لنزهای دوربین

لنزهای دوربین

لنزهای دوربین دستگاه هایی هستند که از یک لنز نوری یا چند لنز ساخته شده اند که به نحوی خاص با چیپست دوربین مورد استفاده قرار می گیرند تا آنچه را که هر روز با دوربین میبینیم سازد . تفاوت عمده ای بین لنزهای استفاده شده برای دوربین های متحرک یا ثابت وجود ندارد،

اما طراحی دقیق و ساختار آن بستگی به این دارد که دوربین چه فاصله و مقداری را در میدان دید داشته باشد . اکثر دوربین ها دارای یک لنز دائمی ثابت در داخل دوربین هستند، اما برخی دوربین ها توانایی اتصال لنز های قابل تعویض با فاصله کانونی مختلف و دیگر ویژگی ها را دارند.

هنگامی که نوبت به ساخت لنز می شود کیفیت بالاتر موجب ، مانع نوری کمتر خواهد شد که تصویری با کیفیت بهتر را ارائه می دهد. با داشتن انواع مختلف لنزها و کیفیت، پیدا کردن یک دوربین مناسب برای دوربین شما کلید موفقیت داشتن بهترین تصویر است.

 

ساختار لنز دوربین مدار بسته

لنزهای دوربین از عناصر چندگانه ساخته شده اند که وقتی با هم درست می شوند، دوربین نمی تواند به راحتی ببیند اما به وضوح آن دیده شود. برای شروع عنصر جلویی مهمترین بخش مونتاژ کل لنز است. امروزه ما با محافظت از این لنز، پوشش آن را با سیلت محافظ برای کاهش خراش، شعله ور شدن، انعکاس، و در صورت نیاز به تنظیم تعادل رنگ، کمک می کنیم.

برای کاهش احتمال انحراف لنزهای جلو لنز منحنی است تا زاویه بروز و انعکاس به همان اندازه ممکن باشد. به این ترتیب اگر یک لرزش روی یک لنز اتفاق بیفتد، اساسا با انعکاس ناپدید می شود. با یک دوربین لنز ثابت این یک فرصت قابل دستیابی است اما با زوم می توان آن را کمی پیچیده کرد. تمرکز بر روی یک لنز با حرکت دادن لنز بیشتر و یا نزدیکتر به صفحه نمایش تصویر یا حرکت عناصر مختلف لنز تنظیم می شود. این می تواند به شما مربوط باشد که عینک خود را برداشته و آنها را بیشتر و به چشمان خود نزدیکتر کنید. امروزه، با اکثر دوربین ها، این به طور خودکار با یک مونتاژ به نام یک سیستم شناور انجام می شود. همانطور که برای مواد، شیشه به طور معمول به عنوان اپتیک به دلیل مقاومت در برابر خراش و خواص اپتیکی خوب استفاده می شود. مواد دیگری نیز وجود دارد که می توانند مورد استفاده قرار گیرند، اما به اندازه کافی نگه ندارند و یا بسیار پرهزینه هستند. با استفاده از دوربین های جدید، چندین پوشش را اعمال می کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، برخی از آنها از خراش گرفتن محافظت می شوند و بعضی دیگر که از نور UV محافظت می کنند. این نه تنها طول عمر لنز را کم می کند، بلکه از چیپست نیز محافظت می کند. بعضی از لنزها یک تنظیم دیافراگم مکانیکی دارند که اغلب به عنوان یک دیافراگم ایریس مشخص می شود که تنظیم می کند که چقدر نور مجاز است اسیر شود. در نهایت شاتر است که تنظیم میزان زمان نور را از طریق عنبیه منتقل می کند. در دوربین های جدید شاتر هر دو کار را انجام می دهد.

 

دیافراگم و طول کانونی

دو چیز اصلی که مردم در یک لنز خوب دنبال می کنند، فاصله کانونی و حداکثر دیافراگم است. هدف برای طول کانونی چیزی است که تعیین کننده بزرگنمایی تصویر است که بر روی صفحه تصویر گرفته شده و شدت دیافراگم گرفته شده است. این همچنین چشم انداز تصویر را تغییر خواهد داد. این موضوع اصلی که شما در حال تلاش برای ضبط آن نیستید، تغییر نخواهد کرد اما زمینه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

برای هر سیستم لنز داده شده، فاصله کانونی چیزی است که زاویه دید را تعیین می کند. کوتاهتر کردن فاصله کانونی عرض میدان دید شما را بیشتر می کند . حداکثر دیافراگم یک لنز با استفاده از یک محاسبه به نام یک نسبت کانونی به عنوان یک f-number خوانده می شود. این به سادگی تعریف می شود به عنوان طول لنز تقسیم بر دیافراگم موثر است. بنابراین برای واضح کردن چیزهایی که پایین تر است، f-number که در یک لنز مشخص مشاهده می کنید، تصویر با کیفیت بهتر آن را تولید می کند.

 

 

عناصر یک لنز

عناصر یک لنز بر اساس آنچه که مورد نیاز برای استفاده خاص خود است به مواردی مانند زیر بستگی به زاویه دید ، حداکثر دیافراگم و قیمت آن دارد. هنگامی که یک لنز با یک زاویه بزرگ و دیافراگم بزرگ ساخته می شود، هزینه زیادی برای انعکاس و هرگونه اختلال در آن جبران می شود. این ممکن است یک لنز با کیفیت بالا باشد، اما کیفیت آن با قیمت بالا وجود دارد. برای دوربین های روز مانند دوربین های امنیتی، باید یک لنز داشته باشد که یک تصویر با کیفیت را جذب کند، اما یک قیمت پایه یک نقطه پایین را نشان می دهد. این را با جبران کردن روی عرض لنز و افزایش مقدار f بدست می آورید. این کار هنوز هم به شما یک تصویر وسیع و روشن را می دهد، اما بهترین کار این نیست. هنگام صحبت کردن در مورد عناصر چه چیزی باعث می شود یک تصویر خوب نوع کیفیت و کنترل تسهیلات است. هنگامی که شیشه ساخته می شود، اگر درست انجام نشود، می تواند نقص در داخل شیشه خود را به وجود آورد .که احتمال خش، ضربه، حباب، مه، و غیره وجود دارد. پیشرفت های عمده در صنعت امروز باعث این حادثه نادر است، اما هنوز هم اعمال می شود.

نتیجه

لنزهای دوربین دستگاه ها ظریف هستند که وقتی به طور صحیح مونتاژ می شوند، به دوربین اجازه می دهد تا تصاویر جهانی را که هر روزه می بینیم گرفته و ضبط کند. ساخت یک لنز دوربین بسیار مهم است، زیرا یک نقص کوچک می تواند تمام تفاوت ها را ایجاد کند. استفاده از پوشش های خاصی که روی لنز قرار داده می شود می تواند به محافظت از سایش و نور UV کمک کند. هنگامی که به دنبال لنز دوربین هستید ، دیافراگم و فاصله کانونی، مهمترین چیزها هستند. این چیزی است که به دوربین پر نورترین و گسترده ترین نسبت ابعاد برای به دست آوردن بهترین دید میدهد . داشتن تعداد خاصی از f می تواند میدان دید دوربین را نیز تغییر دهد بنابراین برای حفظ تصویر به همان اندازه که ممکن است در کمترین مقدار که دارید . عناصر مختلف لنز، تفاوت بین یک لنز با کیفیت بالاتر و لنز پلاستیکی ساخته شده بدست خواهد آمد. اما با کیفیت بالا منجر به افزایش قیمت می شود.
برای اطلاعات بیشتر می توانید خط تلفن ما را در 02133872548 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *