نحوه استفاده از یک سرویس DDNS برای مشاهده DVR

نحوه استفاده از یک سرویس DDNS برای مشاهده DVR شما هنگام استفاده از یک آدرس IP داینامیک

راه اندازی یک سیستم نظارتی با نام تجاری جدید برای خانه شما نباید دشوار باشد و بسیاری از شرکت ها به سختی کار می کنند تا فرآیند نصب را به صورت یکپارچه انجام دهند. پس از نصب دوربین مدار بسته و راه اندازی سیستم نظارت چند موضوع کوچکی وجود دارد که ممکن است به آن وارد شوید. صاحبان سیستم CCTV عمدتا می خواهند دوربین های خود را از طریق اینترنت ببینند. مشاهده سیستم شما از راه دور به این معنی است که شما می توانید همه چیزهایی که در سیستم شما بر روی یک اتصال به اینترنت اتفاق می افتد تماشا کنید . این می تواند بوسیله تلفن، تبلت یا حتی رایانه شما باشد.

اکثر ISP ها (ارائه دهندگان خدمات اینترنتی) به شما اجازه نمی دهند که یک آدرس IP را در یک خانه مسکونی نصب کنید. این می تواند منجر به مشکل برای دیدن دوربین های  DVR شما شود زیرا آدرس IP شما به صورت دوره ای تغییر می کند. گاهی اوقات این اتفاق می افتد زیرا امکان قطع برق وجود دارد، یا امکان جابجایی مودم با قطع برق آن. در هر صورت، آدرس IP تغییر می کند و آدرسی که با آن به DVR خود دسترسی داشتید ، دیگر کار نمی کند.

هراس نداشته باشید یک ویژگی عالی در DVR های ما وجود دارد که به شما کمک می کند از این موضوع دور شوید. قبل از اینکه به آن دسترسی داشته باشیم، ابتدا می توانیم برخی از تفاوت های بین یک IP استاتیک یا ثابت یا یک IP داینامیک یا پویا را مورد بحث قرار دهیم.

 

  1. IP Static یک آدرس IP است که از یک ارائه دهنده خدمات مانند آسیاتک برای شما صادر می شود که در طول زمان تغییر نمی کند. مودم کابلی شما هر زمان که به اینترنت دسترسی پیدا می کند، همیشه همان آدرس IP را حفظ می کند.
  2. یک IP پویا قبل از اتصال به اینترنت به صورت دوره ای تغییر خواهد کرد.

قبل از اینکه سیستم مانیتورینگ خود را نصب کنید، همیشه مهم است که بدانید که آیا شما یک آدرس آی پی پویا دارید یا در حال حاضر شما یک آدرس آی پی استاتیک دارید، اگر بخواهید DVR یا NVR خود را از راه دور مشاهده کنید. با استفاده از این قابلیت شبکه واحد ضبط، قادر خواهید بود نه تنها دوربین های خود را مشاهده کنید بلکه سیستم را از راه دور کنترل کنید.

اگر متوجه شوید که شما یک آدرس IP ثابت در محل ضبط دیجیتال خود دارید، می توانید با استفاده از همان آدرس IP هر زمان به سیستم دوربینی CCTV خود وصل شوید. اگر در نهایت متوجه شوید که آدرس آی پی پویا دارید، چیزها قطعا می توانند کمی پیچیده تر شوند، زیرا شما هرگز نمی دانید زمانی که آدرس IP شما تعیین می شود، توسط ارائه دهنده سرویس اینترنت شما تغییر می کند.

این خبر خوب است! شرکت های زیادی وجود دارند که سرویس DNS پویا یا DDNS ارائه می دهند که ممکن است برای شما ثبت نام کنند. برخی از شرکت ها خدمات DDNS خود را با هزینه می کنند و برخی از آنها رایگان هستند. یکی از محبوب ترین آنهایی که در اینترنت پیدا می کنید DYN.com است. ثبت نام در وب سایت و ایجاد و حساب کاربری برای دسترسی به این خدمات. بعد از آن شما قادر خواهید بود از یک آدرس جدید که همیشه به روز است بدون توجه به اینکه آدرس IP شما تغییر می کند استفاده کنید.

وقتی یک حساب کاربری را با یک سرویس DDNS مانند DYN.com تنظیم می کنید می توانید یک نام میزبان ایجاد کنید. به عنوان مثال، نوع آدرس مانند “myhomedvr.dyndns.org” درست مثل URL ها و یا نام دامنه است که شما برای دسترسی به وب سایت ها در اینترنت استفاده می کنید. سپس، شما می توانید نامی که با آن ساخته شده است با آدرس IP که در حال حاضر در شبکه قرار دارد، ضبط شده است. چند راه مختلف وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید. یکی از راه های آسان این است که آیا روتر که شما در شبکه خود استفاده می کنید دارای ویژگی ای است که از DDNS پشتیبانی می کند. بسیاری از روترهای جدیدتر که در فروشگاه های الکترونیک پیدا می کنید، این ویژگی را قبلا ساخته اند. فقط برای اینکه مطمئن شوید باید به روتر خود وارد شوید و تنظیمات را اعمال کنید تا صفحه تنظیمات DDNS یا شروع راحت و سریع را تعیین کنید. مکان این تنظیمات که در آن شما این برگه را پیدا خواهید کرد بسته به نوع روتر شما ممکن است متفاوت باشد. هنگامی که بخش را با این تنظیمات پیدا می کنید، تنظیمات حساب DDNS خود را وارد کنید تا وارد شوید. این شامل نام کاربری، رمز عبور و نام دامنه جدیدی است که شما با آنها ثبت کرده اید. پس از انجام این کار، روتر شما متوجه خواهد شد که آدرس IP شما تغییر کرده است، و هر زمانی که آن را انجام دهد، یک اعلان به حساب DDNS در مورد تغییر ارسال خواهد کرد. این سرویس DDNS را همانند آدرس IP جدید خود می داند. اکنون که نام دامنه جدید شما همیشه به آدرس آی پی فعلی شما اشاره دارد، به شما اجازه می دهد از آن برای دسترسی به یک ضبط کننده از راه دور DVR در اینترنت در هر زمانی که می خواهید وارد شوید و سیستم خود را مشاهده کنید. این نیز باعث می شود که آدرس خود را برای اتصال به ضبط کننده به یاد داشته باشید. یک آدرس وب مانند “myhomedvr.dyndns.org” بسیار ساده تر از یک رشته طولانی از اعداد مانند یک آدرس IP است.

 

 

در اینجا چند مرحله اولیه برای تنظیم یک حساب آزمایشی رایگان در وب سایت DYNDNS وجود دارد

  1. مرورگر خود را باز کنید و روی DYN.com سر بزنید

  1. یک طرح را انتخاب کنید معمولا برای اولین بار برای اکثر مردم کار می کند. این استاندارد سرویس DNS برای اتصال از راه دور به یک دستگاه است.
  2. بعد، شما نام دامنه خود را ایجاد کرده و بقیه تنظیمات حساب خود را پر کنید

  1. هنگامی که نام دامنه شما ایجاد می شود، شما به صفحه ای که در آن نام کاربری و رمزهای عبور خود را برای حساب DDNS خود قرار داده اید، گرفته می شود
  2. در اینجا چند تصویر از تنظیمات در روترهای DLINK و LINKSYS وجود دارد. این به شما یک مثال از آنچه شما دنبال آن هستید هنگامی که شما به روتر خود وارد شده اید، به شما نشان می دهد. بعضی از روترها ممکن است متفاوت باشند، اما تنظیمات معمولا در مکان هایی هستند که با آن مشابه هستند .

یکی از آخرین چیزی که باید ذکر کنم این است که DVR های ما همچنین دارای ویژگی برای تنظیمات DYNDNS است. شما توانایی ورود به تنظیمات DVR یا NVR را دارید و تمام اطلاعات مربوط به حساب DNYDNS خود را مستقیما وارد DVR کنید.

اگر مشکلی در تنظیم این موضوع دارید، ما به اریگان ه شما آموزش میدهیم تماس بگیرید : 021-33872548

1 دیدگاه دربارهٔ «نحوه استفاده از یک سرویس DDNS برای مشاهده DVR»

  1. ارائه خدمات رایگان ddns
    قابلیت نصب بر روی انواع سخت افزار و سیستم عامل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *