دوربین وریفوکال و لنز وریفوکال چیست ؟

دوربین وریفوکال و لنز وریفوکال چیست ؟

بنابراین، هنگام خرید سیستم نظارت بر خانه یا کسب و کار خود ، به دنبال دوربین های مناسب برای خرید می گردید، و شما شروع به دیدن همه این شرایط مختلف بحث فناوری می کنید. شما تعجب می کنید “دوربین های Varifocal و لنز های Varifocal چیست؟” در واقع خیلی ساده است که درک کنید اما پیدا کردن نوع درست برای هر یک از سناریو های شما ممکن است کمی سخت تر شود. با این حال، با این مقاله، لازم نیست که باشد! بهترین کار من این است که تمام جزئیات دوربین های Varifocal و لنزهای Varifocal را با معنای لنز یا دوربین Varifocal شروع کنم و به همین دلیل دوربین یا لنز Varifocal را نیاز دارم. من همچنین برخی از طول های مختلف Varifocal را در دسترس قرار می دهم و سپس به شما کمک می کنم که اصول اولیه را درک کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که چه زمانی از یک لنز استفاده کنید یا نه، و اینکه چگونه لنز مناسب Varifocal را برای سیستم امنیتی خودتان انتخاب کنید و اگر تصمیم به انتخاب آن کردید آن برای شما مناسب باشد.

دوربین Varifocal به شما اجازه می دهد که لنز را به اندازه های مختلف زوم و نقاط کانونی تنظیم کنید. این کلمه ترکیبی از متغیر و فوکوس است. معنی متغیر که مقداری است که می تواند در محدوده داده شده تغییر کند و نقطه کانونی یا طول یاب هایی در صحنه که شما با دوربین نظارت خود می گیرید معنی کانونی را در نظر بگیرید.

یکی دیگر از راه آسان برای توضیح آن که اکثر مردم فورا درک می کنند این است که آن را با یک دوربین SLR دیجیتال مقایسه کنید. شما می توانید دستی پیچ زوم را بچرخانید تا یک تصویر شفاف تر از سوژه های خود بگیرید و سپس شما می توانید حلقه کانونی را به صورت دستی تنظیم کنید تا جسم یا فرد را در یک چشم انداز روشن قرار دهید. به طور معمول یک لنز DSLR به شما اجازه می دهد تا فوکوس اتوماتیک را تنظیم کنید ، اما اکثر دوربین های امنیتی Varifocal کاملا دستی می شوند تا بتوانید لنز را به زوم و نقطه کانونی درست تنظیم کنید و پس از نصب دوربین مدار بسته و تنظیم آن در محل انتخاب مورد نظر شما قرار گیرد . همچنین این لنزهای Varifocal قابل تعویض نیستند مانند دوربین های SLR دیجیتال. بنابراین هنگامی که دوربین Varifocal خود را خریداری می کنید، می توانید انتخاب کنید که نقاط کانونی مختلف و زوم بر اساس چند میلی متر در لنز مشخص شده است. به طور معمول ، در شرح یک دوربین چیزی شبیه “2.8-12mm Varifocal Lens” خواهید دید. این بدان معنی است که شما می توانید انتخاب لنز را در فاصله ای از 2.8mm تا 12mm دور از سنسور تصویر دوربین که در آن تصویر شکل گرفته است را انتخاب کنید. هنگامی که شما دارای لنز به 2.8mm تنظیم شده است، فاصله بین لنز و جلوی دوربین که در آن نور متمرکز است، فاصله دارد.

“چرا من نیاز به یک دوربین Varifocal یا لنز وارفوکال،” دارم این را شما از خودتان می پرسید. خوب، چند دلیل وجود دارد که به ذهن می آیند. اول، داشتن یک دوربین Varifocal به شما یک انعطاف پذیری در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کجا برای نصب دوربین مناسب است و به شما اجازه می دهد تا بعدا دوربین را به بعدا به تقریبا در هر نقطه که شما تصمیم به قرار آن دارید تغییر دهید . لنز Varifocal به شما این امکان را می دهد که به راحتی به وسیله زوم کردن تمام حد آن را بچرخانید اگر تصمیمی بگیرید که فقط بخواهید یک دوربین در ماشین ورزشی جدید خود نصب کنید. یا شاید می خواهید یک دوربین را در یک اتاق کوچک قرار دهید و یک لنز ثابت اجازه نمی دهد که همه آن چیز را که می خواهید در آن فضا را ضبط کنید. بسیاری از موارد لنزهای Varifocal در اندازه 2.8 میلی متری قرار دارند که بیشتر از یک لنز استاندارد 3.6 میلیمتری در بیشتر دوربین های لنز ثابت است. هنگامی که تمام  قابلیت آن را به 2.8 میلیمتر می رساند، شما یک زاویه دید در حدود 109 درجه افقی، 82 درجه عمودی و 136 درجه از یک دید مورب خواهید داشت. اگر می خواهید تمام گزینه های خود را در زاویه دید دوربین مشاهده کنید، ما یک نمودار لنز بسیار جذاب داریم که به شما امکان می دهد تمام فاصله ها و زاویه ها را برای دوربین های 1/3 ” با تراشه CCD ببینید.

دوربین های Varifocal و لنزهای وارفوکال معمولا هزینه بیشتری نسبت به لنزهای ثابت را تامین می کنند، اما اکثر مردم ترجیح می دهند که آنها را به دلیل انعطاف پذیری شان داشته باشند. آنها همانند دوربین های لنز ثابت نصب می شوند، اما تنها چیز اضافی که باید در طول نصب تعیین کنید، نقطه کانونی لنزهای شما خواهد بود. در اینجا چندین عکس از دوربین های Varifocal وجود دارد، به طوری که شما می توانید راه های مختلف برای تنظیم آنها را ببینید

 

دوربین های باکس

اکثر این نوع دوربین ها با لنزها نمی آیند. شما می توانید لنزهای Varifocal را به صورت جداگانه خریداری کنید. این لنزها به طور معمول لنزهای C-mount هستند که شما می توانید یکی از آنها را برای درخواست خود انتخاب کنید. اینها یکی از تنها نوع دوربین های نظارت هستند که انعطاف پذیر هستند و به شما این امکان را می دهد که لنز Varifocal درست را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

دوربین باکس ولتاژ دوگانه 1000TVL

لنز وریفوکال مگاپیکسل

حتی دوربین های مگاپیکسل IP باکس از دوربین های وریفوکال استفاده خواهند کرد. با این حال، لازم است مطمئن شوید که لنز مورد نظر برای این نوع دوربین ساخته شده است زیرا لنزهای آنالوگ c-mount با دوربین های باکس IP مگاپیکسل کار نمی کنند.

3.3-12mm Megapixel IP Camera Varifocal Lens

دوربین مدار بسته وریفوکال بالت

دوربین مدار بسته Bullet همچنین به عنوان دوربین های نظارت سیلندری شناخته می شوند و طراحی خوبی برای نصب آسان و مقاومت در برابر آب و هوا دارند. آنها به طور معمول دوربین را انتخاب می کنند که قرار است در یک منطقه خارج از محدوده خارج از ساختمان نصب شوند. لنز varifocal در اکثر این دوربین ها به شما امکان می دهد که به جزئیات نزدیک بیشتری داشته باشیئ و یک منطقه را بزرگنمایی کنید و یا بتوانید آن را با زاویه ی گسترده ای بزرگ کنید. دوربین نشان داده شده در زیر دارای دو پیچ بزرگ در پایین برای فوکوس و زوم است. شما می توانید با استفاده از یک تیغ یا یک سکه برای تنظیم varifocal در این مدل ها استفاده کنید.

 


دوربین مدار بسته بالت 2MP Varifocal

دوبین مدار بسته دام ضدضربه دام وریفوکال

دوربین های دام وندال برای حفاظت از خانه یا کسب و کار شما عالی هستند. این دوربین دام مقاوم را می توان در داخل یا خارج از خانه نصب کرد که مقاوم در برابر آب و هوا و خرابکاری را داشته باشد. آنها معمولا می توانند مقادیر قابل قبولی از یک خرابکاری و نحوه طراحی محوطه خود داشته باشند؛ بیشتر آنها باعث می شود که هر کسی تنظیمات خود را پس از نصب کند. بعضی از دوربین های دام بهتر ، پیچ های Varifocal را در داخل محفظه محافظ خود دارند و یک خرابکار باید دوربین را جدا کند تا بتواند تنظیمات فوکوس یا دیجیتال روی صفحه نمایش (OSD) دسترسی داشته باشد .

دوربین 700 تی وی لاین مادون قرمز و یا Varicocal Vandal Proof Dome Security Camera


داخل دوربین 700 تی وی لاین وریفوکال ضد ضربه دام

آخر، اما قطعا نه کمترین ، برخی از چیزهایی که باید هنگام خرید دوربین هایی که توانایی زوم و فوکوس دارند، آگاه باشید. دوربین های Pan Tilt Zoom (PTZ) نیز در دسترس هستند که دارای لنزهای اپتیکی هستند که قادر به بزرگنمایی و بیرون زدن و فوکوس اتوماتیک همراه با یک موتور است که دوربین را به سمت بالا، پایین، چپ و راست حرکت می دهد تا ضبط کامل 360 درجه در اطراف دوربین داشته باشید . این دوربین ها معمولا حداقل دو برابر قیمت دوربین کامپکت لنز Varifocal می باشند و بسته به کاربرد، دوربین PTZ ممکن است بیش از اندازه شارژ شود. بسیاری از مردم ممکن است فکر کنند که این امر می تواند جالب باشد که یک دوربین PTZ داشته باشند و بتوانند با آن بازی کند اما واقعیت این است که ممکن است مورد نیاز نباشد. همچنین، شما باید یک DVR داشته باشید که بتواند دوربین را از راه دور کنترل کند، در غیر این صورت شما باید هزینه اضافی را در یک کنترلر صرف کنید. همچنین توجه داشته باشید که اندازه سنسور تصویر در دوربین روی نمایش تاثیر می گذارد. اگر با همان لنز دقیق تست کنید، یک دوربین با یک حسگر تصویر بزرگتر یک زاویه دید گسترده تر را جذب می کند و حتی نور بیشتری را جذب می کند که برای شرایطی که ممکن است نور کم داشته باشد بسیار مناسب است.

مراقب باشید و قبل از انجام خرید دوربین تحقیق کنید چرا که برخی فروشندگان و نمایندگان فروش خود را با تراشه یا سنسور اندازه اشتباه تولید می کنند . آنها ممکن است دوربین را به عنوان یک CCD 1/3 اینچ لیست کنند، زمانی که واقعیت این است که آنها یک و 4 اینچ دارند. این باعث می شود که زاویه دید شما دارای زاویه دید بسیار باریک تر باشد. مهمترین چیز این است که داشتن سنسور تصویر بزرگتر نه تنها در جذب نور بیشتر بهتر عمل می کند ، بلکه با داشتن یک تصویر واضحتر و اشباع رنگ پر جنب و جوش تر در مقایسه با دوربین دیگری که ممکن است حسگر تصویر کوچک داشته باشد، بیشتر است.

گاهی اوقات شما یک دوربین بسیار بزرگ با یک سنسور تصویر کوچک خواهید دید، بنابراین اندازه دوربین را قضاوت نکنید و انتظار داشته باشید که سنسور اندازه خاصی در آن وجود داشته باشد بدون این که ابتدا تحقیق کنید تا مطمئن شوید که چه چیزی را دریافت می کنید.

امیدوارم که این مقاله به شما در یادگیری و انتخاب دوربین مناسب به شما کمک کند. اگر سؤال یا نگرانی دارید، نظر خود را در زیر قرار دهید و به هر چیزی که شما نیاز دارید کمک می کنیم. ما همچنین یک انجمن بسیار جذاب دازیم که به سرعت پاسخ می دهند!

2 دیدگاه دربارهٔ «دوربین وریفوکال و لنز وریفوکال چیست ؟»

  1. بازتاب: کجا باید دوربین های امنیتی خود را در کسب و کارم قرار دهم؟ - دوربین مدار بسته

  2. بازتاب: گرفتن تصویر پلاک ماشین - دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *