سیستم های دوربین مدار بسته شبکه شده با هم : تصویر بزرگ

سیستم های دوربین مدار بسته شبکه شده با هم : تصویر بزرگ

شما از سیستم های دوربین مداربسته بهره مند می شوید، حتی اگر شما سیستم مال خودتان را نمی شناسید. اگر شما می گویید “Huh” به خودتان و از خودتان پرسید “خوب چطور؟” این یک واکنش طبیعی است و شما در جای مناسب برای برخی از پاسخ ها به این عبارت هستید که ممکن است کمی غیر عادی به نظر رسد. لطفا اجازه دهید توضیح دهم آیا شما تا به حال یک قسمت از برنامه پلیس، 48 ساعت یا هر گونه دیگر برنامه تلویزیونی درباره جرایم را دیده اید؟ اگر نمیدانید ممکن است به چه چیزی اشاره کنم شما ممکن است بخواهید این نمایش را به محض اینکه بتوانید بررسی کنید. اگر شما به جرم و جنایت، تحقیق و همه این موارد علاقه دارید بشدت پیشنهاد میکنم این نمایش تلویزیونی را ببینید!

بنابراین، در این نمایش ها موقعیت زندگی مجرمان واقعی وجود دارد که اتفاق می افتد و اغلب زمانی که جرم مرتکب شده است و هیچ دوربین امنیتی وجود نداشته. محققان و مأموران اجرای قانون باید در جای دیگری برای فیلم های دوربین امنیتی به کار خود ادامه دهند تا تحقیق را ادامه دهند تا امیدوارانه بتوانند جرم و جنایت را حل کنند و مجرمان را پشت سر بگذارند! خوب، بنابراین به اصل مطلب که در مورد مزایا استفاده از یک سیستم دوربین مدار بسته اشاره شده حتی اگر شما یکی از آنها را برای خود ندارید .

این سناریو را در نظر بگیرید. شما در پیتزایی محلی هستید که می توانم اضافه کنم، در ساختمان خود سیستم نظارت ندارند. این پیتزا مشترک در بهترین منطقه نیست و در وسط یک مرکز خرید نواری شکل نشسته است ، با یک مغازه سلمانی جامائیکایی به یک طرف و سالن استخر به طرف دیگری. شما نمیخواستید از این منطقه بازدید کنید، اما آن را به عنوان “بهترین پیتزا در شهر” ارزیابی کردید، و اگر شما خیلی شبیه به من هستید، برای پیتزای خوب هر سختی را تحمل می کنید . بنابراین، شما در داخل رستوران نشسته اید، منتظر خوردن کیک قارچ خودتان هستید، و وقتی که آخرین جرعه کوکا کولا خود را می نوشید ، هر اتفاقی را که هر مشتری را آزار میدهد می بینید، یک مرد با یک تفنگ وارد می شود و صندوقدار را با تفنگ نگه می دارد و از او تقاضا برای پول و همچنین پیتزا پپورونی می کند . او از صندوق درخواست می کند پول را در یک جعبه پیتزا قرار دهد. او این کار را می کند، و وقتی او میخواهد برود، صندوق دار جوان می پرسد که آیا او هنوز پیتزا پپرونی خود را میخواهد . او جعبه پیتزا را برداشته و می رود ، او اشتباهی  به جای جعبه پول محل را با جعبه پیتزا ترک کرد! خوشبختانه هیچ کس صدمه ندیده بود، و تنها چیزی که فرد مسلح برد یک پیتزا پپورونی بود!

اکنون زمان آن است که با پلیس تماس بگیریم و یک سرقت را گزارش دهیم. پلیس به فروشگاه پیتزا می آید و کمی ناراحت است که صاحب فروشگاه سیستم نظارت ندارد، اما به صاحب فروشگاه این اطمینان را می دهد که مظنون را پیدا خواهد کرد. پلیس به اندازه کافی دانش دارد که بتواند از دوربین های دیگر کسب و کار ها و خانه داران بهره مند شود. پلیس در کنار سالن استخر می آید و متوجه می شود که آنها چندین دوربین در داخل و خارج از ساختمان خود دارند. صاحب فروشگاه دسترسی به سیستم دوربین مداربسته خود را می دهد و به زودی متوجه می شود که جنایتکار در آن استخر بازی می کرد قبل از اینکه تصمیم به سرقت از پیتزا فروشی شود! صندوقدار از فروشگاه پیتزا توضیحی درباره ظاهر این پسر داشت تا آنها بتوانند این مظنون را متهم کنند. زاویه های زیادی از دوربین وجود داشت و جنایتکار به علت وجود داشتن یک سیستم دوربین مدار بسته در فروشگاه همسایه گرفتار شد! در حال حاضر توصیه نمیکنم سیستم CCTV را در کسب و کار خود نداشته باشید، اما اگر شما در حال حاضر یکی از آنها را ندارید، من با همسایگان شما دوست خواهم بود و شاید بتوانم زاویه های دوربین آنها را تنظیم کنم تا کمی کسب و کار شما را نیز ببینند .

شبکه شهری دوربین مدار بسته

تصور کنید اگر یک نفر در هر بلوک در محله شما یک سیستم دوربین مدار بسته داشته باشد. اکنون شهر شما به عنوان مثال با یک “شبکه CCTV“، محافظت می شود، به این معنی که همه دوربین ها در شهر به عنوان یک شبکه کار می کنند. و همانطور که قبلا گفتم، شما حتی مجبور به استفاده از یکی از این سیستم ها نیستید تا از این شبکه بهره مند شوید. جامعه اکنون قادر به کار به عنوان یک کمک به پلیس و  پلیس نیز در جامعه به طور کلی برای محافظت و خدمت است. مجددا، من به داشتن یک سیستم دوربین مدار بسته نه نمی گویم، اما آنچه من می گویم این است که با یا بدون، شما می توانید حتی بدون دانش بهره مند شوند! شما واقعا نمی دانید چقدر این ایده از داشتن یک “محله شبکه شده دوربین مدار بسته” تا زمانی که تجربه دست اول از قربانی جرم  شدن و یا تصادف و غیره را داشته باشید مفید است بپرسید و اطمینان حاصل کنید که کسی در بلوک شما هنگام وقوع رویداد دارای یک دوربین و ضبط شدن آن است. در حال حاضر، این ناکامی وجود دارد. نه بزرگ، اما شما ممکن است کیفیت تصویر، فریم در ثانیه و تصویر واضح را دریافت نکنید. بله، شما چیزی هست بهتر از هیچی است !

اکنون، اجازه دهید این ایده را در یک مقیاس بزرگتر بررسی کنیم. به جای یک شهرک، به یک شهر کامل نگاه کنید. در حال حاضر کل شهر با همراه صاحبان خانه ارتباط دارد که در خانه خود یک سیستم دوربین مدار بسته دارند. داشتن یک سیستم دوربین مدار بسته، منجر به کمک به جامعه و همچنین جامعه را در بر می گیرد. به عنوان مثال، اگر شما یک سیستم CCTV دارید و می توانید بگویید که شما خانه خود را در یک پایگاه اطلاعات ملی ثبت کرده اید که خانه شما تحت نظارت است، پلیس و سایر موارد اجرای قانون می توانند با شما تماس بگیرند تا ضبط های شما را مشاهده کنند. آیا شما از مزایا این می پرسید ؟ سریعتر جرایم را حل می کند، مجرمین را از خیابان بیرون می برند، تصادفات را برای تقلب بیمه می بینند و غیره. مزایای زیادی برای داشتن یک شبکه CCTV وجود دارد. من شخصا فکر می کنم که باید یک نوع انگیزه برای جمعیت جمعی برای خرید سیستم های دوربین مدار بسته داشته باشیم، زیرا احتمالا می تواند کل دنیا را برای یک علت بزرگتر مرتبط کند.

ممکن است این تبدیل به یک واقعیت شود، چه بسیار عالی خواهد بود که یک پایگاه داده ملی از سیستم های دوربین مدار بسته برای یک علت بزرگتر وجود دارد؟ اینکه اشکال مختلف اجرای قانون می توانند به سیستم شما در صورت نیاز، با رضایت شما ، برای یک کار درست بزرگتر بهره ببرند ؟ همانطور که در ابتدا اظهار داشتم، حتی بدون دانستن و یا حتی داشتن سیستم خودمان، سود می کنیم!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *