آموزش دی وی آر با منو XMEYE

آموزش دی وی آر با منو XMEYE

در SecurityCameraKing.com ما چندین مدل از DVR ها را ارائه می دهیم تا بتوانیم به نیازهای مالی و امنیتی مشتریانمان برسیم. اگر چه برخی از قابلیت ها و قابلیت پردازش ویدئو این دستگاه های ضبط متفاوت هستند، سیستم منوی DVR در همه آنها بسیار مشابه است. مزیت این این است که هنگامی که سیستم منوی یکی از آنها یاد می گیرید با مابقی آنها میتوانید کارکنید و همچنین از قبل می دانید که چگونه از هر DVR یا NVR دیگر که ممکن است در آینده از ما خریداری کنید کار کنید البته با برخی از تغییرات جزئی. این مقاله به شما کمک می کند با هر یک از صفحات منو و توابع آنها آشنا شوید.

هنگامی که یک موس و مانیتور به DVR متصل هستند ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که راه انداز جادویی را لغو کنید. بعدا باید در هر نقطه روی صفحه کلیک راست کنید و منوی کوچکی ظاهر می شود. اگر منوی اصلی را از پایین این منو انتخاب کنید (نگاه کنید به تصویر 1) و وارد شوید، سپس در صفحه اول منوی سیستم DVR خود قرار خواهید گرفت. این صفحه دارای برچسب در بالای صفحه است که می گوید MAIN MENU و دارای 6 آیکون انتخاب در قسمت اصلی است. انتخاب هایی که در این مرحله مشاهده خواهید کرد عبارتند از جستجو، اطلاعات، تنظیم، پیشرفته، پشتیبان گیری و خاموش کردن (نگاه کنید به تصویر 2).

راست کلیک روی تصویر اصلی

موارد منو اصلی دی وی آر

جستجو

این صفحه از منو به شما اجازه می دهد فیلم های ویدئویی که DVR شما ضبط کرده است را مرور کنید. اولین چیزی که باید در این صفحه انجام دهید انتخاب یک روز آبی از تقویم در گوشه سمت راست است. این روزهایی است که فیلم های ذخیره شده را ضبط کرده اید.

در زیر تقویم شما برخی از منوهای کشویی را با زبانه ها به طور مستقیم بالای آنها خواهید دید. زبانه ها به شما اجازه می دهد تا انتخاب کنید که چند دوربین در یک زمان بررسی شوند. منوهای کشویی به شما اجازه می دهد انتخاب کنید که کدام دوربین ها یا دوربین شما بررسی شود.

انتخاب تاریخ و دوربین

در این مرحله برخی از رنگ ها در کنار خطوط در قسمت پایین صفحه مشاهده می شوند. بخش های رنگی، زمانی را که فیلم را ضبط کرده اید، نشان می دهد. به سادگی روی هر بخشی از قسمت رنگی کلیک کنید و خواهید دید که فیلم ضبط شده شروع به پخش می کند.

نوار جستجو

اطلاعات :
این جایی است که شما می توانید برخی از اطلاعات مفید در مورد DVR را پیدا کنید. شش صفحه  تنظیم در اینجا وجود دارد – اطلاعات HDD، BPS، ورود، نسخه، کاربران آنلاین و اطلاعات شبکه.

برگه اطلاعات
اطلاعات هارد

این صفحه برخی از اطلاعات مهم در مورد هر دیسک سخت در DVR شما را نشان می دهد. حجم کل هارد دیسک، چقدر فضای آزاد باقی مانده، وضعیت و گزارش S.M.A.R.T. همه در اینجا نشان داده شده است. ویژگی S.M.A.R.T (خود نظارت، تجزیه و تحلیل و تکنولوژی گزارش) از هارد دیسک برای علائم احتمالی عملکرد هارد دیسک ممکن است که در آینده اتفاق می افتد.

برگه اطلاعات هارد دیسک

BPS:
BPS (بیت در ثانیه) نظارت بر نرخ بیت از هر دوربین است که با در DVR منتقل می شود.

BPS برگه

Log:
این صفحه به شما اجازه می دهد که فعالیت های مربوط به DVR را براساس تاریخ، زمان و نوع رویداد ورودی جستجو کنید.

برگه فعالیت ها

ورژن برنامه :

اطلاعات نمایش داده شده در اینجا مربوط به نوع DVR است که شما دارید. اکثر این اطلاعات واضح است و شما احتمالا قبلا آن را می دانید. بخشی از این صفحه که ممکن است لازم باشد تا در برخی موارد جستجو کنید، نسخه سیستم و تاریخ ساخت است. اگر لازم باشد، همچنین ممکن است ارتقاء سیستم عامل را از این صفحه شروع کنید. اگر شما نیاز به ارتقاء سیستم عامل دارید، باید با اطلاعات خرید خود با بخش پشتیبانی فنی تماس بگیرید.

برگه ورژن

کاربران آنلاین:
This page will show you a list of users which are currently remotely connected to the DVR. The users will be listed by the user name that they logged in with and their IP address. On this page, you also have the ability to disconnect a user and/or block them for a specified time.

برگه کاربران آنلاین

اطلاعات شبکه:

قسمت بالای تست شبکه آزمایشی اجازه می دهد تا مطمئن شوید DVR با اتصال به آدرس IP روتر شما به شبکه وصل شده است. بخش پایین این صفحه به معنای استفاده کاربران با دانش شبکه پیشرفته است. این به شما اجازه می دهد که لیستی از بسته ها را پشتیبان گیری کنید و از طریق استفاده از نرم افزار شخص ثالث، آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

زبانه تست شبکه

زبانه خالص بار یک نمودار زنده از مقدار داده ای که بین DVR شما و شبکه شما می گذرد را نشان می دهد. این برگه همچنین آدرس MAC DVR شما را نشان می دهد.

زبانه بار شبکه

بک آپ گرفتن از دی وی آر :

در این صفحه از سیستم منو، شما می توانید بر روی دکمه تشخیص کلیک کنید و آن یک فلش درایو  که در یکی از پورت های USB DVR قرار گرفته است را شناسایی کند. پس از آنکه فلش درایو توسط DVR شناسایی شد، برخی از اطلاعات مربوط به آن دستگاه ذخیره را در بالای صفحه نشان می دهد.

برگه پشتیبانی در فلش دی وی آر

دکمه فرمت اجازه خواهد داد که فرمت فلش را به فرمت سبک FAT32 فرمت کنید. قبل از اینکه بتوانید فیلم های ضبط شده خود را به آن بازگردانید، این نوع دستگاه ذخیره سازی باید به فایل سیستم FAT32 فرمت شود. شما همچنین می توانید این قالب بندی را از طریق یک کامپیوتر انجام دهید و به سادگی آن را به کامپیوتر وصل کنید و آن را در همان صفحه قرار دهید که در آن می توانید هارد دیسک و درایو سی دی خود را مشاهده کنید. هنگامی که شما در این صفحه هستید فقط روی فلش درایو راست کلیک راست کرده و انتخاب فرمت را که این روند را آغاز می کند را ببینید.

فرمت کردن فلش برای دی وی آر

خاموش شدن :

خروج کاربر از منو :

انتخاب این گزینه سیستم منوی DVR را قفل می کند و مجددا باید وارد سیستم شوید تا دوباره بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

Shutdown:
این روش صحیح خاموش کردن DVR شماست.

Restart system:
این راهی است که شما بایستی DVR را مجددا راه اندازی کنید. ایده خوبی است که این کار را پس از تغییر مقدار قابل توجه تنظیمات انجام دهید. هنگامی که این عمل را انجام می دهید، روی صفحه نمایش خواهید دید که DVR اطلاعات را ذخیره می کند.

Switch user:
این گزینه شبیه گزینه خروج کاربر از منو است، به جز این که این انتخاب شما را به طور مستقیم به ورود به سیستم در رابط کاربری. پیش از انجام این اقدام به شما اجازه می دهد از مجوزهای مختلفی که هر کاربر ممکن است استفاده کنید.

فهرست shutdown

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *