انوع کابل و اتصالات دوربین مدار بسته

انوع کابل و اتصالات دوربین مدار بسته

هنگامی که شما برای اولین بار سیستم خود را باز کنید، ممکن است از خودتان بپرسید «چگونه تمام این سیم ها و کانکتور ها را وصل کنم؟» همانطور که صنعت نظارت رشد و توسعه می یابد، بنابراین روش های ضبط نیز تغییر میکند . هر نوع سیستم دارای نوع خاصی از کابل CCTV و / یا کانکتور است. امروز، من می خواهم انوع مختلف کابل های را بشکافم و چگونه سیم های مناسب را که با سیستم شما می آیند قطع کنم. اما، قبل از شروع، مهم است که توجه داشته باشیم که اکثر محصولات ما با یک عمر پشتیبانی فنی همراه است و این سرویس برای کاربر نهایی ارزشمند است. اگر با هر بخشی از فرایند نصب نا آشنا هستید، توصیه می کنیم با پشتیبانی فنی ما تماس بگیرید. ویدیوهای تقریبا هر محصول ما را ببینید. این به شما این امکان را می دهد که ایده ای از محصول و نوع ارتباط آن بر روی آن داشته باشید.

بنابراین، انواع مختلف کابل و اتصالات دوربین مدار بسته چیست؟ قبل از اینکه ما به نحوه اتصال هر سیستم بپردازیم، باید بدانیم که انواع مختلف سیستم چیست. اجازه دهید سه نوع سیستم اصلی را تقسیم کنیم سنتی Analog، IP و HD-CVI.

یک سیستم IP (پروتکل اینترنت) در اطراف یک NVR (Network Video Recorder) عمل می کند و از کابل یا اتصالات Cat5 / Cat6 (رده 5 یا 6) استفاده می کند و به طور کلی توان یا برق مصرفی را از طریق یک سوئیچ Power Over Ethernet (Power Over Ethernet) دریافت می کند. در حالی که یک سیستم آنالوگ از کابل ترکیبی (کابل کواکسیال با اتصال BNC برای ویدئو و 18-2 برای قدرت استفاده می کند). یک سیستم HD-CVI (ویدیو با کیفیت تصویر کامل) با همان نوع کابل در سیستم آنالوگ استفاده می کند، اما درجه بالاتر کابل به طور کلی توصیه می شود که مقدار و کیفیت داده ها را از طریق کابل منتقل کند. برای پیدا کردن مطالب بیشتر درمورد HD-CVI به صفحه “HD-CVI” ما رجوع کنید . اگر شما مطمئن نیستید که کدام کیفیت کابل را برای خرید انتخاب کنید همین الان و بصورت کاملا رایگان اطلاعات را آزادانه  با تماس از ما بگیرید . بخش فروش  آنها نیز می توانند به شما کمک کند بهترین کابل برای انتخاب وضعیت شما چیست .حالا ما انواع مختلف سیستم ها و کابل های مربوطه به آن را می دانیم و می توانیم شروع به بحث در مورد چگونگی این ارتباطات و اتصالات آنها کنیم .

اولین سیستم اصلی ما که مورد بحث قرار گرفت IP بود، پس بیاید شروع کنیم. سیستم های IP از اتصالات اترنت Cat5 / Cat6 استفاده می کنند همانطور که قبلا ذکر شد. هنگامی که شما این کابل را در یک رول دریافت می کنید، آن را قطع نکنید، پس باید اتصالات را در انتها قرار دهید، بعد از این که طول مناسب را قطع کرده اید. فرایند اتمام CAT5 / CAT6 نسبتا ساده است. لازم به ذکر است که ابزار Crimper برای این فرایند ضروری است. دو استاندارد سیم کشی مشترک برای CAT5 / 6 “TIA / EIA-568-A” و “TIA / EIA-568-B” وجود دارد. برای مثال ما از استاندارد B استفاده می کنیم. در حالی که این شایع است، ممکن است ایده خوب این باشد که کدام روش بهترین کار برای استفاده ایده آل شما باشد. اولین گام این است که برای محافظت از سیم ها، محافظ را ببندید. شما باید حدود سه چهارم یک اینچ را در اختیار داشته باشید تا فضای کافی برای تنظیم الگوی سیم کشی داشته باشید. کد رنگ باید به صورت زیر باشد سفید / نارنجی، نارنجی، سفید / سبز، آبی، سفید / آبی، سبز، سفید / قهوه ای، قهوه ای. هنگامی که سیمها را به درستی تنظیم کرده اید، همه چیزهایی که باقی مانده ، قرار دادن آنها در جک RJ-45 و فشردن قفل است. توصیه می شود قبل از چفت شدن جک قفل شده، مطمئن شوید که سیم های خالی به درستی به جک وصل شده اند. برای راحتی شما اینجا یک ویدیو کوتاه است که شرح فوق را نشان می دهد. هنگامی که این تست کامل می شود، با اتصال دو دستگاه که قبلا شناخته شده اند به درستی پیکربندی پی می بریم تا اطمینان حاصل شود که اتصال کابل به درستی خاتمه یافته است.

 

بعد از این ما را به سیستم های آنالوگ می آورد. کابل آنالوگ نسبتا ساده است با این حال چندین نوع اتصال BNC وجود دارد که شما می توانید اتصالات را به کابل وصل کنید. به طور خاص سه نوع ، این سه نوع هستند پیچ ​​و تاب، فشردن و فشرده سازی. روش پیچی رایج ترین و ساده ترین نوع نصب است. Crimp-on اتصال کمی نسبتا قوی دارد اما نیاز به ابزار صحیح و کمی دانش دارد. فشرده سازی دقیق تر، اما همچنین سخت ترین و گران تر و عمر بیشتر دارد .

در بالا، نمونه ای از یک اتصال نوع پیچی است که به آسانی پیچیده می شود و یک بار کابل برش داده شده و به طول مناسب برداشته می شود. اطمینان حاصل کنید که اکثر بخش های مرکز همه را از طریق درون کانکتور قرار داده اید . همچنین، یک مقدار کوچک از مس باید روی لبه محافظ لاستیکی پیچ خورده باشد. این به عنوان تا حدودی از اتصال زمین برای کابل عمل می کند. بعدی یک نمونه از اتصال دهنده های نوع سیم پیچ است.

اتصالات Crimp در نوعی اتصال امن تر را ارائه می دهند. در حالی که یک کاربر تا حدودی بی تجربه را اجازه نصب نسبتا ساده می دهد. تنها قسمت مشکل نا بلدی با اتصال دهنده های فشاری است که باید با ابزار خاصی مورد استفاده قرار گیرد. در نصب کوچک این ممکن است غیر ضروری باشد. این ما را به نوع نهایی اتصال BNC هدایت می کند.

 

نوع نهایی اتصال BNC نوع اتصالات فشرده سازی است. اتصالات نوع فشرده سازی امن ترین است، اما همچنین غیربنده ترین است. اگر ابزار ناهمانگ و یا مناسب نامناسب بکار رفته باشد مصالح هدر رفته است، علاوه بر ابزار تخصصی مورد نیاز برای کار، به شما هزینه بیشتری می دهد. این اتصالات اغلب برای نصب های بزرگ و یا مناطقی که کابل ممکن است در یک محیط تقریبا غیرقابل پیش بینی باشد استفاده شود.

بخش نهایی کابل کشی دوربین مدار بسته آنالوگ و اتصالات قدرت در سمت دوربین کابل Siamese است. این اتصالات پس از حذف لاستیک به سادگی پیچ می شوند. یک جفت به رنگ متناظر بهم پیچ خورده است، ماده ساده برای پوشش سیم مورد نظر با یک درپوش ژلی است.

آخرین سیستم ما، HD-CVI، برای اهداف کابل کشی تقریبا دقیقا همانند Analog است. تفاوت تنها یک کابل با کیفیت بالاتر در شرایط ایده آل توصیه می شود. مقدار داده هایی که در یک سیستم HD-CVI ارسال می شود، به طور نمایشی بزرگتر از سیستم های سنتی آنالوگ است. این عنوان عجیب و غریب به نظر می رسد که از نظر نصب و راه اندازی فیزیکی وجود دارد، دوباره، تقریبا هیچ تفاوت نسبت به ضخامت کابل وجود ندارد . این اغلب افزایش می یابد به طوری که تداخل کمتر به خط می رسد. این اجازه می دهد که مقدار زیادی از داده ها را با احتمال تداخل کمتر یا شکست در طول فاصله جریان دهی و انتقال دهد .

پس در ابتدا نصب و را اندازی عنوان دلهره آور در ابتدا ظاهر می شود، بخش کابل کشی نصب شما نسبتا ساده است

و هنگامی که شما در تکنسین های با تجربه و تکنولوژی های بلند مدت ما تأثیر می گذارید . هرگز نباید ترس را بدل راه بدهید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *