گزینه های تنظیم NVR – مودم ها، روتر ها، سوئیچ ها

گزینه های تنظیم NVR – مودم ها، روتر ها، سوئیچ ها

در مقاله زیر چند گزینه پیکربندی که در هنگام تنظیم NVR خود در شبکه شما وجود دارد را نشان می دهد. این گزینه ها شامل استفاده از مودم ها، روتر ها و سوئیچ ها می باشد.

مهم است که به یاد داشته باشید که بیش از یک راه برای راه اندازی سیستم شما وجود دارد. پیکربندی که انتخاب میکنید بستگی به سخت افزار خاصی دارد و محیط فیزیکی که در آن سیستم نصب خواهد شد.

اول، در اینجا یک مرور کلی برای هر یک از اجزای مورد استفاده شما در هر یک از موارد زیر است.

Modem
مودم اساسا پیوند بین شما و ISP شماست (سرویس دهنده اینترنت). نوع مودم شما بستگی به ISP شما و خدمات ارائه شده شما دارد. در برخی از موارد ممکن است شما یک مودم DSL و یا اگر شما به اینترنت خود را بیش از کابل کواکسیال دریافت کنید، همان تلویزیون کابلی، شما می توانید یک مودم کابلی است. در مثال های زیر من به مودم های کابلی اشاره خواهم کرد.

مودم کابلی در زیر بسیار ساده است. ابتدا سیم برق را در پورت سبز داشته باشید. پورت آبی اتصال کواک برای خدمات اینترنت و در پورت بنفش شما اتصال به یک دستگاه مانند یک کامپیوتر و یا NVR خود را متصل کنید .

همه این ها خوب است مگر اینکه در خانه خود بیش از یک دستگاه داشته باشید که میخواهید به اینترنت دسترسی داشته باشید. این روزها اکثر مردم در خانه چندین دستگاه دارند که باید به صورت آنلاین از جمله کامپیوترها، NVR ها، تبلت ها، تلفن ها و کنسول های بازی استفاده کنند. این جایی است که ROUTER وارد بازی می شود.

 


روتر بیسیم

یک روتر که در زیر مانند آن نشان داده شده در زیر اساسا مانند یک شکاف برای اینترنت است. به جای اینکه یک دستگاه را به مودم وصل کنید، روتر را به مودم وصل می کنید، سپس دستگاه های خود را به روتر وصل کنید. اکثر روترها برخی از گزینه های پیکربندی داخلی را برای چیزهایی مانند امنیت و یا حمل و نقل پورت نیز دارند.

 

با استفاده از یک روتر بی سیم مانند یک دستگاه فوق، به شما اجازه می دهد تا 4 دستگاه را به طور مستقیم از طریق پورت RJ45 به صورت آبی متصل کنید و همچنین یک سیگنال بی سیم را ارسال می کند تا هر دستگاهی با قابلیت های بی سیم در محدوده سیگنال نیز بتواند به اینترنت متصل شود .

 


Modem / Router Combo

امروز هم همینطور ترکیبی از مودم / روتر (همه چیز در یک وسیله) بسیار شبیه به دستگاه نمایش داده شده در زیر است. این به سادگی نیاز به هر دو مودم مستقل و روتر جداگانه را حذف می کند. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به عنوان بخشی از بسته دسترسی شما به اینترنت این دستگاه ها اجاره می دهند.

 

شما در عکس بالا، پورت های زرد RJ45 که به شما امکان اتصال به 4 دستگاه را می دهند . اما اگر می خواهید بیش از 4 دستگاه سخت افزاری را به شبکه خود اضافه کنید این جایی است که میتوانید یک سوئیچ یا HUB اضافه کنید تا پورتهای بیشتری را به شما بدهد.

 


Switch (Hub)

در زیر یک سوئیچ یا گاهی اوقات به عنوان یک توپی اشاره شده است. به نظر می رسد بسیار شبیه یک روتر یا حتی یک مودم است. تفاوت هاب این است که فقط “HUB” است. این به اینترنت متصل نیست یا سیگنال بی سیم را پخش نمی کند. این تنظیمات یا تنظیمات پیکربندی ندارد این به سادگی اتصالات فیزیکی بیشتری را برای دستگاه های شما را در شبکه اضافه می کند.

مثال زیر نشان می دهد که با اضافه کردن هاب 8 پورت به مودم / روتر کابلی موجود ، اکنون می توانیم تا 10 دستگاه را به شبکه خود بچسبانیم.

این امر هنگام کار با سیستم های امنیتی IP شبکه به دلیل تعداد زیادی دستگاه (دوربین های NVR &) که نیاز به اتصال به شبکه محلی دارند، بسیار مهم است.

 


POE Switch

POE مخفف “Power over Ethernet” است. این نوع از سوئیچ به عنوان یک هاب عمل می کنند اما همچنین می تواند قدرت را برای دستگاه های سازگار مانند دوربین های امنیتی IP عرضه کنند ، بدون نیاز به یک منبع قدرت خارجی و یا سیم قدرت اضافه . این باعث می شود برای نصب بسیار پاک به عنوان قدرت و تصویر را همه در اجرا بیش از یک کابل CAT5 مورد نیاز نباشد .


اکنون که شما با بعضی از اجزای رایج مورد استفاده آشنا هستید، ما بر روی برخی از گزینه های راه اندازی شبکه دوربین معمولی NVR / IP بروید. اگرچه ممکن است دوربین های IP خود را با قدرت 12V DC سنتی کنترل کنید، اکثر مردم از یک سوئیچ POE که در بالا ذکر شده استفاده می کنند. سناریوهای زیر از یک کابل مودم / روتر و یک سوئیچ POE استفاده می کنند.

 

تنظیم NVR عمومی و IP دوربین

تصویر زیر یک تنظیم معمولی با استفاده از NVR، با 8 دوربین های IP، سوئیچ POE 8 پورت و دسته کوچک تر از مودم / روتر را نشان می دهد.

ابتدا کابل CAT5 (به رنگ قرمز نشان داده شده) را از هر یک از دوربین هایتان به یک پورت سوئیچ POE اجرا کنید. سوئیچ POE قدرت را به دوربین متصل می کند و به عنوان یک HUB برای اتصال به شبکه محلی عمل می کند.

 

سپس سوئیچ POE خود را به یک پورت باز در روتر خود وصل کنید.

بعد شما NVR خود را به یک پورت باز در روتر خود وصل کنید. در حال حاضر دوربین های شما و NVR شما در همان شبکه هستند. همچنین با برخی از پیکربندی های جزئی (حمل و نقل پورت) NVR می تواند از مکان های از راه دور قابل دسترسی است زیرا آن را به مودم / روتر شما وصل شده است. به خاطر داشته باشید که مودم / روتر شما اتصال بین دستگاه های داخلی و خارج (اینترنت) است.

در مثال بالا ما از تمام پورت های موجود استفاده می کنیم. ما از 2 پورت مودم / روتر برای 2 کامپیوتر، 1 پورت برای NVR و 1 پورت برای سوئیچ POE استفاده می کنیم. اما اگر ما 4 دستگاه را به مودم / روتر متصل کردیم، ما را بدون هیچ پورت در دسترس قرار دادیم؟ کجا می توانیم پورت های اضافی مورد نیاز برای سوئیچ POE و NVR را دریافت کنیم؟

این جایی است که ما می توانیم از یک HUB ساده برای افزودن پورت های بیشتر به شبکه استفاده کنیم.

تصویر بالا نشان می دهد که با اضافه کردن 8 پورت هاب (نشان داده شده در زرد) ما قادر به اتصال 4 کامپیوتر خودمان ، سوئیچ NVR و POE هستیم. همچنین متوجه خواهید شد که 5 پورت اضافی برای اضافه کردن دستگاه های بیشتر یا گسترش بیشتر وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *