ویژگی های برنامه SMART PSS

ویژگی های برنامه SMART PSS

بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار تلاش می کنند تا به بهبود نرم افزار خود برای بهبود عملکرد، امنیت و حتی اصلاح کامل رابط کاربری خود بپردازند. در صنعت ما تغییرات در این نوع چیزها به سرعت اتفاق می افتد، از طریق مدیریت نرم افزار به رابط وب ضبط ها و دوربین ها. امروز من به شما برخی از ویژگی های اصلی نرم افزار DVR ما را به نام Smart PSS (AKA New Surveillance Pro System) میپردازم .

 

این نرم افزار کامل  طراحی شده است و رابط آن برای حرکت تازه و آسان است . ابتدا من برخی از آیکون های اصلی و برخی از مهم ترین ویژگی هایی که در این نرم افزار   از اتصال ضبط CCTV پیدا کردم معرفی میکنم و ایجاد گروه ها و برنامه ریزی وظایف برای مرور از طریق برخی از زبانه ها را معرفی میکنم .

سه بخش اصلی در نرم افزار وجود دارد. آنها به شرح زیر تقسیم می شوند

BASIC در این بخش از نرم افزار، 4 آیکون را پیدا خواهید کرد این نمایش زنده، پخش، زنگ هشدار و ورود به سیستم است.

ADVANCE در این قسمت از نرم افزار 3 آیکون را پیدا خواهید کرد دیوار ویدئو، E-Map و Display

تنظیمات در این بخش آخر، گزینه هایی مانند Devices، Device SFG، Alarm CFG، PC NVR، Video Wall، Account و General را خواهید دید.

نمایش زنده اساسا جایی است که شما جریان و ویدیوی زنده خود را مشاهده خواهید کرد. در اینجا می توانید یک یا چند دوربین را پخش کنید. این بخش همچنین پوسته های مختلفی را ارائه می دهد که می توانید به عنوان طرح اصلی خود برای مشاهده دوربین های خود انتخاب کنید.

در بخش طرح شما می توانید بسیاری از نمایش های دوربین را از 1 نمایش پنجره به 64 نمایش پنجره پیکربندی کنید. همچنین می توانید طرح های خود را ایجاد کنید. در کنار طرح بندی، می توانید نسبت ابعاد پنجره ها را از اصل، 4 3، 16 9 یا 964 پیکربندی کنید.

گزینه بعدی این است که پیش نمایش زنده را روی صفحه کامل انجام دهید تا منوها نمایش داده نشوند. برای آوردن برنامه و ویژگی های آن، با کلیک راست با موس خود، یا فقط با کلیک بر روی دکمه Esc در صفحه کلید خود را فشار دهید .

این بخش اول همچنین قابلیت پخش فیلم را فراهم می کند. در اینجا شما می توانید ضبط های قبلی را مشاهده کنید، حرکت سریع به جلو، مکث، و همچنین دانلود فیلم به کامپیوتر شما را امکان میدهد.

برای پخش فایل ها ابتدا باید یک ضبط کننده را به نرم افزار اضافه کنید. به برگه Devices بروید و می توانید روی افزودن یا اضافه کردن دستی کلیک کنید. برای این نمایه ها ، من روی Add-On دستی کلیک کرده و صفحه زیر ظاهر خواهد شد

در این تصویر برخی از اطلاعاتی که لازم است برای ضبط ضبط کننده امنیتی خود استفاده کنید را نشان می دهد. ابتدا یک نام بصری برای ارتباط بین نرم افزار و ضبط کننده تایپ کنید. اغلب شما آن را مانند دوربین های امنیتی خانگی نامید.

دوم، نام IP یا DDNS ضبط کننده خود را تایپ کنید. آدرس IP پیش فرض داخلی 192.168.1.108 است. اگر شبکه شما در آن محدوده باشد، می توانید از آن استفاده کنید، در صورتی که ممکن است نیاز به ترتیب آن بر اساس طرح شبکه شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی پیکربندی DVR خود برای دسترسی از راه دور، این پیوند را دنبال کنید.

سوم، اگر شما ضبط امنیتی خود را به عنوان پیش فرض، پورت، نام کاربری و رمز عبور باید همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است. پس از ورود همه تنظیمات، می توانید بر روی Get info کلیک کنید. این بقیه فیلدهای خالی مانند دستگاه SN، ورودی ویدئو، خروجی ویدئو و غیره را پر می کند. در این مرحله می توانید روی Save و Continue کلیک کنید.

توجه به طور پیش فرض نام اتصال به گروه پیشفرض اضافه می شود. اگر میخواهید اتصال خود را گروه بندی کنید، به نمای Live View بروید و در ساعت سمت راست در گروه جدید، سپس نام اتصال را به گروه جدید بکشید.

حالا ما ضبط کننده امنیتی را به نرم افزار اضافه کردیم، اکنون می توانیم فایل های پخش را ببینیم. روی آیکون Playback کلیک کنید و پنجره پخش ظاهر خواهد شد.

از سمت چپ شما می توانید گروه و ضبط کننده امنیتی را که اخیرا به نرم افزار اضافه کرده اید، قرار دهید. برای گسترش گروه و نمایش کانال های ضبط کننده روی علامت “+” کلیک کنید.

 

فیلمی را که می خواهید را با انتخاب کانال و انتخاب جعبه کنار آن انتخاب کنید،

در پایین صفحه از و برای انتخاب کادر زمانی که می خواهید جستجو کنید.

پس از آن شما می توانید بر روی جستجو کلیک کنید و خط زمان فایل های ضبط را نمایش می دهد. بسته به برنامه تنظیم برنامه شما، سبز یا زرد خواهد بود. سبز نشان می دهد که ضبط پیوسته در محل نصب شده است و زرد نشان می دهد تشخیص حرکت میباشد .

اگر بر روی هر کدام از این رنگ ها کلیک کنید، ویدیو شروع به پخش می کند. متوجه باشبد که هر نوار نشان دهنده یک کانال است، بنابراین اگر اولین نوار سبز روی آن کلیک شود، این اولین کانال است که در کادر جستجوی خود انتخاب کرده اید و غیره. در اینجا یک نمونه از پخش است

اگر بازی یک خط را داشته باشید، می توانید یک قاب زمانی را که دوست دارید را کاهش دهید. متوجه شدید که هنگام کلیک روی خط در خط زمان، یک آیکون قیچی ظاهر می شود. یک بار کلیک کنید تا علامت را در فایل به عنوان زمان شروع خود قرار دهید، پس اگر دوباره کلیک کنید، آن فایل را به عنوان زمان پایان مشخص خواهید کرد. پس از آن پنجره ای با نام Export Setup باز می شود و به شما نشان می دهد که کدام فایل را ذخیره کنید. اگر می خواهید فرمت صادرات را تغییر دهید، می توانید آن را تغییر دهید. شما همچنین می توانید گزینه ای را برای دانلود Smart Player برای پخش فایل چک کنید یا علامت آن را بردارید.

نماد هشدار هر اطلاعیه هشدار را نمایش می دهد در صورتی که ضبط کننده های شما را با اطلاعات زنگ هشدار در زمان واقعی نشان می دهد. این تنظیم را می توان تنظیم کرد اگر شما می خواهید هشدار را در صفحه کامپیوتر خود دریافت کنید، زمانی که حرکتی در کانال رخ می دهد.

در آیکون ورود ما می توانیم رویدادهای ضبط ورود را براساس انواع مختلف مشاهده کنیم. این نوع سیستم ها، پیکربندی، ذخیره سازی و غیره می باشد. شما می توانید یک قاب زمانی را انتخاب کرده و یک دستگاه را در نرم افزار انتخاب کنید، سپس می توانید انواع مختلف رویدادها را انتخاب کنید.

آخرین قسمت 2 بخش خواهد بود بیشتر برای تنظیم پیکربندی امنیتی شما خواهد بود .

زیر گزینه پیشرفته شما گزینه دیوار ویدئو یا E-MAP را و نمایش را می بینید . متاسفانه دیوار ویدئو نیاز به یک سخت افزار جدا دارد که  توضیح آن در این لحظه نمی گنجد

E-map :یک راه جالب برای شناسایی دوربین های شما بر اساس طرح خانه یا طرح کسب و کار است. در تصویر زیر می توانید به سادگی روی دوربین کلیک کنید و یک پنجره مکان دوربین را نمایش می دهد. لازم است که یک طرح از موقعیت مکانی خود را که دوربین نصب شده است اضافه کنید و سپس دوربین را به جایی که در واقع در آن تصویر نصب شده است بکشید. بر روی نام دوربین دوبار کلیک کنید و پنجره شروع به پخش ویدئو زنده از دوربین مورد نظر می کند.

 

آخرین قسمت تنظیمات برچسب به طور عمده برای تنظیمات ضبط کننده، افزودن دستگاه ها، پیکربندی هشدار، وظیفه و غیره است.

دستگاه ها در این بخش می توانید دستگاه های اضافه شده به سیستم را اضافه، حذف و تغییر دهید.

CONFIG DEVICE این امکان به شما اجازه تغییر تنظیمات ضبط کننده شبکه، اضافه کردن دوربین ها، مدیریت دیسک، مدیریت حساب ها و غیره را می دهد. این بخش مانند دسترسی به تنظیمات ضبط کننده از WEB SERVICE و با رابط کاربری بهتر است. همچنین اگر شما دوربین های IP را به یک NVR وصل کرده اید، می توانید به تنظیمات شخصی دوربین ها دسترسی پیدا کنید.

CONFIG ALARM :این یک ویژگی جالب است که SmartPSS و حتی نسخه قدیمی PSS ارائه می دهند. در اینجا یک لینک است که روند را با استفاده از نسخه قدیمی PSS توضیح می دهد. این ویژگی به شما امکان تنظیم زنگ حوادث هنگام تشخیص حرکت را میدهد، همچنین زمانی که دوربینها اتصال را از دست می دهند (فقط DVR های آنالوگ). شما همچنین می توانید هشدار دریافت زمانی که دوربین با یک شی یا اسپری نقاشی شده است. در واقع شما یک هشدار دهنده را به یک کانال ضبط متصل می کنید و سپس یک آلارم را به آن اتصال می دهید. شما می توانید این برنامه را زمانی که شما می خواهید این زنگ هشدار ظاهر شود را در نرم افزار را تنظیم کنید و سپس تنظیمات را ذخیره کنید.

 

TOUR & TASK: این ویژگی به شما امکان تنظیم و فعال کردن گروه های کانال و طرح بندی را می دهد. این به شما اجازه می دهد پنجره های مختلف را روی یک طرح یا نمایه خاص تنظیم کنید و سپس می توانید روی یک فرمت ثابت چرخید.

PC-NVR :هنگام تنظیم این ویژگی، کامپیوتر شما تبدیل به NVR می شود. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا تنها 16 کانال را ضبط کنید و می توانید به دوربین های دیجیتال، DVR ها و NVR ها متصل شوید و کانال های آنها را به کامپیوتر منتقل کنید. توصیه می شود برای استفاده از رایانه به عنوان NVR و ذخیره دستگاه فقط به جای استفاده از هر دو رابط و پخش PC استفاده کنید .

VIDEO WALL : دیوار ویدئو اجازه می دهد تا شما  به اتصال و پیکربندی نحوه صفحه نمایش از دیوار ویدئو تعامل و نمایش ویدئو را داشته باشید . این دستگاه یک دستگاه مستقل است که همه هدف آن پخش ویدیو و نمایش آن در مانیتور است، همانند یک مانیتور غول پیکر عمل میکند . طرح های زیادی وجود دارد که می توانید روی هر یک از مانیتورها داشته باشید و هر کدام کار مستقل خود را داشته باشد.

ACCOUNT : به شما امکان می دهد پیکربندی کاربران که این نرم افزار را اداره می کنند. این کاربران ضبط کننده نیستند، بنابراین اگر شما یک کاربر جدید را در اینجا ایجاد کنید، با ضبط کننده همگام نخواهد شد.

GENERAL: این بخش به شما اجازه می دهد که اصول اولیه نرم افزار را پیکربندی کنید. شما می توانید شروع به استفاده از نرم افزار با استفاده از آخرین طرح ویدئویی استفاده شده قبل از بسته نرم افزاری، ورود خودکار PSS، تنظیم محل مسیر فایل برای عکس های فوری، ضبط و غیره را تنظیم کنید .

نسخه فعلی ما از این نرم افزار عالی را می توان در زیر پیدا کنید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *