پیشگیری از جرم با دوربین مدار بسته

پیشگیری از جرم با دوربین مدار بسته

یک مرد هوشمند یک بار گفت «یک تصویر هزاران کلمه ارزش دارد». خوب، فیلم های ویدئویی که 30 فریم در ثانیه را ثبت می کنند، حرف های برای گفتن زیاد دارند . روند CCTV در سال 1986 در انگلستان با 3 دوربین در 1 مایل مربع در شهر شهر King’s Lynn آغاز شد. امروزه، انگلستان دارای دوربین های دوربین مدار بسته بیشتر از هر کشور در جهان است و شبکه آن نیم میلیون دوربین دارد ، به نام “Ring of Steel” نامگذاری شده است. در تمام این سالها توسعه، “Ring of Steel” بیش از 330 میلیون دلار هزینه داشت. بسیاری از شهرهای ایالات متحده از جمله نیویورک، فیلادلفیا و شیکاگو، در اوایل دهه 1990، نصب دوربین های نظارتی پلیس را آغاز کردند. این سیستم های دوربین مدار بسته تقریبا 700 درصد از سال های 1980 تا 2000 افزایش یافته است. با استفاده از ابزارهای چندگانه که هر روز در اختیار ما قرار می دهند ، ضبط فیلم های بیشتر برای هر یک از ما قابل دسترسی تر از گذشته است. همچنین با توجه به سیستم های چندگانه دوربین مدار بسته شما که در همه جا نصب می شوند، شانس بسیار خوبی وجود دارد که دوربین شخصی شما حادثه ای را که به آن مرتبط هستید را ضبط می کند. بدیهی است که اکثریت می گویند داشتن این دوربین ها یک ابزار بزرگ پیشگیری از جرم است .

اجرای قانون استفاده از دوربین مدار بسته به عنوان ابزار مبارزه با جرم و جنایت و تروریسم در طول زمان شایع شده است. آیا شما احساس می کنید که تماشا می شوید ؟ هنگام قدم زدن در خیابان، آیا شما احساس می کنید که کسی جایی است که شما را نگاه می کند ؟ این روزها، شانس اینکه ، شما درست بگویید بیشتر است.

تعداد شهرهای در سراسر ایالات متحده و خارج از کشور که نصب دوربین مدار بسته شبکه را اجرا کرده اند هر روز بیشتر می شود . پلیس با نظارت مستمر و در تلاش برای جلوگیری از جرم و گرفتن مجرمانی که قانون را زیر پا می گزارند حین وقوع جرم  است .

در ایالات متحده، مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی مرتبط به استفاده از نظارت با دوربین مداربسته ، اولویت اصلی در مورد اصلاحیه چهارم قانون اساسی ایالات متحده است که از یک شهروند از جستجو و تصادف ناعادلانه توسط نیروهای انتظامی و سایر ادارات دولتی محافظت می کند. تاکید بر حفاظت از مردم است، نه مکان ها . به عنوان یک نتیجه، حداقل از لحاظ مکان به وضوح عمومی ، شهروندان نمی توانند انتظار حریم خصوصی را داشته باشند. به نظر می رسد نظارت بر افراد در مکان های عمومی به لحاظ قانونی قابل قبول است. این تفسیر تا کنون گسترش یافته است.

یکی از بهترین نمونه ها، بمب گذاری در ماراتن بوستون است که در تاریخ 15 آوریل 2013 اتفاق افتاد. 3 روز بعد، مظنونین توسط FBI با استفاده از فیلم نظارت تصویری شناسایی شدند. سیستم CCTV نقش مهمی در شناسایی مسئولین اقدام تروریستی ایفا کرد.

یکی از برنامه های کاربردی مفید برای شواهد ضبط ویدئو، شناسایی مجرم (ها) یک جرم است. این به ویژه با توجه به ضعف هایی که با شواهد شناسایی شاهد عینی همراه است، اهمیت دارد.

نظارت تصویری با موبایل نیز بسیار محبوب شده است و روزانه توسط سازمان های اجرای قانون مورد استفاده قرار گرفت. امروزه، بسیاری از ادارات پلیس در ایالات متحده و در سراسر جهان این فناوری را برای انجام عملیات گشت زنی با تجهیز وسایل نقلیه خود با تجهیزات ضبط ویدئوی موبایل اعمال می کنند. اگر چه تلاش های اولیه برای قرار دادن دوربین در وسایل نقلیه گشت زنی با مشکلات فنی و ایمنی همراه بود، کوچک کردن و پیشرفت های تکنولوژی، استفاده از ضبط ویدیو موبایل را عملی و مقرون به صرفه کرده است. همانطور که فن آوری در زمینه ضبط صوت / تصویری پیشرفت می کند، تجهیز وسایل نقلیه پلیس با دوربین های خودروی عادی خواهد بود و دیگر امری استثنایی نیست. در حال حاضر، برخی از ادارات پلیس از دوربین های ویدئویی کوچک و میکروفون هایشان استفاده می کنند تا با جزئیات کامل، تعاملات افسران با غیر نظامیان را جذب کنند. بسته باتری با ظرفیت بالا می تواند برای تعقیب طولانی مدت ادامه یابد. و تمام ویدیوها به طور خودکار به یک سرور مرکزی آپلود می شوند که به عنوان یک نوع قفل شواهد دیجیتال عمل می کند. بدون شک مدارک CCTV قانع کننده است، هرچند توانایی CCTV در کاهش سطح کلی جرم از طریق تشخیص (به جای پیشگیری) کمتر متقاعد کننده است و احتمالا یک روش موثرتر برای تاثیر گذاری بر جرم است. برای اینکه این سازوکار موثر باشد، پیاده ساز باید باور داشته باشد دستگیری بهترین راه حل برای حل مشکل جرم است.

نه تنها سازمان ها از مزایای سیستم های دوربین مدار بسته استفاده می کنند. از زمان آغاز روند کل، قیمت این سیستم ها به طرز چشمگیری کاهش یافت و برای شهروندان خصوصی بسیار مقرون به صرفه بود. امروز به نظر می رسد بهترین دفاع در دادگاه، فیلم ویدئویی است که فراتر از معقول بودن تاثیر گزار بودن شما در دادگاه قانونی است. وکیل قانون می گوید که فیلم ها بهترین روش برای محافظت از خود در شرایط عکسبرداری پس از آن در دادگاه است. در ایالات متحده حدود 300 میلیون اسلحه وجود دارد که بخشی از زندگی ما است و روزانه توسط افراد خوب و افراد بد استفاده می شود. متاسفانه، علم پزشکی قانونی نمیتواند کل تصویر را در تحقیق در مورد صحنه جرم ارائه کند و شما می توانید به سرعت با قانون مواجه شوید. هر وکیل به شما می گوید که بین دفاع از خود و قتل فاصله بسیارکمی است و هیچ راهی بهتر برای اثبات اینکه شما حق استفاده از اسلحه خود را برای دفاع از خود دارید، با استفاده از فیلم های ویدئویی وجود ندارد.

در سال 2014، ما شاهد 2 حادثه بسیار بحث برانگیز بودیم که در دفاع از حق خود، امواج زیادی داشتند. هر دو تیراندازی تراویون مارتین و مایکل براون هیچ مدرک نظارت تصویری را نداشتند، که این کار را بسیار سخت میکرد و هزینه قابل توجهی را برای پرداخت کننده مالیات می گرفت. آیا می توانید تصور کنید که چطور می توانست فیلم ها را از حوادث مختلف متفاوت کند ؟!؟!؟!

 

اجرا کنندگان همیشه باید آگاه باشند که تکنولوژی در پیشرفت است و تعدادی از نوآوری های خاص قریب الوقوع است. دو سیستم در حال توسعه سریع هستند. تصویربرداری با اشعه ایکس با سطح پایین Backscatter یک تکنولوژی است که توانایی دیدن پشت لباس و شناسایی سلاح و سایر مواد ممنوعه را فراهم می کند. دیگری سیستم های تشخیص چهره  است که با یک سیستم کامپیوتری دیگر در یک اداره پلیس وصل شده اند ، مانند یک پایگاه داده حاوی عکس هایی از افراد تحت تعقیب. فراتر از استفاده از آنها برای شناسایی فراریان خاص است ، نسل بعدی دوربین مدار بسته نیز می تواند با استفاده از سیستم های تشخیص مشکل تجزیه و تحلیل شود. برخلاف سیستم های تشخیص حرکت اولیه (که هنگامی که یک سنسور تحریک می شود دوربین را فعال می کند)، سیستم های تشخیص مشکل و ناهنجاری در محل بوسیله برنامه های نرم افزاری هستند که تصاویر ویدئویی را از یک دوربین CCTV تفسیر می کنند. این برنامه به دنبال پیدا کردن ویژگی های غیر معمول یا الگوهای تصاویر دیجیتال، شناسایی مشکلات مانند سرقت های بالقوه و یا خیابان های فرعی است. آنها همچنین می توانند برنامه ریزی شوند برای شناسایی وسایل خارج از محل، مانند بسته های رها شده و یا سلاح ها . بعضی از شهرها همچنین با معرفی سیستم های دوربین که می توانند منبع فعالیت های اسلحه های گرم را شناسایی کرده و دوربین های خود را به منبع این فعالیت تعلیم دهند، در نظر گرفته اند. همه این سیستم های نسل بعدی با مسائل خاصی از نظر واکنش پلیس، درک عمومی از ایمنی، و همچنین ممکن است بر روی درک عموم از ورود دولت به زندگی خصوصی تأثیر بگذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *