قطع تصویر DVR AHD ؟ فهم رزولوشن فیلم

دلیل عدم تصویر DVR AHD آکبند؟ فهم رزولوشن فیلم

وقتی شما یک DVR / NVR جدید خریداری کرده اید و یک دستگاه جدید تحویل شما شده است. اولین کاری که شما انجام می دهید این است که مانیتور را به آن وصل کنید و از آن استفاده کنید. اما زمانی که شما فقط یک صفحه نمایش سیاه و سفید می بینید ناامید می شوید و مانیتور تصویری را که شما انتظار داشتید به شما نشان نمی دهد. پس چه اتفاقی افتاده؟ امیدوارم این مقاله موضوعی را که بسیاری از مشتریان ما در هنگام تلاش برای اتصال خرید جدید DVR / NVR خود به صفحه نمایش یا مانیتور موجود خود دارند توضیح دهد، شما باید تصویر ویدیویی را درک کنید.

تمام دستگاه های DVR / NVR ما دارای 2 پورت اصلی هستند که مشتری می تواند از آن برای اتصال دستگاه به مانیتور یا یک صفحه استفاده کند و این پورت HDMI یا VGA است. برخی از مدل های DVR / NVR دارای اتصال نقطه ای هستند، اما من توضیح خواهم داد که چگونه در این مقاله بعد از آن استفاده کنید. کاربران ممکن است فکر کنند که این تنها اطلاعاتی است که آنها نیاز به برنامه ریزی اتصال جدید DVR / NVR خود دارند، اما هنگامی که شما یک واحد خریداری می کنید، بخش دیگری از اطلاعات قبل از آماده شدن این است که بدانید دستگاه جدید شما ، که برای اولین بار به مانیتور تان وصل می کنید آیا با DVR / NVR Security Recorder شما کار می کند؟

دستگاه های DVR / NVR از رزولوشن های استاندارد بازار پشتیبانی خواهند کرد
Resolution Standard
800×600* Super VGA (SVGA)
1024×768 Common on 14″/15″ TFT’s and the Apple iPad (XGA)
1280×720 720p (WXGA-H, min.)
1280×1024 Network Computing Devices standart (SXGA)
1920×1080 HD 1080 (1080i, 1080p), FullHD (FHD) (WUXGA)

* پشتیبانی شده توسط برخی از مدل های ما

در اغلب موارد، اولین بار خریداران DVR / NVR  در حال تلاش برای اتصال مانیتور یا تلویزیون موجود خود به دستگاه می باشند تا بتوانند تنظیم اولیه را انجام دهند. مانیتور واقعا مورد نیاز است، تا شما بتوانید اولین پیکربندی شبکه را انجام دهید. بعد از آن شما می توانید DVR / NVR خود را از هر رایانه ای که به همان شبکه متصل است متصل کنید (ما مقالات زیادی در وب سایت ما داریم که به شما در این روند کمک می کند). همانطور که شما شروع به استفاده از “رابط وب” DVR / NVR می کنید، می توانید مانیتور را قطع کنید مگر اینکه شما یک صفحه جداگانه داشته باشید تا سیستم نظارت خود را نظارت کند.

در طول سالها تعداد مانیتورهای زیادی در بازار فروخته می شود و هنگامی که یک مشتری در حال تلاش برای اتصال یک مانیتور به دستگاه خود باشد ، می تواند آن یک مانیتور کامپیوتر قدیمی 14 اینچ، یک تلویزیون پلاسما قدیمی یا یک پروژکتور باشد که برای دستگاه های DVR / NVR امروز صحیح نیستند . بهترین روش برای بررسی اینکه آیا DVR / NVR و مانیتور شما سازگار هستند، این است که آیا رزولوشن “بومی” صفحه نمایش را بررسی کنید.

هنگام خرید صفحه نمایش مانیتور کامپیوتر مدرن، احتمال بسیار زیاد است که مانیتور شما تقریبا تمام رزولوشن های DVR های ما را پشتیبانی کند، زیرا آنها استاندارد بازار هستند. اگر شما یک مانیتور یا کامپیوتر قدیمی دارید، احتمالا از یک یا دو رزولوشن از جدول بالا پشتیبانی می کند. با تلویزیون، این داستان متفاوت است، چون تلویزیون های امروز با استفاده از “صفحه نمایش ثابت پیکسل” هستند ، به این معناست که بر خلاف مانیتورهای کامپیوتر، از یک تعداد ثابت پیکسل برای تولید عکس استفاده می کنند. معمولا تلویزیون ها از همان اندازه رزولوشن ها به عنوان مانیتور کامپیوتر پشتیبانی نمی کنند. امروزه تلویزیون های جدید ال سی دی و پلاسما از وضوح تصویر 1920 × 1080 پشتیبانی می کنند. مشکل این است که تلویزیون های قدیمی تر از آنجایی که مجموعه های قدیمی قابلیت های HD کامل ندارند، و بسیاری با وضوح دوم 768p (766 × 1366)، که توسط DVR / NVR های ما پشتیبانی نمی شود، بسیار زیاد است. همانطور که قبلا ذکر شد، ترفند این است که مشخصات خاصی را برای یک واحد مشخص و بررسی کنیم.

بنابراین، هنگامی که DVR / NVR را برای اولین بار به مانیتور خود وصل می کنید، و اگر یک سیگنال ویدئویی دریافت نمی کنید؟ چه کاری باید انجام می دهید ؟ در اینجا چند پیشنهاد هستند!

 

  1. با استفاده از یک پورت VGA یا HDMI یک مانیتور معمولی کامپیوتر، 17 اینچ یا بزرگتر را وصل کنید.
  2. اگر از پورت HDMI استفاده می کنید، مطمئن شوید که از “HDMI-1” استفاده می کنید، زیرا برخی از مدل های ما دارای 2 پورت HDMI هستند.
  3. اگر سیگنال ویدئویی دریافت می کنید و می خواهید یک رزولوشن دیگر را امتحان کنید، ابتدا DVR / NVR را به شبکه محلی وصل کنید و مطمئن شوید که می توانید از طریق “سرویس وب” از هر کامپیوتر به آن دسترسی پیدا کنید. در این حالت، اگر  سیگنال ویدیویی DVR  در نتیجه تلاش رزولوشن های مختلف قطع شد امکان بازگردانی به گزینه های قبلی را داشته باشید،  (نکته : ممکن است تمام واحدهای ما گزینه ای برای کنترل صفحه نمایش از “رابط وب” نداشته باشند)
  4. اگر در همان زمان به هر دو پورت VGA و HDMI وصل شوید، توصیه می شود که هر دو مانیتور متصل به همان رزولوشن کار کنند. اگر شما می خواهید رزولوشن های مختلف در هر مانیتور، تنها گزینه شما این است که مانیتور دوم را به “HDMI-2” یا “Spot Out” وصل کنید، در صورت موجود بودن در آن مدل .
  5. اگر هنگام اتصال به پورت HDMI یک نشانگر ماوس را نمی بینید، به این معنی است که شما به HDMI-2 متصل شده اید، که ماتریس ویدیویی است (مانند “Spot Out”)

چگونه از “SPOT OUT”  استفاده کنم ؟

گاهی اوقات شما میخواهید یک مانیتور ثانویه را متصل کنید تا بتوانید یک نمایه متفاوت یا سفارشی را از آنچه که شما در مانیتور اصلی خود می بینید و برخی از مدل های DVR / NVR ما این گزینه را دارند. این “SPOT OUT” نامیده می شود. وضوح در مانیتور “SPOT OUT” شما می تواند کاملا از صفحه اصلی شما متفاوت باشد و دید کاملا سفارشی شده باشد . اگر شما به «Main Menu» وارد شوید و به System بروید، Video Matrix را مشاهده خواهید کرد. این جایی است که شما می توانید مانیتور ثانویه خود را کنترل کنید. به عنوان مثال اگر شما یک نمایش 4 تایی  را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که تمامی کادر های بررسی دیگر برای نمایش های دیگر بدون علامت می شوند، در غیر این صورت کار نخواهد کرد.

حد پایین این است که اگر سیستم و نصب دوربین مدار بسته همراه DVR / NVR خود را برای اولین بار به یک صفحه وصل کنید و هیچ تصویر ویدئویی مشاهده نکنید، بلافاصله فرض نکنید که چیزی در دستگاه شما اشتباه است. هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد. راه حل می تواند بسیار ساده باشد و نیازی به RMA واحد نیست. فقط با ما تماس بگیرید برای هر گونه کمک با اتصال اولیه و راه اندازی در 021-33872548

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *