سیستم امنیت خانگی – چگونه از سرقت خانه شما جلوگیری می کند

سیستم امنیت خانگی – چگونه از سرقت خانه شما جلوگیری می کند

در رابطه با امنیت خانه، اولین چیزی که شما در مورد آن فکر می کنید زمانی که شما می شنوید که خانه کسی سرقت شده است، چیست؟ معمولا اولین چیزی که به ذهن می آید این است که صاحب خانه باید نوعی زنگ خطر یا سیستم امنیتی را نصب کند تا مانع این اتفاق شود. متأسفانه، حتی افرادی که سیستم های هشدار دهنده و سیستم های نظارت را دارند، می توانند به سرقت رفته باشد.

چندین بار، فردی که خانه شما را سرقت می کند، کسی است که از قبل در خانه شما بوده است و دقیقا می داند چه چیزی در انتظار اوست . حقیقت این است که بیشتر جنایتکاران وارد خانه ای نمی شوند که مطمئن باشند که یک سیستم امنیتی خاص وجود دارد. این شامل صاحبان خانه های با سگ ، سیستم های هشدار دهنده ، نصب دوربین مدار بسته، و حتی اسلحه می شود. اگر سارق یک شانس برای ورود به خانه شما باشد، می تواند به سرعت وضعیت خود را ارزیابی و حفظ کنند که چه نوع موانعی در هنگام ورود به خانه شما وجود دارد.

در اینجا برخی از موارد که باید برای جلوگیری از سرقت خانه شما کمک کند باید مورد توجه قرار گیرند :

 

1. مراقب باشید که چه کسی اجازه ورود به خانه شما و یا در اموال خود را می دهید

اخیرا یک نامه از شرکت  همگانی دریافت کردم که به من هشدار داد به هیچ کس اجازه نمیدهیم که در منزل شما برای شرکت های همگانی کار کند  . آنها ذکر کرده اند که هرگز نمی خواهند بدون اطلاع قبلی وارد خانه شما شوند و تمام کارکنان باید با کارت شناسایی که باید نشان دهند وارد شوند . اگر قرار ملاقات نداشته باشید، هیچ دلیلی برای ورود کسی به خانه شما وجود ندارد. خوشبختانه من یک سگ گرگی بسیار بزرگ به نام لونا را داشتم که در حیاط پشتی بسته شده است و اکثر افرادی که او را می بینند فورا از اندازه و ظاهر وحشتناکش می ترسند . بنابراین آنها فورا می دانند که فاصله بگیرند . من یک خواننده کنتور از شرکت گاز داشتم که از من خواست تا سگم را دور ببرم تا بتواند کنتور را بخواند. به طور معمول من درب را قفل میکنم تا زمانی که خودم و یا سگ را به بیرون میبرم کسی نتواند بسادگی وارد شود ، و همچنین هیچ کس درب را باز نمی کند تا او فرار کند. متوجه شدم که این مرد در ابتدا سعی داشت تا از روی حصار بپرد تا ببیند لونا به سمت او حرکت می کند. فقط به شما یک ایده از آنچه که او دیده میدهم ، در اینجا چند عکس از Luna the Wolfdog است

 

من به نوعی به خودم خندیدم، زیرا اول از همه، هیچ کس نباید از حصار من رد شود. به خصوص هنگامی که آنها را می بینند قفل در حصار وجود دارد. چرا فقط از اول درب نمیزنند ؟ وقتی حتی با ماشین خود در راه در مسیر بودم معمول بودم که نشان داد که کسی در یکبار وقتی اوخانه است. من مطمئن هستم که این مرد قطعادفعه  بعدی قبل از ورود درب خواهد زد .

یک بار وقتی مرد سگم را دید از من خواست تا سگ را کنار بگذارم و این من را به فکر واداشت اگر او واقعا برای شرکت گاز کار نکند چی؟ و فقط بدنبال دید زدن حیاط پشتی باشد .

هرگز نمی توانید خیلی مواظب باشی. اگر کسی به خانه شما بیاید و از شما بخواهد داخل شود، از او درخواست کارت شناسایی کنید و قبل از اینکه آنها را داخل بفرستید ، با شرکت آب و برق خود چک کنید و اگر نیاز دارید، به پلیس تماس بگیرید. آنها برای اطمینان از این که شخص درخواست ورود به خانه شما داده قانونی است، بیرون می آین و تحقیق می کنند که شخصی که در خواست ورود به خانه شما را دارد قانونی است . اگر دسترسی به یک حیوان بزرگ وجود نداشته باشید که یک مجموعه خوب از دندان ها را به یک مزاحم نشان می دهد، برخی از پیشنهادات زیر ممکن است به نجات خانه شما از دزدیدن کمک کنند.

 

 

2. اجازه ندهید هر کسی در داخل از سرویس بهداشتی شما یا تلفن خود استفاده کند

چیز دیگری که می تواند توسط سارقین پذیرفته شده شود این است که آنها خواهان استفاده از سرویس بهداشتی در خانه شما خواهند شد. فقط این سناریو را تصور کنید شما یک شخص را از یک شرکت استخدام کنید تا ماه به ماه چمن های شما را کوتاه کند و شناخت شما از کارگران فقط در حد “سلام و خداحافظ ” است ، اما هیچ وقت واقعا نمی فهمید که آنها چه هستند. یک روز یکی از این مردان می خواهد از دستشویی شما استفاده کند و شما به او اجازه می دهید او را به خانه خود ببرید. من پیشنهاد می کنم هرگز اجازه ندهید کسی به خانه شما بیاید که شما او را نمی شناسید ، اما برخی از مردم خیلی خوب هستند و نمی خواهند با گفتن “نه” بی ادبانه به نظر برسند. این حق شماست که بگویم نه، فقط به یاد داشته باشید. با این حال، اگر شما تصمیم به اعتماد به آنها بگیرید و اجازه ورود آنها را در خانه خود دهید ، مطمئن شوید که پنجره های دستشویی را پس از ترک آنها بررسی کنید. گاهی اوقات سارقین خواهان استفاده از دستشویی شما خواهند شد و سپس پنجره های شما را باز می کنند تا بعدا بتوانند دوباره به خانه بازگردند. اگر شما یک سیستم هشدار با سنسورهایی روی پنجره خود ندارید، هرگز نمی توانید بدانید که آنها آن را باز کرده اند و تا زمانی که خیلی دیر شده اند، به خانه شما می روند. اگر آنها مجبور بودند پنجره ای برای ورود به آن بشکنند، شما می دانستید که دومین بار وارد شده اند و شیشه های شکسته را دیدید، به طوری که بیشتر سارقین سعی خواهند کرد راه را در این مسیر پیدا کنند. زمان بیشتری از بین اسلحه به شما داده می شود و به شما اطمینان می دهید، به احتمال زیاد شما متوجه خواهید شد که چه کسی بود.

3. توجه داشته باشید که چه چیزی را ترک کرده اید و خارج از منزلتان است

اگر چیزهای خوبی در خارج از منزل داشته باشید، این یک روش آسان برای کسی است که بتواند ایده ای را درباره چیزهایی که در داخل خانه دارید، بداند. به عنوان مثال، اجازه دادن به بچه ها که اسباب بازی های خوب خود را خارج از منزل خود بگزارند می تواند برای سرقت یک سرنخ باشد که شما حتی اسباب بازی های حتی بهتر برای آنها در داخل خانه گرفته اید از جمله کنسول های بازی، الکترونیکی گران قیمت و بیشتر. این نشان می دهد که شما چقدر خرج خانه خود می کنید و شما را هدف بهتر می کند.

سارقان همچنین متوجه نامه شما در صندوق پستی خواهند شد که شما و یا حتی فلیکر یا روزنامه هایی است که شروع به جمع شدن در خارج می کنند. این اجازه می دهد که سارقان متوجه شوند که شما همیشه خانه نیستید و یا مدت زمان طولانی شما خانه را ترک کرده اید. اطمینان حاصل کنید که همسایه ای که شما به آنها اعتماد دارید روزنامه ها یا نامه های شما را، اگر دور هستید بیاورند  به طوری که دزدان متوجه نشوند که شما رفته اید.

 

در حالی که آنها در آنجا هستند، اطمینان حاصل کنید که اگر برف خارج از خانه شما وجود داشته باشد، آنها در حال راه رفتن هستند و برخی مسیر ها را ایجاد می کنند تا نشان دهند کسی اخیرا در آنجا و در اطراف خانه بوده است. به راحتی می توان گفت که هیچ کس در داخل یا خارج از خانه نبوده است. اگر برف هفته ای یک بار در آنجا دست نخورده  نشسته است. یا بهتر، شاید آنها برف را برای شما پارو کنند ..

4. در مورد نصب سیستم آلارم خودتان هوشمند باشید

اگر تصمیم به داشتن آلارم در خانه خود دارید، اطمینان حاصل کنید که صفحه کلید شما در نزدیکی هر پنجره قرار ندارد. با استفاده از تکنولوژی امروزه، استفاده از دوربین های دیجیتال بسیار آسان است که برای دیدن با زوم در پنجره شما از سراسر خیابان، دقیقا همان چیزی را که شما در صفحه کلید امنیتی خود قرار می دهید، مشاهده یا ضبط کنند.

همچنین، یک شرکت امنیتی که می داند چه کاری انجام می دهد، اطمینان حاصل می کند که آشکارسازهای حرکت شما به درستی تنظیم کرده اند و هر پنجره ای که در منزل شما وجود دارد، حسگر دیگری دارد. این به این معنی است که پنجره شما حتی روی سینک، پنجره های حمام و حتی پنجره های طبقه دوم نیز پوشش داده شده است. اگر یک سارق سعی در ورود به خانه شما داشته باشد، از هر وسیله ممکن برای ورود استفاده خواهد کرد. به یاد داشته باشید، این بیشتر از احتمال فردی است که در خانه شما بوده است، بنابراین دقیقا مشخص خواهد شد که پنجره های بیشتر اوقات باز یا غیر مسلح کدامند .

5. وانمود کنید که در خانه هستید

اغلب سارقین ابتدا مطمئن خواهند شد که آیا شما در خانه هستید یا نه. این ممکن است به این معنی باشد که ابتدا درب بزنند تا ببینند آیا کسی آن را باز خواهد کرد. اگر شما آن را باز کنید، آنها ممکن است به شما ارائه خدمات مانند تمیز کردن زهکشی خود و یا کوتاه کردن چمن شما را بدهند . و یا ممکن است آنها فقط به سادگی از شما جهت آدرس راهنمایی بخواهند . مراقب این راه ها باشید .

اگر شما خانه نیستید و مایل به صرفه جویی در انرژی هستید، اکثر مردم به طور کامل در هنگام دور بودن از چراغ هایشان را کامل روشن نمی گزارند . چیز جالب این است که دستگاه هایی وجود دارند که حضور شما را در خانه شبیه سازی می کنند. یک دستگاه به نام FakeTV وجود دارد که روشن کردن چراغ ها را در خانه یا پنجره شما شبیه سازی می کند تا تلویزیون را روشن کند. شما حتی می توانید آن را بر روی یک تایمر تنظیم کنید تا زمانی که شما آن را می خواهید این کار را انجام دهید.

 

اگر شما یک دوربین نظارت تصویری DVR و امنیتی از پارس تکنیک دارید، می توانید دوربین های خود را نیز تنظیم کنید تا در صورتی که کسی در نزدیکی خانه شما باشد، به شما اطلاع دهد. دوربین ها را می توان به تشخیص حرکت تنظیم کرد و DVR دارای ویژگی ای است که می توانید آن را روشن کنید تا یک ایمیل یا اطلاع رسانی به دستگاه هوشمند شما ارسال شود. یکی از راه های دریافت یک عکس روی صفحه ای است که دوربین شما را انتخاب می کند؛ یکی دیگر این است که فقط یک اعلان استاندارد دریافت کنید و شما می توانید نرم افزار مشاهده زنده خود را بر روی گوشی هوشمند یا تبلت خود باز کنید تا دوربین های خود را مشاهده کنید و ببینید آیا واقعا مزاحم بر روی اموال شما وجود دارد. پس از آن می توانید تصمیم بگیرید که آیا شما نیاز به تماس با پلیس دارید یا خیر. اکثر DVR ها هم اکنون می توانند با سیستم زنگ خطر شما یکپارچه شوند تا تشخیص حرکت در دوربین بتواند زنگ هشدار را تنظیم کند. به این ترتیب شما مجبور نیستید هر وسیله ای را با سیستم نظارت خریداری کنید. فقط مطمئن شوید DVR که شما خریداری کردید دارای ورودی ها و خروجی های آلارم در پشت است.

6. سارق ممکن است از بیرون درون را نگاه کند

به یاد داشته باشید که باز کردن پرده های خود، راه دیگری برای سرقت های داخلی است تا ببینید که چه چیزی دارید. آنها قبل از رفتن به رختخواب رانندگی می کنند و یا حتی در محله شبانه راه می روند تا ببینند که در داخل خانه چه دارید و یک خانه را به عنوان هدف انتخاب می کنند . سعی کنید پرده های خود را هنگامی که خورشید غروب میکند بسته نگه دارید، بنابراین سارقان نمی توانند داخل را ببینند. بعضی حتی در طول روز به راه می افتند و سعی می کنند که با یک لباس رسمی یا کلیپ بورد در دست داشته باشند. اگر متوجه شدید کسی مشکوک است، احساسات عجیب نکنید نگاهتان  را در مورد آنچه که انجام می دهند، بگزارید .

داشتن بوته های خاردار در نزدیکی پنجره های شما می تواند یک عامل بازدارنده باشد، زیرا برای هر کسی که بخواهد به پنجره های شما نگاه کند، سخت تر می شود.

7. پنجره ها و درها را قفل کنید

اعتقاد دارید یا نه، بعضی از مردم هنگام خروج از خانه خود درها و پنجره ها را باز می کنند. من این را در گذشته نیز انجام دادم، وقتی که خیلی تنبل بودم تا همه چیز را قبل از خروج چک کنم، حتی اگر فقط برای یک مدت زمان کوتاه باشد. برخی از سارقان حتی مجبور به ضربه زدن به درب ها و زمانی که هیچ کس پاسخ نمی دهند، آنها سعی می کنند که دستگیره درب را ببینند که آیا قفل شده اند و بعد مستقیم داخل می شوند .

8. اعلام نکنید که دور هستید

یکی از رایج ترین مواردی که اخیرا دیده ام این است که افرادی که در هنگام ترک خانه یا تعطیلات هستند آنلاین اعلام می کنند. اگر شما یک سیستم نظارت مناسب برای اطلاع شما در زمانی که کسی در خانه شما است ندارید ، اعلام کردن سفر خود در اینترنت یک راه آسان برای تبدیل کردن خود به هدف سرقت است .

همانطور که می بینید، چیزهای مختلفی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که خانه شما هدف سرقت قرار نگرفته است. فقط در مورد آن هوشمند باشید و ممکن است خودتان را برای نجات از یک روزه خراب شده بوسیله یک مزاحم نجات دهید . خصوصا زمانی که چیزهای زیادی برای جلوگیری از آن وجود داشته باشد، احساس بسیار نقض می کنید. بهترین راه حل در برابر این آماده سازی است. من شنیدم که بسیاری از مردم به من می گویند که آنها به دنبال یک سیستم نظارت یا زنگ خطر هستند زیرا از آنها سرقت شده است . از آن زمان تا کنون خیلی دیر شده و آسیب وارد شده است!

در نهایت استفاده از سیستم های خانگی ضد سرقت ، آلارم های هوشمند ، سنسور های گرمایی و سیستم نظارت تصویر همراه نصاب دوربین مدار بسته حرفه ای کافی نیست باید حفاظت از اطلاعات و آگاهی داشتن از منطقه محیط و نکات ایمنی نیز جدی گرفته شوند .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *