نکاتی برای به حداکثر رساندن ظرفیت  هارد سیستم دوربین مدار بسته

نکاتی برای به حداکثر رساندن ظرفیت  هارد سیستم نظارت تصویر دوربین مدار بسته

اکثر زمانیکه کسی یک سیستم امنیتی را خریداری می کند، می تواند یک رکورد ثبت شده از رویدادهایی داشته باشد که می تواند در زمان بعد بررسی و تحلیل شود. به غیر از اینکه قصد دارید دوربین خود را از راه دور مشاهده کنید و تا زمانی که نیازی به ویدیوهای گذشته را ضبط یا بازبینی نکنید، به یک دستگاه ذخیره سازی یا (هارد دیسک CCTV) نیاز دارید تا آن را ضبط کنید.

نیازهای ذخیره سازی هر شخص متفاوت است. در بسیاری از موارد 1 هفته ذخیره سازی ممکن است خوب باشد، فرض کنید شما می دانید که یک رویداد در آن دوره زمانی در 1 هفته پیش صورت گرفته است. اگر مالک یک کسب و کار هستید، فردی که مسافرت می کند یا شخصی که اموال خود را برای مدت طولانی نگهداری می کند، ممکن است نیاز به ذخیره بیشتر داشته باشد. این به خاطر این واقعیت است که ممکن است چند هفته یا حتی چند ماه قبل را نیاز داشته باشید که به عقب برگردید و ویدیو ضبط شده خود را مرور کنید. یکی از بزرگترین اشتباهات مردم هنگام خرید یک سیستم امنیتی، تلاش برای صرفه جویی در هزینه خرید ذخیره سازی کمتر است. اگر در واقع یک جرم اتفاق می افتد، مهم ترین چیز این است که ویدیو هنوز قابل بررسی باشد .

وقتی که شما یک دستگاه ذخیره سازی یا درایو نصب کرده اید دستگاه اطلاعات را، تا زمانی که درایو پر شده باشد، نگهداری خواهد کرد و سپس بعد از پر شدن هارد اطلاعات روی اولین باری که اطلاعات قدیمی ضبط  شده را پاک میکند.

 

هنگام محاسبه فضای درایو دیسک شما نیاز به دانستن دو چیز اساسی است.

اول چه تعداد دوربین شما خواهید داشت

2 – . دوم، چند روز از ویدئو ضبط شده در هر زمان شما می خواهید ذخیره شود.
سایر عوامل شامل رزولوشن دوربین های شما برای ضبط تصاویر و اینکه چه میزان فریم فیلم و چند ساعت در روز ضبط خواهد شد.

هنگامی که شما این اطلاعات اساسی دارید، می توانید برخی از محاسبات استاندارد را انجام دهید تا فضای هارد دیسک CCTV شما را برای DVR یا NVR خود ببنید. به جای اینکه این را به یک کلاس ریاضی تبدیل کنم، توصیه می کنم از برنامه  محاسبه ظرفیت هارد دیسک دوربین مدار بسته استفاده کنید.

در تصویر زیر مشخص شده است که اگر ما 4 دوربین را با وضوح D1، 30 فریم در ثانیه، 24 ساعته در روز، 7 روز در هفته، 357. 70 گیگابایت داشته باشیم. منظور از این ها چیست؟

ابتدا مهم است که درک شود 1000 گیگابایت = 1 ترابایت. در حال حاضر که با انجام برخی ریاضی پایه این مطلب کمی روشن تر می شود.

350 گیگابایت ضربدر 3 = بیش از 1 ترابایت. بنابراین یک هارد دیسک 1 ترابایت حدود 3 هفته ذخیره سازی ویدئو را به شما می دهد. این بسیار خوب است، اما اگر شما 16 دوربین دارید؟

محاسبه ظرفیت هارد 16 دوربین

اکنون می توانید ببینید که تقریبا 1.5 ترابایت در هفته استفاده می کنید. بدین معنی است که اگر شما یک هارد دیسک 1TB داشته باشید، تنها 4 روز ضبط خواهید کرد.

همچنین توجه داشته باشید که وضوح تصویری که ما برای این مثال استفاده می کنیم، D1 است. D1 رزولوشن 720 در 408 پیکسل است و برای اکثر دوربین های آنالوگ استاندارد است. هنگامی که شما به دوربین های با کیفیت بالا مانند HD-CVI و دوربین های IP می رسیم، این رزولوشن به شدت افزایش می یابد و به فضای ذخیره سازی بیشتر نیاز دارد. به عنوان مثال، دوربین 2 مگاپیکسلی IP دارای وضوح 1920 در 1080 پیکسل (1080 پیکسل) است. این باعث می شود تا 3 برابر فضای ذخیره سازی به جای دوربین D1 مورد نیاز باشد .

بنابراین اگر شما نمی خواهید تعداد دوربین یا تعداد روز ذخیره سازی ویدئو خود را قربانی کنید، چه کاری انجام می دهید؟

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که با وضوح پایین تر ضبط شود، اگرچه این یک گزینه بسیار محبوب نیست. واقعا هیچ دلیلی برای خرید یک دوربین با وضوح بالا به منظور ضبط ویدیو با کیفیت پایین وجود ندارد.

رویکرد محبوب تر این است که شما می توانید نرخ فریم یا تعداد فریم ها را در هر ثانیه کاهش دهید. فریم در ثانیه (FPS) با رزولوشن دوربین متفاوت است نگران نباشید. FPS تعداد فریم های ذخیره شده در 1 ثانیه فیلم ضبط شده است. هر بار فرمت های ضبط شده در هر ثانیه، فیلم صاف تر پخش می شود.

این اساسا به این معنی است که اگر فریم ها را در هر ثانیه از 30 تا 15 رها کنید، ظرفیت هارد دیسک خود را دو برابر می کنید. اما مراقب باشید، اگر شما نرخ فریم را در حد کم تنظیم کنید، ممکن است فیلمهای نظارتی ناخوشایندی ایجاد شود. خبر خوب این است که شما می توانید تا حد 15 FPS کم کنیدکه هنوز هم شگفت انگیز است . بعضی افراد حتی تا 7 FPS ثبت می کنند و هنوز هم کافی است.

به یاد داشته باشید، حتی اگر شما FPS خود را کاهش دهید، هنوز با رزولوشن کامل برای هر فایلی ضبط شده ضبط می کنید.

گزینه دیگری این است که تعداد ساعت ها را در هر روز که فیلم را ضبط می کنید کاهش دهید. یک سناریو این بود که بتواند ساعات کاری را کم کنید، در یک محیط امنیتی یا آزمایشگاهی قرار دارد که در آن فقط ویدئو باید در طول ساعات کار ضبط شود. در این صورت می توانید دوربین را برای ثبت از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر تنظیم کنید. در یک مورد مانند این شما می توانید فضای دیسک سخت خود را سه برابر کنید.

اگر فقط ضبط در زمانی خاص نیست ، می توانید دوربین را نیز تنظیم کنید تا فقط در صوزت تشخیص حرکت شروع به ضبط کند. این به این معنی است که دوربین فقط هنگامی که حرکت در میدان دید دوربین دوربین تشخیص داده می شود ضبط می کند. این نیز به میزان قابل توجهی میزان فضای دیسک مورد نیاز را کاهش می دهد و زمان ضبط را افزایش می دهد. یکی دیگر از مزایای ضبط در حرکت این است که پیدا کردن حوادث هنگام بررسی تصاویر ضبط شده را بسیار آسان تر می کند . این به این دلیل است که اکثر DVR ها و NVR ها یک نشانگر بصری را در جدول زمانی دوربین ها تنظیم می کنند که هر زمانی که حرکت رخ می دهد آن را رد جدول نشان میدهد .

به خاطر داشته باشید که شما مجبور نیستید همه دوربین ها را به همانند همدیگر و به یک شیوه کار کنند . شما می توانید رفتار هر دوربین را با هم ترکیب کنید و اینکه آنها را مطابقت دهید و برنامه ریزی کنید.

برخی از دوربین های امنیتی را می توان برای ضبط بر اساس یک برنامه، در حالی که برخی از آنها را می توان جهت شناسایی   حرکت تنظیم شده باشد . شما حتی می توانید تمام دوربین های خود را تنظیم کنید تا حرکت را بین ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر انجام دهند . سپس در شب به ضبط تمام وقت تغییر کنند .

اگر با ضبط برنامه ریزی شده با ضبط حرکت همراه با کاهش سرعت فریم ترکیب کنید مطمئنا زمان ضبط بیشتر و ذخیره سازی بیشتر از سیستم امنیتی شما افزایش می یابد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *