ویژگی های دوربین مدار بسته هوشمند – IVS چیست؟

ویژگی های دوربین مدار بسته هوشمند – IVS چیست؟

یک سیستم نظارت تصویری هوشمند، یا IVS، یک تکنولوژی پیشرفته است که شامل جدیدترین نسل از دوربین های امنیتی شبکه IP می شود. این ویژگی ها شامل Tripwire، Intrusion، Abandoned Object Missing Object و Scene Change است. در این مقاله به تمام این ویژگی های IVS و همچنین نمایش های ویدئویی در مورد چگونگی فعال کردن این ویژگی ها خواهم پرداخت.

 

IVS – ویژگی Tripwire

ویژگی Tripwire یک راه عالی برای ضبط حرکت در مقابل داشتن تشخیص کلی حرکت است. با Tripwire، می توانید یک خط را در داخل یک درب ، یک پنجره یا هر جای دیگری که می خواهید هنگام عبور اخطار دهد و یک تصویر از آن لحظه ارسال کند، زمانی که کسی از طریق درب یا از طریق یک پنجره عبور می کند، برای مثال، فکر کنید. از همه ی شرایط فیلم های جاسوسی که در آن یک زنگ هشدار می دهد ، زمانی که کسی “پرتوی” پرتو لیزر “را” پرتاب کرد. اما، به جای پرتو لیزری (که برای نصب بسیار گران است)، این دوربین ها از tripwires مجازی استفاده می کنند که در سرویس وب دوربین ساخته شده اند. در تصویر زیر، خواهید دید که چگونه می توانید ویژگی tripwire را فعال کنید و در تصویر زیر آن ارسال تصویر فوری را مشاهده می کنید که به هنگام ارسال tripwire به ایمیل شما فرستاده می شود .

 


فیلم نشانگر IVS Tripwire یک دوربین IP است


هشدار Snapshot ایمیل شده به دلیل پیاده روی از روی Tripwire رسم شده است شده است

IVS – ویژگی نفوذ

ویژگی نفوذ یک راه عالی برای جذب حرکت است. مانند Tripwire، این همچنین زمانی تشخیص میدهد که کسی یا چیزی از مانع عبور کند . اما، به جای فقط یک خط، شما می توانید هر نوع شکل خطی را ترسیم کنید. برای مکان هایی مانند یک پارکینگ، انبار یا یک فروشگاه مناسب است، برای مثال، جایی که می خواهید حرکت در یک منطقه خاص را تشخیص دهید. و از آنجا که شما می توانید شکل نامنظم را رسم کنید ، برای این موارد عالی عمل می کند. در ویدیوی زیر شما خواهید دید که چگونه تنظیمات نفوذ IVS را پیکربندی کنید و سپس عکس لحظه ای را که از آن هشدار به ایمیل من فرستاده شد.

 


ویدیو نشان دهنده ویژگی نفوذ IVS یک دوربین IP است


هشدار Snapshot ارسال شده به دلیل پیاده روی از طریق منطقه نفوذ

IVS – ویژگی شئ رها شده

ویژگی Abandoned Object مناسب برای مکان هایی مانند فرودگاه، ایستگاه قطار، ایستگاه اتوبوس یا هر منطقه دیگری است که در آن کیسه ها و بسته های مشکوک مانند آن باقی می مانند. این ویژگی به شما امکان می دهد که یک منطقه را که نیاز دارید برای این “رها کردن” ها نظارت کنید و بتوانید هشدار را دریافت کنید، زمانی که یک بسته حتی برای مدت کوتاهی بدون مراقبت باشد . ویدئوی زیر نشان می دهد چگونه از ویژگی Abandoned Object را تنظیم کرده و پس از آن عکس فوری است که به ایمیل شما فرستاده شد. همانطور که می بینید، سیستم زمانی که “زباله مشکوک” که می تواند رها شده باشد  را به شما هشدار دهد . تصور کنید اگر این یک بسته یا چمدان بود در داخل آن بمبی بود. بدون این ویژگی، تیم امنیتی از این تهدید بالقوه مطلع نخواهد شد.

 


تصویری که از ویژگی Object Abandoned IVS یک دوربین IP نشان داده شده است


اخطار Snapshot ایمیل شده به دلیل آنکه دوربین شبکه متوجه یک شیء رها شده است

IVS – ویژگی شیء گمشده

ویژگی Object Missing در مواردی که ممکن است بخواهید در زمانی که یک شیء گم و یا برداشته شده باشد مطلع شوید، عالی عمل می کند. این ویژگی مناسب برای یک انبار یا فروشگاه است که در آن اشیاء مهم وجود دارد که می خواهید پیگیری کنید. من حتی می توانم در مورد یک وضعیت که در آن یک قطعه ارزشمند در موزه نیاز به امنیت بیشتری داشته باشد فکر می کنم. در تصویر زیر، من نشان می دهم که چگونه ویژگی Object Missing وجود دارد. توجه کنید که چگونه سیستم هنگام برداشته شدن زباله هشدار می دهد . این به راحتی می تواند یک تلویزیون گران قیمت باشد، نقاشی و غیره، و در زیر ویدیو یک عکس فوری از هشدار زمانی که شیء برداشته شده بود.

 


ویدئو نشان دادن ویژگی IVS از Object Missing یک دوربین IP


هشدار Snapshot ایمیل شده به دلیل آنکه IP Camera متوجه برداشته شدن یک شیء شده است

IVS – ویژگی تغییر صحنه

تغییر صحنه یا ویژگی scene change یکی از مهمترین ویژگی های IVS است. این ویژگی هنگامی که صحنه ای که دوربین در آن تغییرات را مشاهده می کند به شما هشدار می دهد. به عنوان مثال، اگر یک نفوذگر وارد شده و دوربین را حرکت دهد (مانند کاری که من با این دوربین کردم Bullet IP 3MP)، دوربین هشدارهایی را مبنی بر این که صحنه تغییر کرده است ارسال خواهد کرد. این نیز اتفاق خواهد افتاد اگر کسی دوربین را پوشش دهد یا آن را سیاه کند. در ویدیوی زیر، نحوه فعال کردن ویژگی scene change را ببینید. و زیر تصویری از هشدار ایمیل است. یکی دیگر از مزایای ویژگی scene change این است که می توان آن را در رابطه با هر یک از ویژگی های فوق IVS مورد استفاده قرار داد. لطفا توجه داشته باشید شما نمی توانید از هر 2 ویژگی در یک زمان بهره ببرید ، فقط تغییر صحنه و یکی دیگر استفاده کنید.

 


ویدیو نشان دادن ویژگی IVS Scene change یک دوربین IP


هشدار Snapshot ایمیل شده به دلیل دوربین IP که متوجه تغییرات صحنه شده است

از کجا می توان دوربین های IP را که دارای ویژگی IVS هستند پیدا کنید؟

خوشحالم که شما خواسته اید در اینجا در پارس تکنیک ما آخرین و بزرگ ترین اجناسی که مربوط به نصب دوربین مدار بسته هوشمند IP با IVS می آید را داریم . 2 دوربین مورد علاقه من 3MP IP Dome Smart Security Camera (IPVD-EL3MPIR50L2812-US) و 3MP Bullet Smart Security Camera (IPOB-EL3MPIR100L2812-US) هستند. هر دو ضبط را با جزئیات شگفت انگیز انجام میدهند  و شامل سیستم نظارت تصویری هوشمند هستند . تمام ویدیوهای فوق و هشدارهای ایمیل از IPOB-EL3MPIR100L2812-US، Bullet IP 3MP ما آمده است. اگر میخواهید بیشتر درباره این دوربین امنیتی IP ONVIF با 100 فوت IR اطلاعات کسب کنید، به صفحه فروشگاه ما سر بزنید .

مجموعه ای از ویژگی های IVS موجی از آینده است. تکنولوژی پیشرفته آن شما را از هزینه های اضافه نصب لیزر های گران قیمت و یا هزینه نظارت 24 ساعت هفتگی شما توسط نگهبانان را صرفه جویی می کند . هنگامی که شما می توانید یک هشدار به ایمیل خود ارسال کنید، شما با اطمینان با آگاهی از انبار خود، فروشگاه و یا دفتر کار از نفوذ دیگران و امن بودن آن دارید . به علاوه، این واقعیت که فرودگاهها و ایستگاههای قطار میتوانند بستههای رها شده را کنترل کنند، بسیار با ارزش است. همچنین، هیچ سارقی نمیتواند با حرکت یک دوربین یا مسدود کردن حوزه دید شما از آن عبور کند؛ زیرا ویژگی تغییر وضعیت صحنه شروع به هشدار دادن می کند .

من امیدوارم که این مقاله به شما امکان دهد تا کمی درباره IVS و دوربین های هوشمند بدانید. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، ما خوشحال می شویم که به شما کمک کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *