7 عنوان که دوربین های IP در حال تغییر سیستم دوربین مدار بسته هستند

7 عنوان که دوربین های IP در حال تغییر سیستم دوربین مدار بسته هستند

هنگامی که ما به فیلم های CCTV فکر می کنیم، همه ی ما یک تصویر شگفت آور داریم. این برفکی هست ، تغییر رنگ داده شده است و خطوط قابل مشاهده را که از آن عبور می کند. اساسا، تصویری که فکر می کنیم، افتضاح است. اگرچه تلویزیون ها و فیلم ها از این نوع تصاویر استفاده می کنند، فناوری نظارت واقعا پیشرفت کرده است. درست همانطور که جهان همچنان به سمت یک جامعه متصل به دیجیتال حرکت می کند، امنیت و نظارت هم همین کار را انجام داده اند. این به آسانی قابل مشاهده است که در حال افزایش علاقه به سیستم های دوربین امنیتی IP است.

اصطلاح IP (که به معنای پروتکل اینترنت است) به تنهایی می تواند به عنوان نشانه ای از این تغییرات به نظارت مدرن برسد. اما دقیقا چطور سیستم های دوربین امنیتی IP تغییر داد عنوانی که ما در مورد CCTV در نظر می گیریم؟ بیایید به برخی از تفاوت های کلیدی دوربین های گذشته و امروزی نگاه کنیم.

1. کیفیت تصویر

به فن آوری هایی که در اواسط قرن گذشته استفاده می شد فکر کنید. امروزه تقریبا 75 سال است هنوز چه مقداری از آن استفاده می شود؟ دوربین های مدار بسته آنالوگ مقدار کمی از محصولات هست که این لیست را می سازد . در واقع، استاندارد ویدئویی NTSC – که ابتدا در دهه 1950 معرفی شد – همچنان به عنوان استاندارد امروز مورد استفاده قرار می گیرد. این بدان معناست که طبق تعریف دوربین مداربسته آنالوگ تقریبا از یک قرن پیش از همین تکنولوژی استفاده می کنند (هرچند بسیاری از تولیدکنندگان تلاش می کنند ادعا کنند این درست نیست).

این مورد برای سیستم های دوربین امنیتی IP نیست. دوربین های IP در انواع مختلفی از رزولوشن قرار دارند که هر کدام بهتر از استاندارد قدیمی دوربین های آنالوگ هستند. حتی پایین ترین کیفیت دوربین IP حداقل 1.3 مگاپیکسل است. این هنوز تقریبا 4 برابر رزولوشن موجود در دوربین های آنالوگ است. و دوربین های IP می توانند تا 30 مگاپیکسل اختلاف داشته باشند، تصاویر کریستال شفاف را در فاصله های بسیار وسیع تر و یا ملک  های بزرگتر با دوربین های کمتری که نیاز به ضبط آن دارند، تولید کند. این همچنین به معنی عکس های دقیق تر برای تشخیص صورت یا شماره پلاک و تشخیص نفوذی است.

 

2. نصب و تعمیر و نگهداری آسان

آسان تر است که تجهیزات پیشرفته تر را با نصب سخت تر فرض کنید . این فقط یک نظر است است با این حال، اگر شما فرض کنید که در مورد سیستم های دوربین امنیتی IP، تصور شما اشتباه است.

هنگام نصب دوربین مدار بسته آنالوگ شما به کابل های جداگانه برای انتقال ویدئو به یک ضبط کننده ویدئویی نیاز دارند. این به این معنی است که آنها نیاز به حداقل دو کابل – یکی برای فیلم و دیگری برای روشن کردن دستگاه نیاز دارند . و دوربین های PTZ (دوربین پانل زاویه ای) برای کنترل حرکات خود نیاز به کابل دورشته دیگری دارند.

بسیاری از سیستم های دوربین امنیتی IP به طور معمول به عنوان واحد های اتصال و اجرا طراحی شده اند. یک کابل تک سیگنال ویدئویی را و واحد را قدرت می دهد و توابع PTZ را کنترل می کند. اتصال شبکه به این معنی است که این کابل فقط باید به نزدیکترین سوئیچ شبکه متصل شود، نه به طور مستقیم به یک دستگاه ضبط ویدئو. نگران نباشید، با کمترین کابل و اتصالات، مشکالت بالقوه کمتری وجود دارد. این باعث می شود که تعمیر و نگهداری معمول یا تعمیر و نگهداری بسیار ساده تر انجام شود.

 

3 – کاربری آسان

سیستم های امنیتی دوربین IP نیز به راحتی قابل استفاده هستند. با بیشتر و بیشتر افرادی که سوئیچ می کنند، توسعه دهندگان نرم افزار تمرکز زیادی روی قابلیت استفاده دارند. این باعث می شود هر دو روند انتقال آسان و تکنولوژی بسیار کاربر پسند است.

اکثر افراد بدون در نظر گرفتن سن، قادر به استفاده از رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند هستند. در صورتی که این مورد باشد، عملکرد سیستم های آی پی بسیار راحت است. با گزینه های منو بصری و طرح بندی های ساده، هزاران ویژگی های عالی می تواند به راحتی هدایت و بدون هیچ گونه آموزش یا تمرین آموخته شود .

 

4. امنیت اطلاعات دیجیتال

فرستنده های آنالوگ به راحتی قابل رهگیری و هک هستند . اگر کسی بتواند روی کابل شما دسترسی پیدا کند، به احتمال زیاد می تواند هر فیلمبرداری که میخواهد، سرقت کند . راه هایی برای مقابله با آن وجود دارد – مانند نصب کابل فیبر نوری – اما راه های برای انجام این کار بسیار، بسیار گران است.

در مقابل، دوربین های IP دارای ویژگی های رمزگذاری پیشرفته هستند. این به این معنی است که اطلاعات و فیلم های شما تضمین شده است که امن هستند. در طول فرایند انتقال، سیگنال توسط دوربین رمزگذاری می شود. فقط یک بار آن را در پایگاه داده بازدید می کند آن را می توان رمزگشایی، حصول اطمینان از چیزی که متوقف شده است کاملا غیر قابل خواندن در خارج از سیستم IP شما هستند .

 

5. قابلیت گسترش

اکثر سیستم های امنیتی آنالوگ از یک کابل کواکسیال برای ارسال ویدئو از دوربین به ضبط استفاده می کنند. دستگاه ضبط (معمولا DVR یا VCR) سپس سیگنال آنالوگ را به یک فایل دیجیتال تبدیل می کند. یک اشکال کلیدی برای این ضبط کننده ها پورت های اتصال آنها است. با تعداد پورت های انتخاب شده، تعداد دوربین هایی که می توانند به یک ضبط کننده متصل شوند محدود به تعداد پورت های آن است. برای داشتن دوربین های بیشتری در سیستم نظارت نیاز به پورت های بیشتری دارید. و اگر تصمیم به اضافه کردن دوربین های بیشتری برای پوشش کل اموال داشته باشید، احتمالا مجبور خواهید بود که ضبط کننده های بیشتری برای حفظ فیلم ها خریداری کنید.

 

  • سیستم های دوربین امنیتی IP این موضوع را ندارند و به راحتی قابل گسترش هستند.
  • هیچ محدودیتی برای تعداد دوربین هایی که متواند از آنجا بجای دستگاه های فیزیکی به شبکه متصل شوند وجود ندارد
  • NVR ها (ضبط کننده های شبکه ویدئویی) ضبط ها را در هارد دیسک های مختلف ذخیره می کنند و به طور کلی تمام اطلاعات خود را به صورت خودکار پشتیبانی می گیرند .
  • تنها کابل مورد نیاز، اتصال به نزدیکترین سوئیچ شبکه است.
  • همان NVR را می توان برای ثبت املاک در سراسر کشور و حتی بین المللی استفاده کرد، از بین بردن نیاز برای ایجاد یک سیستم جدید برای هر مکان.

6. تجزیه و تحلیل هوشمند ویدئو 

به طور سنتی، سیستم های امنیتی CCTV برای یک طرح نظارت واکنشی اجرا می شود. آنچه این معنی میدهد این است که تنها پس از اینکه کسی روی صحنه نشسته و تماشا کند – چه در زمان واقعی و چه نه – می تواند چیزی را که اتفاق می افتد کشف کند. تماشای این فیلم طول می کشد، به معنی افزایش هزینه های نیروی کار است اگر شما کسی را استخدام کنید تا این کار را انجام دهید. این نیز به معنی چیزی ساده مثل صرف یک قهوه است و یا یک نگاه به تلفن می تواند باعث شود که هر مزاحمی که در حال نفوذ به محدوده و ملک شماست را از دست بدهد .

تجزیه و تحلیل ویدئو هوشمند در نهایت برنامه های امنیتی و نظارت عملی را ممکن می سازد. بسیاری از VMS (سیستم های مدیریت ویدئو) با تحلیل هوشمند قادر به نظارت بر مناطق با استفاده از فناوری AI (هوش مصنوغی) می شوند. این نرم افزار قادر به تجزیه و تحلیل تمام فید های خود در همان زمان است و به شما هشدار می دهد که لحظه ای چیزی علامتی می دهد . ویژگی های VMS شامل تشخیص حرکت، tripwire، جسم گمشده، تغییر صحنه، و دیگر ویژگی های باور نکردنی است که برنامه ریزی شده اند تا شما را هشدار دهند تا زمانی که چیزی غیر معمول رخ دهد.

 

7. هزینه کارآمد

امنیت و نظارت می تواند گران باشد هنگامی که شما در مورد همه چیز با هم فکر می کنید – خرید محصولات جدید، نصب، تعمیر و نگهداری، و استفاده مداوم – هزینه ها به سرعت افزایش می یابد . سیستم های دوربین امنیتی IP، با این حال، انتخاب مقرون به صرفه هستند. در مقایسه با سیستم های آنالوگ، سیستم های آی پی نسبت به هزینه ای که شما پرداخت می کنید عملکرد بیشتری تحویل می دهند .

سیستم های امنیتی کمتر، قابلیت افزایش یافته و حفاظت کلی بهتر، سیستم های دوربین امنیتی IP را انتخاب ترجیحی در برنامه های نظارت مدرن می کند. این به همان اندازه ساده است : اگر امنیت و نظارت چیزی است که شما آن را به طور جدی پیگیر هستید، سپس سیستم های دوربین امنیتی IP برای شما مناسبند .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *