نحوه اتصال PTZ برای دسترسی به منوهای OSD

نحوه اتصال PTZ برای دسترسی به منوهای OSD و نحوه تنظیم از پیش تنظیمات در DVR

 زمانی که در اینجا PTZ، شما به طور خودکار شروع به پان، شیب، زوم می کند . در اینجا ما در پارس تکنیک گزینه های زیادی در مورد PTZ وجود دارد. این ماه من در یکی از PTZ های خود به ویژه PTZ-LX700L12X-E تمرکز می کنیم. این دوربین امنیتی 700TVL انتخاب خوبی برای یک سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ است. چیزی که من بیشتر در مورد این دوربین های PTZ دوست دارم این است که در مقایسه با بعضی از PTZ های انتهایی بالاتر که ما می فروشیم اثر هزینه است. این یک دوربین بسیار محبوب است و برای نصب و استفاده بسیار آسان است. در این مقاله من توضیح خواهم داد که چگونه PTZ را به یک DVR وصل کنید و به تنظیمات دسترسی داشته باشید.

 

سیم کشی PTZ انجام دادن ها و ندادن ها !

هنگامی که محصول به آدرس شما ارسال می شود و وارد می شود، شما مشتاق خواهید بود که آن را نصب کنید و با عملکرد آن کار کنید. اجازه دهید شروع کنم با نشان دادن آنچه شما در اینجا با این موضوع مواجه خواهید شد تا این امکان را داشته باشید.

 

  1. خوشه PTZ مانند تصویر زیر ظاهر خواهد شد.
  2. این ارقام جایی است که شما سیم Siamese خود را قلاب می کنید. تغذیه 12V DC اولین اتصال در خط است، و سپس این ویدئو BNC در وسط وجود دارد (که در آن شما کابل کشی RG59 خود را از این اتصال به هر ورودی ویدئو در پشت DVR خود را اجرا خواهد کرد)، پس از آن دو کابل کوچک در پایین اتصال RS-485 است.

اتصال RS-485 را شما به پشت DVR نیاز دارد. این به شما اجازه می دهد تا از طریق DVR به OSD (نمایش روی صفحه نمایش) دسترسی داشته باشید. این به شما امکان دسترسی به توابع پان، شیب و زوم را میدهد. توصیه من برای سیم کشی این اتصال 18/2 است. این یک کابل کابلی ضخیم است که شما می توانید بیش از 150 فوت از PTZ به DVR اجرا کنید و هنوز هم به OSD در DVR (یا از هر کامپیوتر یا دستگاه هوشمند) دسترسی پیدا کنید. در حال حاضر سیم بنفش با نوک قرمز شما مثبت خواهد بود و سیم خاکستری با نوک سیاه نیز منفی خواهد بود.

اتصال در پشت DVR مانند تصویر زیر ظاهر خواهد شد. در حال حاضر، سیم مورد استفاده در این تصویر یک اندازه کوچکتر از 18/2 است، زیرا این DVR در یک تست پایه است که دوربین هرگز نیازی به دورتر از 3 ‘از DVR ندارد. نگران نباشید، اتصالات مشابه هستند. در پشت DVR خود یک اتصال ترمینال پیدا می کنید که به نظر می رسد مثل این است. همانطور که در تصویر نشان داده شده است، “A” مثبت است و “B” منفی است.

 

انتهای دیگر سیم باید مانند تصویر زیر، فقط یک سیم مثبت و منفی ساده باشد.

باز هم، کابل 18/2 نیست، بلکه فقط همان کار را می کند. سپس همه چیزهایی که باید انجام شود این است که سیم مثبت 18/2 (که قبلا به DVR وصل نشده) را به سیم مثبت RS-485 در PTZ متصل کنید (سیم نازک با نوک قرمز). در حال حاضر همان کار را با اتصال های منفی، سیم سیاه 18/2 سیم به سیم Grey RS-485 انجام دهید.

نتیجه نهایی باید چیزی شبیه به 2 عکس زیر باشد. تصویر سمت راست یک روش بسیار تمیز برای اتصال سیم ها با استفاده از اتصالات Beanie است. به این ترتیب، سیمها جدا نخواهند شد درصورتی که مانند تصویر سمت چپ باشد، .

 

با این حال، قبل از اتصال هر گونه اتصال نهایی، می توانید سیم های خود را با استفاده از کلیدهای الجیگ به طور موقت متصل کنید، همانطور که در زیر مشاهده می کنید، برای اطمینان از دسترسی به کنترل های OSD و PTZ.

در این مرحله، با توجه به اینکه تمام اتصالات به درستی ساخته شده اند، باید به OSD در DVR دسترسی داشته باشید. قبل از اینکه ما به دسترسی به OSD بروید، اطمینان حاصل کنید که ویدئو و قدرت دارید. برق 12 ولت باید به خروجی و دوربین متصل شود. هنگامی که این اتصال برقرار است دوربین شروع به حرکت، چرخش و زوم به عنوان یک ویژگی راه اندازی ، اطمینان دهی که دوربین می تواند به درستی کار کند. این ویدیو از طریق BNC متصل می شود. یک انتهای کابل Siamese خود را به دوربین و دیگری به ورودی های ویدئویی DVR متصل می شود (به کانالی که تا کنون شما می خواهید این دوربین برای نمایش و استفاده از آن ورودی ویدئو استفاده کنید ). هنگامی که همه اینها ساخته شدند ، ما می توانیم به درستی به OSD از DVR دسترسی پیدا کنیم.

 

نکته مهم !

لطفا مطمئن شوید که هیچ یک از سیم های مثبت و منفی جدا نکرده اید، این باعث می شود OSD در دسترس نباشد و شما نمی توانید در DVR دسترسی پیدا کنید.

اکنون که PTZ شما به درستی سیم کشی شده است اجازه می دهد نگاهی به OSD بیاندازید!

هنگامی که PTZ شما به DVR متصل است و شما به وضوح می توانید ببینید که ویدئو دارید، می توانید شروع به دسترسی به OSD کنید. اول، منوی راست کلیک-main-login-settings-PAN / TILT / ZOOM. صفحه نمایش باید مانند این باشد (در زیر).

اساسا آنچه که ما در اینجا انجام می دهیم، پیکربندی OSD است تا در یک کانال خاص کار کند. PTZ من، همانطور که می بینید، در دشتگاه 4 کانال است بنابراین کانال زیر را انتخاب کنید . انتخاب آنچه که تا کنون PTZ شما متصل است، پس مطمئن شوید که پروتکل به PELCOD تنظیم شده است، و آدرس تعیین شده به هر آدرس که PTZ شما تنظیم شده است همان چیزی که با Baudrate انجام می شود، پیش فرض آن 9600 است، اما شما فقط تنظیم این تنظیمات را مطابق با تنظیمات دوربین انجام دهید ، سپس روی ذخیره کلیک کنید. هنگامی که این کار انجام می دهید می توانیدروی منوها راست کلیک کنید و روی کانال PTZ خود را دوبار کلیک کنید. هنگامی که آن را باز کردید، روی آن کلیک راست کرده و روی PAN / TILT / ZOOM کلیک کنید. این باید کنترل کننده PTZ را به ارمغان بیاورد. بروید جلو و روی فلش راست، فلش سمت چپ، و غیره کلیک کنید. مطمئن شوید که زوم در داخل و خارج کار می کند. فقط برای یک ثانیه بازی کنید و مطمئن شوید که دوربین به درستی کار می کند. سرعت دوربین را تغییر دهید. تا زمانی که تمام کارها انجام شود، آماده تنظیم پیکربندی ایستگاه از پیش تنظیم شده خود هستید.

 

توجه!

برای دسترسی به OSD این دوربین و نه کنترل کننده PTZ، در این منو شما علامت پلاس در کنار IRIS کلیک کنید و این باید OSD را نمایش دهد. فلش ها همچنان برای هدایت از طریق منوها استفاده می شوند و علامت + دکمه ورود می شود.

پیش فرض نقطه ای است که PTZ در هنگام پیکربندی متوقف می شود و هنگامی که شما دو تنظیمات از پیش تنظیم را تنظیم می کنید، می توانید بین تصاویر مختلف انتخاب خود تغییر دهید. بنابراین شما می توانید این دوربین را در گوشه خانه خود قرار دهید، مجموعه ای از پیش تنظیم شده 1 برای نگاه کردن به سمت راست خانه، به سمت ماشین رو زوم کنید. سپس ایستگاه از پیش تعیین شده 2 را انتخاب کنید تا به سمت چپ خانه خود نگاه کنید، زوم کنید تا یک شات گسترده داشته باشید. اگر بر روی دکمه پیش فرض 1 کلیک کنید، PTZ به طور خودکار به سمت راست خانه حرکت میکند، به سمت ماشین رو و به سمت شما حرکت میکند که به همان تصویری که پیش از آن از پیش تعیین کرده اید حرکت میکند و بزرگتر می شود . حالا بر روی پیش تنظیم 2 کلیک کنید و PTZ به سمت چپ خانه در زاویه ای گسترده حرکت می کند همانطور که قبلا تنظیم کرده اید.

به این ترتیب لازم نیست که تمام زوم یا چرخش را برای گرفتن این تصویر کامل انجام دهید. یک بار آن را انجام دهید، آن را از قبل تنظیم کنید و دوربین بقیه کار را انجام می دهد .

 

چگونگی تنظیم PRESET ها در DVR …

به شات دلخواه بروید، بر روی مجموعه کلیک کنید و یک منو دیگر باید ظاهر شود، دکمه بعدی را کلیک کنید و شماره مورد نظر خود را که می خواهید به عنوان یک مجموعه از پیش تعیین شده تعیین شود کلیک کنید قرار دهید. راست کلیک کنید از منوی دوم و انجام همان کار را برای هر یک از پیش تنظیم ها خود را به آنها یک عدد متفاوت بدهید . هنگامی که ایستگاه از پیش تنظیم به دلخواه خود تنظیم می شود، راه دسترسی به آنها (ایستگاه از پیش تعیین شده) به شرح زیر است کلید صفحه را کلیک کنید تا این صفحه را ببینید (همانطور که در زیر نشان داده شده است)، شماره را به پیش تعیین شده مورد نظر خود تغییر دهید و روی پیش تنظیم کلیک کنید. این باید باشد، باید مستقیم به پیش تنظیم شده که قبلا تنظیم کرده اید برود ، و به همین ترتیب برای بقیه ایستگاه های از پیش تنظیم شده خود را. به این ترتیب انجام دهید ، این که این مقدار آسان است تنظیم ایستگاه از پیش تنظیم در این مدل خاص دوربین PTZ است .

من امیدوارم این مقاله به شما کمک کند و برای چگونگی استفاده از مقالات و ویدیوهای بیشتر، به بخش مقالات آموزشی ما مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *