چگونه یک سیستم دوربین امنیتی بر اساس طرح خود انتخاب کنید

چگونه یک سیستم دوربین امنیتی بر اساس طرح خود انتخاب کنید

بسیاری از مردم می دانند که آنها می خواهند یک سیستم دوربین امنیتی برای خانه یا دفتر خود داشته باشند، اما آنها فقط نمی دانند از کجا شروع شوند. در اینجا چند چیز برای فکر کردن در مورد انتخاب سیستم خود به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که تجهیزات درست را تهیه کنید و یک طرح روان و کاآمد را نصب و راه اندازیکنید . این مقاله به شما در چگونگی انتخاب یک سیستم دوربین امنیتی بر اساس طرح شما کمک خواهد کرد.

اولین چیزی که ممکن است بخواهید در مورد آن فکر کنید، طرح طبقه خانه یا کسب و کار شما و مناطقی است که می خواهید دوربین های خود را پوشش دهید و محیط اطراف هر دوربین را داشته باشید. انجام این کار به شما ایده خوبی از نوع تجهیزات مورد نیاز شما خواهد داد و اینکه چندین دوربین مورد نیاز خواهد بود .

 

طرح ملک، محدوده پوشش و شرایط محیطی

بیایید از مثال زیر استفاده کنیم. در اینجا یک خانه است که ما می خواهیم یک سیستم دوربین امنیتی را برنامه ریزی و نصب کنیم. ما می توانیم با استفاده از این مثال، سؤالات زیادی را پاسخ دهیم. (نگاه کنید به شکل 1-1)

 

طرح دوربین ها

توجه داشته باشید که ما 4 دوربین داریم و در مکان های مختلف در اطراف خانه برچسب گذاری می کنیم. ما از این تصویر ساده چه چیزی می توانیم بگوییم؟

دوربین 1:

ما دوربین 1 را برای پوشش دادن پاسیو، درب جلو، راهروی جلو و حیاط جلوی خود می خواهیم. برای این دوربین ما نیاز به یک میدان دید وسیع، یک تصویر با کیفیت خوب داریم و باید محیط را در شب با منبع کم یا بدون نور دید. در این مورد شما ممکن است بخواهید با یک دوربین با کیفیت بالا 800 TVL (TV Line) با لنز ثابت 3.6 (میدان دید گسترده) و IR 50 (با دید 50 متری در شب با کمک ساخته شده بوسیله مادون قرمز )

دوربین 2:

این دوربین بر روی درب ماشین رو و درب گاراژ تمرکز می کند. ما همچنین میدان دید وسیع و کیفیت تصویر خوب و همچنین 100 “IR برای فاصله بینایی طول برد دید در شب بیشتری را می خواهیم.

دوربین 3:

مانند دوربین 1 مورد مشابه است، بنابراین ما می توانیم از همان دوربین استفاده کنیم.

دوربین 4:

در دوربین 4 ما می خواهیم که منطقه استخر را مشاهده و نظارت کنیم. بر خلاف دوربین های لنز ثابت که برای بقیه خانه استفاده می شود، ما یک لنز مجزا را می خواهیم (می توان زوم کرد و بر روی یک منطقه خاص تمرکز کرد). ما همچنین به یک تصویر با کیفیت خوب و دید در شب نیاز داریم.

چیز دیگری که ما می توانیم با نگاه کردن به طرح خود بگوییم، برخی از مناطق دیگر خانه است که در همه جا پوشش داده نمی شود. در این مورد ما ممکن است تصمیم بگیریم که 4 سیستم دوربین برای نیازهای ما کافی نیست. اما برای اهداف این مقاله ما با نصب 4 دوربین در حال حاضر کافی است.

نکته در برخی موارد ممکن است بخواهید یک DVR 8 کاناله را خریداری کنید، حتی اگر فقط با 4 دوربین شروع به کار کنید. این به شما امکان می دهد تا سیستم دوربین امنیتی خود را در طول زمان گسترش دهید .

 

انتخاب نوع دوربین خود

حالا ما باید انواع دوربین هایی را که می خواهیم استفاده کنیم انتخاب کنیم. در زیر تصاویری از دو سبک محبوب دوربین نصب شده بر روی صفحه اصلی خانه است. در هنگام انتخاب نوع دوربین (ها) چند مورد وجود دارد.

 

دوربین مدار بسته دام یا نوع وندال


شکل 1-2

دوربین مدار بسته بالت


شکل 1-3

در این مورد با استفاده از یک دوربین بالت که به شما امکان می دهد که در زیر انسداد رها شوید یا حتی دوربین را بر روی دیوار نصب کنید که در عکس زیر دیده می شود. (نگاه کنید به شکل 2-3)

 


شکل 2-3

بیایید فرض کنیم که پشت خانه در نزدیکی منطقه استخر ناهار خوری است که با استفاده از یک دوربین دام دشوار است . ما همچنین می دانیم که می خواهیم با دوربین قادر باشیم تا به طور مستقیم به استخر نگاه نظارت کنیم . در این مورد ما ممکن است یک دوربین بالت بخریم.

یک چیز دیگر که باید توجه داشته باشید این است که دوربین های داخلی و خارجی وجود دارد. دوربین های بیرونی نیز به عنوان مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی میباشد و ضد آب و هوا نیز نامیده می شوند. ما از تمام دوربین های بیرونی از برای نصب خود استفاده خواهیم کرد.

با استفاده از طرح خود ، با در نظر گرفتن مناطق مورد نظر و شرایط اطراف هر دوربین، ما تصمیم گرفتیم طبق لیست زیر پیروی کنیم :

 

دوربین 1 (جلو)
700 TVL دام دوربین امنیتی با لنز زاویه ثابت و 50 ‘IR برای دید در شب.

دوربین 2 (راه ماشین رو)

700 TVL دام دوربین امنیتی با لنز زاویه ای ثابت و 100 ‘IR برای دید در شب.

دوربین 3 (حیاط پشت )

700 TVL دام دوربین امنیتی با لنز زاویه ثابت و 50 ‘IR برای دید در شب.

 

دوربین 4 (استخر)

دوربین 700 تی وی لاین با طرح بالت دوربین امنیتی با اتصال به دیوار ، لنز Varifocal و IR 100 برای دید در شب.

 

انتخاب DVR خود

اکنون ما دوربین هایمان را انتخاب کرده ایم و باید DVR درست را انتخاب کنیم. چند سوال که ممکن است از خودتان بپرسید این است چند روز ضبط کردن را من دوست دارم تا در DVR من برای پخش ذخیره شود؟ اهمیت وضوح و کیفیت پخش فیلم چیست و آیا می خواهم دوربین های خود را از راه دور از طریق رایانه، دستگاه تلفن همراه یا تبلت خود ببینم؟

در مورد ما می خواهیم بتوانیم ویدیو ضبط شده را تا 7 روز مشاهده کنیم. ما همچنین می خواهیم پخش با کیفیت بالا و مشاهده از راه دور را داشته باشیم .

 

نیاز ذخیره سازی

اگر ما می خواهیم 1 هفته ضبط در 4 دوربین، 24 ساعته در روز، 7 روز در هفته با کیفیت بالا داشته باشیم، ما حدود 650 گیگابایت فضای ذخیره سازی نیاز داریم. اکثر DVR ها امروزه از هارد دیسک های استاندارد به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی استفاده می کنند، بنابراین یک هارد دیسک 1 ترابایت کار خواهد کرد. شما می توانید با یک ماشین حساب هارد دیسک مانند این یکی را در اینجا تعیین کنید

 

کارایی

ما قبلا تصمیم گرفته ایم که با یک DVR 8 کاناله شروع کنیم، گرچه ما در حال حاضر فقط 4 دوربین را نصب می کنیم. ما همچنین می خواهیم یک DVR را که می تواند بالاترین کیفیت تصویر را در زمان واقعی در تمام 8 کانال ضبط کند. هنگام انتخاب یک DVR زمان خود را انتخاب کنید و برخی تحقیقات را انجام دهید. برخی از DVR های کم هزینه ممکن است به علت محدودیت های پردازنده یا سخت افزار نتوانند در بالاترین کیفیت در تمام کانال ها ثبت کنند.

بنابراین ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که ما 8 کاناله DVR را داریم که توانایی ضبط در زمان واقعی در هر کانال را دارد.

 

مشاهده از راه دور

بسیاری از DVR ها امروز توانایی دیدن دوربین های خود و یا پخش ویدئو از طریق کامپیوتر، دستگاه تلفن همراه یا تلفن را دارند. این قابلیت بستگی به داشتن اتصال به اینترنت در هر دو محل که DVR واقع شده است و مکان دور از جایی که شما در حال مشاهده است. مهم این است که مطمئن شوید DVR که خریداری است قابلیت های مشاهده دوربینی و نرم افزار یا برنامه ای است که از تلفن یا دستگاه تلفن همراه شما پشتیبانی می کند را داشته باشد .

 

نصب و راه اندازی

نگاهی به طرح ما در زیر (نگاه کنید به شکل 3-1). کابل های ویدئویی و برق باید از ناحیه ای در خانه که DVR قرار دارد به هر یک از دوربین ها اجرا شود. برای انجام این کار ممکن است برخی از ابزارها مورد نیاز باشد. شما باید در حال اجرا سیم راحت باشید و شما به احتمال زیاد نیاز به ورود به اتاق زیر شیروانی خود را خواهید داشت . در اینجا جایی است که شما باید تصمیمات بعدی را بگیرید . آیا این پروژه Do-It-Yourself است یا آیا نصب حرفه ای را ترجیح می دهید؟

 


شکل. 3-1

اگر تصمیم گرفتید نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته برای انجام نصب خود بیاورید، احتمالا نباید بیشتر از چیزی که ما در آینده خواهیم دید، نگران باشید .

 

انواع رایج کابل

نگاهی به طرح ما در زیر (نگاه کنید به شکل 3-1). کابل های ویدئویی و برق باید از ناحیه خانه که DVR قرار دارد به هر یک از دوربین ها قرار دارد، اجرا شود. برای انجام این کار ممکن است برخی از ابزارها مورد نیاز باشد. شما باید در حال اجرا سیم راحت باشید و شما به احتمال زیاد نیاز به ورود به اتاق زیر شیروانی خود را دارید . در اینجا تصمیم شما برای تصمیم گیری بعدی است. آیا این پروژه Do-It-Yourself است یا آیا نصب حرفه ای را ترجیح می دهید؟

 

Siameseکابل 

کابل Siamese دارای سیم ویدئو و قدرت هر دو در یک کابل است. معمولا روی یک قرقره یا یک جعبه قرار می گیرد و می تواند به طول دقیق اندازه مقدار طول مورد نیاز برای هر دوربین برسد. سیم های قدرت و تصویر باید متصل شوند. ابزاری که ممکن مورد نیاز باشد. امکان استفاده از “برش دهنده کابل ” جهت نصاب های حرفه ای بسیار محبوب است .

 

Cat 5

Cat 5 کابل نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. برای دوربین های جدیدتر IP شبکه CAT 5 حتی ممکن است یک نیاز اساسی باشد. Cat 5 همچنین توانایی انتقال ویدئو و قدرت را دارد. حتی اگر از دوربین های شبکه IP استفاده نکنید، ممکن است بخواهید از Cat 5 با Baluns (مبدل) برای دوربین مدار بسته آنالوگ خود استفاده کنید. این مزیت است اگر شما می دانید که در آینده دوربین های خود را به IP ارتقا می دهید و در آن زمان نمی خواهید مجددا سیم بگیرید.

 

نصب و استفاده

کابل نصب و استفاده ممکن است بهترین گزینه برای کسانی باشد که نمی خواهند کابل را قطع کنند یا انتهایش را وصل کنند . که از قبل ساخته شده است در طول های مختلف و دارای اتصالات صحیح در هر دو سر میباشد . این گزینه برای زمانی که خود می خواهید سیستم تان را نصب کنید (Do-It-Yourself) محبوب است .

 

منبع تغذیه

آخرین چیزی که ما باید تصمیم بگیریم این است که چگونه ما می خواهیم دوربین های خود را به منبع قدرت برسانیم. ما در مورد دو گزینه قدرت مشترک صحبت خواهیم کرد. گزینه 1 یک منبع برق نصب و استفاده است (نگاه کنید به شکل 4-1) و گزینه دوم جعبه توزیع قدرت است. (نگاه کنید به شکل 4-2).

 


شکل. 4-1


شکل. 4-2

منبع تغذیه Plug and Play

همانند کابل های نصب و استفاده پیش ساخته شده، منبع تغذیه وصل و استفاده یک گزینه بسیار محبوب برای صاحبان خانه و خود نصب است. شما به سادگی منبع تغذیه را به یک خروجی استاندارد 220 ولت وصل کنید و سپس کابل برق دوربین خود را به یکی از اهرم های قدرت وصل کنید. خودشه! شما انجام دادید. (نگاه کنید به شکل 4-3)

 


شکل. 4-3

جعبه توزیع برق

جعبه توزیع انتخاب خوبی برای تحویل قدرت به چندین دوربین از یک مکان مرکزی است. این به طور کلی یک گزینه نصب حرفه ای تر و پاک تر است، ارائه توزیع قدرت بهتر و حفاظت از نفوذ. هنگام استفاده از این گزینه لازم نیست که از کلید های برق استفاده کنید، پایان هر کابل برق به طور مستقیم به ترمینال درون جعبه توزیع قدرت متصل می شود. (نگاه کنید به شکل 4-4)

 


شکل . 4-4

نتیجه گیری

اگر چه تجهیزات و گزینه های نصب شده در این مقاله موجود نیست، درک طرح خود، محیط اطراف و دانستن گزینه های نصب شما کمک خواهد کرد که بهترین تجهیزات را انتخاب کرده و برنامه ریزی صحیح را در هر سناریوی انجام دهید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *