نحوه تنظیم DVR برای ضبط در تشخیص حرکت

نحوه تنظیم DVR برای ضبط در تشخیص حرکت

چرا یک DVR باید با تشخیص حرکت ضبط کند؟

DVR های ما، و یا ضبط ویدئو های دیجیتال، در اینجا در محصولات Techpro امنیت فوق العاده همه کاره و با بسیاری از ویژگی های بسیار مفید است. یکی از این ویژگی ها به شما امکان می دهد ویدیو ها  DVR هنگامی ضبط کند  که یک رویداد حرکت را تشخیص می دهد. در این مقاله قصد داریم به بررسی اینکه چرا شما نیاز دارید از این مزیت استفاده کنید و نحوه تنظیم آن را بررسی کنید. در واقع دلایل متعددی وجود دارد که چرا این ایده خوب برای تنظیم DVR شما برای ضبط مبتنی بر حرکت است و تنها یک دلیل برای تنظیم آن برای ضبط این روش وجود ندارد.

به منظور درک یکی از دلایلی که ضبط با تشخیص حرکت بر روی یک ایده خوب است ، این است که تا به درک نحوه ضبط فیلم های ویدئویی DVR خود برسیم . به طور پیشفرض، DVR های ما تنظیم شده اند تا روی قدیمی ترین فیلم ها هنگامی که فضای هارد دیسک شما کامل می شود، بازنویسی شود. با تغییر تنظیمات ساده می توانید آن را تنظیم کنید تا زمانی که دیسک سخت DVR شما پر است DVR به سادگی ضبط را متوقف می کند. خطر آشکار در اینجا این است که اگر شما توجه دقیقی به DVR کامل نداشته باشید، ممکن است ضبط نشود زمانی که واقعا به آن نیاز دارید. به همین دلیل اکثر مشتریان ما آنرا تنظیم می کنند تا قدیمی ترین ویدیو را بازنویسی کنند. اگر مقدار معقولی از فضای ذخیره سازی کامل داشته باشید و DVR شما به طور صحیح پیکربندی شده است، پس از چند هفته میتوانید فیلم را پخش کنید.

اولین دلیل اینکه ایده خوبی برای استفاده از ضبط مبتنی بر حرکت است این است که استفاده از فضای ذخیره سازی شما را بهتر می کند. به جای ضبط فیلم های ساعت های یک نمایش ثابت دوربین تصویر تنها زمانی ثبت می شود که دوربین حرکت را تشخیص دهد. پس بهمین دلیل زمان بیشتری طول میکشد تا هارد پر شود و پس از آن طول می کشد که DVR شما شروع به نوشتن قدیمی ترین فیلم هایی که شما ذخیره کرده اید میکند . این کار باعث می شود تا DVR شما بتوانید ویدیوهای ضبط شده را به زمان بیشتری به عقب بر گردانید و به شما روزهای بیشتری می دهد تا متوجه شوید که یک رویداد اتفاق افتاده است و شما می خواهید ویدیو آن  در مکانی ذخیره شود که روی آن رونویسی نشود اگر شما در مورد آن فکر می کنید و هر رویدادی که حرکت داشته است را داشته باشید .  (به عنوان مثال یک جسم نقل مکان کرد، یک پنجره شکستن و یا برخورد با آن).

دلیل دیگر این است که ضبط بر اساس تشخیص حرکت بر روی این یک ایده خوب است که آن را می سازد پیدا کردن فیلم از یک رویداد خاص، سریع تر و آسان تر برای کاربر است . هنگامی که DVR خود را برای ثبت بیست و چهار ساعت در روز و هفت روز در هفته تنظیم می کنید، در حقیقت فیلم های ضبط شده خود را در بلوک های طولانی تری ذخیره خواهید کرد (اگر چه می توانید این تنظیمات را در سیستم منوی DVR انجام دهید). این به این معنی است که وقتی به دنبال یک رویداد خاص هستید، ساعت ها و ساعت ها را تماشا می کنید. اگر DVR شما برای ضبط بر اساس حرکت تنظیم شده است و شما برای گرفتن برخی از فیلم های ضبط شده، به شما یک لیست از وقایع حرکت را نشان می دهد. به همین دلیل، شما مجبور نیستید ساعت ها فیلم ضبط شده دوربین را با هیچ اتفاقی بگیرید. رابط جستجو به شما این امکان را می دهد که به سادگی از یک رویداد که در آن حرکت به بعدی منتهی می شود، جستوجو کنید تا زمانی که چیزی پیدا کنید که دنبال آن هستید.

افرادی که DVR خود را برای ثبت 24 ساعت در روز / 7 روز در هفته تنظیم می کنند معمولا این کار را به یک دلیل انجام می دهند – آنها نگران هستند که دوربین های امنیتی آنها ممکن است ویدیوهایی را که واقعا نیاز دارند ضبط کنند. این نگرانی تا حدودی قابل درک است اما تنظیمات در صفحه «شناسایی» DVR های ما وجود دارد که به شما امکان می دهد ویژگی تشخیص حرکت را طبق محیطی که سیستم امنیتی دوربین شما نصب شده است سفارشی کنید. از صفحه “Detect” می توانید حساسیت تشخیص حرکت را تنظیم کنید، بلوک های یک نمای دوربین را از تشخیص حرکت، تنظیم کنید که مدت زمان یک رویداد حرکت DVR ضبط را ادامه خواهد داد و حتی آن را تنظیم کنید تا چندین دوربین ضبط را شروع کنند حتی اگر تنها یکی از آنها حرکت را تشخیص می دهد. DVR در واقع شروع به ضبط چهار ثانیه قبل از تشخیص یک رویداد حرکت می کند، اگر چه این تنظیم را می توان در صفحه برنامه DVR خود تنظیم کرد.

چند تغییر تنظیمات وجود دارد که لازم است قبل از اینکه بتوانید از این حالت ضبط استفاده کنید، اما این تغییرات سریع و آسان است. مراحل زیر برای زمانی است که شما با DVR خود به طور مستقیم ارتباط برقرار می کنید.

اولین گام در فرایند گرفتن DVR شما برای ضبط مبتنی بر حرکت این است که صفحه “Record” را در سیستم منوی DVR قرار دهید. این کار با اولین کلیک راست در هر صفحه بر روی صفحه نمایش انجام می شود زمانی که شما در حال مشاهده خوراک های زنده زنده از دوربین مدار بسته خود هستید. وقتی پنجره منو کوچک را می بینید، باید “منوی اصلی” را انتخاب کنید و سپس به DVR خود وارد شوید. در این مرحله باید در منوی اصلی DVR خود باشید. گام بعدی این است که روی «پیشرفته» کلیک کنید و سپس «ضبط» کنید. هنگامی که شما در این صفحه هستید، لازم است اطمینان حاصل کنید که تمام نقاط به سمت راست جایی که می گوید “برنامه” برجسته شده است. پس از انجام این کار، دکمه “OK” را فشار دهید و با کلیک راست بر روی هر نقطه بر روی صفحه نمایش کلیک کنید. این به منوی اصلی برگردد.

گام بعدی در تنظیم ضبط حرکت بر روی رفتن به صفحه “برنامه” است. این اولین کلیک روی دکمه «تنظیم» و سپس «برنامه» است. هنگامی که شما در صفحه “برنامه” هستید، اولین چیزی که باید انجام دهید این است که “همه” را از منوی کشویی کنار ” Channel” فعال کنید . شما همچنین باید “همه” را از منوی کشویی کنار آن که «روز هفته» را می گوید انتخاب کنید. گام بعدی این است که مطمئن شوید جعبه ای که در سمت راست جایی که “دوره 1” قرار دارد و در زیر آن “MD” نوشته شده است را فعال کنید. این باید تنها جعبه ای باشد که در این قسمت از صفحه فعال شده باشد. هنگامی که شما این صفحه را به درستی تنظیم کرده اید، فقط باید روی دکمه «OK» کلیک کنید و در این صفحه انجام می شود.

برای آخرین مرحله در این فرآیند شما باید به صفحه “تشخیص” بروید. پس از اتمام ساختن تمام تنظیمات در صفحه «برنامه» تغییر کرده و دکمه «Ok» را فشار دهید، باید آن را در منوی «تنظیم» قرار دهید. این به این معنی است که همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که بر روی دکمه “تشخیص” کلیک کنید. هنگامی که شما به صفحه “تشخیص” می روید، باید اطمینان حاصل کنید که هیچ تغییری در تنظیمات واقع شده در سمت راست جایی که می گوید “ضبط کانال” را انجام نمی دهد. همچنین یک ایده خوب این است که مطمئن شوید دکمه سمت چپ جایی که گفته می شود “کانال ضبط” برای هر کدام از کانال های شما فعال است. شما همچنین باید مطمئن شوید که جعبه کنار جایی که آن را می گوید “فعال” سفید است.

برای آخرین مرحله در این فرآیند شما باید به صفحه “تشخیص” بروید. پس از اتمام ساختن تمام تنظیمات در صفحه «برنامه» تغییر کرده و دکمه «Ok» را فشار دهید، باید آن را در منوی «تنظیم» قرار دهید. این به این معنی است که همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که بر روی دکمه “تشخیص” کلیک کنید. هنگامی که شما به صفحه “تشخیص” می روید، باید اطمینان حاصل کنید که هیچ تغییری در تنظیمات واقع شده در سمت راست جایی که می گوید “ضبط کانال” را انجام نمی دهد. همچنین یک ایده خوب این است که مطمئن شوید دکمه سمت چپ جایی که گفته می شود “کانال ضبط” برای هر کدام از کانال های شما فعال است. شما همچنین باید مطمئن شوید که جعبه کنار جایی که آن را می گوید “فعال” سفید است.

 

2 دیدگاه دربارهٔ «نحوه تنظیم DVR برای ضبط در تشخیص حرکت»

  1. بازتاب: 5 مزایای نصب دوربین مدار بسته محیط کاری - دوربین مدار بسته

  2. بازتاب: راهنمای خرید دوربین مدار - دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *