نحوه تنظیم یک دوربین IP با NVR

نحوه تنظیم یک دوربین IP با NVR

دوربین مدار بسته آنالوگ طی سال ها طولانی در حال استفاده بوده اند . آن دوربین ها تعداد زیادی از فیلم ها، رویدادهای ورزشی، اخبار و تاریخ را به تصویر کشیده اند . این کار با تجهیزاتی با کیفیت پایین انجام شده است نسبت به استانداردهای امروز . دوربین های مگاپیکسل IP دارای وضوحی هستند که حتی از چشم انسان نیز بهتر است . دوربین های IP می توانند به طیف هایی از نور که که انسان نمی تواند آن را ببیند نمایش دهد و توانایی نمایش جزئیات را ندارد ، حتی یک فرد با دید 20/20 متوجه نمی شود. اگر کسی به یاد می آورد، بازیگران سعی داشتند قراردادهای خود را تنظیم کنند، زیرا آنها ایده دیده شدن هر ذره کوچکی را که روی پوستشان به راحتی دیده می شد را دوست نداشتند. از آنجاییکه این دوربین ها بسیار شگفت انگیز بود، تنها یک مسئله زمان بود تا اینکه ما آنها را در سیستم های دوربین های امنیتی تلفیق کردیم. تشخیص چهره در هنگام شناسایی دسترسی غیر مجاز اهمیت فراوانی دارد. پس از همه، ضبط فقط به عنوان دوربین خوب است. در این مقاله توضیح خواهم داد که چگونه یک دوربین IP با یک NVR نصب کنیم.

هنگامی که جعبه بزرگ قهوه ای به محل شما از پارس تکنیک .ارسال می شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که فاکتور خود را بدست آورید و مطمئن شوید که همه چیز را که برای تکمیل کار لازم دارید موجود است . اگر سوالی دارید، تلفن را بردارید و با شماره تلفن 02133872548 تماس بگیرید . گزینه پشتیبانی را انتخاب کنید و ما می توانیم به شما در درک آنچه که شما دارید و نحوه استفاده از آن را بگوییم و مقدار مناسبی از سیستم را برای شما از راه دور تنظیم کنیم . راه اندازی دوربین IP به طور قابل توجهی متفاوت از همتایان آنالوگ است. این پیاده سازی جهت تنظیم دوربین و فعال سازی ضبط در NVR متمرکز خواهد بود.

قبل از اینکه هر سیمی را بکشید یا هر دوربین را نصب کنید !!! این دوربین های IP دارای تنظیماتی هستند که باید ابتدا انجام شوند.

دو مورد اول تمام آنچه که شما از جعبه نیاز دارید، دوربین IP و یک سوئیچ Power over Ethernet (POE) است. شما همچنین نیاز به کابل Cat5 چند متری و یک کامپیوتر یا لپ تاپ توصیه می شود، اما هر کامپیوتر انجام خواهد داد. کامپیوتر را به شبکه متصل کنید، خط فرمان را باز کنید و از دستور زیر استفاده کنید ipconfig تمام موارد یک کلمه را پایین بیاورد. شما به دنبال دو قسمت اطلاعات آدرس IPV4 و DEFAULT GATEWAY هستید. آدرس IP آدرس کامپیوتر است و دروازه آدرس IP روتر است. توجه داشته باشید که این مهم است. دوربین های IP با آدرس 192.168.1.108 می آیند. اگر دروازه 192.168.1.1 باشد، می توانیم به دوربین وارد شوید و تغییرات را انجام دهیم. اگر دروازه متفاوت باشد، می تواند یک مشکل ایجاد کند زیرا شما نمی توانید دوربین را فقط به آن وصل و استفاده کنید .

 

 

در صورتی که روتر یک طرح IP متفاوت داشته باشد، کامپیوتر شما باید به سوئیچ دوربین وصل شود.

بعدا باید به قسمت شبکه و مرکز اشتراک گذاری بر روی رایانه خود بروید و آن را باز کنید. شما می توانید این کار را با کلیک کردن بر روی آیکون شبکه در گوشه پایین سمت راست ویندوز انجام دهید.

 

پنجره بعدی که باز خواهد شد باید شبیه این باشد.

شما باید بر روی “change adapter settings” در سمت چپ بالای پنجره کلیک کنید.

هنگامی که این پنجره باز می شود، روی Local area connection کلیک کنید. این بخش عجیب برای اتصال به اینترنت است.

“بعدی شما می خواهید بر روی” perperties کلیک کنید

حالا بر روی Internet protocol version 4 (TCP / IPV4) دوبار کلیک کنید، یا برجسته کنید و سپس روی properties کلیک کنید.  ، مهم نیست که شما به همان مکان بروید.

حالا شما باید آدرس IP خود را به 192.168.1.2 و دروازه پیش فرض به 192.168.1.1 تغییر دهید. روی OK کلیک کنید اکنون شما قادر خواهید بود به دوربین های خود دسترسی پیدا کنید.

به مرحله بعد بروید و وارد رابط وب دوربین شوید. بعدا نیاز دارید بر روی زبانه تنظیم در بالای سمت چپ و سپس شبکه و TCP / IP کلیک کنید.

اکنون ما در نهایت با رابط گرافیکی دوربین می توانیم تغییراتی ایجاد کنیم. در گزینه های شبکه شما باید IP را به STATIC تنظیم کنید. دلیل این امر این است که اگر دوربین از کار بیفتد، یک آدرس IP متفاوت دریافت نخواهد کرد. اگر دوربین یک آدرس IP جدید دریافت کند NVR نمی داند، بنابراین NVR ویدیو را در آن کانال از دست خواهد داد. بعدا توصیه میکنم کانال را در آدرس IP مورد نظر خود انتخاب کنید. به عنوان مثال 10.0.0.101 برای کانال 1 و سپس 10.0.0.102 برای کانال 2 و غیره.

روی دکمه ذخیره کلیک کنید دوربین شما را خارج خواهد کرد و سپس شما باید با آدرس IP جدید وارد شوید. در این مرحله به جلو بروید و این کار را برای تمام دوربین های IP خود انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که هر بار که یک گزینه را تغییر دهید تا از تغییر صفحات، صرفه جویی کنید. اگر صفحات را تغییر دهید و سپس ضربه بزنید، آن ذخیره نمی شود، زیرا هنگامی که صفحات را عوض می کنید دوربین به تنظیمات قبلی باز می گردد.

بعد از اینکه تمام آدرس های IP تنظیم شده اند، باید کامپیوتر خود را در داخل شبکه به پایان برساند. برای بازگشایی “شبکه و مرکز اشتراک گذاری”، روی نماد اتصال پایین گوشه سمت راست کلیک کنید

 

سپس روی تنظیمات change adapter setting کلیک کنید.

سپس بر روی local area connection راست کلیک کنید سپس properties.

بعد Internet Protocol 4 (TCP/IPV4) دابل کلیک کنید .

تغییر بعدی برای به دست آوردن یک آدرس IP به طور خودکار.

سپس OK را بزنید و یک دقیقه به کامپیوتر وقت بدهید تا در شبکه برود . اگر کارت شبکه تازه نصب شده نباشد فقط نیاز به راه اندازی مجدد کامپیوتر است . گاهی اوقات این اتفاق می افتد اما نه اغلب.

پس از به دست آوردن اتصال به اینترنت، ما باید بدنیال تنظیم رزولوشن و نرخ فریم دوربین ها برویم. باز کردن اینترنت اکسپلورر و و بازکردن همه ی آدرس IP دوربین ها .

روی گوشه سمت راست بالای تنظیمات کلیک کنید، سپس دوربین و ویدیو را در سمت چپ مرورگر قرار دارد . در اینجا گزینه های زیادی وجود دارد که می توان آنها را تنظیم کرد، فقط باید تعدادی را برای شروع تنظیم کنید.

من فقط بر روی رزولوشن ها ، نرخ فریم و نرخ بیت متمرکز هستم. بسته به NVR شما چقدر بالا می توانید تنظیمات بالایی را داشته باشید. من قصد دارم به شما یک نقطه شروع خوب را که می تواند به عنوان یک خط پایه استفاده شود معرفی کنم . با دوربین های 1 مگا پیکسل، وضوح 720P را تنظیم کنید. نرخ فریم به 15 و نرخ بیت تا 2048 (تقریبا). این گزینه ها برای جریان اصلی با نوع جریان عمومی است. به عبارت دیگر نمایش زنده برای جریان اضافی تنظیم مجدد به CIF با 7 فریم در ثانیه تنظیم شده است. درست مثل این مثال.

این مراحل را برای تمام دوربین هایتان تکرار کنید.

اکنون که تمام دوربین ها راه اندازی می شوند ما می توانیم به NVR بگوییم چه IP هاییربرای دوربین ها در هر کانال هستند و آدرس دهی می شود. من این تنظیم را از طریق سرویس وب NVR با استفاده از اینترنت اکسپلورر توصیف می کنم. ورود به DVR و یک کلیک در داخل بر روی دستگاه جهت دسترسی از راه دور .

 

شما می توانید تعدادی از دوربین های لیست شده را ببینید. در حال حاضر در تصویر زیر آدرس IP و سازنده آن را ببینید. هنگام استفاده از دوربین های IP از پارس تکنیک شما باید در پنجره پایین رفته و سازنده ای را که “خصوصی” است پیدا کنید.

چک باکس ها را تیک بزنید یا انتخاب کنید و دوربین را اضافه کنید در صورت عدم نمایش دوربین در ابتدا روی دکمه refresh کلیک کنید. گاهی اوقات آنها می توانند یک یا دو دقیقه طول بکشد. حالا ذخیره کنید من در این مرحله متوجه شدم بهتر است NVR را راه اندازی مجدد کنید. NVR در تنظیمات دوربین ها ظاهر می شود، بنابراین شما نباید گزینه های کد گذاری شده خود را تنظیم کنید، اما هرگز برای بررسی دوبار دردسر ایجاد نمی کند. پس از NVR به کمک شکا می آید تا ویدیو داشته باشید .

 

حالا اصول اولیه را پیکربندی کرده اید. شما مطمئن هستید که همه چیز کار می کند و در مورد تجهیزات اطمینان دارید. همانطور که برای کابل کشی و دوربین های آویزان و قسمتی که من در ابتدا گفتم نصب  را رها کنید. هر محل متفاوت است، آنچه برای من کار کرده است ممکن است برای شما کار نکند. باید برای پیشنهادات بهتر به ما ایمیل بزنید .

با ارسال تصاویر ما خوشحال خواهیم شد تا به شما ایده هایی را بدهیم تا چگونه فرایند نصب دوربین مدار بسته را انجام دهید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *