سیستم نظارت دوربین تحت شبکه IP در مقابل سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ

سیستم نظارت دوربین تحت شبکه IP در مقابل سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ

خصوصیات بیشتر تجاری و مسکونی انتخاب یک سیستم دوربین نظارت IP بر روی یک سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ بخاطر مزایایی که این سیستم دوربین مداربسته مدرن می تواند ارائه دهد. یک سیستم دوربین امنیتی IP قادر است فید های ویدئویی با رزولوشن بالا و تجزیه و تحلیل ویدیویی نوآورانه و قابلیت دسترسی از راه دور را ارائه دهد که می تواند برنامه امنیتی هر نوع ملک تجاری یا مسکونی را متحول کند.

برای درک بهتر اینکه چرا یک سیستم دوربین امنیتی آی پی نسبت به سیستم های قدیمی امنیتی آنالوگ بالاتر است، مهم است که این دو را مقایسه کنید. مقاله زیر، مزایای سیستم دوربین آی پی را همراه مقایسه آن با یک سیستم CCTV آنالوگ از گذشته، برجسته می کند. پس از خواندن، انتخاب روشن خواهد شد.

 

معایب سیستم های CCTV آنالوگ

وضوح ضعیف

هر کس در برخی نقاط تصاویر برفکی ، تار و تاریک تولید شده توسط سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ را نشان می دهد که می تواند تجزیه و تحلیل تصاویر را بسیار چالش برانگیز کنند . این ویژگی سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ  است که بر پایه یک اتصال کابل کواکسیال است. تصاویر با رزولوشن پایین به طور مستقیم با مگاپیکسل کم در دوربین های نظارت تصویری مداربسته ارتباط دارند. دوربین های مدار بسته آنالوگ حداکثر قادر به حداکثر 4 مگاپیکسلی برای ضبط ویدئو هستند و معمولا در 1 مگاپیکسل شروع می شوند.

بزرگترین دلیل این که سیستم های قدیمی دوربینی هنوز در بازار موجود هستند به دلیل کم هزینه بودن آنها است . همانطور که گفتم، “شما آنچه را که برای آن پرداختی” دریافت می کنید. با این حال، از آنجا که فیلم های تولید شده به ندرت قابل استفاده در صورت وقوع جرم هستند، آنها اغلب با شکست روبرو می شوند زمانی که شما به آنها بیشتر نیاز دارید.

 

کاهش در کیفیت و محدوده

همانطور که در بالا ذکر شد، سیستم های آنالوگ دوربین مدار بسته، بر خلاف یک دوربین دوربین مداربسته IP، برای فید های ویدئویی با وضوح ضعیف مشخص هستند. با این حال، مشکل به مراتب بدتر  و دورتر از موقعیت آن می شود. محدوده کمی از سیستم نظارت به معنای آن است که حتی در فاصله یکصد فوتی در صورت وقوع جرم می تواند به طور کامل غیر قابل استفاده باشد. به طور سنتی، این موضوع با افزودن دوربین های امنیتی بیشتر به سیستم کلیپ آنالوگ مورد توجه قرار گرفته است. که این مسائل مشکلات خود را مطرح می کند.

برای هر دوربین مداربسته جدید DVR نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتری برای سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ دارد. نصب هر یک از این دستگاه های جدید نیاز به یک تکنسین نصاب دوربین مدار بسته دارد تا به درستی تنظیم شود و هزینه های آن نیز بیشتر می شود. اگر چه یک سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ در ابتدا ارزان تر از سیستم دوربین دوربین آی پی است، اما در نهایت هزینه های زیادی را در طولانی مدت صرف می کند و مزایای بسیار کمتری را به همراه خواهد داشت.

 

محدودیت موقعیت

تمام دوربین های آنالوگ آنالوگ به یک DVR یا VCR نیاز دارند تا داده ها را به فیلم های پخش قابل استفاده تبدیل کنند. هر دوربین باید از لحاظ جسمی سخت و محکم باشد، که می تواند چالش ها و محدودیت های جدی را به وجود آورد. فراتر از DVR یک دوربین آنالوگ قرار گرفته است، کابل کواکسیال ضروری تر و گران تر خواهد بود. علاوه بر این، ارتباط با آسیب پذیری با دستکاری و عوامل دیگر آسیب پذیر است. این نیز باعث می شود که دوربین مدار بسته آنالوگ بسیار دشوار، گران قیمت و گاهی اوقات غیرممکن باشد.

 

مزایای سیستم دوربین مدار بسته IP

رزولوشن بالاتر و محدوده طولانی تر

یک دوربین مداربسته IP توسط مگاپیکسل کم و ویژگی های سیستم های دوربین مداربسته آنالوگ محدود نمی شود. وضوح یک دوربین امنیتی یکی از مهمترین جنبه های موثر انتخاب آن است. فیلم های تولید شده توسط سیستم های نظارتی با وضوح بالا بسیار واضح است و کاربران به راحتی می توانند جزئیات ویدیو را تشخیص دهند. در صورت جرم، فیلم های با رزولوشن بالا قادر به کمک به اجرای قانون برای جنایتکاران هستند که می توانند منجر به دستگیری آنها و بازپرداخت اموال به سرقت رفته شوند.

همانطور که در بالا ذکر شد، سیستم های آنالوگ دوربین مداربسته با وضوح پایین خود مشهورند و معمولا از 1 مگاپیکسل شروع می شوند. سیستم دوربین IP، در مقابل، می تواند به اندازه 30 مگاپیکسل و به طور بالقوه حتی بیشتر باشد. رزولوشن نیز در فاصله های طولانی با سیستم های دوربین های IP حفظ می شود، به کاربران اجازه می دهد تصویر دقیق و واضح را حفظ کنند. این مهم است برای محدوده و ملک بزرگ و باز که ثابت شده است در گذشته دشوار تر بوده است . سیستم های دوربین های IP نیز قادر به دید طولانی و برد زیاد شبانه، تشخیص چهره، تشخیص حرکت و تصویربرداری حرارتی هستند که سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ سنتی در آنها شکست خورده اند .

 

قابلیت دسترسی از راه دور و اتصالات بی سیم

روند نصب دوربین مداربسته آنالوگ شامل تعدادی از عوامل از قبیل فاصله از DVR، بتن و گچ است که ممکن است در راه باشد. هزینه های نصب شده می تواند به مراتب بیش از سیستم دوربین های نظارت IP منجر شود و این روند می تواند بدون هیچ زحمتی واقعی باشد. دوربین نظارت IP، در مقابل، نیازی به کابل برای برقراری ارتباط با یکدیگر نیست، بلکه به جای شبکه های بی سیم از طریق نقاط دسترسی مرکزی، متکی است. طبیعت بی سیم بسیاری از دوربین های امنیتی IP شبکه اجازه می دهد تا آنها را به راحتی نصب شوند  و اجازه می دهد تا کاربران به آسانی دوربین های بیشتری به سیستم کلی اضافه کنند .

این امر باعث می شود دوربین های نظارت IP به راحتی مقیاس پذیر باشند و کاربران را قادر به اضافه کردن دوربین های جدید و تغییر موقعیت دوربین به عنوان نیاز مورد نیاز است. با استفاده از پشتیبانی POE، دوربین نظارت IP را می توان به یک شبکه قبلی اضافه کرد. قابلیت اتصال به شبکه به کاربران اجازه می دهد تا ویژگی هایی مانند دسترسی از راه دور به فواصل طولانی را اعمال کنند که مانیتورها و کاربران را قادر می سازد فید های زنده دوربین را در زمان واقعی مشاهده کنند. کاربران می توانند این کار را از هر مکان انجام دهند، با استفاده از هر وسیله ای که به شبکه متصل است از قبیل یک رایانه ، تبلت ، رایانه رومیزی و یا گوشی هوشمند.

 

رمزگذاری ویدئو با کارایی بالا

فیلمبرداری با کارایی بالا یا HEVC آخرین استاندارد فشرده سازی مورد استفاده در سیستم دوربین دوربین آی پی است. سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ، در مقابل، از پیشوند این استاندارد شناخته شده به عنوان H.264 استفاده می کنند که قادر به کار با سرعت و یا با فضای ذخیره سازی کاهش یافته و نیازهای پهنای باند نیست. نتیجه HEVC به معنای انتقال بدون افت از کیفیت تصاویر ویدئو با وضوح بالا در طول پخش در میان برنامه های متعدد است. این پیشرفت ها به کاربران اجازه می دهد که یک وضوح بسیار بهبود یافته از جمله در حرکات زنده یا هنگام مشاهده اشیاء متحرک را مشاهده کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *