گزینه های سیم کشی و نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

گزینه های سیم کشی و نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

امروزه گزینه های زیادی برای انتخاب یک سیستم امنیتی جهت کیفیت تصویر وجود دارد. شما ممکن است تصمیم به گرفتن یک سیستم آنالوگ سنتی، HD-SDI، HD-CVI و یا حتی محصولات امنیتی مبتنی بر IP است.

یکی از دلایلی که همه این گزینه ها مشترک است این است که شما احتمالا باید یک سیم خاص را به دوربین وصل کنید. بله، برخی از راه حل های امنیتی بی سیم امنیتی موجود در بازار امروز وجود دارد، اما اگر شما برخی از تحقیقات انجام دهید، خواهید دید که محدودیت های زیادی برای دوربین های امنیتی بی سیم وجود دارد. اکثر متخصصان دوربین مدار بسته احتمالا یک سیستم بیسیم را در یک محیط توصیه نمی کنند که در آن زمان کارکرد و امنیت بسیار مهم است.

 

من می خواهم ذکر کنم که امکان انتقال ایمن ویدیو به صورت بی سیم با استفاده از یک دستگاه مانند TP-LocoM5 – Wireless Access Point / Bridge که در اینجا در فروشگاه ما دیده می شود، امکان پذیر است.

من می خواهم ذکر کنم که امکان انتقال ایمن ویدیو به صورت بی سیم با استفاده از یک دستگاه مانند TP-LocoM5 – Wireless Access Point / Bridge که در اینجا در فروشگاه ما دیده می شود، امکان پذیر است.

اما حتی پس از آن شما هنوز هم نیاز به یک سیم برق اجرا شده به دوربین و یا یک منبع برق محلی در نزدیکی دوربین نیاز دارید و آن تنها با دوربین های IP کار می کند.

گفته می شود که ما در مورد یک سیستم کاملا سیمی در ارتباط با یک دستگاه ذخیره سازی مانند DVR (ضبط ویدئو دیجیتال) یا NVR (Network Video Recorder) صحبت خواهیم کرد.

 

نصب جدید

هنگام نصب یک سیستم امنیتی کاملا جدید، ممکن است بخواهید سیم های ویدئویی و برق از یک مکان واحد در نزدیکی دستگاه ذخیره سازی (DVR یا NVR) که در زیر نشان داده شده است، آمده باشند.

ANALOG SYSTEMSدوربین مدار بسته آنالوگ، HD-SDI و HD-CVI آنها به دو سیم نیاز دارند. یکی برای انتقال ویدئو و مجموعه ای از سیم های قدرت به منظور تغذیه برق دوربین. شما می توانید سیم کشی تصویر و سیم های جداگانه ای را اجرا کنید، اما اکثر حرفه ای های CCTV از سیم ترکیبی دوربین مدار بسته استفاده می کنند. کابل سیامی کابل کواکسی تولید شده با مجموعه ای از سیم های قدرت متصل به آن است. سیم های قدرت را می توان از کواکسیک جدا کرد در مواردی که منبع برق شما ممکن است در نزدیکی دستگاه ضبط شما قرار نداشته باشد.

 

سیستم های شبکه IP

دوربین های IP از انتقال ویدئوی دیجیتال از طریق کابل CAT5 یا CAT6 استفاده می کنند. در بیشتر موارد، ویدئو و قدرت خود را از طریق دوربین CAT5 یا CAT6 همانند CAT5 یا CAT6 اجرا می کنید، در صورتی که از یک منبع برق POE (Power Over Ethernet) مانند یک انژکتور POE یا POE Switch استفاده می کنید.

بعضی از NVR ها با POE ساخته شده اند اما در بیشتر موارد توصیه می شود از سوئیچ PoE خارجی مانند POE-8MB1G از استفاده کنید. هنگام استفاده از یک سوئیچ POE خارجی تمام CAT5 یا CAT6 شما به طور مستقیم از هر دوربین به سوئیچ POE که به شبکه محلی شما وصل شده است , اجرا می شود. سپس شما NVR خود را به شبکه متصل می کنید و همه تنظیمات آن انجام شده است.

 

اکثر دوربین های IP نیز دارای یک سیم برق اضافی هستند اگر شما انتخاب کنید که از POE استفاده نکنید و قدرت آن را با قدرت 12 ولت یا 24 ولت راه اندازی کنید که در زیر نشان داده شده است.

اگر شما قصد دارید دوربین IP خود را با قدرت 12 ولت / 24 ولت روشن کنید ، شما هنوز باید همه کابل های CAT5 یا CAT6 خود را از دوربین به سوئیچ غیر POE (معمولا به طور قابل توجهی ارزان تر از یک سوئیچ POE) اجرا کنید، اما شما یک مجموعه اضافی را اجرا خواهید کرد که شامل سیم کشی از سیم های قدرت از منبع برق به هر دوربین است .

اجرای کابل ها

اکنون وقت آن است که کابل خود را اجرا کنید. زیر 2 صحنه محبوب را پوشش خواهد داد.

سناریو 1 در حال اجرا کابل خود را از طریق اتاق زیر شیروانی خود و نصب دوربین های خود را به soffit ببرید . این یک گزینه نصب معمول است، به شما اجازه دسترسی به اتاق زیر شیروانی خود را می دهد و طاقچه های خود را نیز در دسترس قرار میدهد .

ابتدا شما باید محل دی وی آر و منبع تغذیه را انتخاب کنید. بعضی از آنها به سادگی را در یک دفتر یا اتاق در خانه خود قرار می دهند. دیگران ترجیح می دهند که آنها را در یک مکان امن تر از قبیل قفسه بندی، پنهان در گنجه یا حتی در اتاق زیر شیروانی قرار دهند .

تصویر زیر ضبط کننده و منبع تغذیه را در داخل یک خانه نشان می دهد. سیم های برق و تصویر دیوار را به اتاق زیر شیروانی برمی گردانند تا در محل مورد نظر دوربین قرار بگیرد و از یک سوراخ کوچک در زیر آن دوربین نصب شود.

 

سناریو 2: یکی دیگر از گزینه ها این است که کابل خود را از طریق یک دیوار بیرونی اجرا کنید و سپس از کانالی در خارج از ساختار آن استفاده کنید تا کابل هایش را از یک دوربین به دیگری اجرا کنید. این یک گزینه عالی برای کسانی است که دارای اتاق زیر شیروانی یا دسترسی محدود به یک نیستند.

 

نصب دوربین مداربسته شما

هنگامی که سیم خود را در محل مورد نظر خود اجرا می کنید می توانید دوربین خود را وصل کنید. در بعضی موارد که کابلها از طرف soffit خارج میشوند، ممکن است سیمهای خود را به هم وصل کنید و اتصالات را به قسمت توخالی فیش ها وصل کنید، سپس دوربین را مستقیما به فیش وصل کنید.

 

در شرایطی که سیمهای خود را از طریق یک دیوار بتنی یا آجری اجرا می کنید که اتصالات را نمی توان به آن متصل کرد، معمولا یک جعبه اتصال برای نصب وجود دارد.

 

جعبه تقسیم و کاندوئیت

جعبه های اتصال مخصوصا در هنگام اجرای کابل شما از طریق کانال در خارج از ساختار خود به عنوان یک ظرف مقابله با آب و هوا محافظت از اتصال سیم قدرت و ویدئو از عناصر محیطی میباشد و همچنین برای شما یک سطح صاف زا برای نصب دوربین مدار بسته ایجاد میکند .

 

ابتدا سیم خود را از طریق سوراخ دسترسی در پشت جعبه اتصال وصبل کنید. سپس جعبه تقسیم را به دیوار وصل کنید. ممکن است مجبور شوید یک سوراخ در جعبه اتصال به اندازه کافی بزرگ داشته باشید تا بتوانید فیش های  ارتباطات دوربین خود را از طریق آن تغذیه کنید. بعد، دوربین را به فیش اتصال قدرت و ویدئو متصل کنید. سپس پوشش را به جعبه متصل کنید. حالا شما می توانید دوربین را به جعبه اتصال وصل کنید. تصویر زیر را ببینید.

 

هنگامی که در یک اتصال نزم استفاده می شود، گاهی اوقات جعبه اتصال برای کمک به پایین آوردن و رها کردن دوربین های خود در زیر مانع هایی همچون تخته های فیشینگ عمودی مفید است که در زیر نشان داده شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *