چگونه یک سیستم دوربین IP نصب کنیم

چگونه یک سیستم دوربین IP نصب کنیم

دوربین های آنالوگ برای دهه های گذشته نوعی دوربین نظارتی بوده و این دوربین ها به خوبی کار می کردند اما تقاضای افزایش کیفیت ویدیو در طول زمان افزایش یافته است. با وجود اینکه کیفیت ویدئو ارائه شده توسط این نوع دوربین در طول سال ها بهبود یافته است، هنوز هم نمی تواند نزدیک به کیفیت تصویر مگاپیکسلی که دوربین های IP ارائه می دهند نزدیک شوند. این مقاله نحوه نصب سیستم دوربین IP را توضیح می دهیم .

دوربین های IP از اواخر دهه 90 ساخته شده اند، اما در 3 یا 4 سال گذشته فقط قیمت آن در دسترس بوده است. در حدود یک بار نیز برخی از پیشرفت های قابل توجه در مورد قابلیت اطمینان این نوع سیستم دوربین های نظارتی وجود داشت. این دو عامل بخش بزرگی از این است که چرا سیستم های دوربین های دیجیتال در طول چند سال گذشته به شدت محبوب شده اند.

  • چند مولفه وجود دارد که باید بتوانید این نوع سیستم دوربین امنیتی را نصب کنید. برای نصب دوربین مدار بسته IP به تجهیزات :
    ضبط کننده ویدیو شبکه (یا NVR)،
  • دوربین های امنیتی IP
  • کابل CAT5،
  • یک روتر
  • و یک سوئیچر لازم است .

تا این تنظیم به درستی انجام شود. هنگامی که شما تمام تجهیزات مورد نیاز خود را دارید، لازم است مطمئن شوید که همه چیز را به درستی وصل می کنید. ابتدا باید روتر را به مودم خود وصل کنید. سپس NVR خود را، یک رایانه و یک سوئیچ به آن روتر متصل کنید. برای این منظور بهتر است اگر شما از سوئیچ Power Over Ethernet (یا POE) استفاده کنید زیرا این سوئیچ جایی است که شما دوربین های IP خود را وصل می کنید و اگر شما از سوئیچ POE استفاده می کنید، آن را نیز به قدرت دوربین ها متصل کنید . اگر شما از یک سوئیچ POE برای این استفاده نمی کنید، لازم است دوربین های خود را به نحوی دیگری روشن کنید. اگر شما روتر را به اینترنت متصل می کنید و همه چیز را به درستی پیکربندی کرده اید، همچنین می توانید با NVR خود از هر رایانه ای در جهان ارتباط برقرار کنید.

هنگامی که شما شروع به اتصال NVR و دوربین های IP به شبکه خود کنید، لازم است مطمئن شوید که هر یک از آنها یک آدرس آی پی منحصر به فرد دارند که با طرح شبکه IP شما منطبق است. هر یک از این دستگاه ها باید در یک زمان (با شروع از NVR) به شبکه شما متصل شوند. دلیل این امر این است که همه این دستگاه ها یک آدرس IP پیش فرض مشابه دارند و اگر شما دو دستگاه داشته باشید که به یک شبکه مشابه با یک آدرس IP داخلی متصل هستند، یک اختلاف ایجاد می کند که این دستگاه ها را به درستی شناسایی نمی کند.

گام بعدی در این فرآیند این است که برای پیدا کردن اطلاعاتی درباره پیکربندی شبکه خود به کامپیوتر بروید تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که NVR پیکربندی شده است تا با شبکه خود کار کند. هنگامی که شما در مقابل کامپیوتر هستید، باید بر روی دکمه شروع ویندوز کلیک کنید و فیلمی را که می توانید تایپ کنید، پیدا کنید. بعد از آن باید خط فرمان را با تایپ cmd در این فیلد باز کنید. بعد از اینکه خط فرمان را باز کردید، “ipconfig” را تایپ کنید و به طور پیش فرض دروازه و زیر شبکه ماسک (تصویر 1) را نمایش می دهد. با رفتن به منوی اصلی> تنظیم> شبکه، باید این دروازه و زیر شبکه ماسک را در صفحه شبکه NVR وارد کنید. آدرس IP داخلي NVR همان اولين سه مجموعه اعداد را به عنوان دروازه پيش فرض دارد، اما آخرين مجموعه اعداد بايد در شبکه اي که NVR متصل است، منحصر به فرد باشد.

 

تصویر1

خط فرمان نیز به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که شما یک آدرس IP را به NVR خود اختصاص دهید، که قبلا در دستگاه دیگری در شبکه استفاده نمشده است . نوع پینگ، فضای خالی و سپس یک آدرس IP که با یک شماره بین 2 تا 254 در پنجره کوچک سیاه و سفید به پایان می رسد (به عنوان مثال -pro 192.168.1.110). اگر در کنار تصویری که در تصویر 2 نشان داده شده است، پاسخ دیگری دریافت کنید، آدرس IP توسط دستگاه دیگری مورد استفاده قرار نگرفته است و برای NVR شما امن است.

تصویر 2

در این مرحله در فرآیند نصب شما باید ابزار پیکربندی را بر روی رایانه خود نصب کنید. شما می توانید این برنامه را از سی دی همراه با هر دوربین IP یا NVR خریداری شده از محصولات Techpro Security دریافت کنید. شما همچنین می توانید این برنامه را از سایت ما، زیر تب دانلود دریافت کنید.

هنگامی که ابزار پیکربندی را نصب کرده اید، آماده هستیم که ابتدا دوربین های IP خود را به هم وصل کنیم. این باید قبل از اینکه دوربین ها نصب شوند انجام شوند ، فقط در صورتی که شما به این مسائل برسید. پس از اتصال اولین دوربین، به ابزار تنظیم پیکربندی بروید و دکمه refresh را فشار دهید. در این مرحله شما باید یک دستگاه با یک آدرس IP 192.168.1.108 را در ابزار پیکربندی نشان دهید، اگر آن را به درستی متصل کرده اید. توجه داشته باشید – برای یک دوربین IP به طور کامل مقداردهی اولیه می تواند تا 2 دقیقه طول بکشد.

شما باید بر روی خط با این آدرس IP دوبار کلیک کنید و سپس روی دکمه “ورود” کلیک کنید. این به شما اجازه می دهد که آدرس IP، دروازه پیش فرض و ماسک زیرشبکه دوربین را تغییر دهید (تصویر 3). شما باید اطلاعات شبکه ای را که با خط فرمان یافتید که قبلا در این مقاله مورد بحث قرار گرفت، وارد کنید. همچنین لازم است اطمینان حاصل کنید که آخرین مجموعه ای از اعداد در آدرس IP دوربین در شبکه شما منحصر به فرد است، هر چند ویژگی ping در خط فرمان، با استفاده از همان روش که در بالا نیز توضیح داده شد استفاده و اجرا می شود .

 

تصویر 3

NVR ها دارای دو منبع محدود منابع هستند که نمی توانید از آنها تجاوز کنید. یکی از این استخرهای منابع ترکیبی از رزولوشن و فریم در ثانیه است. دومین این استخرها میزان بیتی ترکیب همه دوربین های شما است. اگر از این استخر ها تجاوز کنید، NVR یک پیام خطا به شما می دهد و حداقل برخی از دوربین های شما را نمایش می دهد. به همین دلیل لازم است که هر یک از دوربین های خود را به هنگام راه اندازی متصل کنید و تنظیماتی را که با این استخرهای منابع در زیر سطوح کار می کنند که در پایان کار نصب می شود، پایین آورند. هنگامی که تمام دوربین های شما با موفقیت به NVR اضافه شده اند، تنظیمات مربوط به رزولوشن، فریم ها در هر ثانیه و میزان بیت را به سطوحی که می خواهید دوربین های خود را به کار ببرید، افزایش دهید.

اکنون که دوربین برای کار با شبکه شما تنظیم شده است، باید از رایانه خود به دوربین متصل شوید تا بتوانید تنظیمات را قبل از اضافه کردن به NVR خود کاهش دهید. برای این منظور شما باید از نسخه 32 بیتی اینترنت اکسپلورر استفاده کنید و تغییرات تنظیمات را در بالا توضیح دهید. قبل از اینکه بتوانید به دوربین خود وارد شوید، باید به Tools> Internet options> Security tab> Level Custom بروید. پس از آن شما باید دو تنظیم را پیدا کنید. آنها “Downloaded ActiveX Controls” و “Download Controlled ActiveX Controls” را دانلود می کنند. شما باید هر دو از این تنظیمات را به صورت سریع تنظیم کنید (تصویر 4) و سپس تغییر تنظیمات را تایید کنید. اگر از اینترنت اکسپلورر 11 برای این استفاده می کنید، باید با رفتن به ابزار> تنظیمات نمایش سازگاری، تغییر تنظیمات اضافی ایجاد کنید. هنگامی که این پنجره کوچکی را باز کرده اید، آدرس IP را به قسمت بالای این پنجره اضافه کنید و دکمه Add را بزنید (همانطور که در تصویر 5 نشان داده شده است)، سپس روی دکمه بستن کلیک کنید.

 

تصویر 4

 

تصویر 5

 

پس از این همه تغییرات تنظیم شده در اینترنت اکسپلورر آماده شده است، شما باید آدرس آی پی دوربین را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید و بعد از اینکه شما نصب اکتیو X را تأیید می کنید، وارد جعبه شوید. پس از وارد شدن به دوربین، باید بر روی Setup> Camera> Video کلیک کنید. در این صفحه شما باید رزولوشن را به D1 پایین بیاورید و نرخ بیت را به پایین ترین گزینه ای که بعد از تغییر رزولوشن در دسترس می کنید تنظیم کنید (تصویر 6). همچنین با کلیک روی رویداد> تشخیص ویدئو، باید به صفحه شناسایی ویدیو بروید. در این صفحه از منوی تنظیمات فقط باید مطمئن شوید که جعبه فعال علامت چک شده است (تصویر 7).

 

تصویر6

تصویر7

اکنون تنظیم دوربین را به پایان رسانده اید و گام بعدی این است که آن را به NVR اضافه کنید. ما در مورد اضافه کردن دوربین های خود صحبت می کنیم در حالی که به طور مستقیم با NVR ارتباط برقرار می کنیم، اما این بخش از نصب را می توان از یک کامپیوتر نیز تنظیم کرد. ابتدا باید به منوی اصلی و سپس دستگاه های از راه دور بروید. هنگامی که صفحه شما باز است، بر روی دکمه جستجو IP کلیک کنید، سپس IP آدرس دوربین را که دو بار با سازنده ذکر شده است را مشاهده خواهید کرد، برای اینکه یکی به عنوان Onvif نمایش داده شود و دیگری به عنوان خصوصی نمایش داده شود، شما باید یک نوع خصوصی را انتخاب کنید و آن را به NVR خود اضافه کنید .

اکنون که یکی از دوربین های امنیتی IP خود را به درستی تنظیم کرده اید، آماده حرکت به سمت بعدی هستید. شما باید این روند را از نقطه ای که اولین دوربین را متصل کرده اید شروع کنید. هنگامی که تمام دوربین های شما از طریق NVR در حال اجرا هستند، شما باید با کلیک بر روی منوی اصلی> تنظیم> رمزگذاری به صفحه کد NVR بروید. در این صفحه شما رزولوشن را افزایش می دهید و فریم ها را در هر ثانیه تنظیم می کنید. با بیشترین نصب دوربین های امنیتی شما نیازی به تنظیم تمام دوربین های خود ندارید تا با همان رزولوشن عمل کنید. دوربین هایی که تنظیم کرده اید برای ارائه عکس های نمای کلی نیاز نیست که رزولوشن آنها به همان اندازه دوربین هایی باشد که می خواهید سطح جزئیات بیشتری را ارائه دهید. همانطور که سطوح رزولوشن را بالا می برید، در نهایت از استخر منابع محدود فراتر خواهید رفت و در آن صورت شما باید از طریق مرورگر به صورت مستقیم وارد دوربین شوید و کمی آن را پایین بیاورید تا بتوانید از قابلیت پردازش ویدئو NVR استفاده کنید .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *