پشتیبان گیری از DVR خود در سرور FTP

پشتیبان گیری از DVR خود در سرور FTP

 

عالی است ! شما در مسیر درست رفته اید و تصمیم گرفتید از سیستم دوربین مدار بسته خود محافظت کنید. داشتن دوربین هایی که در اموال شما قابل مشاهده است معمولا به اندازه کافی برای جلوگیری از بیشتر جنایتکاران از تلاش برای ورود به خانه یا کسب و کار شما کافی است، اما چاستفاده از FILEZILA در سیستم نظارت تصویره اتفاقی می افتد اگر به هر دلیلی برای DVR شما اتفاقی بیافتد و تمام فیلم های ضبط شده خود را از دست بدهید؟ اگر دوربین های شما به درستی قرار داده شده اند، یک تصویر عالی از حادثه ی رخ داده داشته باشید ، اما اگر به موقع برای ذخیره و تهیه نسخه پشتیبان از این حادثه به آن نرسیدید و احتمال آن وجود دارد که آن را برای همیشه از دست بدهید چی؟ بهتر است یک نسخه دیگر از آن را در جاهای دیگر برای ایمنی اضافی ذخیره می شود.

امیدوارم هرگز مجبور نباشید این مسئله را حل کنید اما این اتفاق می افتد! DVR می تواند در بسیاری از موارد آسیب دیده باشد. هارد درایوها می توانند ناگهانی کار نکنند، DVR هایی که با محافظ های برقی نمی توانند در طول اتفاق بسوزند ، و این احتمال وحشتناکی است که کسی ممکن است عمدا این دستگاه را سرقت کند یا نابود کند. در هر یک از این موارد، واقعا یک نسخه از هارد دیسک شما در فاصله بسیار دور از خود DVR ذخیره خواهد شد. این مقاله به عنوان راهنمایی در مورد چگونگی پشتیبان گیری از DVR شما با استفاده از ویژگی FTP ارائه خواهد شد.

برای پشتیبان گیری از DVR خود را به سرور FTP، ابتدا به نوعی یک سرور FTP نیاز دارید. یک کامپیوتر در همان شبکه به عنوان DVR یا NVR که همیشه در آن کار می کند،  اما شما همچنین می توانید از سرور دیگری که در جای دیگر ذخیره می شود استفاده کنید. یک سرور از راه دور در صورت وقوع آتش سوزی و یا خرابی در جایی که ممکن است دستگاه به نحوی نابود شود عالی است. من می خواهم تأکید کنم که قابلیت پشتیبان گیری FTP تنها با فیلم هایی که قبل از حادثه پشتیبانی می شوند، کار می کنند. این به این معنی است که اگر شما یک برنامه تنظیم شده برای پشتیبان گیری DVR در ساعت 9:00 PM هر شب داشته باشید و روز بعد آن ساعت 8:00 PM زمانی DVR خراب می شود که آخرین نسخه پشتیبان از شما در سرور FTP خود را از شب قبل داشته باشد. لطفا هنگام تنظیم برنامه زمانبندی خود، این را بدانید، به طوری که مطمئن شوید فیلم مورد نیاز پشتیبان گیری شده است.

برای یک نرم افزار FTP، FileZilla را توصیه می کنم که یک نرم افزار رایگان FTP است که در ویندوز، OSX و حتی لینوکس کار می کند و می تواند در https//filezilla-project.org/ دانلود شود. پس از نصب، شما باید پوشه FTP و حساب های کاربری خود را تنظیم کنید. گزینه کاربران را باز کنید و یک کاربر را اضافه کنید و رمز عبور را تنظیم کنید.

بعد روی پوشه های مشترک کلیک کنید و روی افزودن کلیک کنید. سپس شما می توانید به جایی که می خواهید فیلم های پشتیبان گیری در زیر فهرست شود با فهرست نشان داده شود .

FTP در حال حاضر کاملا تنظیم شده است. همه چیزهایی که باید از اینجا بدانید، آدرس IP کامپیوتر است که روی آن نصب شده است. شما می توانید این را با رفتن به start menu> run,و بعد تایپ کنید “cmd” و اینتر را برای باز کردن یک خط فرمان بزنید . در آن پنجره تایپ کنید “ipconfig” و کلید اینتر را بزنید . آدرس IP شما نمایش داده خواهد شد. این اطلاعات را کپی کنید زیرا باید آن پیکربندی FTP DVR وارد کنیم که بعدا بررسی خواهیم کرد.

 

با تایپ کردن آدرس IP DVR در نوار آدرس اینترنت اکسپلورر به وب سرویس DVR یا NVR خود دسترسی پیدا کنید. سپس روی برگه Setup و رده ذخیره سازی کلیک کنید.

در زیر آن را روی ذخیره و سپس تب FTP کلیک کنید. برای فعال کردن قابلیت FTP روی جعبه چک کنید و آدرس آی پی کامپیوتر خود را در قسمت IP سرور وارد کنید. به طور پیش فرض، FileZilla از پورت 21 استفاده می کند، بنابراین شما می توانید تنها آن فیل را ترک کنید. نام کاربری و رمز عبور کاربر را که در FileZilla ایجاد کرده اید را وارد کنید. دایرکتوری از راه دور را می توانید خالی بگذارید زیرا شما قبلا پوشه ای را انتخاب کرده اید که می خواهید فیلم پشتیبانی گرفته شده قرار گیرد. در نهایت، شما باید کانال هایی را که می خواهید برای پشتیبان گیری و روزهای هفته انتخاب کنید را تعیین می کنید. برای هر دوی آنها من توصیه می کنم تنظیم آن را برای همه چیز انتخاب کنید . من توصیه می کنم دوره زمانی که در تنظیمات پیش فرض برای تمام روز باقی بماند، یا می توانید دوره ها را فقط برای پشتیبان گیری از فیلم ها تنظیم کنید، زمانی که از لحاظ جسمی در آن مکان نیستید. حتما کادر انتخاب MD را انتخاب کنید اگر سیستم شما بر اساس حرکت تنظیم شده باشد یا علامت Regular check اگر شما بصورت 24/7 ضبط می کنید. شما اکنون همه چیز را تنظیم کرده اید که لازم است یک نسخه پشتیبان اضافی از فیلم های خود را برای آرامش بیشتر ذهن داشته باشید. اگر DVR یا NVR به سرقت رفته باشد، امیدواریم که شما هنوز فیلم هایی دارید که باید مقامات را برای دستگیری هدایت کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، پشتیبان گیری از FTP به صورت محلی تنها به عنوان محل ذخیره سازی DVR شما به عنوان امنیت است. اگر چیزی در این محل اتفاق بیفتد، شما همچنان تهدیدی برای از دست دادن ضبط های خود دارید. به همین دلیل است که من به شدت توصیه می کنم که فیلم های خود را خارج از سایت تهیه کنید. سرور FTP از راه دور قطعا در حال حاضر مقرون به صرفه است و می تواند در مواردی که محل اصلی شما کار نمیکند یا خراب شده ذخیره شود. برای مثال، ممکن است بخواهید فیلم را از دستگاه ضبط (DVR یا NVR) در کسب و کار خود در رایانه ای که در خانه دارید، پشتیبان گیری کنید . تنظیمات نسبتا مشابه است، پیش از مراحل قبلی برای نصب FileZilla در کامپیوتر خانگی خود، و مراحل مشابه برای تنظیم ویژگی FTP در DVR یا NVR خود، مراحل زیر را دنبال کنید. یکی از تفاوت ها در تنظیمات سرور IP در تنظیمات DVR خواهد بود. شما می خواهید این را در IP خارج از شبکه خانگی خود تنظیم کنید. شما می توانید با دیدن http//canyouseeme.org از کامپیوتر خانگی خود ببینید. از آدرس IP برای خودتان در آن سایت برای فیلد سرور IP در گزینه های FTP استفاده کنید.

تنظیم تقریبا تمام شده است، اما شما باید پورت FTP در روتر شبکه خانگی خود را باز کنید تا DVR بتواند سرور را پیدا کند. این پورت Forwarding نامیده می شود. شما می توانید مستندات روتر خود را در مورد چگونگی راه اندازی حمل و نقل پورت ببینید. شما باید پورت 21 TCP را به آدرس آی پی کامپیوتر خود منتقل کنید. باز هم این را می توان با استفاده از ipconfig از طریق خط فرمان پیدا کنید . هنگامی که این کار انجام می شود، می توانید تنظیمات ارسال پورت خود را با بازدید از http//canyouseeme.org و تست پورت 21 تایید کنید. اگر همه چیز درست تنظیم شود، باید با یک پیام موفق به شما پاسخ میدهد. شما حالا تنظیمات را انجام داده اید ، اما در نظر داشته باشید که پشتیبان گیری منجر به استفاده زیادی از پهنای باند می شود و شما به سرعت آپلود کافی از جایی که DVR نصب شده است نیاز دارید و سرعت دانلود را در شبکه ای که دارای سرور FTP است به منظور گرفتن همه فیلم هایی که پشتیبان گیری می کنید افزایش دهید . شما می توانید سرعت خود را در http//speedtest.net آزمایش کنید. اگر سرعت شما عالی نیست، همیشه می توانید انتخاب کنید که شما در پشتیبان گیری فقط می توانید یک دوربین خاص، روز هفته یا از دوره های زمانی پشتیبانی بگیرید.

اگر شما دسترسی به فیلم های خود را از هر کجا می خواهید و یا نمی خواهید سرور FTP خود را اجرا کنید، می توانید از یک راه حل ذخیره سازی مبتنی بر ابر نیز استفاده کنید. هر راه حل ذخیره سازی ابر که دارای دسترسی FTP است، کار خوبی خواهد کرد. تنظیمات حساب کاربری برای سرویس ذخیره سازی ابر شما را با آدرس IP، حساب و پورت مورد نیاز برای تنظیم قابلیت پشتیبان گیری FTP DVR شما فراهم می کند.

من سه روش مختلف که شما می توانید نسخه FTP پشتیبان تهیه از DVR شما و یا فیلم NVR فعال ذکر شده است. این به آرامش ذهن بیشتری میدهد ، تصاویر فیلم شما هنوز هم در دسترس خواهد بود اگر DVR سرقت شده باشد و یا از بین رفته باشد . شما هنوز هم باید برای پنهان کردن DVR خود در یک مکان امن در صورت امکان سعی کنید از جمله در بالای کمد یا اتاق زیر شیروانی، اما اگر مجرمان دوربین را ببینند که به احتمال زیاد به دنبالش خواهد بود تا زمانی که آنها بتوانند آن را پیدا کنند . با قابلیت پشتیبان گیری FTP از DVR ها و NVR ها ، شما لازم نیست در صورت بدشانسی نگران آن باشید .

اگر سؤال یا نگرانی های بیشتری دارید، لطفا با ما تماس بگیرید و ما به شما کمک خواهیم کرد تا پشتیبان گیری FTP را انجام دهید. ما نیاز داریم که شما از یکی از DVR ها یا NVR های ما استفاده می کنید، که با طول عمر پشتیبانی فنی رایگان همراه است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *