استفاده از IP PTZ برای پخش زنده روی یوتوب

استفاده از IP PTZ برای پخش زنده روی یوتوب

من یک تماس تلفنی از یک مشتری داشتم و چالشی برای اینکه ببینیم آیا دوربین های IP ما اجازه می دهد که فید ویدیو را به یک سرویس YouTube Live Streaming بفرستند . مشتری می خواست از کانال IP Pan Tilt Zoom (PTZ) استفاده کند تا ویدیو دوربین مدار بسته خود را به جای وب کم خود نمایش دهد. او می خواست از این واقعیت بهره مند شود که در حیاط پشتی او حیوانات وحشی را بیند تا بتواند در YouTube Live نمایش داده شود و بتواند از به دست آوردن مشترکین از آگهی درآمد کسب کند .

 

 

بیاید با مواردی که نیاز داریم شروع می کنیم :

سخت افزار :

An IP Pan Tilt Zoom (PTZ) Camera

مودم روتر

کامپیوتر

دانلود نرم افزار :

Wirecast

ONVIF Manager

 

من این IPPTZ (IPPTZ-EL2MPIR250L30X-AT) را برای این تظاهرات انتخاب کرده ام؛ زیرا این دوربین حرکت را دنبال می کند و فیلم هایی را که مشتری من دنبال می کند، ارائه می دهد. این IP PTZ دوربینی 2 مگاپیکسل با وضوح بالا است که رزولوشن 1080P و همچنین طیف گسترده ای از “قابلیت زوم” را با 30X لنز اپتیک ارائه می کند. الگوریتم دوربین به شرح زیر عمل می کند. اگر دوربین یک تغییر در پیکسل ها را ببیند، این را به عنوان یک جسم در حال حرکت شناسایی می کند ، به طوری که شیء دنبال می شود. شما همچنین می توانید خط محدوده مجازی و راه های دیگر برای فعال کردن ویژگی های حرکت برای این دوربین را تنظیم کنید. هنگامی که ما دوربین را در منطقه مورد نظر نصب کردیم تا بهترین زاویه را بدست آوریم، باید رشته RTSP را از دوربین دریافت کنیم. برای این شما می توانید از یک برنامه کاربردی به نام Onvif Device Manager استفاده کنید.

شما ممکن است در تصویر متوجه شوید که دوربین ما بر روی آدرس IP 192.168.1.108 است. من این را به 192.168.1.160 تغییر دادم؛ زیرا دستگاه دیگری را در شبکه با این آدرس IP در اختیار داشتم و یک خطای IP متضاد به من داد.

هنگامی که روی دوربین صحیح کلیک کرده اید، می توانید به تنظیمات تصویربرداری دسترسی پیدا کنید، هنگامی که فید ویدیو را درست زیر فید ویدیودیدین. نوشته کپی شده در کلیپ برد را در استرینگ بچسبانید یا PASTE کنید  “rtsp //192.168.1.160 554 / cam / realmonitor؟ channel= 1&subtype = 0&unicast = true&proto = Onvif” کپی کردم

 

این رشته است که شما باید در Wirecast Software تعریف کنید.

برخی از راهنمایی های حرفه ای برای یادگیری آنچه که می توانید با این رشته انجام دهید، زیر است

کانال کانال، 1-8؛ زیر نوع کد جریان جریان، جریان اصلی 0، جریان زیر 1.

هنگامی که این اطلاعات را به دست آورده اید، تمرکز ما روی نرم افزار است که ما را قادر می سازد از فید RTSP استفاده کند و آن را به یوتیوب ارسال کند.

Wirecast از Telestream یک ابزار تولید ویدئو جریان زنده است که اجازه می دهد تا کاربران مک و ویندوز برای ایجاد برنامه های زنده یا تحت تقاضا برای وب ایجاد کنند. این نرم افزار به طور گسترده ای برای کاربران یوتیوب شناخته شده است که در یک نقطه به دنبال نرم افزاری هستند که به آنها اجازه می دهد فیلم ها را از دوربین ها بیرون بیاورند. از آنجایی که اخیرا توانایی استفاده از RTSP، RTMP و سایر فید ها را به آنها اضافه کرده ایم، می توانیم از این نرم افزار استفاده کنیم. این نرم افزار دارای دوره آزمایشی است که شما می توانید آن را استفاده کنید، اما ناکامی نرم افزار این واقعیت است که شما نمی توانید فید RTSP را آزمایش کنید مگر اینکه نسخه Pro این را داشته باشید.

 

هنگامی که شما نرم افزار را نصب کرده اید می توانید به تنظیم Wirecast برای دریافت فید بروید.

به برگه Sources بروید، در پایین کشف می کنید “Show Resource Setting” را مشاهده خواهید کرد و یک پنجره پاپ آپ ظاهر خواهد شد.

در این پنجره می توانید منابع ویدئویی را انتخاب کنید. در مورد ما پیش برویم و با حرکت به “+” به اضافه کردن دوربین های RTSP ما، یک تصویر را ایجاد کنیم.

در انتخاب پنجره جدید شما به پروتکل هدایت خواهید شد و “RTSP” را انتخاب کنید. هنگامی که پروتکل صحیح را انتخاب کرده اید می توانید دکمه رادیویی «جریان زنده» را تیک بزنید و رشته RTSP را که ما در کلیپ بورد به قسمت متنی «URI» کپی کرده ایم وارد کنید.

به سادگی میتوانید تست کنید که تمام این تنظیمات درست است ، فقط روی connect کلیک کنید. در پنجره بالای تنظیمات فید زنده را ببینید، اگر بتوانید تصویر ویدئو را بینید تنظیمات خود را ذخیره کنید و این پنجره را ببندید.

 

اکنون ما برای باز کردن تصویر به پنجره نشانه گذاری خود حرکت می کنیم. ما این کار را با کلیک کردن بر روی آرم دوربین انجام می دهیم و گزینه “Add Web Stream Source 0 Shot” را انتخاب می کنیم. هنگامی که این کار را انجام می دهید، فید را در بخش پیش نمایش مشاهده خواهید کرد. هنگامی که این کار را انجام می دهیم، باید فید زنده را با فشار دادن فلش راست راست شروع کنیم.

 

سپس به Tab Output بروید و روی Virtual Camera Out بر روی Drop down کلیک کنید و سپس بر روی Start کلیک کنید تا این سرویس شروع شود. اطمینان حاصل کنید که Check Mark for Match Canvas انتخاب شده است و اگر دوربین دارای یک میکروفون باشد، منبع ورودی صدا را انتخاب کنید. در مورد انتخابی من میکروفون اضافه نکردم و اگر این امکان وجود داشت، تست نمی کردم.

 

هنگامی که با Wirecast تنظیم می کنید و دوربین شما مناسب است، ما در Google Hangouts تمرکز می کنیم و با تأیید اینکه آیا فید ویدئو از سرویس دوربین مجازی که Wirecast تولید می کند درست کار می کند، شروع می کنیم .

اختیاری*

شما می توانید سایر فید ها را برای نمایش در فید Live یوتیوب خود استفاده کنید. در مورد من دوربین 720P را انتخاب کردم و سپس از انتقال “روان” استفاده کردم. برای رفتن از یک فید به دیگری، فقط در مواردی که تماشاگرانی را ببینم که من در حال پخش زنده هستم.

هنگامی که این تنظیم را انجام می دهید می توانید به پنجره Hangouts بروید و روی “You” کلیک کنید. این یک بافر شروع می کند و هنگامی که پایان یافته است، یک دکمه سبز به نام “شروع پخش” خواهید دید. این پخش خود را شروع خواهد کرد. طبق گفته یوتیوب شما قادر به پخش به طور مداوم به مدت 8 ساعت هستید. اگر مشترکین داشته باشید مطلع خواهید شد که شما یک جلسه زنده دارید. شما همچنین می توانید یک جلسه زنده ایجاد کنید و یک زمان و تاریخ را تنظیم کنید و به تماشاگران / مشترکین خود اجازه دهید تا برنامه خود را بطور منظم تماشا کنند.

 

 

در اینجا یک ویدیو نشان داده شده است که چگونه دوربین و نرم افزار را برای دریافت نتیجه خوب و دوربین های 2MP من برای جریان پخش زنده یوتیوب راه اندازی کرده اند و گزینه های دیگری مانند استفاده از وب کم و میکروفون USB دارند. یا شاید اگر شما دارای یک میکروفون خارجی متصل به IPPTZ هستید، می توانید آزمایش کنید و ببینید که آیا می توانید صوت را بازیابی کنید.

 

در اینجا یک ویدیوی عالی از آنچه ما برای انجام آن نیاز داریم موجود ، است. من امیدوارم که این کمکی به همه کسانی که مایل به استفاده از PTZ و ارسال آن به یوتیوب هستند باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *