال شروع به نصب دوربین مدار بسته خانگی هستند. این که آیا آنها مثل سیم کشی خانه محکم هستند و اینکه آیا از مردم در برابر سرقت محافظت می کنند و می توانند در داخل یا خارج از خانه یا مشاغل نظارت کنند.

آب و هوای شدید ، تغییرات آب و هوایی ، تغییرات شدید ناشی از درجه حرارت بالا یا پایین ، در مدت زمان کوتاه یا طولانی ، می تواند بر وسایل برقی که قابل اطمینان کار می کند مانند هر دستگاه دیگر تأثیر بگذارد.

وسایل الکترونیکی مانند تجهیزات نظارتی و دوربین در دمای عملیاتی معینی قرار دارند زیرا انواع مختلف آب و هوا بر اجزای مختلف دوربین مداربسته تأثیر میگزارد .

عناصر مختلف آب و هوا

براساس مساحت محیط زیست ، اختلالات مختلف جوی وجود دارد. اگر قصد دارید یک سیستم امنیتی بسیار مناسب را از طریق خارج از مشاغل یا خانه خود برای امنیت در خارج از محیط نصب کنید ، پیشنهاد می کنم دوربین هایی تهیه کنید که برای محیطی که شما را احاطه کرده اند مناسب باشند تا این کار موجب نارسایی و خرابی سیستم را در پی نداشته باشند. باران ، یخ ، برف ، گرما و وزش باد شدید که همگی وجود دارد می توانند در یک دوربین مدار بسته نظارت داشته باشند و تمام عملکردهای آن را مختل کنند.

 

یخ و برف

هوای دمای خنک که به دلیل برف و یخ مشخص می شود ، سیستم دوربین های نظارتی در فضای باز در اختلالات نوری و مکانیکی آن تأثیر می گذارد. دوربین بدون محافظ می تواند در اثر یخ زدن آسیب ببیند. اگر در اطراف دوربین در فضای باز رطوبت کمی وجود داسته باشد دمای زیر صفر منجر به ایجاد انجماد و یخبندان میشود که توسط آن رطوبت و دما می تواند روی لنز دوربین ها شکل بگیرد و به بیننده اجازه دید نمی دهد که علاوه بر الگوهای کریستالی ناشی از برف ، هرگونه فعالیتی را در خارج از کشور انجام دهد. در صورت داشتن دوربین متحرک مانند ردیاب خودکار ، یخ هایی که در اثر رطوبت گذشته در اثر باران یا برفک ایجاد شده اند می توانند باعث شوند که دوربین در جای خود قفل شود و از بروز حرکت جلوگیری کند.

 

دوربین های گرمشونده

دوربین های گرمشونده روشی بسیار مطمئن در هنگام استفاده از دوربین های مداربسته در فضای باز هستند. از بروز اختلالات مربوط به یخ زدگی جلوگیری می کند. این دوربین های گرمشونده دارای حسگرهای دما و عناصر گرمای داخلی هستند تا اطمینان حاصل شود که دمای این دوربین هرگز از درجه خاصی از درجه حرارت معین پایین نمی رود. بدیهی است که این نوع فناوری برای نصب در خانه شما دارای هزینه بیشتر و احتمالاً گرانتر خواهد بود. اما حتی اگر این نوع دوربین ها قادرند گرما را از طریق شرایط شدید سرمایشی پردازش کنند ، گرمایی که دوربین برای مدت طولانی ایجاد می کند که ممکن است گرما برای جلوگیری از یخ زدگی دوربین در دمای خود و از ادامه روند پردازش و کار کافی نباشد. و ممکن است بسیاری از خرابی های برق رخ دهد.

همچنین یک کار عادی از دوربین های مداربسته وجود دارد که برای حفظ عملکرد آن مقدار مشخصی از گرما تولید می کند. استفاده از این دوربین ها مانند فشرده سازی های ویدئویی می تواند باعث افزایش دمای دوربین نسبت به گذشته شود و عملکرد آن را با سرعت عادی بسیار چالش برانگیز کند. قرار گرفتن دوربین می تواند جریان هوای خنک کننده را در داخل دوربین تحت تأثیر قرار دهد تا به طور منظم عملکرد آن را انجام دهد. برای جلوگیری از گرم شدن دوربین های خود همچنین توصیه می کنید دوربین ها را در نزدیکی مواد رسانای گرما در خارج نصب نکنید.

 

دوربین ضد آب و هوا

دوربین های مانیتورینگ ضد آب وجود دارد که شرایط سخت آب و هوایی را تحمل می کنند. طراحی های حرارتی آنها به گونه ای طراحی شده است که دوربین های مداربسته در فضای باز می توانند برای مدت طولانی در مقابل باران یا وزش باد غیرمعمول ، کم ، شدید و خشن تحت دمای شدید فعالیت کنند. این دوربین ها در این شرایط سخت خطر آسیب کمتری دارند که در جایگزینی و ترمیم هزینه های مورد نیاز در دوربین های قبلی استفاده شده و در مصرف آنها صرفه جویی می شود.

 

بدنه ضد شرایط آب و هوایی

از بدنه های ضد هوا در دوربین ها می توان در دوربین های شبکه در فضای باز از مضرات ناشی از باران و گرد و غبار ، گاهی اوقات در برابر اجسام جامد پرتاب شده در محفظه یا مایع استفاده کرد.

دوربین مدار بسته در شهر ها

دوربین هایی که در مکان های خارجی ، مکان های بزرگی مانند شهرها یا شهرک ها برای نظارت بر فروشگاه ها ، کوچه ها و حتی ترافیک و گذرگاه ها قرار گرفته اند ، آسیب پذیرتر از اکثر دوربین های نصب شده در خانه های محلی هستند. این دوربین ها همیشه در معرض تهدیدات بسیاری که مخصوص دوربین های مدار بسته است قرار دارند. گرما و انواع مختلف آب و هوایی که باید از آن بگذرد باعث می شود دوربین از بین برود یا باعث از بین رفتن آن شود و عملکرد خود را از کار بیاندازد و شروع به ریستارت و خاموش شدن به تنهایی کند و یا به لنزها آسیب برساند. به طور مداوم ، انواع پرندگان باعث می شود که با پرواز و فرود روی دوربین ، آن را از مسیری که جهت ضبط کردن در نظر گرفته شده جابجا کند . فقط راه های گوناگونی برای شکسته شدن دوربین یا نقص دوربین در شهری با همه گرد و غبار و همه هوای متفاوت آن از بین می رود.

 

پیشگیری

برای نصب دوربین مدار بسته در فضای باز توصیه می شود تا در مواردی که هوا در این بابت تأثیر می گذارد تا دوربین های شما در مکان های سرپناهی قرار نگیرند ، حتی اگر در برابر آب و هوا هم مقاوم باشند ، در مواردی در زیر پناهگاه ، لنزهای دوربین می توانند از اکثر انواع هوای شدید مانند باران یا برف یا وزش باد شدید محافظت شوند که همگی منجر به از بین رفتن لنزها شود که بر وضوح آن تأثیر می گذارد. حتی ممکن است آن را در زیر یک سرپناه خانگی مانند گلدان پلاستیکی گل ساخته شده که ممکن است با بریدن یک قطعه و سوراخ کردن آن به دیوار روی یک دوربین یا احتمالاً جعبه ساخته شده از چوب که کاملاً دور دوربین را پوشش داده است نصب کرده باشد. همه اینها باعث می شود از این شرایط سخت که در کیفیت ویدیو تأثیر می گذارد ، در برابر آب و هوا محافظت کرد .

در مجموع ، کلیه دوربین های مداربسته در فضای باز که برای امنیت در بیرون قرار می گیرند ، بیشتر از چند بار با آب و هوا درگیر خواهند شد. ممکن است بیش از یک روز از چربی های شدید استفاده شود و مناسب باشد که چقدر و در کجا دوربین های شما نصب شده است ، روی کیفیت و عملکرد فیلم آن تأثیر می گذارد. آب و هوا مانند دمای بسیار پایین و یا مناطق گرم و گرم و حتی مکان هایی که وزش باد شدید زیادی داشته باشد باعث می شود دوربین مداربسته در فضای باز از بین برود یا لنزها را خراب کند. بنابراین برای جلوگیری از خسارت زیاد به یک دوربین در اثر آب و هوا ، پیشنهاد می کنم یک دوربین را با نوعی پناهگاه خانگی پوشانده یا آنها را در زیر پناهگاه یا یک عامل گرانقیمت تر نصب کنید اما پول خوبی که خرج کرده می تواند خرید دوربین های ضد آب و هوا یا دوربین هایی باشد که شامل محوطه به عنوان محافظت برای ایستادن در برابر آب و هوای شدید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *