دوربین مدار بسته و نقش آن در آموزش

دوربین مدار بسته و نقش آن در آموزش

زنگ های مدرسه زنگ می زنند و بچه ها با اشتیاق به بیرون می روند ، و می خواهند به آزادی مورد انتظار خود که هر پایان روز تضمین شده است برسند. کاغذها و مدادهای پراکنده اکنون تنها چیزهایی هستند که در پایان هر روز راهروها را به هم ریخته است. معلمان و کارکنان مدرسه با عجله برنامه های درسی خود را برای روز بعد تکمیل می کنند ، همچنین می خواهند به خانه خانواده ها و زندگی خود برسند. در همین حال ، سارقین اطراف این مدرسه را برای هر راهی برای بدست آوردن ورودی نامشخص بررسی می کنند. رایانه ها و فناوری های تأمین شده با کمک هزینه دانش آموزان در معرض خطر سرقت قرار می گیرند ، زیرا معلمان و کارمندان قادر به نگهبانی بی وقفه از ساختمان های آموزش و پرورش بصورت شبانه روزی نیستند.

وزارت آموزش و پرورش آماری را منتشر کرد که می گوید در سال تحصیلی 2005-2006 ، 86 درصد مدارس سراسر کشور حداقل یک سرقت ، جرم یا حادثه خشونت آمیز را گزارش کرده اند که در نتیجه 2.2 میلیون جرم بوده است. نظارت هر روز بر شخص در هر قطعه از زمینهای مدرسه غیرممکن نیست  ، بنابراین دانشگاه ها و مراکز آموزشی چگونه به منظور حفظ امنیت دانش آموزان و کارکنان خود پناهندگی و احساس امنیت دهند ؟ این جایی است که تلویزیون مدار بسته یا دوربین مدار بسته می تواند خط دفاع بعدی را تنظیم کند ، محیط را اسکن کند و به طور بالقوه به عنوان عامل بازدارنده برای هر نوع فعالیت جنایی در آینده عمل کند.

دوربین مدار بسته می تواند در صورت استفاده توسط بخش آموزشی چندین هدف ارائه دهد. مهمتر از همه و همه ، دوربین مدار بسته می تواند خدمات امنیتی برای ساختمانهای آموزشی ارائه دهد ، از فن آوری و محوطه محافظت می کند و همچنین از افراد خارجی که قصد آسیب رساندن به کودکان ، سرقت از فناوری گران قیمت و یا خراب کردن اموال مدرسه را دارند. نصب دوربین مدار بسته همچنین می تواند از تهدیدات داخل مدرسه محافظت کند ، مانند اثبات یا نادیده گرفتن اتهامات سوء استفاده جنسی ، قلدری از کودکان دیگر یا سرقت از معلمان یا کارمندان. اخیراً ، دوربین مدار بسته به عنوان یک ابزار آموزشی مستقیم ، که از آن به عنوان یک مجرا برای یادگیری مسافت از راه دور به مناطق دور افتاده یا یادگیرندگان غیر سنتی استفاده می شود ، کار کرده است.

رونالد دی استفان مدیر اجرایی مرکز ملی ایمنی مدارس است و تجربه گسترده ای را به عنوان معلم سابق و معاون سرپرست داشته است. وی در صورت استفاده از دوربین های امنیتی در مدارس در صورت حل مشکلات فعلی از مدارس پشتیبانی می کند. وی دریافت که وقتی دوربین های امنیتی در یک منطقه مدرسه میانه غربی نصب شده اند ، خرابکاری 95 درصد کاهش یافته است! مرکز ملی آمار آموزش و پرورش تخمین می زند که 84 درصد از دبیرستان ها ، 73 درصد از مدارس متوسطه و 51 درصد از مدارس ابتدایی از دوربین امنیتی استفاده می کنند.

از دوربین های امنیتی نیز برای متوقف کردن یا جلوگیری از زورگویی در مدارس نیز استفاده شده است. نشان داده شده است که زورگویی برای سلامتی فیزیکی و سلامتی روحی کودک بسیار مضر است ، بنابراین شناسایی و پرداختن به عاملان پیش از قربانیان قصاص یا قلدری بسیار زیاد مهم است. نصب دوربین مدار بسته امکان نظارت مداوم بر مناطقی را که به نظر می رسد زورگویی در آن رخ می دهد ، فراهم می کند و همچنین می تواند هرگونه رفتار زورگویی در آینده را دلسرد کند. یکی از مدارس ایالات متحده متوجه شد که به محض نصب دوربین های امنیتی ، زورگیری و آزار و اذیت متوقف شده است. اگرچه ممکن است زورگویی در خارج از مدرسه و به دور از دوربین نظارتی انجام شود ، دوربین های امنیتی می توانند قلدری را در پردیس های مدارس به طور بالقوه از بین ببرند ، این یک گام آهسته اما مطمئن در جهت صحیح است.

محصولات امنیتی TechPro دوربین های PTZ (Pan Tilt Zoom) را ارائه می دهد که می توانند با نگه داشتن نظارت هوشیار در کلیه اموال مدرسه از محل محافظت کنند. بزرگنمایی شیب پان ، توانایی حرکت دوربین را توصیف می کند. TechPro دارای سه نوع دوربین مختلف PTZ است که شامل آنالوگ ، شبکه IP و HD CVI است.

 

دوربین های PTZ آنالوگ دوربین هایی هستند که فید را از طریق کابل به ضبط کننده فیلم دیجیتالی (DVR) می فرستند و تفگیگ پذیری کمتری دارند.

سیستم امنیتی آنالوگ

دوربین های IP شبکه فید خود را به عنوان یک جریان دیجیتالی از طریق شبکه IP ارسال می کنند و از طریق مکان های مختلف از راه دور قابل دسترسی هستند. دوربین های IP وضوح بیشتری نسبت به دوربین های آنالوگ ارائه می دهند ، اما می توانند از دوربینهای آنالوگ سنتی گرانتر باشند.

سیستم دوربین امنیتی IP IP شبکه

HD-CVI یا دوربین های رابط تصویری کامپوزیت با کیفیت بالا می توانند کیفیت فیلم با کیفیت بالا را منتقل کنند. دوربین های HD-CVI مفید هستند زیرا ضبط مگاپیکسلی را فراهم می کنند که در صورت ثبت جرایم در اموال مدرسه ، می توان شناسایی مثبت را انجام داد.

سیستم دوربین امنیتی HD-CVI

همچنین گزینه های نصب مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها با دوربین های PTZ استفاده کنید ، مانند در سقف های نصب شده ، مونتاژ بازوها یا پایه های آویز. در قسمت های سقفی گسسته تر است ، در حالی که اتصالات بازو برای جلوگیری از فعالیت مجرمانه یا مشکوک نمایانتر هستند.

دوربین مدار بسته همچنین می تواند به عنوان ابزاری آموزشی برای جابجایی جلسات یادگیری به مناطق دور افتاده از دانشگاه ها یا سایر امکانات آموزشی استفاده شود. افراد زیادی وجود دارند که به دلایل مختلف قادر به حضور در یک کلاس درس سنتی نیستند ، و این جایی است که از دوربین مدار بسته می توان برای فعالیت به عنوان یک محیط آموزش محلی یا خارج از محل استفاده کرد. آموزش از راه دور به طور مداوم در حال رشد است و اکنون مقرون به صرفه ترین آموزش و پرورش است که می تواند به اکثر مردم ارائه شود. دوربین مدار بسته از نظر استفاده از آن برای آموزش از راه دور ، از جمله کیفیت آن ، کنترل محتوا و گزینه های پخش مجدد فوری ، از مزایای بسیاری برخوردار است.

 

با بزرگتر شدن جهان در فن آوری ، دوربین مداربسته با ارائه اقدامات امنیتی علیه فعالیت های جنایی و سرقت ، زورگویی و خرابکاری ادامه خواهد داد. دوربین مدار بسته در یادگیری از راه دور همچنان بیشتر می شود ، زیرا هرچه بیشتر کشورها در حال توسعه هستند و راحت تر می توانند به اتصالات اینترنت دسترسی پیدا کنند. با پیشرفت فناوری ، دوربین مدار بسته احتمالاً در جنبه های بیشتری نیز به منظور ارائه آموزش های پیشرفته و کمک به مربیان در فرایند یادگیری دانش آموزان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *