حریم خصوصی در مقابل دوربین مدار بسته

حریم خصوصی در مقابل دوربین مدار بسته

هنگامی که نوبت به خرید جهت دوربین های امنیتی و نظارت فرا می رسد، بسیاری از مردم در مورد حریم خصوصی خود نگران هستند. بسیاری از مدارس دوربین هایی را نصب کرده اند تا مطمئن شوند که دانش آموزان امن هستند. آنها می خواهند بتوانند از تمام دانش آموزان و هر کس دیگری که ممکن است وارد یا خارج مدرسه می شوند، نگهداری شود. کسب و کار ها دوربین را برای جلوگیری از سرقت از فروشگاه ها و حتی کمک به جلوگیری از سرقت کارکنان به کار می گیرد. برخی افراد حتی از خانه هایشان با سیستم های نظارتی محافظت می کنند. صرف نظر از این که چندین عکس از این دوربین ها وجود داشته باشد، بعضی از افرادی که احساس می کنند که این حریم خصوصی هستند، وجود دارد.

سیستم های دوربین ممکن است نیاز به هزینه های زیادی برای پرداخت داشته باشند. برخی از سیستم های دوربین مدار بسته IP با قیمت بالاتر از 1000 دلار برای خانه ها یا کسب و کارهای کوچک هزینه می کنند. کسب و کارهای بزرگ و مدرسه گاهی نیاز به سیستم هایی دارند که می توانند نزدیک 100000 دلار هزینه داشته باشند. ممكن است احساس کنید نياز به خرج كردن اين نوع پول در يك سيستم وجود نداشته باشد ، اما داشتن آرامش خاطری كه آن را به جريان بازدارندگي كمك مي كند ارزشمند تر است . قطعا دوربین ها می توانند باعث شوند مردم قبل از ارتکاب جرم دوباره فکر کنند .

حتی با این مزایا، نصب دوربین مدار بسته می تواند بسیار بحث برانگیز باشد. اعتراضات فراوانی همچون اقدام قانونی در زمینه نصب دوربین ها در مکان هایی مانند مدارس در سراسر جهان وجود داشته است و برای مدرسه ها قبل از نصب سیستم های آنها، چیزهای زیادی وجود دارد که قبل از آن باید فکر کنند .

حتی با این مزایا، نصب دوربین های نظارت می تواند بسیار بحث برانگیز باشد. اعتراضات فراوانی همچون اقدام قانونی در زمینه نصب دوربین ها در مکان هایی مانند مدارس در سراسر جهان وجود داشته است و برای مدرسه ها قبل از نصب سیستم های آنها، چیزهای زیادی وجود دارد.

یکی از چیزهای مهم در مدارس  این است که آنها متوجه شوند از نصب سیستم دوربین خود چه می خواهند انجام دهند. آیا آنها تلاش می کنند دانش آموزان را به رفتار خوبی بکشند؟ و یا آنها سعی در ضبط هر گونه تخلف از دانش آموزان دارند؟

اینها سوالات مهمی هستند که بسیاری از والدین می خواهند پاسخ دهند. ACLU حتی برخی شواهد را برای دانشجویان نشان داده است تا نشان دهد که مطالعات نشان داده اند دوربین ها از جرم جلوگیری نمی کنند. دانش آموزان باید با نصب دوربین ها احساس امنیت کنند، اما مجبور شوند که احساس کنند که در حال تماشای آنها هستند. آنها متوجه شده اند که تعداد زیادی از خرابکاری ها و تخلفات ممکن است در داخل اتاق رختکن یا در مناطقی که دانش آموزان مانند حمام دیده نمی شوند، رخ دهد. دوربین ها مجاز به نصب در آن مناطق نیستند، بنابراین یکی از سوالاتی که برای مدیران مطرح شد این بود که آیا آنها می توانند بازجویی شوند اگر یک دانش آموز کاری اشتباه انجام داد ، اما در آن زمان دانشجویان زیادی در اتاق قفسه وجود داشتند. آیا آنها با هر دانش آموزی که از اتاق قفسه می آمدند مصاحبه می کنند؟ یکی از مدیران پاسخ داد “ما می دانیم که بچه های بد چه هستند، اما با این نوع استدلال مواجه هستند که ، چرا آنها به دوربین ها نیاز دارند تا هر چیزی را اثبات کنند.

شخصا احساس می کنم که شما حداقل می توانید بدانید که دانشجویان در طی یا پس از حادثه در آن حضور داشتند، حتی اگر شما نتوانستید آن را ببینید. زمان هایی وجود دارد که دانشجویان ممکن است لحظاتی .ج.د داشته باشد که دانش آموزان حضور در حین حادثه در آن محل را نپذیرند و حداقل شما با سیستم های دوربین مداربسته برای نشان دادن منطقه به آنها می توانند اثبات کنند که دانش آموز دروغ می گوید. من چندین مورد را دیده ام که مردم در مورد یک حادثه دروغ می گویند تا زمانی که شنیدند که در دام دوربین گرفتار شده اند. حتی اگر این کار برای موارد خاص انجام شود، هنوز هم بعضی از والدین در مورد داشتن دوربین های نظارت در مدارس که فرزندان آنها حضور دارند، ترس دارند.

یکی دیگر از مشکلاتی که والدین از آن نگران هستند این است که آیا هزینه این سیستم ها از پولی است که قرار است به مواد آموزشی که مدارس نیاز دارند خریداری کنند، یا نه. آنچه که آنها معمولا نمی فهمند این است که بسیاری از مدارس دارای وجوه جداگانه ای هستند که برای چیزهایی مانند دوربین های نظارتی استفاده می شود تا از مواد مورد نیاز آموزشی استفاده شود.

دوربین ها می توانند ابزار عالی باشند، اما تنها در صورتی قابل استفاده هستند. که یک مدرسه  تصمیم بگیرد که اگر می خواهد دوربین ها را در مدرسه نصب کند، بهترین گزینه این است که والدین و دانش آموزان را به منظور جلوگیری از هر گونه مسائل درگیر کنید.

در سال 2007 مدیر دبیرستان نیوتون جنوبی که تصمیم به نصب بعضی از دوربین ها در خارج از اتاق رختکن وجود داشت بدون اجازه دیگران اطلاع پیدا کرد و زمانی که مردم شروع به پیدا کردن آنها کردند، مشکل بزرگی برای دانش آموزان،  و والدین ایجاد شد . در حال رفتن به جلو و صادقانه در مورد اینکه در آن دوربین نصب شده است و چرا به یک راه طولانی و می تواند کمک به جلوگیری از هر یک از این مسائل بحث برانگیز است.

در سال 2003 دخترانی بودند که متوجه شدند که در حالی که با لباس زیر در داخل مدرسه راهنمایی لیوینستون، تنسی در اتاق های خالی بودند  از آنها فیلم گرفته شده بود . این به رسوایی عظیم تبدیل شد و 24 دانشجو در دادگاه در برابر مدرسه پایان دادند که نهایتا با حکم پایان یافت که دوربین ها مجاز به نصب در اتاق های رختکن مدارس نیستند.

قطعا یک مزیت بزرگ در داشتن ارتباطات باز در مورد دوربین ها وجود دارد. مدیران زیادی وجود دارند که با والدینی وجود دارند که به طور کامل تجهیزات ضد نظارت دارند و دیگرانی که احساس می کنند که دوربین ها راه حل همه مسائل هستند، در ارتباط هستند. من احساس می کنم که هیچ یک از آنها درست نیستند زیرا یک محیط خوشحال وجود دارد. همچنین، کارکنان آموزش دیده و تیم های امنیتی کمک بزرگی در جلوگیری از رخدادن حوادث می دهد.

داشتن سیستم در مکان های عمومی می تواند در افراد این احساس را ایجاد کند که به آنها اعتماد ندارند. این زمان خاصی از فضای ایجاد می کند که مردم احساس می کنند که آنها به طور مداوم تماشا می شوند، زیرا قدرت هایی که احساس نمی کنند باید اعتماد کنند تا کار درست انجام دهند.

بعضی ها احساس می کنند که داشتن دوربین مدار بسته به عنوان یک راه حل موقت بهتر است. یک مدرسه ای بود که دانش آموزان درب ها را با زنجیر به هم میبستند و بعد آنها را به ماشین جیپ بیتند و با حرکت آنها را کندند. احساس نیاز به نصب دوربین فقط تا زمانی که آنها می توانستند بفهمند چه کسی این کار را کرده و به عنوان نتیجه آنها تا 95 درصد خرابکاری مدرسه را یافتند

در پایان روز همه دانشجویان به محض ورود به آنها به مدرسه حقوق خود را از دست خواهند داد، . بهترین راه این است که واقعا در مورد وضعیت فکر کنید و راه حل های مختلفی برای حل مسئله برای جلوگیری از پرونده های غیر ضروری یا اختلاف نظر ارائه دهید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *