نرخ فریم در مقابل رزولوشن

نرخ فریم در مقابل رزولوشن

امروزه دستگاه هایی از تلویزیون به تلفن های همراه می توانند فیلم های واقعی و حرکت واقع گرایانه را ارائه دهند. این چیزی است که برای فیلم ها و فیلم های روزمره ما امکان پذیر است. هنگامی که به دوربین های امنیتی ما می آید، ممکن است بخواهیم همانند دستگاه های سرگرمی خود آنها را ضبط کنیم، اما ممکن است پول یا تکنولوژی آن را نداشته باشیم. بنابراین ما یک انتخاب داریم از دست رفتن رزولوشن و یا نرخ فریم. یادگیری در مورد Frame Rate vs. Resolution به شما کمک می کند تا بدانید که چطور هنوز می توانید نگاه واقع گرایانه ای را که می خواهیم داشته باشیم اما مناسب هر بودجه باشد .

 

 

Resolution  رزولوشن

هنگامی نوبت به به تصاویر می آید، اصلی ترین چیزی که شما دنبال آن هستید، وضوح دوربین است که به راحتی به اندازه تصویر تعریف می شود. اندازه گیری در پیکسل هایی است که به صورت افقی و عمودی در یک تصویر قرار می گیرند. یک مثال 1280px افقی × 720px عمودی است. پیکسل های بیشتر که شما در یک عکس گرفته می شود ، باعث بیشتر دیده شدن جزئیات می شود. این به این معنی است که هنگامی که شما در یک عکس زوم می کنید جزئیات بیشتری دیده می شود. این که آیا این تصویر یک اندازه بیلبورد است یا اینکه جزئیات دقیق یک بال پروانه را بدست آورده است، پیکسل ها هستند که این اجازه میدهند تا این اتفاق بیفتد. پیکسل های ویدئویی همانند تصاویر کار می کنند، تنها تفاوت این است که یک ویدیو مجموعه ای از تصاویر است که برای ساخت یک فیلم به هم متصل می شوند. وضوح ویدیو به این بستگی دارد که چه رزولوشنی در آن ضبط شده است. ویدیوی معمولی در 1080 پیکسل است که در حالت رزولوشن 1920 پیکسل × 1080 پیکسل است که همچنین دارای وضوح بالا است. اکثر تلویزیون ها با رزولوشن 1080 پیکسل نمایش داده می شود، بنابراین هر چیزی یا کیفیت بهتر خواهدخواهد بود. وضوح کلی با وضوح تصویر یا ویدئویی که شما در حال ضبط یا مشاهده هستید ، بسیار معقول تر است.

 

Frame Rate

نحوه کار یک ویدئو با ترکیب تصاویر زیادی با هم، مانند یک Flipbook، و پخش کردن آنها با سرعت خاصی برای ایجاد یک حرکت واقع بینانه است. سرعتی که در آن تصاویر پخش می شوند، نرخ فریم است که معمولا در ثانیه اندازه گیری می شود. چشم انسان تنها می تواند 10 تا 12 فریم را به صورت جداگانه ببیند، اما اگر فریم ها افزایش یابد مغز شما نمیتواند آنها را تصویر کند، بنابراین شروع به تبدیل شدن به زمان واقعی می کند. نرخ فریم معمولی زمانی است که همه چیز شروع به دید واقعی می شود حدود 24 تا 30 FPS است (فریم در ثانیه). نرخ فریم در فیلم های سینمایی و بازی های ویدئویی مهم است که هر میلی ثانیه می تواند تفاوت را ایجاد کند. نمایش هر چیز بیش از 120 FPS فقط برای نشان دادن فیلم حرکت آهسته برای ورزش یا سرعت بالا استفاده می شود. همانطور که نرخ فریم شروع به کم کردن سرعت می کند، ویدیو خسته کننده می شود و ممکن است چیزهایی که در بین فریم اتفاق می افتد از دست برود. داشتن فركانس كافي كافي در بعضي موارد مهم است، اما در صورت نياز مي توان آن را تغيير داد.

کدام یک بیشتر مهم است؟

درک اینکه چگونه کارایی Resolution و Frame Rate و مزایای هر دو می تواند به شما کمک کند انتخاب کنید که کدام یک مهم تر است و اگر یکی از آنها سرکوب شود . عامل مهمتر از دو مورد قوق رزولوشن است که در مورد دوربین های امنیتی اعمال می شود. دلیل این موضوع این است که داشتن یک رزولوشن بالاتر به شما یک تصویر بهتر از آنچه که شما می گیرید به شما می دهد.

در صورت لزوم، می توانید روی یک چهره زوم کنید یا ببینید دقیقا چه چیزی گرفته شده است. هنگام صحبت در مورد زوم با یک دوربین با وضوح بالا دو نوع متفاوت وجود دارد. یک زوم اپتیکال است که از لنزهای نوری برای بزرگنمایی در یک رویداد بدون تحریف تصویر استفاده می کند. دیگر زوم دیجیتال نامیده می شود، به این معنی که با توجه به یک تصویر با وضوح بالا، شما می توانید در یک رویداد بزرگنمایی کنید و قادر به تشخیص آنچه اتفاق می افتد با حداقل اعوجاج و بهم ریختگی تصاویر باشید . نرخ فریم مهم است، بنابراین شما می توانید فیلم های بیشتری را در یک ثانیه جمع آوری کنید. تنظیم سرعت فریم دوربین تا 8 تا 10 FPS همچنان به شما امکان می دهد که مقدار کافی فیلم را جمع آوری کنید تا چیزی از دست ندهید. این باعث می شود که پخش کمی ناراحت کننده باشد، اما در مورد دوربین های امنیتی، نیازی به پخش مانند فیلم سینمایی نیست. اگر شما DVR / NVR خود را برای استفاده از وضوح بالاتر و نرخ فریم پایین تر تنظیم کنید، می توانید دوربین های بیشتری را برای پوشش بیشتر زمین و برای هر دوربین با بالاترین رزولوشن ضبط کنید. این بدان معنی است که برای هر ثانیه از هر دوربین شما 8-10 تصویر برای بررسی بیشتر شواهد کافی برای گرفتن هر کسی در حین عمل است.

 

کمک به بودجه شما

دانستن آنچه که می خواهید در یک سیستم دوربین صرف کنید، به شما در تصمیم گیری بهتر در مورد اینکه چه چیزی برای پروژه امکان پذیر است، کمک خواهد کرد. خرده فروشان ممکن است سعی کنند شما را از سوالاتی در مورد نرخ فریم و رزولوشن گمراه کنند زیرا سیستم های آنها با کمترین وضوح و 10 فریم بر ثانیه ثبت می شوند. آنها این واحدها را با قیمت پایین به فروش می رسانند، اما به گفته قدیمی، “شما چیزی را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید” و این نیز در مورد دوربین ها نیز کاربرد دارد. با استفاده از محصولات با کیفیت بالا می توانید ویدیو با رزولوشن بالا و در برخی موارد ممکن است لازم باشد تا 30 FPS را در تمام کانال ها به دست آورید، اما تجهیزات شما ارزان نمی شود. ، اما در محل اقامت یا کسب و کار کوچک شما می توانید با کاهش نرخ فریم بروید. این بدان معنا نیست که شما مجبور به استفاده از یک سیستم ارزان قیمت هستید که در فروشگاه نام تجاری محلی خود پیدا کرده اید، فقط باید تحقیق خود را انجام دهید و مطمئن شوید که سوالات درست را مطرح کنید. انجام این کار به شما در صرفه جویی پول شما کمک میکند .نه تنها در سیستم DVR / NVR شما بلکه در دوربین ها، کابل ها، سوئیچ ها و هارد درایو ها نیز صرفه جویی می کند.

 

نتیجه گیری

رزولوشن و فریم نرخ دو چیز بسیار مهم است که هنگام خرید و نصب یک سیستم نظارت تصویر در نظر دارید و تقریبا همیشه مصرف کنندگان به عنوان یک ابزار چانه زنی نادیده گرفته می شوند. یادگیری در مورد این دو به شما کمک می کند که بدانید چرا می توانید نرخ فریم را برای رسیدن به یک رزولوشن بالاتر تنظیم کنید و هنوز آنچه را که نیاز دارید را ضبط کنید. همچنین با در دست داشتن بودجه، پروژه شما را تکمیل می کند .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *