کنترل دسترسی و نحوه سود رساندن آن به کسب و کار شما

کنترل دسترسی و نحوه سود رساندن آن به کسب و کار شما


در اکثر محیط های تجاری، شرکت ها مزیت واقعی استفاده از یک سیستم کنترل دسترسی در دفتر، ساختمان ها و امکانات دیگر می دانند. با این حال، هنوز هم بسیاری از شرکت ها هستند که مایل به تکیه بر قفل و سیستم کلیدی قدیم هستند. در این مقاله، ما در مورد مزیت واقعی یک سیستم کنترل دسترسی نصب و به درستی پیکربندی بحث خواهیم کرد.
شما همچنین می توانید یک سیستم شرکت سازمانی را اعمال کنید که به کاربران خاص اجازه دسترسی به تنها یک درب را می دهد و اجازه می دهد دیگران به همان اندازه که در سیستم شما دسترسی دارند به آن دسترسی داشته باشند. همه اینها می تواند با استفاده از چیزی ساده به عنوان یک کارت RFID، اثر انگشت، کد عبور یا سایر فرم های شناسایی انجام شود. این به شما این امکان را می دهد که مدرک معتبر خود را در اختیار مدیرعامل شرکت قرار دهید که تمام امکانات موجود در تمام شرکت های خود را باز می کند در حالی که دقیق همان کارت را  می توانید به دفتردار فقط جهت اجازه ورود به 1 درب را در زمان و ساعت ها خاص و روزهای هفته را تنظیم کنید

 

 

احراز هویت در ادارات و شرکت ها

با در نظر گرفتن یک قدم بیشتر، می توانید احراز هویت چند عامل را تأیید کنید. به این معنا که می توانید یک کاربر برای ارائه یک کارت، یک کد را وارد کند و یک علامت کوچک برای دسترسی به مناطق حساس تر از یک مرکز مانند یک اتاق IT ارائه دهید.

شما می توانید تعداد و نوع احراز هویت مورد نیاز بر اساس نقش افراد، حساسیت منطقه، و یا دیگر استانداردهای کسب و کار را ترکیب کنید.

حرکت به مراتب فراتر از روش ساده ورود / عدم انطباق، یک سیستم کنترل دسترسی می تواند با بخش های حقوق و دستمزد ادغام شود تا تأیید شود که یک کارمند به موقع وارد می شود و می تواند هشدار را برای مدیران مناسب و منابع انسانی فراهم کند اگر یک کارمند در زمان مورد انتظار حضور نیافت .

این می تواند به سرعت به منابع اختصاص یافته برای پر کردن ساعات کارکنان از دست رفته کمک کند، تا اینکه تعجب کنید که آیا کسی در ساختمان است یا خیر.

یک سیستم کنترل دسترسی نیز می تواند به طور مستقیم با نرم افزار تجهیزات دوربین مدار بسته مجتمع شده و یا با استفاده از آن به طور مستقل با جستجوی زمان اولیه بر اساس رویدادها مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، اگر شما نگران این هستید که شخص دیگری مدارک دیگری را برای دسترسی به ناحیه ای که آنها در آن قرار ندارند، ارائه دهد، می توانید به راحتی درمورد کسانی که اعتبارنامه (Anti-Pass) را ارائه می دهند، مشاهده کنید.

علاوه بر این، می توانید اقدامات فوری در محدود کردن اعتبارنامه های سوء استفاده را انجام دهید تا از دسترسی غیر مجاز جلوگیری کنید تا اقدامات انضباطی اتخاذ شود. سیستم های کنترل دسترسی می توانند و باید با هر پانل هشدار آتش ادغام شوند. توجه برای این پیاده سازی، کنترل دسترسی شما باید دارای ورودی های لازم برای ادغام این با هر سیستم آلارم آتش باشد. ما همچنین پیشنهاد می کنیم که با ایستگاه آتش نشانی محلی خود تماس بگیرند تا اطمینان حاصل شود که نصب مناسب با کد شهر و مقررات مربوط است. این امر باعث می شود که خروج سریع تر (رفتن) در صورت آتش سوزی با اجازه دادن به درب های قفل شده دیگر به عنوان نقطه خروج در صورت آتش سوزی شود .

هیچ کس نباید با کلید بازی کند یا نگران نباشد که درهای قفل شده باشند. یک سیستم پیکربندی شده می تواند  برای پذیرش ورودی به طور مستقیم از سیستم اعلام حریق به سیستم کنترل دسترسی برای غیر فعال کردن تمام درب ها استفاده کند.

مزایا کنترل دسترسی

در محیط های بسیار امن، شما همچنین می توانید کنترل دسترسی را برای ارائه ممیزی طراحی کنید که به شما اجازه می دهد به سرعت و دقیق تعیین کنید که کدام کاربر وارد چه بخش هایی از امکانات شما شده و مسیری را که برای رسیدن به آن در نظر گرفته اید اجرا کنید .

این همچنین شما را با یک ایده دقیق از اینکه ممکن است در زمان وقوع حضور داشته باشید، ارائه دهد. به عنوان مثال، اگر یک کارمند خطا و لغزش کرد اما ادعا کرد هیچ کس آن را ندیده است ، شما بلافاصله می دانید که ممکن است در منطقه به عنوان شاهد رویداد بوده است.

طیف گسترده ای از انواع اعتبار موجود برای تأیید هویت فرد برای کنترل دسترسی وجود دارد. بعضی از آنها به عنوان یک کد پین ساده هستند. برخی از آنها پیچیده تر هستند که نیاز به اثر انگشت و اسکن چهره دارند. رایج ترین روش که در حال حاضر در برنامه های تجاری کاربرد دارد، کارت خوان است. این برای اکثر برنامه ها “به اندازه کافی امن” در نظر گرفته شده است. با این حال، با استفاده از عامل دیگری از اعتبارنامه مانند کد پین یا یک اثر انگشت، می توان آن را به شدت تقویت کرد.

بسیاری از مردم مایل به قرض دادن کارت خود به یک دوست معتبر هستند، اما اکثرشان نیز مایل نیستند کد ورودی خود را نیز ارائه دهند. شما می توانید با یکپارچه سازی سیستم کنترل دسترسی امنیت خود را حتی با پانل هشدار سارق خود را منطبق کنید . این غیر معمول نیست که شما می خواهید سیستم کنترل دسترسی برای اطلاع رسانی در مورد اجرای قانون بکار ببرید.

معمولا یک اعتبار محروم شده یا پین از دست رفته به علت هشدار ایجاد نمی شود. با این حال، شرایطی وجود دارد که مناسب می باشد. مثلا ممکن است یک کد “شدت فشار یا خشونت ” را که به تمام کارکنان داده می شود پیکربندی کنید.

در صورتی که آنها علیه اراده خود مجبور شوند، می توانند با وارد کردن کد “خشونت ” فعال شوند و زنگ هشدار را اجرا کنند. پس از آن می توانستند کد قانونی را برای ورود به سایت معرفی کنند، با این که اداره با اعمال قانون مناسب اعلام شده است. شما همچنین می توانید با قفل سازان پر هزینه خداحافظی کنید. در حالی که درست است که نصب اولیه یک سیستم کنترل دسترسی به طور قابل توجهی بالاتر از یک سیستم قفل و کلید استاندارد است، در بلندمدت مزایای بیشتری را دارد.

وضعیت کلیدی از دست رفته من به راحتی با یک تماس تلفنی ساده به مدیر سیستم حل می شود. اگر پیکربندی شده باشد، مدیر حتی ممکن است بتواند درب یک ساختمان را از هر نقطه از جهان باز کند. این قابلیت را با یک سیستم CCTV که به خوبی طراحی شده ترکیب کنید و همچنین می توانید قبل از اینکه قفل را آزاد کنید، آنها را تأیید کنید. صدور کارت اعتباری جدید با هزینه متوسط ​​کارت RFID حدود 1 دلار است.

در نتیجه، یک سیستم کنترل دسترسی اگر به درستی پیکربندی شود می تواند زمان کسب و کار، پول و ساعت های کاری نیرو های شما را افزایش دهد . همچنین می تواند یک سطح اضافی از ویژگی های امنیتی و ایمنی را فراهم کند که به طور قابل توجهی امنیت سیستم های ایمنی و سیستم امنیت ساختمان را بهبود می بخشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *