افزایش امنیت و نظارت فروشگاه

افزایش امنیت و نظارت فروشگاه

کسب و کارهای خرده فروشی اهمیت امنیت را درک می کنند و اینکه چگونه می توانند از محصولات محافظت کرده و مردم را از آسیب حفظ کنند. فروشگاه های خرده فروشی در حین و بعد از ساعات کار، اغلب آسیب پذیر هستند. فروشگاهی که هیچ نوع برنامه امنیتی ندارد، به راحتی می تواند توسط جنایتکاران و کارکنان نادرست و سارقان خرده فروشی هدف قرار گیرد.

در گذشته، فروشگاه های خرده فروشی در چگونگی محافظت از منافع شان محدود شده بود. با پیشرفت های جدید در تکنولوژی های نظارت، کسب و کار خرده فروشی هرگز آسان تر نبوده است. دوربین های امنیتی در حال حاضر استاندارد با ویژگی های باور نکردنی مانند اطلاع رسانی های تلفن همراه، مشاهده از راه دور، منابع تغذیه و کیفیت با وضوح بالا و سایر استاندارد ها می آیند.

کسب و کارهایی در هر اندازه می توانند از سیستم های دوربین امنیتی سفارشی طراحی شده با توجه به نیازهای آنها بهره مند شوند. این محصولات نیز شگفت انگیز و مقرون به صرفه هستند و سرمایه گذاری مهم برای موفقیت فروشگاه خرده فروشی است.

در هنگام خرید دوربین های امنیتی مناسب و نظارت بر محصولات برای یک فروشگاه خرده فروشی، عوامل بسیاری وجود دارد. برخی از این ویژگی ها شامل انواع دوربین ها، قابلیت ها و موارد دیگر می باشد. نیازهای امنیتی فروشگاه خرده فروشی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

مقاله زیر، مزایای امنیت فروشگاه خرده فروشی، انتخاب بین دوربین مدار بسته IP و سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ و آنچه را که در هنگام انتخاب یک سیستم دوربین مدار بسته بدنبالش هستید را برجسته می کند.

 

 

مزایای دوربین های امنیتی فروشگاه خرده فروشی

فروشگاه های خرده فروشی متاسفانه همیشه اهداف جنایتکاران هستند. این که جنایتکاران آن به دنبال ورود دزدکی بعد از ساعت کاری یا سرقت کالا از فروشگاه های خرده فروشی هستند، بدون برنامه امنیتی آسیب پذیرند. درست مثل هر کسب و کار دیگری، فروشگاه های خرده فروشی موفق امنیت را بسیار جدی می گیرند.

دوربین های امنیتی مدرن دارای مزایای باور نکردنی برای فروشگاه های خرده فروشی در هر اندازه هستند. فقط حضور دوربین های امنیتی می تواند یک قدرت بازدارنده علیه جرم و جنایت را ارائه دهد. مطالعات به طور مداوم نشان داده اند که حضور دوربین های امنیتی می تواند مجرمان را از اقدامات دیگر جلوگیری کند.

این به این دلیل است که مجرمان تقریبا همیشه به دنبال ساده ترین هدف هستند. دوربین های امنیتی شواهد قوی ارائه می دهند که در آن، اجرای قانون می تواند برای دستگیری عاملین و بازیابی اموال به سرقت رفته مورد استفاده قرار گیرد. دوربین های امنیتی امنیتی خرده فروشی همچنین می توانند حساب کارکنان فروشگاه را حفظ کنند.

متاسفانه، همه کارکنان صادق نیستند. دوربین های امنیتی به طور استراتژیک در مناطق کارمند و یا در صندوق فروشگاه  می توانند فعالیت شما را نظارت کنند. بهره وری حتی از حضور دوربین های امنیتی نیز افزایش می یابد.

این باعث می شود یک سیستم امنیتی یک سرمایه گذاری سودمند در موفقیت کسب و کار باشد. حق بیمه ها حتی می تواند با نصب سیستم نظارت تصویری کاهش یابد.

 

دوربین های امنیتی IP یا دوربین های آنالوگ

دو دسته کلی از دوربین های امنیتی طراحی شده با استفاده از فن آوری های مختلف نظارت وجود دارد. پروتکل اینترنت (IP) و دوربین های امنیتی آنالوگ. دوربین های آنالوگ قدیمی دوربین های امنیتی سنتی هستند که اکثر مردم آن را به یاد دارند. دوربین های دیجیتال بسیار پیشرفته تر از دوربین های قدیمی آنالوگ هستند.

اگر چه دوربین های امنیتی IP شخصی کمی گران تر از همتای آنالوگ خود هستند، اما ویژگی هایی را ارائه می دهند که از سیستم های آنالوگ بیشتر است. در زیر تفاوت های کلیدی بین دو سیستم و دلیل آنها توصیه می شود که کسب و کار باید دوربین های IP را برای برنامه امنیتی خرده فروشی خود انتخاب کنند.

 

رزولوشن بالاتر

دوربین های فروشگاه های خرده فروشی IP رزولوشن بسیار بالاتر از همتایان آنالوگ قدیمی تر است. دوربین های امنیتی شبکه IP به طور کلی قادرند فید های ویدئویی بین 1 تا 5 مگاپیکسل را تولید کنند و گزینه های MP بیشتر در دسترس باشند. وضوح با کیفیت بالاتر اجازه می دهد تا برای ارسال تصویر های ویدئویی روشن و دقیق تر باشند . دوربین های امنیتی آنالوگ نیز به طور چشمگیری کاهش کیفیت تصویر دارند و نیاز به سیم کشی بیشتر دارند . با فید های ویدئویی با رزولوشن بالاتر، جزئیات را می توان به راحتی شناسایی کرد.

 

تجزیه و تحلیل ویدئو پیشرفته

بسیاری از سیستم های امنیتی جدید امنیتی با تجزیه و تحلیل ویدئو ارائه شده است که کاربران را با ویژگی های قدرتمند ارائه می دهد. برخی از این ویژگی های امنیتی عبارتند از اطلاع رسانی های موبایل، ضبط خودکار هنگامی که حرکت شناسایی می شود، ردیابی خودکار، تغییر صحنه، شیء گم شده و غیره. این ویژگی ها در حفظ امنیت و ایمنی فروشگاه خرده فروشی بسیار مفید است. هنگامی که فعالیت مشکوک شناسایی می شود، کاربران حتی می توانند از طریق تلفن خود اعلان دریافت کنند.

 

نظارت تصویری از راه دور

کانال های تصویری از دوربین های امنیتی IP می تواند توسط افراد مجاز با نظارت تصویری از راه دور قابل دسترسی باشد. نظارت از راه دور یک ویژگی نوآور در سیستم های آنالوگ نیست. این اجازه می دهد تا کاربران مجاز برای دسترسی به هر خوراک ویدئو دوربین از یک دستگاه فعال شده از طریق اینترنت از جمله گوشی های هوشمند، تبلت ها، لپ تاپ ها . حتی خدمات نظارت از راه دور حرفه ای وجود دارد که می تواند تصاویر ویدیو از یک ملک را کنترل و با سرعت عمل به لحظه فعالیت مشکوک پاسخ دهد.

 

انتخاب یک دوربین مدار بسته برای فروشگاه خرده فروشی

تعدادی از عوامل برای درک چگونگی انتخاب سیستم امنیتی دوربین برای نظارت بر کسب و کار وجود دارد. انواع دوربین های مختلفی وجود دارد که در اندازه های مختلف و با ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند. در زیر، تصمیم گیری، مدل ها، و تنظیم را به عنوان سه عامل مهم در انتخاب یک دوربین مدار بسته بررسی می کنیم.

 

مدل ها

همانطور که در بالا ذکر شد، دوربین های امنیتی مدرن در مدل های مختلف قرار می گیرند. شایع ترین این مدل ها، دوربین های امنیتی مستطیل شکل هستند که بر روی دیوار نصب شده اند. همچنین دوربین های امنیتی گنبدی وجود دارند که به سقف متصل می شوند و شامل پوشش های رنگی هستند که معمولا در فروشگاه های خرده فروشی دیده می شود. دوربین های زوم  چرخشی و گردشی یا PTZ اجازه می دهد تا کاربران را از راه دور کنترل دوربین ها و کنترل میدان بینایی را داشته باشند .

 

رزولوشن

در هنگام انتخاب دوربین امنیتی مناسب برای یک کسب و کار خرده فروشی، رزولوشن یا وضوح تصویر می تواند مهمترین عامل در نظر گرفته شود. این رزولوشن تعیین می کند که تصاویر چقدر واضح خواهند بود و می تواند به شناسایی مشکلات، آسیب پذیری ها و تهدیدات کمک کند. یک دوربین امنیتی که می تواند تصاویر را حداقل 720 پیکسل تولید کند توصیه می شود. مهم است که به یاد داشته باشید که یک تصویر واضح تردوربین امنیتی موثرتر خواهد بود.

 

تنظیمات

طرح بندی یک فروشگاه خرده فروشی یکی دیگر از جنبه های مهم در هنگام خرید دوربین های امنیتی فروشگاه خرده فروشی است. طرح بندی شامل داخل و خارج از فروشگاه، چگونگی راه اندازی صندوق ها و مناطق کاری کارکنان است. درک اینکه چگونه کسب و کار راه اندازی می شود، خرید دوربین های بیشتری را غیرممکن می کند و دانستن اینکه چه مدل ها می توانند در محیط کار بهترین باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *