نحوه راه اندازی DVR دوربین مدار بسته

نحوه راه اندازی DVR دوربین مدار بسته

اولین کاری که باید هنگام گرفتن یک دوربین مدار بسته DVR (ضبط کننده فیلم دیجیتال) انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که به درستی تنظیم شده است. قبل از انجام این کار ، باید مطمئن شوید که مانیتور و ماوس به آن متصل هستند . ماوس در جعبه لوازم جانبی همراه دستگاه موجود است قرار دارد. اکنون شما می توانید با استفاده از سوئیچ واقع در نزدیکی محل اتصال کابل برق به دوربین مدار بسته DVR را روشن کنید.

هنگامی که شما قادر به دیدن ویندوزهایی هستید که در آن تصاویر پخش مستقیم دوربین شما قرار دارد ، باید برنامه تحت عنوان جادوگر زا راه اندازی کنید. این منو دارای تنظیماتی است که برای تنظیم اولیه DVR دوربین مدار بسته شما و برای عملکردهای مهم ضروری است ، بنابراین باید با کلیک بر روی لغو و سپس انتخاب دکمه OK ، از منو خارج شوید.

جادوگر
راه اندازی جادوگر را لغو کنید.

برای اینکه بتوانید در این واحد تغییراتی ایجاد کنید ، باید بتوانید وارد سیستم منوی DVR شوید. بر روی هر نقطه صفحه کلیک راست کرده و سپس Main menu را انتخاب کنید. در این مرحله باید وارد منو دستگاه شوید. به طور پیش فرض رمزعبور مورد نیاز شما همان نام کاربری است. به عنوان مثال – کلمه عبور برای نام کاربر admin admin است. وقتی در قسمت گذرواژه کلیک می کنید ، یک صفحه کلید مجازی دریافت خواهید کرد.

ورود به سیستم
وارد رابط شوید.

اولین کاری که شما باید با یک DVR جدید جهت دوربین مدار بسته انجام دهید این است که مطمئن باشید زمان و تاریخ به درستی برای منطقه زمانی شما تنظیم شده است. این کار با مراجعه به صفحه عمومی سیستم منوی DVR (منوی اصلی> تنظیمات> عمومی) انجام می شود. زمان و تاریخ را در قسمت بالای این صفحه تنظیم خواهید کرد. برای تأیید تغییرات تنظیمات ، روی گزینه Save در بالا و سپس دکمه ok در پایین سمت راست کلیک کنید.

عمومی
صفحه عمومی

دومین کاری که باید انجام دهید اینست که مطمئن شوید DVR در حال ضبط ویدیو به روشی است که شما می خواهید. قبل از ضبط هر فیلم ، یک هارد دیسک در داخل دستگاه باید نصب شود. در این مرحله باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید بر اساس تشخیص حرکت ضبط کنید یا به طور مداوم.

ضبط بر اساس تشخیص حرکت – این بدان معنی است که DVR شما با تشخیص حرکت شروع به ضبط می کند. برای راه اندازی صحیح این ، لازم است به سه صفحه در سیستم منوی DVR مراجعه کنید.

1. به صفحه ضبط (منوی اصلی> پیشرفته> ضبط) بروید. این صفحه باید تنظیم شود تا همه نقاط در کنار هم تنظیم شوند تا برای کانالهایی که دوربین دارید به آن وصل شوید. هر کانالی که دوربینی نداشته باشد ضبط آن باید متوقف شود. پس از انجام تنظیمات ، بر روی دکمه OK کلیک کنید تا تغییرات را تأیید کنید.

ضبط1


صفحه ضبط

2. به صفحه برنامه (منوی اصلی> تنظیم> برنامه) بروید. در گوشه سمت چپ بالای صفحه ابتدا باید همه موارد را برای کانال انتخاب کنید و سپس در نزدیکی آن تنظیمات ، باید همه روزهای هفته را انتخاب کنید. در این مرحله باید اطمینان حاصل کنید که فقط کادر بالای MD سفید است. هیچکدام از جعبه های دیگر نباید در هر چهار ستون سفید باشد. برای تأیید این تغییرات بر روی دکمه OK کلیک کنید.

برنامه MD


صفحه برنامه ای برای تشخیص حرکت تنظیم شده است.

3. به صفحه شناسایی (منوی اصلی> تنظیمات> detect) بروید. برای پیکربندی صحیح این صفحه ، تنها کاری که شما باید انجام دهید کلیک روی صفحه پیش فرض است. اطمینان حاصل کنید که جعبه فعال سفید باشد و سپس ضربه را ذخیره کنید.

تشخیص.


صفحه  تشخیص .

ضبط مداوم – این بدان معنی است که DVR شما همیشه در حال ضبط تصاویر باشد . برای راه اندازی صحیح این حالت ، باید به دو صفحه در سیستم منوی DVR مراجعه کنید.

1. به صفحه ضبط (منوی اصلی> پیشرفته> ضبط) بروید. این صفحه باید تنظیم شود تا همه نقاط در کنار هم تنظیم شوند تا برای کانالهایی که دوربین دارید به آن وصل شوید. هر کانالی که دوربینی نداشته باشد باید متوقف شود. پس از انجام تنظیمات ، بر روی دکمه OK کلیک کنید تا تغییرات را تأیید کنید.

ضبط1


صفحه ضبط

2. به صفحه برنامه (منوی اصلی> تنظیم> برنامه) بروید. در گوشه سمت چپ بالای صفحه ابتدا باید همه موارد را برای کانال انتخاب کنید و سپس در نزدیکی آن تنظیمات ، باید همه روزهای هفته را انتخاب کنید. در این مرحله باید اطمینان حاصل کنید که فقط قسمت بالای کادر زیر سفید است. هیچکدام از جعبه های دیگر نباید در هر چهار ستون سفید باشد. برای تأیید تغییرات بر روی دکمه OK کلیک کنید.

برنامه reg


صفحه برنامه برای ضبط مداوم تنظیم شده است.

اکنون DVR شما تنظیم شده است تا به روش انتخاب صحیح ضبط شود. بهتر است قبل از اینكه به فیلمهای ضبط شده خود اعتماد كنید ، در این مورد مطمئن باشید. بهترین راه برای اطمینان از ضبط صحیح DVR ، بازیابی فیلم است. در مرحله بعد می خواهیم نحوه چگونگی بازیابی فیلم ضبط شده را بررسی کنیم.

قادر به بررسی فیلم های ضبط شده DVR شما یکی از کارکردهای اساسی سیستم دوربین امنیتی است. این ایده خوبی است که با چگونگی انجام این کار در اسرع وقت آشنا شوید تا بدانید که در صورت وقوع جرم چگونه این کار را انجام دهید. علاوه بر این ، بررسی فیلم های ضبط شده گاه به گاه نیز بهترین راه برای اطمینان از عملکرد DVR شما دقیقاً به همان روشی است که شما می خواهید.

برای مرور فیلم خود ابتدا باید به صفحه جستجو از فهرست DVR بروید. برای رسیدن به آنجا ، ابتدا باید در هر نقطه روی صفحه کلیک راست کرده و جستجو را انتخاب کنید. هنگامی که در صفحه جستجو هستید ، ابتدا باید یکی از روزهای آبی را در تقویم در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید (روزهای آبی روزهایی هستند که دستگاه شما فیلم را ثبت کرده است ).

زبانه هایی که مستقیماً در زیر تقویم قرار دارند ، با آن می توانید هر چند دوربین را که می خواهید بصورت همزمان فیلم ضبط شده را انتخاب کنید و پخش کنید ، . پس از انتخاب تعداد دوربین هایی که با آنها کار می کنید ، باید منوی کشویی مستقر در زیر زبانه ها دوربین یا دوربین های خاصی را انتخاب کنید.

تقویم


تقویم جستجو

به محض انجام مراحل فوق باید به نوار تقسیم شده در امتداد قسمت پایین صفحه توجه کنید. بسته به اینکه آیا شما به طور مداوم ضبط می کنید یا بر اساس حرکت ، بخشی یا همه آن رنگی خواهد شد. کلید رنگی در پایین این صفحه نوع ضبط شما برای دوربین و روز مشخص شده را نشان می دهد. این بخش های شماره دار نوار ساعات روز را نشان می دهد. به شما امکان می دهد روی این نوار کلیک کنید و زمان فیلم ضبط شده ای را که می خواهید بررسی کنید انتخاب کنید. تا زمانی که می بینید حداقل قسمتهایی از نوار رنگی است ، می دانید که DVR شما فیلمبرداری می کند.

1 دیدگاه دربارهٔ «نحوه راه اندازی DVR دوربین مدار بسته»

  1. بازتاب: نرخ فریم در مقابل وضوح در DVR های امنیتی کدام از اهمیت بیشتری برخوردار است - دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *