دوربین مدار بسته بی سیم در مقابل سیم دار

دوربین مدار بسته بی سیم در مقابل سیم دار

یکی از رایج ترین پرسش هایی که از من پرسیده می شود درباره سیستم دوربین های بی سیم است. هر کس می خواهد دوربین های بی سیم داشته باشد. من حدس می زنم که هالیوود در مورد آن بسیار موثر بوده است تا مردم فکر کنند که سیستم دوربین بی سیم یک گزینه کاملا مناسب برای زندگی است. مزایا و معایب مختلفی برای دوربین های سیمی و بی سیم وجود دارد. هنگامی که از امنیت شخصی سخن به میان می آید، من همیشه یک سیستم سخت افزاری را بر روی یک سیستم بی سیم با کار کرد دائمی را انتخاب می کنم.

یک دوربین بی سیم یک دوربین است که در آن ویدئوی پخش شده از طریق هوا به گیرنده ای که دریافت و ضبط ویدئو را انجام می دهد منتقل میشود . یک دوربین سیمی دوربینی است که ویدئو را از یک اتصال سخت افزاری به یک گیرنده انتقال می دهد. دوربین به طور کلی نه تنها ویدئو را از طریق کابل انتقال می دهد، بلکه با کابل صحیح می تواند منبع قدرت آن را نیز بدست آورد.

 

مزایای دوربین های بی سیم

برخی از مزایایی که داشتن سیستم دوربین مدار بسته بیسیم وجود دارد. بزرگترین طرفدار این واقعیت این است که نصب به طور کلی ساده تر می شود . هنگامی که شما لازم نیست نگرانی در مورد بالا رفتن از دیوارها با سیم های بکسر از طریق سقف و دیوار نگران باشید چرا که  کار بسیار آسان تر شده . به طور معمول همه چیزهایی که شما باید در مورد نصب یک سیستم نظارت بی سیم با توجه به دوربین ها نگرانی داشته باشید داشتن یک پریز برق در نزدیکی محل نصب دوربین است. هنگامی که این کار انجام شود، همه چیزی را که باید انجام دهید این است که دوربین را نصب کنید و دستگاه ضبط خود را تنظیم کنید. این بر روی سطح عالی به نظر می رسد، اما در واقع اینقدر آسان نیست.

 

معایب دوربین های مدار بسته بی سیم

برای دوربین های بی سیم، تعداد زیادی از خرابی ها وجود دارد. یکی از بزرگترین آسیب هایی که من می بینم کیفیت تصویر است. با تقریبا هر دوربین بی سیم که در بازار دیده ام، کیفیت رزولوشن به طور کلی کمتر از 480 × 702 است. هنگامی که به سراغ دوربین های نظارتی با کیفیت می خواهید داشتن وضوح بالاتر برای جمع آوری جزئیات بیشتر از تصویر تا حد ممکن مورد نیاز است. من احساس می کنم که دلیل استفاده از رزولوشن پایین تر این است که می تواند فیلم های ویدئویی را در فریم های بیشتر در هر ثانیه با تاخیر کمتری در ویدیو بفرستد. افت دیگر با دوربین مدار بسته بی سیم این است که آنها عموما در محدوده فرکانسی 2.4 گیگاهرتزی هستند. اگر در بسیاری از مکان ها نگاه کنید، این فرکانس دارای بیشترین استفاده است. به طور کلی 14 کانال در این محدوده وجود دارد. در داخل این محدوده شما همه چیز را از شبکه های Wireless B و G، برخی از بخش های شبکه های بی سیم N، یک شبکه بی سیم جدید AD که در مرحله پیش نویس آن قرار دارد، استفاده می کنید در این محدوده، اجاق های مایکروویو، مانیتورهای کودک، تلفن های بی سیم بی سیم، آلارم ماشین و آداپتورهای بلوتوث نیز وجود دارند .

این فرکانس بسیار شلوغ است و همپوشانی کانال ها با محدوده فرکانس آنها یک دستورالعمل برای فاجعه در یک سیستم امنیتی است. در حال افزودن دستگاه هایی که در پهنای باند مشابه هستند،اگر شما بدنبال از بین بردن نویز هستید ،  می توان گفت که اگر شما می خواهید یک دوربین را در یک نقطه بدون یک منبع برق نزدیک قرار دهید، یکی از چند گزینه را دارید. شما می توانید یک دوربین با باتری را پیدا کنید، خروجی را به محل دوربین نزدیکتر کرده یا موقعیت دوربین را نزدیک به یک خروجی قرار دهید. اینها همه نظر من است که آنها مشکل بیشتری نسبت به ارزششان دارند. هنگامی که دوربین را نصب میکنم، می خواهم بتوانم آن را در جایی که قصد دارم بهترین تصویر ممکن را از آن بگیرم، نه در جایی که برق در نزدیکی آن موجود است. اگر مکان های خوبی با قدرت نزدیک پیدا کنید، بهتر است امیدوار باشید که هیچ مانع بزرگی در این راه وجود نداشته باشد، مانند دیوارهای بتنی بیش از حد و یا هر چیز دیگری که ممکن است با سیگنال تداخل داشته باشد. اگر شما یک دوربین بی سیم Pan Tilt Zoom می خواهید، آنها خارج از آن هستند، اما اگر سیگنال ویدئویی وارد نمی شود، فکر می کنید کنترل دوربین بهتر است.

 

مزایای دوربین مدار بسته سیمی

با هر نوع روش، جوانب مثبت و منفی وجود دارد. یکی از مزایای استفاده از دوربین سیمی این است که شما می توانید بر روی آمدن تصویر به ضبط کننده خود حساب کنید . برق و ویدئو را می توان بر روی یک کابل اجرا کرد، بنابراین همه چیز می تواند در مرکز قرار داشته باشد. بدون دخالت از تلفن، بلوتوث، شبکه های بی سیم، اجاق های مایکروویو، مانیتور های کودک و یا آلارم ماشین. انتخاب گسترده ای از سبک های دوربین برای استفاده در دسترس است. شما می توانید یک دوربین Pan Tilt Zoom داشته باشید تا بتوانید یک دوربین داشته باشید که همه چیز را با آن نگاه کنید. شما می توانید بدون برخورد به هیچ مشکلی بزرگ سیستم صوتی خود را به سیستم اضافه کنید. بدون نیاز به نصب دوربین های نزدیک به منبع برق، کابل به هر دلیلی، هر جا که لازم است، حمل می کند. اگر از یک جعبه توزیع قدرت استفاده می کنید تا 16 دوربین شما می تواند با یک دستگاه متصل شود، و چندین منبع تغذیه را از بین ببرد. انواع مختلفی از سیم وجود دارد که می تواند برای اتصال دوربین های شما استفاده شود. شما می توانید پلاگین و بازی ساده، جدا RG59 یا RG6 و 18/2، سیامی یا Cat 5 کابل برای اتصال دوربین های خود را. دوربین های سیمی برای کسی که خدمات دوربین مداربسته را مختل می کند، سخت تر می شود، زیرا دستگاه های مجهز به فرکانس را مجبور به قطع سیگنال ویدئویی نمی کنند.

 

معایب دوربین مدار بسته سیمی

با هر کار سیم کشی، برخی از عوارض ناشی از آن آشکار می شود. هنگامی که شما یک سیستم دوربین مدار بسته را سیم کشی می کنید متفاوت نیست. شما می توانید به داربست ها، بلوک بتونی و سایر موانع که می توانید بر روی دیوار پوشانده شده دیده نشود . شما معمولا باید در اتاق زیر شیروانی بالا بروید و عایق بندی کنید. شما مجبور خواهید شد که دیوارها و اجسام دیگر را در مسیر خود نگه دارید. اگر کابل را روی یک خط با ولتاژ بالا قرار دهید، نویز را در تصویر این دوربین دریافت خواهید کرد. اگر تصمیم به استفاده از هر کابل دیگری از کابل های حاضر آماده را داشته باشید، باید آن ها را جمع کنید تا سیستم  به درستی کار کنند.

 

نتیجه

برخی از مزایا و معایب در  هر دو نوع سبک دوربین وجود دارد. من شخصا ا حساس می کنم که اگر یک گزینه بی سیم چیزی است که شما دنبال آن هستید، باید یک راه حل IP با access points و یک آنتن جهت افزایش دسترسی انجام دهید. با استفاده از این نوع تنظیم، شما بالاترین میزان وضوح را برای دوربین های امنیتی دریافت می کنید و شما با پروتکل مبتنی بر شبکه با انتقال بهتر از گیرنده های بی سیم 2.4Ghz و فرستنده های بی سیم برخورد می کنید. با استفاده از این نوع تنظیم، هنوز نیاز به یک منبع تغذیه نزدیک به محل دوربین برای نقطه دسترسی و دوربین دارید. یکی دیگر از چیزهایی که شما می توانید انجام دهید این است که اگر به یک دوربین نیاز دارید که در یک مکان بسیار دور است که یک کابل را اجرا می کند، و خط دیدی وجود دارد، نقاط دسترسی / پل ها وجود دارد که می تواند برای فواصل طولانی حرکت کنند. این برای دروازه ها و مکان های دور دوربین با قابلیت کنترل از راه دور بسیار مفید است اما شما هنوز هم نیاز به یک منبع برق دارید. این باعث می شود که شما با کابل به مسیر دوربین برسید.

برخی از این نوع تنظیمات برای شما وجود دارد تصاویری با کیفیت بالا را از طریق هوا ارسال می کنید و اکثر واحد ها فقط می توانند بخشی از اطلاعات را در یک زمان اداره کنند. بیشتر نقاط دسترسی به 150 مگابیت در ثانیه (مگابایت در هر ثانیه) به بالا و پایین محدود می شود. هنگامی که شما در مورد یک تصویر با وضوح بالا صحبت می کنید، ممکن است بتوانید حدود هشت دوربین 2 مگاپیکسل را قبل از اینکه به مشکلات شبکه وارد شوید، دریافت کنید. اگر می خواهید این اطراف را دور بزنید، ممکن است بخواهید از نقاط دسترسی / نقاط مختلف برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده کنید و سپس در هر مجموعه از 150 مگابیت بر ثانیه به جای محدود شدن به یک نقطه دستیابی یک جهته ی همه منظوره استفاده کنید. با انجام این نوع از راه اندازی شما محدود به سوئیچ که آنها را وارد کنید.

شما احتمالا می توانید بگویید که من چگونه می توانم از سیم در مقابل بی سیم استفاده کنم. من معتقد هستم که اگر بخواهید وقت و پول خود را برای انجام کاری صرف کنید، باید یک بار آن را انجام دهید و مجبور نیستید دوباره آن را انجام دهید. من نمی خواهم نگران نباشم که عکس ها از دوربین من به DVR من برسد، مشکل این است که فقط باید یک ریمون الکتریکی درست کنم تا به یک مکان دوربین متصل شود، یا فقط برای اینکه کار خود را راحت تر انجام دهم، به تجهیزات زیر مراجعه شود. دوربین های بی سیم هنوز در دوران کودکی هستند و من احساس می کنم سالها دورتر از آن هستند که بتوانند کامل شود.

 

2 دیدگاه دربارهٔ «دوربین مدار بسته بی سیم در مقابل سیم دار»

  1. بازتاب: کاربردهای اساسی برای سیستم دوربین مدار بسته - دوربین مدار بسته

  2. بازتاب: کاربردهایی برای سیستم دوربین مدار بسته - دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *