دوربین مدار بسته ماشین و تکنولوژی خودرو

دوربین مدار بسته ماشین و تکنولوژی خودرو

 

کلمه “موبایل” از کلمه “تحرک” گرفته شده است و معنای آن است که بتواند آن را به راحتی حرکت داد و جابجا کرد . رایج ترین کاربرد فناوری تلفن همراه نسبت به سیستم های دوربین مدار بسته امکان مشاهده سیستم دوربین های امنیتی شما از طریق تلفن هوشمند ، رایانه ، تبلیت و یا لپ تاپ شما با استفاده از برنامه ای برای آن است. راه های دیگری نیز برای استفاده از فناوری موبایل برای اهداف امنیتی وجود دارد ، یکی از آنها بسیار رایج نیست ، کمی گران تر (در حال حاضر) ، و هنوز هم برای مطابقت با هدف خود ساخته شده است. من در مورد سیستم های دوربین مدار بسته اتومبیل برای اتومبیل ها و کامیون ها یا سیستم های نظارت بر موبایل صحبت می کنم که از فناوری تلفن همراه برای دسترسی به سیستم امنیتی از طریق دستگاه الکترونیکی تلفن همراه شما استفاده می کنند و کم کم برای کمک و مساعدت رانندگان در جاده استفاده می شود.

یکی از رایج ترین کاربرد های آن دوربین پشتیبان گیری است و به عنوان یک دوربین تحت شبکه در عقب ماشین یا کامیون شما ایجاد و تعریف می شود، با یک صفحه نمایش جداگانه که معمولا در کنار آینه عقب ماشین قرار می گیرد (شکل 1 و 2)، و این اجازه می دهد تا شما را به دیدن موانع و جاده زمانی که شما دید عقب از ماشین خود را نیاز دارید را داشته باشید .

شکل 1

شکل 2

مدل های جدیدتر خودرو با یک دوربین با وضوح بالا و صفحه نمایش لمسی یکپارچه (شکل 3 و 4) ارائه می شوند که به شما اجازه می دهد تا دوربین پشتیبان گیری خود را ببینید و دوربین مدار بسته خودرو خود را از طریق دستگاه استریو خود با صفحه نمایش لمسی مشابه کنترل کنید.

شکل 3

شکل 4

اکثر دوربین هایی که برای پشتیبان گیری استفاده می شوند با قرار دادن وسیله نقلیه در وضعیت دنده عقب فعال می شود و به راننده اجازه می دهد تا آنچه را که در پشت خودرو است، ببیند،. بعضی از سیستم های دوربین دنده عقب ، به ویژه هنگامی که سیستم توسط یک طرف ثانویه نصب می شود، معمولا توانایی چرخش یا خاموش کردن یک دکمه را دارد و به دلیل اینکه مستقل از وسیله نقلیه است، مهم نیست که آیا ماشین در وضعیت دنده عقب هست یا نه . استفاده دیگر از سیستم های دوربین امنیتی استفاده شده برای اتومبیل ها و کامیون ها، قرار دادن یک دستگاه ضبط (DVR) در ماشین شما است، داشتن ظرفیت ضبط آنچه که در داخل در حال توسعه است و بسته به موقعیت دوربین های مینی استفاده شده برای این هدف، خارج و اطراف ماشین شما. اکثر دوربین های استفاده شده در این DVR در اطراف گوشه های شیشه جلو قرار گرفته اند و به سمت جلو حرکت می کنند تا راننده را در مقابل چرخ ببیند. آنها همچنین می توانند در داخل خودرو قرار گیرند و در پشت خودرو قرار بگیرند تا هرچه که در پشت اتومبیل قرار می گیرد را تصویر بگیرند . وسایل نقلیه دیگر با یک دوربین پشتی و سنسورهای ظرفیت عقب قرار می گیرند که اگر یک وسیله نقلیه در حال نزدیک شدن به یک مانع یا یک وسیله به اندازه کافی برای آسیب رساندن به وسیله نقلیه یا صدمه به یک فرد بزرگ هست ، یک هشدار قابل شنیدن را به شما می دهد.

جعبه سیاه ماشین

یکی از راه های دیدن این نوع نرم افزار که در سریال های تلویزیونی “ماشین طعمه”  نامیده میشود . مأموران اجرای قانون از سوارکاری هدفمند بالا (که اغلب توسط دزدان به سرقت رفته است) برای گرفتن دزدان اتومبیل استفاده می شود و شامل خودروی مجهز به GPS و سیستم نظارت قابل حمل یا تلفن همراه و دستگاه های قفل است که میتواند موتور ماشین را غیرفعال کند.، و حتی توانایی قفل کردن درها و پنجره های مشابه را دارد. هنگامی که این نوع فناوری (سیستم های نظارت تلفن همراه) آغاز شد، مأموران اجرای قانون تنها توانایی ضبط آنچه که در داخل خودرو مشکوک انجام می دادند بودند و مجبور بودند یک افسر متعهد برای نظارت بر ماشین طعمه در نظر بگیرند و متهم را متوقف کنند و بازیابی خودرو امروزه آنها توانایی دیدن آنچه که در داخل ماشین طعمه اتفاق می افتد و مانع رسیدن افسران را زندگی خود در صورت مشکوک به مسلح بودن به خطر نمی اندازند .

انواع DVR های مورد استفاده برای نظارت خودرو وجود دارد. بعضی از آنها Wi-Fi یکپارچه برای اتصال به نقطه hotspot اینترنت ارائه می شوند، در حالی که دیگران با یک آنتن 3G ساخته شده اند، بنابراین می توانند از طریق مخابرات هایی مانند Sprint، AT & T، Verizon یا T-Mobile و غیره ارتباط برقرار کنند. و بعضی از آنها با قابلیت GPS می آیند، برای ردیابی مکان و زمانی که وسیله نقلیه شما در مکان های خاص است.

در آینده ای نه چندان دور، خودروها با دوربین های نظارتی برای پوشش کل وسایل نقلیه و مجهز میشوند به وسیله ای برای گرفتن عکس العمل در هر زاویه ای از ماشین شما، و سنسورهایی برای شناسایی خطر در میان جاده. این دوربین ها به جای یک DVR، به یک کامپیوتر مرکزی متصل می شوند که عملکرد مشابهی با DVR دارند، همچنین می توانند اطلاعات مربوط به ترافیک را به راننده و شرایط جاده نیز ارائه دهند به عنوان اطلاعاتی درباره آب و هوا و نحوه تاثیر آن در سفر است.

با پیشرفت تکنولوژی، برنامه های جدید زنده ای می آیند ، جایی که رایانه ها و دستگاه های ضبط مانند DVR، نقش مهمی در توسعه شبیه سازی ها برای آموزش انسان ها برای رانندگی و حتی برای بهبود مهارت های رانندگی خود دارند. همچنین یک پروژه برای قرار دادن دوربین های IP درون وسایل نقلیه وجود دارد و توانایی دیدن این دوربین ها را از طریق اینترنت، مرورگر وب یا تلفن هوشمند فراهم می کند. این دوربین ها توانایی پخش سیگنال 3G یا 4G را دارند، تصاویری که هر لحظه در حال تشخیص است و اطلاعات را با امنیت در یک ضبط ویدئویی شبکه (NVR) ذخیره می کند که می تواند در هر قسمت از جهان باشد، اما البته، باید در همان شبکه به عنوان دوربین متصل شود.

برخی از شرکت های بیمه، رانندگان و صاحبان کسب و کار را به ویژه کسانی که در کسب و کار حمل و نقل هستند تشویق می کنند تا از تکنولوژی دوربین برای نظارت بر عملیات روزمره خود، پیگیری رفتار و رفتار عادت رانندگان خود و رانندگی در مورد اهداف ادعایی، و این دستگاه ها به صاحبان آنها پاداش و تخفیفی میدهند بنابراین، اگر ما در مورد آن فکر کنیم، یک سیستم نظارت برای وسیله نقلیه شما ممکن است یک سرمایه گذاری باشد که پس از گذشت چند سال ممکن است صزفه جویی خود را پرداخت کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *