آینده فناوری دوربین مداربسته چیست؟

آینده فناوری دوربین مداربسته چیست؟

4K یکی از جدیدترین تکنولوژی تصویربرداری با رزولوشن بالا است که 4K نام گرفته است؛ زیرا این رزولوشن ابعاد 4096 × 2160 را فراهم می کند. این رزولوشن 4 برابر رزولوشن 1080 پیکسل (1920 × 1080) است. این بدان معنی است که شما می توانید 4 برابر جزئیات بیشتر روی صفحه نمایش خود را دریافت کنید. برخی از تولیدکنندگان این UltraHD یا UHD تکنولوژی را فراخوانده اند. UltraHD در واقع یک رزولوشن کمی متفاوت است که با 2160 × 3840 کار می کند، گاهی اوقات نیز به عنوان 2160p نیز شناخته می شود.

فکر می کنید 4K یا UltraHD که مانند Full HD یا 1080p راه اندازی شد، این فرمت ویدئویی با کیفیت بسیار بالا است که با جزئیات بسیار زیادی است اجازه ورود می دهید.

 

4K / UHD نسبت به Full HD 1080p و تعریف استاندارد ؟

4K معمولا 8 مگاپیکسل یا 8MP نامیده می شود، زیرا این امر می تواند تعداد پیکسل های واقعی در تصویر باشد. در نمودار فوق شما می توانید به آسانی ببینید که یک منطقه بسیار بزرگتر برای تصویر 4K وجود دارد. 1080 پیکسل یا Full HD فقط 2 مگاپیکسل است، این به شما جزئیات بسیار کمتر در مقایسه با در کنار 8 مگاپیکسل میدهد .

همچنین می توانید ببینید که استاندارد تصویر در دوربین قدیمی مدرسه یک اندازه تصویر کوچک است. کیفیت 4K واقعا بسیار بالاتر است.

 

این برای دوربین مدار بسته به چه معناست ؟

تولید کنندگان دوربین مدار بسته اخیرا بازاریابی 4K را آغاز کرده اند. این به طور عمده به محدودیت های ذخیره سازی محدود شده است. فیلم 4K با استفاده از مقدار زیادی از ظرفیت هارد دیسک، این سیستم را بسیار گران ساخته است، در حالی که شما نیاز به بیش از 8 ترابایت دیسک سخت برای حتی 2 دوربین نیاز دارید . فن آوری های جدید ظهور کرده اند که فیلم ها را به سطح بسیار معقول تر فشرده کرده اند، در حال حاضر تولید کنندگان قادر به ارائه راه حل ضبط 4K برای دوربین های 4 و حتی 8 بدون نیاز به فضای ذخیره سازی بزرگ هستند.

با ظهور دوربین مدار بسته 4K، ما اکنون شاهد تغییر بزرگی در نحوه قرار گرفتن دوربین ها خواهیم بود و با وضوح بالاتر شما ممکن است به 4 دوربین برای پوشش جلوی ساختمان خود نیاز نداشته باشید. UHD همچنین می تواند تشخیص چهره و حتی گزینه های زوم از راه دور ANPR (Automatic Identification Plate Number) تشخیص پلاک ماشین ها را افزایش دهد.

 

چرا من باید سیستم دوربین مدار بسته 4K بخواهم ؟

از دیدگاه کیفیت خالص ، دوربین مدار بسته 4k بسیار عالی خواهد بود. با این حال، این نمی تواند دلیل اصلی برای پرش به 4K  باشد. ما فکر می کنیم که مزیت اصلی 4K چیز دیگری است که به شما می دهد و همچنین به طور بالقوه تعداد دوربین های مورد نیاز شما را کاهش می دهد.

مزایای اضافی مانند اینکه قادر به جستجو برای یک پلاک ماشین خاص (تشخیص ANPR) یا جستجوی مدرسه از طریق یک پایگاه داده از تصاویر چهره برای جستجوی محل دانش آموزان است. تصور کنید یک گالری هنری یک زنگ هشدار را ایجاد می کند که باید یک تصویر را برداشته و با تغییر در پیکسل ها در دوربین مداربسته قابل شناسایی است ..

وضوح گسترده در داده ها، تمام ابزارهایی را برای سیستم های پیشگیرانه و گام های بزرگ برای دور شدن از صفحه نمایش های برفکی فراهم می کند تا به جلوگیری یک حادثه از شب قبل کمک کنند.

این جایی است که آینده دوربین مدار بسته در حال حرکت است و آینده ی روشنی است. از تولید عظیم دوربین مدار بسته از Dahua و HIK از طریق سامسونگ به Hanwha، سونی، محور و یک میزبان از دیگران، با کیفیت 4K و پروتکل های پردازش بهتر مانند H.265 به نظر می رسد که یک گام غالب رو به جلو برای سال آمده است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *