مزایا یک NVR با NIC های دوگانه

مزایای NVR با NIC های دوگانه

در اینجا در پارس تکنیک ما چند تماس اخیرا در رابطه با NVR های ما که NIC های دوگانه دارند، داشته ایم. اگر شما “NIC دوگانه” را درک نمی کنید، منظور من این است که دارای 2 پورت اترنت است. مشتریان از آنچه که نیاز به دو کارت NIC در پشت واحد دارند، تعجب می کنند. برای پاسخ به این سوال، “استدلال پشت پورت Ethernet (NIC) در NVR من چیست؟”، سه مزیت برای داشتن این NIC های دوگانه وجود دارد. بر اساس شبکه ای که دارید یا میخواهید داشته باشید، ممکن است به هیچ یک از این مزایا علاقه نداشته باشید. اجازه دهید زمانی که مزایا گفته  می شود به درک درست برسید ، زیرا NVR شما آنها را نداشته و نیازی به اشغال هر دو NIC ندارید. با این حال، اگر قصد استفاده از تنها یک کابل اترنت را دارید، مطمئن شوید که آن را به پورت شماره 1 وصل کنید. به این ترتیب، دارای مزایای عمومی برای NIC های دوگانه از قبیل داشتن چندین آدرس، تحمل خطا ، و تعادل بار است. اگر شما نمی دانید که اینها به چه معناست، ناراحت نباشید ، پس از اتمام این مقاله، درک بهتري خواهید داشت.

MULTI ADDRESS در NVR

اول از همه، به من اجازه می دهم توضیح دهم که چندین آدرس به چه معناست ؟ چند آدرس یک ابزار برای دو طرح مختلف IP است که به NVR شما متصل است، بدیهی است که شبکه اصلی شما برای NVR خواهد بود و به پورت # 1 وصل خواهد شد، سپس استدلال برای پورت # 2 برای یک سوئیچ خواهد بود، اگرچه این PoE باشد یا نه ، بنابراین دوربین های شما و NVR در یک شبکه قرار نخواهند گرفت. مزیتش این است که NVR در شبکه روزانه شما قرار می گیرد و دوربین ها در یک شبکه جداگانه قرار می گیرند. بنابراین اگر شما یک سیستم 32 کانال داشته باشید و نمیخواهید 32 دوربین IP که در شبکه اصلی شما غرق شوند، می توانید آنها را از NVR جدا کنید در شبکه اصلی راه اندازی کنید ، اما هنوز قادر به اضافه کردن آنها بدون هیچ مشکلی نیستید.

 

سه تصویر زیر نیز بسیار مهم هستند که توجه شما را نیز جلب کنند. اول از همه، به تصویر پایین نگاه کنید، این فقط نشان می دهد که NIC در سمت چپ پورت # 2 است، و NIC در سمت راست پورت # 1 است. بنابراین در نسخه ی نمایشی، کابل سفید شبکه اصلی شما به NVR خواهد رفت و کابل زرد شبکه دوم شما است که به سوئیچ POE برای دوربین های شما وصل می شود. دو عکس دیگر به شما نشان می دهد تنظیماتی که باید در زبانه شبکه ایجاد کنید. تصویر بالا که شبکه اصلی در “Ethernet1” پیکربندی شده به عنوان “چند آدرس”، با دروازه 192.168.1.1 و IP از 192.168.1.108. تصویر متوسط ​​نشان می دهد که شبکه ثانویه دوربین هایی که در “Ethernet2” پیکربندی شده اند به عنوان “چندین آدرس”، با دروازه 192.168.2.1 و IP از 192.168.2.106. مهم است که دو شبکه با دروازه های مختلف و IP ها پیکربندی شوند، در غیر این صورت شما باعث ایجاد یک درگیری خواهید شد و این موجب میشود تا سیستم کار نکند .

 
یکی دیگر از چیزهایی که شما باید بدانید این است که زمانی که شما جهت دسترسی ار راه دور به سراغ دستگاه بروید و سعی کنید دوربین را در حالی که در شبکه ثانویه هستند اضافه کنید، به یاد داشته باشید “جستجو IP” آنها را پیدا نخواهد کرد. شما باید در حالت دستی اقدام به اضافه کردن را انجام دهید  و هنگامی که این کار را انجام می دهید، دروازه یا DEFAULT GATE WAY 192.168.2.1 خواهد بود و آدرس IP آدرس شما 192.168.2 خواهد بود. هر مقدار پیکربندی را ساده انجام دهید و تا زمانی که مراحل ساده ای را دنبال می کنید، به خوبی پیش خواهید رفت .

Tolerance Fault در NVR

در حال حاضر، مزیت دوم برای NIC های دوگانه چیزی است به نام Tolerance Fault. به عبارت ساده، شما می توانید NVR خود را به دو سوئیچ مختلف در شبکه خود متصل کنید. مزیت این کار این است که اگر یک سوئیچ خراب یا خاموش شود ، NVR به سوئیچ ثانویه شما مبدل خواهد شد و NVR شما همچنان عمل خواهد کرد . بنابراین می گویید سوئیچ “A” را به اولین پورت اترنت NVR متصل کرده و سوئیچ “B” را به پورت دوم اترنت وصل کنید. سوئیچ “A” می شود سوئیچ اصلی شما ، که NVR خود را از هر زمان به آن وصل می کند. سوئیچ “B” به پورت ثانویه شما خواهد رسید، جایی که NVR شما اتصال خود را از حالت “A” تغییر می دهد. نحوه پیکربندی آن بسیار آسان است. در تب شبکه شما باید “حالت شبکه” را به تحمل خطا تغییر دهید. هنگامی که شما این کار را انجام می دهید متوجه خواهید شد که “کارت پیش فرض” به “Port Primary” تغییر می کند و جایی است که سوئیچ “A” را به عنوان سوئیچ اولیه خود پیکربندی کنید و “B” را به عنوان سوئیچ ثانویه تغییر دهید . پس از آن چند تغییر ساده را انجام می دهید. اگر به دلایلی سوئیچ “A” خراب شود یا از کار بی اقتد ، سوئیچ “B” به صورت خودکار وارد میشود ، به این ترتیب سیستم شما روی شبکه باقی می ماند. تصویر زیر نشانگر پرش از سوئیچ “A” برای تغییر به “B” نشان میدهد ، این کار بسرعت اتفاق می افتد ، و شما لازم نیست کاری انجام دهید. نگاهی به جایی که پینگ ثابت می شود می اندازد ، سپس من سوئیچ “A” جدا می کنم ، وقتی اتصال آن را به پایان می رسانید و بلافاصله “B” را سوئیچ می کنید  پینگ ثابت باقی می ماند. این فقط به شما نشان می دهد که NVR این کار را تا چه حد سریع انجام می دهد، دستوری از شما لازم نیست.

Load Balance در NVR

مزیت سوم داشتن NIC های دوگانه چیزی به نام Load Balance نامیده میشود . این دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد که در شبکه شما قرار دارد. این پیکربندی مستلزم یک قطعه از تجهیزات است که ما پیشنهاد نمی دهیم، چیزی به نام سوئیچ مدیریت شده است. سوئیچ مدیریت شده بار را بر روی شبکه شما را مدیریت می کند و تعادل را خوب و پایدار نگه می دارد. بنابراین، اگر شبکه شما خراب شود، کلید مدیریت چیزی را از شبکه اصلی شما و آن را به شبکه ثانویه تغییر می دهد، بنابراین اتصال شما هرگز قدرت خود را از دست نمی دهد. اکنون پیکربندی همانند بالا شروع می شود. تغییر “حالت شبکه” به Load Balance و تنظیم پورت # 1 به عنوان اصلی و پورت # 2 ثانویه خواهد بود. همچنین اگر بگویید نمی خواهید سوئیچ مدیریت شده را خریداری کنید و پس فکر می کنید تعادل بار برای شما بی فایده است. شما اشتباه می کنید ،

راهی وجود دارد که هنوز می توانید از تنظیمات آن استفاده کنید. هر NIC تونانایی 1GIG از داده ها را داراست ، اگر حالت شبکه را برای Load Balance تنظیم کنید که NIC ها را ترکیب می کند و در حال حاضر شما تونایی مدیریت 2 Gigs از داده ها را دارید. چند چیز وجود دارد که ارزش آن را دارند. شما می توانید رزولوشن دوربین های IP خود را افزایش دهید و می توانید پهنای باند دوربین ها را افزایش دهید. من مطمئن هستم که تعداد بسیار کمی وجود دارد، اما من آن را تا حد امکان در حالت ساده نگه می دارم . این ها همه چیزهایی هستند که برای NVR با NIC دوگانه مفید هستند. امیدوارم این مقاله مفید بوده باشد باشد، اگر سؤالهایی در مورد پیکربندی دارید و نحوه نصب دوربین IP ، می توانید با خط تلفن رایگان ما تماس بگیرید. 02133872548

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *